Ratka – opinie klientów i recenzja

Oferta jest nieaktywna

Zobacz polecane przez nas oferty

Chwilówki
Pożyczki ratalne
Ostatnia aktualizacja: 1 Lutego 2023
36 miesięcy
Okres spłaty
1 000 - 25 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Nie
Pierwsza pożyczka gratis
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
4 - 50 miesięcy
Okres spłaty
1 000 - 12 500 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Nie
Pierwsza pożyczka gratis
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
12 - 36 miesięcy
? 12, 18, 24, 36 rat
Okres spłaty
1 000 - 10 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Nie
Pierwsza pożyczka gratis
24 godziny
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
10 - 30 dni
Okres spłaty
200 - 5 000 zł
? do 3000 zł darmowa
Maks. pierwsza pożyczka
Tak
? od 200 zł do 3000 zł
Pierwsza pożyczka gratis
od 15 minut
? Jest to uzależnione od banku, w którym jest rachunek oraz od godzin sesji księgowania
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
1 miesiąc
Okres spłaty
500 - 3 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Nie
Pierwsza pożyczka gratis
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
Zaświadczenie o zarobkach Tak
Wiek pożyczkobiorcy 20 - 80 lat
Maks. pierwsza pożyczka 1 000 - 15 000 zł
Oprocentowanie 7,20 %
RRSO 76,64 %
Metoda wypłaty przelew/czek giro
Czas wypłaty 24 godziny
Okres spłaty 12 - 36 miesięcy

Ratka.pl to pośrednik pożyczkowy, który oferuje swoim klientom pożyczki online z elastycznym terminem spłaty. Nie jest to pożyczkodawca. Korzystając z usług Ratka.pl w rzeczywistości wnioskujemy o pożyczkę w innych firmach pożyczkowych.

Ratka działa zgodnie z zasadami odpowiedzialnego pożyczania i zgodnie z regułami wypracowanymi przez Europejską Koalicję na rzecz Odpowiedzialnych Kredytów. Oferowane za jej pośrednictwem pożyczki przyznawane są na jasnych i prostych zasadach.

Specjalność firmy Ratka – oferta pożyczkodawcy

Specjalnością firmy Ratka są pożyczki online do 20 000 złotych. Okres spłaty pożyczki wynosi od 1 miesiąca do nawet 60 miesięcy.

Koszty pożyczki zależne są od wybranej oferty. Pożyczka w Ratka, to tak naprawdę pożyczka na raty w takich firmach jak Aasa Polska, Tak To Finanse, Loando i inne. Nie znajdziemy tu pożyczek oferowanych bezpośrednio.

Warunki otrzymania pożyczki w Ratka.pl

Proces wnioskowania o pożyczkę online przez stronę Ratka.pl odbywa się w całości bez wychodzenia z domu. Oznacza to, że o pożyczkę przez Internet możemy wnioskować dowolnego dnia i o dowolnej porze. Samo wypełnienie wniosku nie zajmie nam więcej niż 5 minut.

Jak już wspomnieliśmy Ratka udziela pożyczek we współpracy z innymi firmami, stąd też warunki pożyczki, to tak naprawdę wymagania formułowane przez określone podmioty finansowe.

Jeśli chcemy wziąć pożyczkę to musimy być świadomi tego, że czeka nas weryfikacja w bazach dłużników (m.in. wysłanie zapytania na nasz temat do Biura Informacji Kredytowej), weryfikacja (przez kuriera) przy podpisaniu umowy oraz zapoznanie się z warunkami na jakich firma udziela pożyczek. Nie ma tutaj znaczenia to, czy wnioskujemy o pierwszą, czy o kolejną pożyczkę.

ratka opinie

Aby wziąć pożyczkę w Ratka należy:

 • Wejść na stronę Ratka.pl
 • Wybrać kwotę pożyczki i okres spłaty (warto tu zwrócić uwagę na koszt pożyczki, na to, ile wyniesie rzeczywista roczna stopa oprocentowania, opłata przygotowawcza etc.),
 • Wypełnić prosty wniosek,
 • Podać adres e-mail, numer telefonu i pesel,
 • Wyrazić wymagane zgody, w tym zgodę na weryfikację w Biurze Informacji Kredytowej, na wysłanie zapytania do Biur Informacji Gospodarczej etc.,
 • Upewnić się, że całkowity koszt pożyczki nie przekracza naszych możliwości finansowych,
 • Zaakceptować politykę prywatności i regulamin świadczenia usług,
 • Wysłać wniosek i poczekać na decyzję kredytową.

Pożyczka w Ratka.pl jest dostępna dla osób, które:

 • Są w wieku od 20 do 80 lat,
 • Nie figurują w bazach dłużników takich jak BIK, BIG czy KRD, wpis w którymkolwiek z tych rejestrów sprawi, że pożyczka nie zostanie nam przyznana,
 • Mają dowód osobisty,
 • Posiadają stały adres zameldowania,
 • Mają stały i udokumentowany dochód (jego źródłem nie musi być umowa o pracę, akceptowalne są dochody z emerytury, renty czy umowy cywilnoprawnej).

Jedynym dokumentem, który będzie nam potrzebny jest dowód osobisty. Warto mieć jednak na uwadze fakt, że w niektórych przypadkach możemy zostać poproszeni o zaświadczenie o dochodach lub o wyciąg z konta bankowego. Przesłanie tych dokumentów służy zweryfikowaniu zdolności kredytowej klienta i upewnieniu się, że będzie go stać na spłatę pożyczki.

Co ciekawe, pożyczka w Ratka może być traktowana jako pożyczka dla zadłużonych. Posiadanie zobowiązań w bankach czy w innych firmach pożyczkowych nie stanowi przeszkody w złożeniu wniosku. Pamiętajmy jednak, że jeśli mamy zaległości w spłacaniu już posiadanych kredytów i pożyczek, to nie otrzymamy kolejnego zobowiązania.

Krok po kroku jak wziąć pożyczkę w serwisie Ratka

Aby otrzymać pożyczkę w Ratka.pl należy:

 • Mieć urządzenie z dostępem do Internetu i wejść na stronę tego pośrednika finansowego,
 • Wybrać kwotę pożyczki, którą chcemy otrzymać,
 • Zastanowić się nad tym, jaki okres spłaty wybrać, tak by wysokość miesięcznej raty nie była zbytnim obciążeniem dla domowego budżetu,
 • Podać wymagane we wniosku dane – warto zwrócić uwagę na to, by był to aktualny numer telefonu i ten adres e-mail, z którego rzeczywiście korzystamy. Po pierwsze firma pożyczkowa może chcieć się z nami skontaktować, po drugie zaś decyzję kredytową otrzymamy mailem lub smsem,
 • Wyrazić zgody mówiące o udostępnianiu informacji gospodarczych – tutaj należy liczyć się z tym, że wnioskując o pożyczkę przez Ratka.pl zostaniemy sprawdzeni praktycznie we wszystkich, najpopularniejszych bazach dłużników. Ten pośrednik zweryfikuje naszą wiarygodność finansową w BIK, BIG, Krajowym Biurze Informacji Gospodarczej, CRIF, Erif, Związku Banków Polskich,
 • Posiadać zdolność do spłaty pożyczki,
 • Mieć wystarczającą zdolność kredytową.

Po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej (powinno to nastąpić tego samego dnia) otrzymamy takie dokumenty jak umowa pożyczki i harmonogram spłaty. Należy się z nimi zapoznać i sprawdzić, czy wyszczególnione w umowie koszty pożyczki (np. całkowity koszt pożyczki) nie zawierają żadnych, dodatkowych opłat.

Dokumenty te zostaną przesłane na adres mailowy, a następnie kurierem na nasz adres korespondencyjny. Po zapoznaniu się z umową pożyczki należy ją podpisać i oddać kurierowi. W razie jakichkolwiek pytań dobrze jest skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta.

Gdy tylko podpisana umowa pożyczki dotrze do Ratka.pl otrzymamy przelew na wskazane we wniosku o pożyczkę konto bankowe. Możemy również zdecydować się na to, by pożyczkę w Ratka wypłacić czekiem GIRO.

Czek GIRO możemy zrealizować (po okazaniu dowodu osobistego) w dowolnej placówce poczty polskiej. Jest to przydatna opcja dla osób, które nie mają konta bankowego lub dla tych, które wolą otrzymać gotówkę „do ręki”.

Jak wygląda proces weryfikacji klienta?

W Ratka.pl do tego, by wnioskować o pożyczkę, nie jest konieczny ani przelew weryfikacyjny, ani weryfikacja za pośrednictwem aplikacji Kontomatik. Weryfikacji tożsamości klienta dokonuje kurier w momencie, gdy odbywa się podpisanie umowy.

Dostępna kwota pożyczki, koszty i termin spłaty

Ratka.pl ma jedną ofertę zarówno dla nowych, jak i dla stałych klientów. Minimalna kwota pożyczki, o którą możemy wnioskować wynosi 500 złotych. Maksymalna kwota pożyczki to aż 20 000 złotych (jest to zatem dość wysoka kwota pożyczki).

Nie ma tutaj znaczenia to, czy jest to nasza pierwsza pożyczka, czy kolejna pożyczka. Ratka.pl nie ma w ofercie takiego produktu jak darmowa pożyczka dla nowych klientów.

Okres spłaty pożyczki wynosi od 1 miesiąca do 60 miesięcy. Na koszt pożyczki składa się prowizja, oprocentowanie, RRSO, odsetki i wysokość miesięcznej raty. Najważniejszą informacją dla przyszłego klienta jest całkowita kwota do spłaty (to właśnie tyle trzeba będzie oddać firmie pożyczkowej). Bezpłatne wydłużenie terminu spłaty nie jest możliwe.

Poniżej prezentujemy przykład reprezentatywny, który obrazuje wszystkie, związane z pożyczką koszty (zakładając, że oddamy ją w terminie).

„Reprezentatywny przykład pożyczki: Pożyczana kwota 20000 zł. Okres pożyczki 2 msc. Oprocentowanie 7.2%. Odsetki od kwoty pożyczki 2240 zł. RRSO 134.99%. Całkowita kwota do spłaty 22240 zł. Wysokość raty 11120 zł.”.

Jak jednak możemy przeczytać na stronie Ratka.pl „Wyliczenia dokonane za pomocą powyższego kalkulatora mają charakter orientacyjny i przykładowy i służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mogą być traktowane jako oferta lub zaproszenie do zawarcia umowy pożyczki. Ostateczna oferta pożyczki, w tym wysokość miesięcznej raty oraz całkowitych kosztów pożyczki, uzależniona będzie od indywidualnej oceny zdolności kredytowej pożyczkobiorcy”.

Warto przypomnieć, że Ratka nie udziela pożyczek bezpośrednio, dlatego warunki pożyczki warto sprawdzić na stronie internetowej każdego pożyczkodawcy. Przed zaciągnięciem pożyczki dobrze jest zapoznać się z takimi kwestiami jak weryfikacja w bazach dłużników, koszt pożyczki, dostępne kwoty pożyczki, to co trzeba zrobić, by wziąć kolejną pożyczkę oraz co stanie się wówczas, gdy nie dotrzymamy terminu spłaty pożyczki. Istotne są także formy wypłaty pożyczki oraz opinie, jakimi cieszy się firma pożyczkowa.

Warto dodać, że klient może złożyć wniosek o pożyczkę jeszcze przed spłatą poprzedniej. Oznacza to, że możemy mieć kilka pożyczek w jednym czasie. Jedynym warunkiem jest tutaj przelanie na konto pożyczkodawcy przynajmniej połowy rat aktualnie posiadanego zobowiązania.

W jakim czasie klient otrzyma decyzję i przelew?

Decyzję o przyznaniu pożyczki otrzymasz niemal natychmiast po złożeniu wniosku. Zakładając, że dopełniłeś wszystkich formalności, to przelew na Twoje konto bankowe może nastąpić już w ciągu 15 minut od rozpoczęcia całej procedury kredytowej.

Jeśli zależy Ci na tym, by pieniądze otrzymać jak najszybciej, to złóż wniosek o pożyczkę w godzinach pracy firmy pożyczkowej. Zwróć także uwagę na sesje bankowe. To właśnie one „odpowiadają” za to, ile idzie przelew i za to, jak długo przyjdzie Ci na niego czekać.

Korzystając ze strony Ratka.pl masz do wyboru następujące formy wypłaty środków z pożyczki:

 • Tradycyjny przelew na konto bankowe – w zależności od wspomnianych już sesji bankowych środki trafią na Twój rachunek w postaci przelewu ELIXIR w ciągu 24 godzin od złożenia wniosku.
 • Przelew ekspresowy na konto bankowe – jeśli nie chcesz czekać na pieniądze, skorzystaj właśnie z tej opcji. Wypłata środków następuje w ciągu 3 godzin licząc od momentu podpisania umowy pożyczki.
 • Wypłata czekiem GIRO – jeśli nie chcesz otrzymać przelewu na konto, wybierz czek GIRO. Gotówkę można odebrać w każdym oddziale pocztowym na terenie całego kraju. Za taką metodę wypłaty środków zapłacisz dodatkowo 13 złotych (opłata zostanie pobrana wraz z pierwszą ratą pożyczki). Czek GIRO jest ważny przez 7 dni.

Dlaczego mój wniosek o pożyczkę w Ratka.pl został odrzucony?

