Aasa pożyczki – opinie

Co musisz wiedzieć

 • Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty — do 10 000 zł na 24 miesiące
 • Pierwsza pożyczka – maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty — brak, oferta jednolita
 • Sprawdzane bazy dłużników — BIK, BIG, ERiF
 • Granice wiekowe  minimum 20 lat, maksymalnie 80 lat
 • Rachunki bankowe pożyczkodawcy  Santander Bank
 • Jak szybko pieniądze trafią na konto — od 15 minut do 48 godzin
 • Godziny rozpatrywania wniosków — poniedziałek-piątek: od 8:00 rano do 19:00 wieczorem
 • Możliwość przedłużenia pożyczki — nie ma takiej możliwości

Czym jest Aasa?

Aasa to polska firma pożyczkowa,zbierająca coraz większe doświadczenie na konkurencyjnym rynku finansowym nad Wisłą, działając już od 2012 roku. Specjalnością tej firmy są pożyczki udzielane długoterminowo, w stosunkowo dużych kwotach. Oferta Aasa jest zatem kierowana do poszukujących większej gotówki, której nie będą musieli błyskawicznie spłacić.

Czy pierwsza pożyczka jest darmowa?

Niestety, Aasa nie przewiduje możliwości zaciągnięcia pierwszej ani żadnej innej pożyczki w darmowej formie. W ofercie nie wyróżnia się taryfy dla nowych klientów, przez co już od pierwszej chwilówki jest ona jednolita i posiada takie same warunki dla każdego klienta opisywanego pożyczkodawcy.

Pierwsza pożyczka — maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Z racji jednolitej formy oferty pożyczkowej w Aasa, już za pierwszym razem nowi klienci firmy mają do dyspozycji maksymalny zakres oferty. Z racji tego, że mamy do czynienia z firmą oferującą pożyczki długoterminowe, ich kwoty są wyjątkowo duże i elastyczne. W minimalnym zakresie można pożyczyć 1000 złotych, a w maksymalnym nawet 10 000 złotych.
Termin spłaty można ustalić na minimalne 12 miesięcy (rok), a maksymalnie  24 miesiące, czyli 2 lata.
Warto pamiętać, że już pierwsza pożyczka w Aasa jest płatna i zawiera w sobie kwotę opłaty administracyjnej i odsetek.

Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Za drugim i kolejnym razem, konsumenci w Aasa mogą wypożyczyć pieniądze na takich samych warunkach, co za pierwszym razem i nie zachodzą tutaj żadne zmiany. W minimalnym zakresie można zatem pożyczyć 1000 złotych, a w maksymalnym z kolei 10 000 złotych. Termin spłaty, można wedle potrzeb ustalić na minimalne 12 miesięcy (rok) lub maksymalne 24 miesiące (2 lata).
Co istotne, każda pożyczka w Aasa zawiera w sobie standardowe koszty w postaci opłaty przygotowawczej i odsetek. Ponadto, podane jest także oprocentowanie stałe, a także Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO).

Przykładową wartość tych kosztów przedstawiamy na poniższym, reprezentatywnym przykładzie pożyczki w Aasa.

 • Pożyczając 7000 złotych na 18 miesięcy (półtora roku), klient jest obciążony kwotą opłaty przygotowawczej w wysokości 4018 złotych oraz odsetek w kwocie 566,90 złotych. Oprocentowanie stałe wynosi 10%, a RRSO  99,88%.
  Łącznie należy zwrócić kwotę w wysokości 11 584,90 złotych.

Sprawdzane bazy dłużników

Jak przystało na firmę pożyczkową, Aasa sprawdza dane każdego potencjalnego pożyczkodawcy w kilku rejestrach finansowych i bazach dłużników. Cel to określenie zdolności kredytowej, a także zapoznanie się z dotychczasową historią spłaty dowolnego rodzaju zobowiązań. Opisywany pożyczkodawca zagląda tylko do trzech rejestrów  Biura Informacji Kredytowej (BIK), Biura Informacji Gospodarczej (BIG) oraz ERiF. Nie jest sprawdzany np. Krajowy Rejestr Dłużników (KRD).

Granice wiekowe

Aby z powodzeniem kwalifikować się na potencjalnego pożyczkodawcę w Aasa, nie wystarczy tylko być osobą pełnoletnią. Dodatkowo, firma wymaga jeszcze bycia nie młodszym niż 20 lat oraz nie starszym niż 80 lat. To dość szerokie granice wiekowe, które pozwalają spróbować ze złożeniem wniosku dość szerokiemu gronu np. emerytów.

Czy wymagane są jakieś dokumenty?

Konsultantka firmy przekazała nam, że firma zazwyczaj nie wymaga podczas procesu pożyczkowego od swoich klientów okazywania żadnych dodatkowych dokumentów. Jednakże są sytuacje, w jakich firma zastrzega sobie prawo do zwrócenia się z prośbą o skan dowodu osobistego lub zaświadczenia o wysokości comiesięcznych zarobków oraz dokumentów potwierdzających posiadanie zatrudnienia.

Rachunki bankowe pożyczkodawcy

Aasa ma swój rachunek bankowy tylko w jednej placówce  banku Santander. Z tego powodu, tylko ci pożyczkodawcy, którzy mają swoje konto we wspomnianej instytucji, mogą liczyć na sprawny przelew środków pożyczki. Najczęściej, może to być nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt minut.

Jak szybko pieniądze trafią na konto

Przyznana kwota pożyczki jest przelewana niezwłocznie. Czas jej dotarcia jest jednak silnie uzależniony od banku, w jakim pożyczkobiorca ma konto. Najszybciej będzie to miało miejsce u klientów banku Santander, którzy  jak wspomniano wyżej  mają rachunek w tej samej placówce, co Aasa. Pieniądze mogą u nich dotrzeć nawet od 15 do kilkudziesięciu minut.
W przypadku klientów innych banków, tam kwota pożyczki, jak zastrzegła w rozmowie z nami konsultantka, może wędrować nawet przed 48 godziny (dwie doby). Wszystko zależy od godziny sesji przychodzącej w danej placówce.

Godziny rozpatrywania wniosków

Pracownicy Aasa rozpatrują wnioski pożyczkowe w każdy, powszedni dzień tygodnia  od poniedziałku do piątku. Godziny pracy zaczynają się o 8:00 rano, a kończą o 19:00 wieczorem. Klienci składający wnioski w weekendy lub poza godzinami firmy, będą obsługiwani w najbliższych godzinach pracy w firmy.

Możliwość przedłużenia pożyczki

Niestety, Aasa nie przewiduje możliwości przedłużenia terminu spłaty pożyczki. W ten sposób klienci, u których pojawi się problem z terminową spłatą zobowiązania, muszą liczyć się z podjęciem przez firmę działań windykacyjnych. Mogą one skutkować rozprawą sądową, egzekucją komorniczą, a w dalszym efekcie — wpisaniem danych konsumenta do któregoś z rejestrów dłużników.

Sposób weryfikacji

Aasa weryfikuje dane klientów za pomocą popularnej metody przelewu weryfikacyjnego. Należy przelać symboliczną kwotę 1 grosza na wskazany rachunek pożyczkodawcy i poczekać na zatwierdzenie transakcji. Jest to ostatni etap przed wydaniem ostatecznej decyzji co do przyznania pożyczki konsumentowi.

Czym wyróżnia się opisywana firma?

Opisywana firma pożyczkowa wyróżnia się przejrzyście zaprojektowaną witryną internetową, gdzie szybko można zlokalizować wszystkie interesujące konsumenta informacje. Warto docenić wysokie maksymalne kwoty pożyczek, a także jasno zapisane informacje o kosztach każdej dostępnej pożyczki.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *