Ratka pożyczki – opinie klientów i recenzja chwilówki

Ratka – nasza opinia

Konsumenci, którzy poszukują dogodnej oferty pożyczkowej, często przed złożeniem wniosku poszukują recenzji jej dotychczasowych klientów. I to dlatego dużą popularnością cieszy się fraza „Ratka opinie”. W ten sposób możemy się dowiedzieć, że konsumenci cenią tę firmę m.in. za możliwość uzyskania dużych kwot do pożyczenia, a także otrzymania wydłużonego terminu spłaty przy pojawieniu się problemów finansowych.

Czym jest Ratka?

Ratka może pochwalić się dość dużym doświadczeniem na polskim rynku finansowym. Działaniem już od 2010 roku, wyróżnia się na tle stosunkowo młodej konkurencji. Na początku warto zaznaczyć, że Ratka nie jest pożyczkodawcą, a jedynie pośrednikiem. Oznacza to, że pożyczek ratalnych udziela tak naprawdę współpracująca z Ratką Aasa Polska, a opisywana firma pośredniczy i weryfikuje składane wnioski pożyczkowe.

Aasa Polska należy do skandynawskiego koncernu Aasa Global, który specjalizuje się w udzielaniu szybkich pożyczek online, szczycąc się transparentnością i bezpieczeństwem. Aasa Global ma międzynarodowy zasięg.

Czy pierwsza pożyczka jest darmowa?

Niestety, w ofercie firmy Ratka, próżno szukać oferty pierwszej i jakiejkolwiek innej pożyczki od 20 lat. Wynika to z faktu, że Ratka przewiduje jednolitą ofertę pożyczkową i nie dzieli jej na przeznaczoną dla pierwszych lub kolejnych klientów. Każdy może pożyczyć kwotę o takich samych parametrach i terminie spłaty, choć zawsze jest ona płatna.

Pierwsza pożyczka — maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Już za pierwszym razem u opisywanego pośrednika, można zaciągnąć pożyczkę na standardowych warunków. W ten sposób, minimalnie może to być już 1000 złotych, a maksymalnie, na nawet 10 000 złotych. Termin spłaty można dobrać na minimalne 12 miesięcy (rok), a maksymalnie 24 miesiące, czyli dwa lata. Ratka pośredniczy zatem w udzielaniu pożyczek długoterminowych. Warto pamiętać, że już pierwsza pożyczka jest płatna.

Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Jak już wspomniano wyżej, oferta dla drugich i kolejnych klientów firmy nie różni się niczym w stosunku do parametrów dla nowych pożyczkodawców. Minimalnie można pożyczyć zatem już 1000 złotych, a poprzez kolejne kwoty rosnące co 100 złotych, maksymalna suma pożyczki może zostać ustalona nawet na 10 000 złotych. Termin spłaty, jak przystało na firmę udzielającą pożyczek długoterminowych, wynosi od 12 miesięcy (rok), rosnąc co miesiąc, do nawet 24 miesięcy (2 lata). Pożyczkę zawsze się spłaca w comiesięcznych ratach, co wskazuje zresztą nazwa firmy.

Każda pożyczka, której udzielaniu pośredniczy Ratka, jest obłożona standardowymi opłatami w postaci odsetek i opłaty przygotowawczej. Ponadto, zawarte jest także oprocentowanie i Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO). Przedstawimy to na poniższym, reprezentatywnym przykładzie pożyczki.

  • Pożyczając 5000 złotych na 24 miesiące, doliczona jest odsetka w kwocie 536,27 złotych i opłata przygotowawcza w kwocie 3140 złotych. Oprocentowanie wynosi 10%, a RRSO  79,27%. Płacona comiesięcznie rata ma kwotę 361,88 złotych.
    W ten sposób, łącznie należy zwrócić kwotę 8676,27 złotych.

Sprawdzane bazy dłużników

Każdy klient firmy Ratka musi pamiętać, że składając wniosek pożyczkowy, będzie poddawany kontroli w bazach dłużników i rejestrach finansowych. Celem jest ocenienie zdolności kredytowej i sprawdzenie historii spłacanych zobowiązań. W przypadku omawianego pośrednika pożyczek, sprawdzane są wszystkie najpopularniejsze rejestry: Biuro Informacji Kredytowej (BIK), Biuro Informacji Gospodarczej (BIG), Krajowy Rejestr Dłużników (KRD) oraz ERiF.

Granice wiekowe

Klientem firmy Ratka nie zostanie osoba, która jest tylko pełnoletnia. Ponadto, wymaga się ukończenia co najmniej 20 lat oraz niebycie starszym niż 80 lat. W ten sposób, pożyczkę może wziąć większość studentów i emerytów. Wśród pozostałych wymagań wyróżnia się konieczność bycia obywatelem polskim, posiadania ważnego dowodu osobistego oraz miejsca zamieszkania.

Czy wymagane są jakieś dokumenty?

Firma zastrzega sobie, że nie musi, ale może poprosić swojego klienta o przedstawienie dokumentu potwierdzającego wysokość i fakt posiadania comiesięcznych dochodów, a także fakt posiadania zatrudnienia. Może to przyjąć formę zaświadczenia o zatrudnieniu, wyciągu bankowego bądź potwierdzenia rachunku bankowego.

Rachunki bankowe pożyczkodawcy

Firma Ratka ma swój rachunek bankowy tylko w jednej placówce, banku BZ WBK, który właśnie zmienił nazwę na Santander. W ten sposób, osoby mające konto właśnie w tym banku mają szanse na szybkie dotarcie przelewu, w czasie nawet do kilkunastu lub kilkudziesięciu minut w bieżącym dniu roboczym.

Jak szybko pieniądze trafią na konto

Po podpisaniu umowy pożyczkowej, środki przelewa się na konto na trzy, wyróżnione przez konsultantkę sposoby:

  • Przelewem tradycyjnym, księgowanym do dwóch dni roboczych.
  • Przelewem BlueCash. Ten trafia na konto od 15 minut do kilku godzin od podpisania umowy są na koncie klienta. Jest płatny 3 zł do pierwszej raty.
  • Czekiem GIRO wypłacanym na poczcie. Ten, jest aktywny do 30 minut po podpisaniu umowy. Klient jest poinformowany SMS-em, który jest płatny 13 złotych od pierwszej raty.

Godziny rozpatrywania wniosków

Pracownicy firmy Ratka są do dyspozycji swoich klientów każdego dnia roboczego. Od poniedziałku do piątku, wnioski pożyczkowe można składać  do tego pośrednika od 8:00 rano do 19:00 wieczorem. Osoby składające wnioski poza wspomnianymi porami pracy, będą obsługiwani najbliższego dnia roboczego firmy.

Możliwość przedłużenia pożyczki

Dla klientów, u których może pojawić się problem z terminową spłatą rat, istnieje możliwość przedłużenia terminu spłaty. Jednakże, jest on dostępny dopiero od 4 raty, czyli po 4 miesiącach od zaciągnięcia. Usługa ta jest oczywiście płatna, a jej warunki ustala się indywidualnie z konsultantem.

Sposób weryfikacji

Weryfikacja danych klienta odbywa się na dwa sposoby. Pierwszy to przelew weryfikacyjny w kwocie 1 grosza, który przekazuje się na wskazany numer konta pożyczkodawcy. Drugi to przedstawienie dowodu osobistego kurierowi, który może dostarczyć klientowi pożyczkę pozabankową.

Czym wyróżnia się opisywana firma?

Ratka wyróżnia się bardzo atrakcyjnymi kwotami pożyczek, które można zaciągnąć na wyjątkowo odległe terminy, nawet do 2 lat. Warto docenić też przejrzyście przedstawioną ofertę ze wszystkimi wyeksponowanymi kosztami. Przypominamy, że Ratka to pośrednik, a nie pożyczkodawca!

Ratka – Dane firmy

Ratka

Money Beat sp. z o.o.

Rodzaj: Firma pożyczkowa
Numer REGON: 362678227
Numer NIP: 5223040140
Numer KRS: 0000577778
Adres Firmy: ul. Prosta 68
00-838 Warszawa
Komentarze (0)
Zostaw komentarz