Jeśli Twój wniosek o pożyczkę został odrzucony, to prawdopodobnie nie spełniasz któregoś ze stawianych przez firmy pożyczkowe wymogów. Może być to zbyt młody wiek, brak dowodu osobistego i polskiego obywatelstwa lub brak stałego dochodu (który można udokumentować).

Negatywną decyzję kredytową otrzymasz również wtedy, gdy figurujesz w bazie dłużników lub gdy ryzyko niespłacenia pożyczki w terminie jest zbyt duże (wspomniane ryzyko jest szacowane na podstawie informacji zebranych w procesie przekazywania wniosku). Także zbyt wysoka kwota pożyczki może przekreślić Twoje szanse na zastrzyk gotówki.

Weź również pod uwagę fakt, że jeśli podałeś we wniosku nieprawdziwe lub błędne dane, to także nie otrzymasz pożyczki. W sytuacji, w której ubiegasz się o taki zastrzyk gotówki, nie zapomnij odebrać telefonu. Jeśli firma pożyczkowa nie będzie mogła dokończyć procedury weryfikacyjnej, to nie przyzna Ci finansowania.

Konsekwencje braku uregulowania spłaty w terminie

Dostałeś pożyczkę i już wiesz, że nie dasz rady przelać w terminie kolejnej raty? Jak najszybciej skontaktuj się z pożyczkodawcą i poinformuj ich o swoich finansowych trudnościach. N

ie unikaj kontaktu z firmą pożyczkową ani nie bierz kolejnej pożyczki na spłatę poprzedniej. Zadzwoń do Biura Obsługi Klienta najlepiej jeszcze zanim upłynie termin płatności.

Brak spłaty pożyczki w terminie sprawi, że pożyczkodawca sięgnie po określone działania windykacyjne. Mogą być to:

 • Monity i wezwania do zapłaty,
 • Rozwiązanie umowy pożyczki z winy leżącej po stronie klienta (wówczas firma pożyczkowa ma prawo żądać spłaty od razu całości należności),
 • Sprzedaż należności do firmy windykacyjnej,
 • Wpisanie do baz dłużników: BIK, KRD, BIG InfoMonitor, ERIF.

Czy istnieje możliwość zmiany terminu spłaty rat?

Wszystkie informacje związane z tym, jak spłacić pożyczkę znajdziesz w umowie pożyczki oraz w harmonogramie spłaty. Taki harmonogram otrzymasz zarówno na adres korespondencyjny, jak i na swój adres e-mail.

Pilnuj wskazanych terminów płatności, gdyż spłata zobowiązania bez opóźnień buduje Twoją wiarygodność finansową. Pamiętaj, że dobra historia kredytowa ułatwi Ci w przyszłości wnioskowanie o kolejną pożyczkę (jeśli będziesz jej potrzebował).

Chociaż samo wzięcie pożyczki jest dość proste, to podpisując umowę zgadzasz się na spłatę zobowiązania.

Kolejne raty pożyczki powinieneś uiszczać co miesiąc na konto pożyczkodawcy. Numer konta do spłaty pożyczki ustalany jest indywidualnie dla każdego klienta. Jeśli chcesz zmienić termin spłaty, skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

Pamiętaj, że niezależnie od tego, co widnieje w harmonogramie, zawsze możesz oddać swój dług wcześniej. Masz prawo zarówno do nadpłaty swojego zobowiązania, jak i do spłaty całej pożyczki przed wskazanym w umowie terminem. Nie wiąże się to z żadnymi, dodatkowymi opłatami.

Jeśli chcesz spłacić pożyczkę wcześniej, zadzwoń do Biura Obsługi Klienta i poinformuj pożyczkodawcę o takim zamiarze. Dzwoniąc na infolinię dowiesz się, jaka kwota pozostała Ci jeszcze do spłaty.

Dane kontaktowe

Ratka.pl jest jedynie pośrednikiem finansowym na rynku pożyczek pozabankowych. Jeśli dostaliśmy już pożyczkę i mamy pytanie dotyczące obsługi zobowiązania, to powinniśmy skontaktować się już bezpośrednio z pożyczkodawcą.

Z Ratka.pl możemy skontaktować się:

 • Telefonicznie: 611 100 420
 • Mailowo: info@ratka.pl
 • Korzystając z formularza kontaktowego dostępnego na stronie: https://ratka.pl/kontakt/

Ratka – Dane firmy

Ratka

Money Beat sp. z o.o.

Rodzaj: Firma pożyczkowa
Numer REGON: 362678227
Numer NIP: 5223040140
Numer KRS: 0000577778
Adres Firmy: ul. Prosta 68
00-838 Warszawa
4.5/5 - (49 votes)
Opinie klientów o Ratka.pl (0)
Dodaj opinię