Alfa Kredyt pożyczki – opinie

Co musisz wiedzieć

 • Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty — do 4000 zł na 30 dni
 • Pierwsza pożyczka – maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty — 2000 zł na 30 dni za darmo
 • Sprawdzane bazy dłużników  BIK, BIG i KRD
 • Granice wiekowe  minimum 21 lat, maksymalnie 65 lat
 • Rachunki bankowe pożyczkodawcy Alior Bank, mBank, Bank Pekao, Bank PKO, Bank Zachodni WBK, Bank Pocztowy
 • Jak szybko pieniądze trafią na konto — od ok. 15 minut do 24 godzin
 • Godziny rozpatrywania wniosków — poniedziałek-piątek: 7.00 rano 22.00 wieczorem; sobota-niedziela: 9.00 rano 20.00 wieczorem
 • Możliwość przedłużenia pożyczki — jest taka możliwość, do skorzystania w dowolnej ilosci

Czym jest Alfa Kredyt?

Alfa Kredyt to jedna, z najmłodszych firm pożyczkowych na polskim rynku. Działa od 2013 roku, specjalizując się od początku działalności w szybkich pożyczkach krótkoterminowych. Kierowane są one do osób potrzebujących pilnych pieniędzy do szybkiej spłaty (do miesiąca).

Czy pierwsza pożyczka jest darmowa?

Alfa Kredyt przewiduje w swojej ofercie usługę darmowej pożyczki. Jej wysokość może wynieść nawet 2000 złotych, a termin spłaty pożyczkodawca określa na 30 dni, czyli miesiąc. Warunkiem niebycia objętym odsetkami oraz prowizją jest oczywiście spłacenie zobowiązania w terminie. Jeżeli będziemy chcieli przedłużyć termin spłaty pożyczki, wówczas jest to już usługa płatna.

Pierwsza pożyczka — maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Pierwsza, darmowa pożyczka, w Ale Kredyt  jak wspomniano już wyżej wynosi minimalnie 100 złotych, a maksymalnie z kolei 2000 złotych. Termin spłaty wynosi od 7 dni (tydzień) do 30 dni (miesiąc). Warunki te kwalifikują świadczenie w omawianej firmie jako klasyczną chwilówkę.

Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Drudzy oraz kolejni klienci firmy mają, tradycyjnie, do dyspozycji o o wiele większe kwoty. Minimalna wartość pożyczki nie zmienia się, zaczynając się na 100 złotych. Rośnie jednak górna granica, która wynosu teraz 5000 złotych. Termin spłaty to kolejny stały parametr, który tak samo, jak przy pierwszej pożyczce wynosi minimalnie 7 dni (tydzień), a maksymalnie 5000 złotych (miesiąc). Należy pamiętać, że pożyczki dla kolejnych klientów są obłożone oczywiście prowizją i odsetkami. Przykładowo pożyczając 3000 złotych na 30 dni musimy oddać pożyczoną kwotę + 607 złotych opłaty. Łącznie, 3607 złotych.

Sprawdzane bazy dłużników

Firma Alfa Kredyt pamięta oczywiście o weryfikacji historii finansowej i zdolności kredytowej w bazach dłużników. W przypadku omawianej firmy kontroli poddawane są Biuro Informacji Gospodarczej (BIG), Biuro Informacji Kredytowej (BIK) oraz Infomonitor.

Granice wiekowe

Klientem firmy Alfa Kredyt może zostać każda pełnoletnia osoba, która ma wiek nie niższy niż 21 lat i nie wyższy niż 75 lat.

Dodatkowe warunki, które należy spełnić, aby pozytywnie przejść proces weryfikacji wniosku to:

 1. klient jest konsumentem w rozumieniu art. 5 ust 1 Ustawy  o kredycie konsumenckim;
 2.  ma pełną zdolność do czynności prawnych;
 3. ma obywatelstwo polskie i zamieszkuje na terenie Rzeczypospolitej Polskiej;
 4.  dokonał poprawnej rejestracji w naszym systemie internetowym;
 5. złożył poprawnie wypełniony wniosek;
 6. posiada pozytywną historię w Biurze Informacji Gospodarczej i Biurze Informacji Kredytowej;
 7. nie posiada żadnych zobowiązań pieniężnych;
 8. posiada osobisty rachunek bankowy;
 9. posiada aktywny numer telefonu.

Czy wymagane są jakieś dokumenty?

Jak deklaruje konsultant Alfa Kredyt, pożyczkobiorca w zdecydowanej większości przypadków nie wymaga żadnych dokumentów, w tym zaświadczeń potwierdzających nasze comiesięczne dochody. Firma zastrzega sobie jednak prawo do poproszenia o ich okazanie w wyjątkowych przypadkach, które określane są rzecz jasna wedle indywidualnych kryteriów.

Rachunki bankowe pożyczkodawcy

Firma Łatwy Kredyt posiada swoje rachunki bankowe w dużej ilości banków. Jest ich 6, kolejno: Alior Bank, mBank, Bank Pekao, Bank PKO, Bank Zachodni WBK i Bank Pocztowy. Jeżeli posiadamy konto w którymś, z wymienionych banków i składamy nasz wniosek o porze bliskiej określonych pór rozliczeniowych, to pożyczka może trafić na nasze konto wyjątkowo szybko do 15 minut.

Jak szybko pieniądze trafią na konto

Tak, jak wspomniano wyżej, Alfa Kredyt posiada konta bankowe w 6 dużych bankach. Jeśli mamy rachunek w którymś z nich, to pieniądze mogą dotrzeć do nas już w kilkanaście minut. Warunkiem jest jednak złożenie wniosku o pożyczkę przed najbliższą sesją rozliczeniową.

Posiadając z kolei konto w którymś, spoza wymienionych banków, to pożyczka może dojść do nas niestety  nawet kolejnego dnia.

Godziny rozpatrywania wniosków

Firma Łatwy Kredyt pracuje o wyjątkowo nieregularnych godzinach, ale ich zapamiętanie nie jest trudno. W dni robocze od poniedziałku do piątku pożyczkodawca rozpatruje wnioski i obsługuje klientów od 7.00 dano do 22.00 wieczorem. Od soboty do niedzieli z kolei  od 9.00 rano do 20.00 wieczorem. Jeżeli wniosek nasz jest złożony poza podanymi godzinami, wówczas zostanie on rozpatrzony niezwłocznie kolejnego dnia.

Możliwość przedłużenia pożyczki

Opisywana firma pożyczkowa przewidziała w swojej ofercie możliwość przedłużenia terminu spłaty pożyczki. Aby się o to ubiegać, należy przed upływem terminu wystąpić na stronie internetowej o płatne odroczenie. Usługa ta nie jest ograniczona i można ją stosować wielokrotnie. Doliczyć można dodatkowe 7 dni (tydzień), 14 dni (2 tygodnie) lub 30 dni (miesiąc).

Sposób weryfikacji

Weryfikacja podanych przez nas danych odbywa się w Alfa Kredyt za pośrednictwem popularnego przelewu weryfikacyjnego. Na podany przez pożyczkodawcę numer konta bankowego przelewamy symboliczną kwotę 1 grosza, która jest nam potem zwracana. Już po kilku minutach, jeśli nie pojawią się komplikacje, zostanie podjęta decyzja pożyczkowa.

Czym wyróżnia się opisywana firma?

Alfa Kredyt wyróżnia się zatem takimi dogodnościami jak jasno określone warunki pierwszej i kolejnej pożyczki, a także oferta darmowego pierwszego świadczenia. Dodatkowa zaleta do wyjątkowo długie czasy pracy i brak wymaganych formalności w zdecydowanej większości przypadków nie potrzebujemy żadnych zaświadczeń, aby uzyskać tutaj pożyczkę.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *