AleGotówka pożyczki – opinie

Wonga — podstawowe informacje

  • Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty — do 5000 zł na 30 dni, od piątej pożyczki
  • Pierwsza pożyczka – maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty — 2000 zł na 30 dni za darmo
  • Sprawdzane bazy dłużników  BIK, BIG, KRD, ERiF
  • Granice wiekowe  minimum 18 lat, maksymalnie 75 lat
  • Rachunki bankowe pożyczkodawcy natychmiastowe przelewy BlueMedia — bank nie ma znaczenia
  • Jak szybko pieniądze trafią na konto — w mniej niż 10 minut
  • Godziny rozpatrywania wniosków — 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu
  • Możliwość przedłużenia pożyczki — tak, w formie refinansowania

Czym jest AleGotówka?

AleGotówka to popularna firma świadcząca pożyczki krótkoterminowe w niewielkich kwotach. Należy ona do dużego polskiego koncernu Primus Finance, pod który podlega wiele innych znanych graczy, jak chociażby Halo Pożyczka. AleGotówka stara się zachęcić klientów do skorzystania ze swoich usług, chociażby za pomocą usługi darmowej pożyczki, czy też stosowania technologii BlueMedia oraz oferowania możliwości refinansowania pożyczki. Podstawą działania omawianej firmy jest udzielanie świadczeń online.

Czy pierwsza pożyczka jest darmowa?

W ofercie przewidziana jest pierwsza, w pełni darmowa pierwsza pożyczka do 2000 złotych. Warunkiem niebycia obciążonym kosztami prowizji oraz odsetek jest spłacenie świadczenia w terminie do 30 dni, czyli do miesiąca.

Pierwsza pożyczka — maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Jak już wspomniano wyżej, pierwsza pożyczka w AleGotówka jest w pełni darmowa. Jej wysokość to minimalnie 500 złotych, a maksymalnie  2000 złotych. Na spłatę tego świadczenia mamy do 30 dni (miesiąca). Świadczenie to jest zatem klasycznym przykładem chwilówki.

Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Drudzy oraz kolejni klienci AleGotówka mają, naturalnie już, do dyspozycji o wiele większe kwoty. Do każdej pożyczki dochodzą dodatkowe koszty prowizji i odsetek. Kwota maksymalna pożyczki z kolei rośnie do pułapu 5000 złotych. Bez zmian termin spłaty stale wynosi on nie więcej niż 30 dni (miesiąc). Koszt pożyczki dla stałego klienta firmy, jeśli pożyczy on, dajmy na to, 4000 złotych na 30 dni, wyniesie 5131,30 złotych.

Sprawdzane bazy dłużników

AleGotówka weryfikując zdolność kredytową oraz historię finansową każdego klienta, poddaje kontroli jego dane osobowe w bazach dłużników i rejestrach finansowych. Firma zagląda zarówno do Biura Informacji Kredytowej (BIK), jak i Biura Informacji Gospodarczej (BIG), Krajowego Rejestru Dłużników (KRD) oraz ERIF. Warunkiem, aby uzyskać pożyczkę w AleGotówka, jest nieposiadanie informacji o zadłużeniach.

Granice wiekowe

Granice wiekowe dla klientów AleGotówka są jasno określone w regulaminie firmy. Wiek nie może być niższy niż 18 lat oraz nie większy niż 75 lat. Oznacza to, że pożyczkę w omawianej firmie mogą zaciągnąć już najmłodsi pełnoletni, w tym studenci.

Czy wymagane są jakieś dokumenty?

Firma nie wymaga od nowych klientów żadnych dokumentów potwierdzających charakter i fakt posiadania zatrudnienia, a także zaświadczeń o wysokości i tytule comiesięcznie uzyskiwanych dochodów.

Rachunki bankowe pożyczkodawcy

AleGotówka stosuje popularną i wyjątkowo komfortową technologię BlueMedia. Jej działanie polega na tym, że niezależnie od rachunku bankowego pożyczkodawcy i pożyczkobiorcy, przelew wysyłany jest automatycznie. Trafia on na konto klienta do 15 minut, niezależnie od pory dnia i dnia tygodnia może to być nawet w weekend lub w środku nocy. Nie musimy się zatem sugerować sesjami przychodzącymi i współpracą międzybankową pieniądze przyjdą najszybciej, jak jest to możliwe.

Jak szybko pieniądze trafią na nasze konto

Z racji działania wspomnianego wyżej systemu BlueMedia, pieniądze są błyskawicznie wysyłane na nasz rachunek bankowy. Niezależnie od pory dnia, nocy lub tygodnia trafiają one na konto zazwyczaj nie później, niż w ciągu kilkunastu minut.

Godziny rozpatrywania wniosków

AleGotówka, w podobnym stopniu co Szybka Gotówka, za cel stawia sobie maksymalne uproszczenie i skrócenie procedury uzyskiwania pożyczki. Z tego względu proces ten odbywa się całkowicie w sferze online, a weryfikacja potencjalnego klienta odbywa się elektronicznie za pomocą konkretnych algorytmów. Automatycznie zostaje wydana decyzja pożyczkowa, a pieniądze trafiają na konto nie później, niż w kilkanaście minut. Innymi słowy,  czas rozpatrywania wniosków w AleGotówka to 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Możliwość przedłużenia pożyczki

Dla klientów, którzy nie będą w stanie spłacić zobowiązania na czas, AleGotówka przewidziała pomocną usługę. W przeciwieństwie do bratniego Freezl, nie ma ona jednak formy „przedłużenia pożyczki”, lecz „refinansowania”. Może ono wydłużyć nam dodatkowy czas na spłacenie zobowiązania nawet od 30 dni, czyli miesiąc. Usługa ta jest oczywiście płatna, a jej wysokość zależy od kwoty naszego zobowiązania.

Sposób weryfikacji

Weryfikacja AleGotówka odbywa się za pomocą, w popularnego w branży pożyczkowej, przelewu weryfikacyjnego. Na podany przez pożyczkodawcę numer konta bankowego kierujemy przelew o symbolicznej wysokości 1 złotego. Jeśli nie pojawią się wątpliwości, kwota ta zostanie nam szybko zwrócona, a droga do uzyskania pożyczki będzie już prosta.

Czym wyróżnia się opisywana firma?

AleGotówka stara się zatem przyciągnąć nowych klientów poprzez oferowanie łatwych do uzyskania pożyczek. Podstawowy element to oczywiście pierwsza darmowa pożyczka, a do innych atutów AleGotówki należy m.in. możliwość refinansowania pożyczki, dostępność usług firmy 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu, a także stosowanie nowoczesnej technologii czyniącej proces ubiegania się o pożyczkę szybszym i wygodniejszym. Mowa oczywiście o BlueMedia, które pozwala nam uzyskać potrzebne pieniądze błyskawicznie  niezależnie od pory. Dla osób potrzebujących szybkich pieniędzy na pilny wydatek, może być to niebagatelna zaleta.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *