Banknot pożyczki – opinie

Co musisz wiedzieć

 • Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty — do 5000 zł na 4 miesiące
 • Pierwsza pożyczka – maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty — brak, oferta jednolita
 • Sprawdzane bazy dłużników  BIK, BIG, KRD, ERiF
 • Granice wiekowe  minimum 18 lat, maksymalnie 70 lat
 • Rachunki bankowe pożyczkodawcy — bank nie ma znaczenia, szybkie przelewy
 • Jak szybko pieniądze trafią na konto — od 15 minut do 24 godzin
 • Godziny rozpatrywania wniosków — poniedziałek-piątek: od 9:00 rano do 18:00 po południu
 • Możliwość przedłużenia pożyczki — nie ma takiej możliwości

Czym jest Banknot?

Banknot to kolejna niewielka, ale prężnie rozwijająca się firma pożyczkowa z polskim kapitałem. Należy ona do warszawskiej spółki Yes Finance, która działa na rynku finansowym od 2013 roku. Specjalnością pożyczkodawcy Banknot są pożyczki krótkoterminowe, udzielane szybko i bez zbędnych formalności. Oferta kierowana jest do osób potrzebujących niewielkich kwot pieniężnych na co najwyżej miesiąc.

Czy pierwsza pożyczka jest darmowa?

Niestety, Banknot nie przewidział w swojej ofercie możliwości zaciągnięcia pierwszej darmowej pożyczki. Wynika to ze skonstruowania oferty, która jest jednolita. Opisywany pożyczkodawca nie wyróżnia taryf dla pierwszych, drugich czy też jakichkolwiek kolejnych klientów. Każdy ma do dyspozycji takie same warunki.

Pierwsza pożyczka — maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Jak już wspomniano wyżej, Banknot nie oferuje możliwości zaciągnięcia pierwszej darmowej pożyczki ani w ogóle nie ma w jego ofercie niczego o nazwie „pierwsza pożyczka”. Oferta jest jednolita i każdy klient może zaciągnąć zobowiązania o takich samych kwotach i terminach spłaty. Minimalnie, już za pierwszym razem, można pożyczyć 500 złotych, a maksymalnie nawet 5000 złotych. Termin spłaty zawsze jest stały i nie podlega regulacji wynosi 160 dni, czyli 4 miesiące. Należy pamiętać, że już pierwsza pożyczka jest płatna.

Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Każdy klient firmy Banknot, także ten drugi i kolejny, ma tutaj do dyspozycji ofertę w takim samym kształcie kwoty pożyczek i termin spłaty są identyczne. W ten sposób, także i stali klienci mogą pożyczyć minimalnie 500 złotych, a maksymalnie do 5000 złotych. Podobnie jak wyżej, termin spłaty nie podlega regulacji i zawsze jest ustalony na takim samym poziomie wynosi 160 dni, czyli 4 miesiące. Każda pożyczka jest spłacana w comiesięcznych ratach o ustalonej z góry kwocie.

Warto mieć na uwadze, że każda pożyczka w firmie Banknot jest objęta standardowymi opłatami dodatkowymi. W przypadku opisywanego pożyczkodawcy, jest to prowizja, odsetki oraz oprocentowanie. Wysokość tych opłat przedstawiamy na poniższym, reprezentatywnym przykładzie pożyczki.

 • Pożyczając 1000 złotych na standardowe 4 miesiące, klient jest obciążony oprocentowaniem 10%, prowizją w kwocie 210 złotych oraz odsetkami w postaci 20,52 złotego. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi z kolei 192,5%. Miesięczny koszt pożyczki  95,29 złotego.
  Po 4 miesiącach, będzie trzeba zatem zwrócić 1230,52 złotego.

Sprawdzane bazy dłużników

Każdy klient firmy Banknot składający wniosek pożyczkowy musi liczyć się z tym, że zostanie sprawdzony w wybranych bazach dłużników i rejestrach finansowych. Celem tego jest sprawdzenie zdolności kredytowej i historii spłat zobowiązań. W przypadku opisywanego pożyczkodawcy, sprawdzane są wszystkie najpopularniejsze rejestry. Kolejno: Biuro Informacji Kredytowej (BIK), Biuro Informacji Gospodarczej (BIG), Krajowy Rejestr Dłużników (KRD) oraz ERiF. Banknot współpracuje także z Polskim Związkiem Instytucji Pożyczkowych (PZIP).

Granice wiekowe

Klientem opisywanego pożyczkodawcy może zostać każda osoba pełnoletnia, choć jest jeden warunek. Poza dolną granicą 18 lat, określono bowiem także górną granicę wiekową, która wynosi 70 lat. W ten sposób, z usług opisywanej firmy może skorzystać większość emerytów, a także studenci, osoby pracujące i wielu rencistów.

Czy wymagane są jakieś dokumenty?

Banknot nie wymaga od swoich klientów okazywania dokumentów potwierdzających charakter i fakt uzyskiwania comiesięcznego dochodu. Ponadto, firma nie zwraca się z prośbą o przedstawienie dokumentów, które potwierdzają deklarowany fakt posiadania zatrudnienia. Firma stawia na proces pożyczkowy bez dodatkowych dokumentów i zaświadczeń.

Rachunki bankowe pożyczkodawcy

Opisywana firma korzysta z usługi szybkie przelewy, dlatego rachunek bankowy nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia. Przyznane konsumentowi środki pożyczkowe są zawsze wysyłane błyskawicznie po wydaniu decyzji, jednak szybkość dotarcia tych środków zależy od tego, czy dany bank klienta z usługą szybkich przelewów współpracuje. Do tego grona należy większość popularnych banków jak np. mBank, Alior Bank, Millenium Bank, ING Bank czy PKO Bank.

Jak szybko pieniądze trafią na konto

Jak już wspomniano wyżej, Banknot korzysta z wygodnego systemu szybkich przelewów. Oznacza to, że przyznana pożyczka jest wysyłana błyskawicznie na konto klienta. Szybkość jej dotarcia zależy od tego, czy dany bank współpracuje ze wspomnianym systemem. Jeżeli jest to np. mBank, Alior Bank, Millenium Bank, Millenium Bank czy też PKO Bank, to przelew może dotrzeć już w 15 minut.

Godziny rozpatrywania wniosków

Pracownicy firmy Banknot pozostają do dyspozycji swoich klientów w każdy roboczy dzień powszedni. Od poniedziałku do piątku, wnioski pożyczkowe podlegają rozpatrzeniu od 9:00 rano do 18:00 po południu. Klienci składający wnioski poza godzinami pracy, będą obsługiwani kolejnego dnia, w którym pracuje opisywany pożyczkodawca.

Możliwość przedłużenia pożyczki

Niestety, firma Banknot nie przewidziała dla swoich klientów możliwości przedłużenia terminu spłaty pożyczki. Oznacza to, że wszystkie raty można spłacać terminowo i nie przewidziano taryfy awaryjnej. W przypadku opóźnień, pożyczkodawca ma prawo do rozpoczęcia naliczania odsetek karnych, rozpoczęcia procedury windykacyjnej i przekazania sprawy sądowi. To może skończyć się egzekucja komorniczą i wpisaniem danych klienta na któryś z rejestrów dłużników.

Sposób weryfikacji

Jeśli pożyczka wynosi nie więcej niż startowe 500 złotych, to Banknot weryfikuje dane swoich klientów poprzez przelew weryfikacyjny w wysokości 1 grosza. Jeśli jednak zobowiązanie zaciągane jest na większe kwoty, to weryfikacja odbywa się poprzez zalogowanie do swojego rachunku bankowego, jak przekazała nam konsultantka firmy.

Czym wyróżnia się opisywana firma?

Banknot wyróżnia się na tle innych firm dość niecodziennym parametrem terminu spłaty zawsze jest on bowiem stały i wynosi 4 miesiące. Warto docenić prostą i przejrzyście skonstruowaną ofertę, a także korzystanie z usługi szybkie przelewy. Gwarantuje to szybkie przelanie środków z przyznanej pożyczki na konto konsumenta.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *