Rapida Money – opinie klientów i recenzja pożyczki

Oferta jest nieaktywna

Zobacz polecane przez nas oferty

Chwilówki
Pożyczki ratalne
Ostatnia aktualizacja: 22 Października 2020
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert
1 miesiąc
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
300 - 3 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Tak
Pierwsza pożyczka gratis
» SPRAWDŹ «
5 tygodni
Okres spłaty
3 godziny
? przy wyborze opcji "fastCash", inaczej do 48 godzin
Czas wypłaty
500 - 6 000 zł
? przy weryfikacji 1 zł maksymalna pożyczka 700 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Tak
Pierwsza pożyczka gratis
» SPRAWDŹ «
1 miesiąc
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
500 - 5 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Nie
Pierwsza pożyczka gratis
» SPRAWDŹ «
1 miesiąc
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
500 - 5 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Nie
Pierwsza pożyczka gratis
» SPRAWDŹ «
1 miesiąc
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
500 - 3 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Nie
Pierwsza pożyczka gratis
» SPRAWDŹ «
Okres spłaty 12 - 60 miesięcy
Maks. pierwsza pożyczka 2 500 - 25 000 zł
Maks. kolejna pożyczka 25000 zł
Status osoby fizycznej NIE
Konto w banku NIE
Pierwsza pożyczka gratis NIE
Wiek pożyczkobiorcy 18 - 75 lat
Telefon komórkowy NIE
Adres e-mail NIE
Zaświadczenie o zarobkach NIE
Czas wypłaty 48 godzin
Zameldowanie NIE

Zalety i wady firmy rapida money

Zalety
 • Wysoka kwota pożyczki do 25 000 zł
 • Dość długi okres kredytowania do 60 miesięcy
 • Szansa na gotówkę nawet dla osób zadłużonych ze złym BIK-iem
 • Szybka decyzja pożyczkowa w ciągu 24 godzin i przelew na konto w 48 godzin
 • Niski próg wiekowy. Pożyczki od 18-latków
Wady
 • Konieczność przystąpienia do pożyczki z poręczycielem
 • Weryfikacja klienta w bazie BIK
 • Brak darmowej pożyczki

Rapida Money – nasza opinia

Konsumenci poszukujący najlepszej pożyczki internetowej chętnie sprawdzają w wyszukiwarce frazę „Rapida Money opinie”. Można się w ten sposób dowiedzieć, że konsumenci cenią tę firmę za możliwość uzyskania bardzo dużych kwot do pożyczenia i niewielką liczbę formalności przy składaniu wniosku o pożyczkę pozabankową. Nie brakuje jednak i opinii, w których zwraca się uwagę na utrudniony kontakt z biurem obsługi klienta.

Czym jest Rapida Money?

Rapida Money to jeden z najbardziej nietuzinkowych graczy na polskim rynku pożyczkowym, istniejąc na nim stosunkowo niedługo. Wywodzący się z Wielkiej Brytanii, w swojej ofercie stawia na pożyczki długoterminowe. Ich kwota w maksymalnych wartościach jest zaskakująco wysoka, a środki uwiarygadniające klienta są praktycznie niespotykane. Firma wymaga bowiem od swoich klientów poświadczenia gwaranta, a ponadto chwali się, że nie zamyka drzwi osobom, które pozostają w zadłużeniu.

Czy pierwsza pożyczka jest darmowa?

Niestety, w ofercie Rapida Money próżno szukać usługi darmowej pierwszej pożyczki. Wynika to ze skonstruowania oferty, której założeniem jest jednolitość. Oznacza to, że każdy klient firmy ma do dyspozycji takie same warunki, w postaci identycznych kwot pożyczek i terminów spłaty. Każde zobowiązanie obłożone jest w ten sposób także integralnymi kosztami w postaci odsetek i prowizji.

Pierwsza pożyczka — maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Już pierwszy klient Rapida Money może pożyczyć, określone w regulaminie firmy, maksymalne kwoty pożyczki. Wynika to z zasady jednolitości oferty, która obowiązuje u opisywanego pożyczkodawcy. W ten sposób minimalnie można pożyczyć już 2500 złotych (rzadko spotyka się tak wysokie kwoty), a maksymalnie nawet 25 000 złotych. Rapida Money oferuje pożyczki długoterminowe, dlatego termin spłaty nie powinien zaskakiwać swoim rozłożeniem w czasie. Minimalnie może to być 12 miesięcy (rok), a maksymalnie 60 miesięcy, czyli 5 lat!

Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

W przypadku firmy Rapida Money, nie ma znaczenia, czy klient przystępuje do ubiegania się o pożyczkę po raz pierwszy, czy też robi to wielokrotnie. Jak wspomniano już wyżej, oferta u tego pożyczkodawcy jest jednolita. Identyczne kwoty pożyczek i terminy spłaty przysługują każdemu klientowi. W ten sposób, przypomnijmy, do dyspozycji jest minimalnie 2500 złotych pożyczki. Maksymalnie może to być z kole 25 000 złotych, a termin spłaty wyrażany jest nie tyle w miesiącach, ile latach. Minimalnie może to być 12 miesięcy (rok), a maksymalnie z kolei 60 miesięcy, czyli 5 lat.

Warto także pamiętać, że każda pożyczka w Rapida Money obciążona jest dodatkowymi opłatami. Ich wysokość przedstawia poniższy reprezentatywny przykład.

 • Pożyczając 10 000 złotych na 12 miesięcy (rok), do kwoty zobowiązania dochodzi oprocentowanie stałe w wysokości 10% oraz prowizja w postaci 3500 złotych.  Pożyczka zawsze dzieli się comiesięczne raty. W tym przypadku wyniesie ona 1181,45 złotych.
  Po 12 miesiącach (roku) pożyczkodawcy należy łącznie oddać 14117,20 złotego kwoty.

Sprawdzane bazy dłużników

Oferta Rapida Money jest dość niestandardowa. W kwestii sprawdzania rejestrów dłużników wiele źródeł podaje, że firma nie sprawdza żadnego z nich (BIK, BIG, KRD czy Credit-Check). W kwestii klienta jest to prawda. Nie należy jednak zapominać, że Rapida Money do udzielenia pożyczki wymaga także gwaranta, który poświadczy za nas i w skrajnej sytuacji przejmie na siebie nasz dług. Osoba ta, poza wymaganiami opisanymi sekcję niżej, będzie kontrolowana w Biurze Informacji Kredytowej. Negatywne wpisy nie są mile widziane, jednak w niektórych sytuacjach za inne poświadczenie może służyć nieruchomość gwaranta. Pracownik firmy przekazał, że inne rejestry dłużników nie są brane pod uwagę.

Granice wiekowe

Aby zostać klientem firmy Rapida Money, wystarczy być osobą pełnoletnią, czyli mieć 18 lat. Pożyczkodawca określa jednak także górną granicę wieku, która wynosi 75 lat. Z racji konieczności posiadania gwaranta, który poświadczy za nas i podda się kontroli w BIK, firma określa także wymagania, jakie obejmują niego.

Poza wspomnianym wyżej posiadaniem nieruchomości w przypadku negatywnych wpisów w BIK, wymagane jest także posiadanie konta bankowego i ukończenie 18. roku życia. Nie ma informacji o górnej granicy wiekowej.

Czy wymagane są jakieś dokumenty?

Rapida Money nie wymaga żadnych dokumentów, które potwierdzają  charakter i fakt posiadanego zatrudnienia. Ponadto firma nie zwraca się także z prośbą o okazanie zaświadczeń o wysokości  i rodzaju otrzymywanych comiesięcznie dochodów.

Rachunki bankowe pożyczkodawcy

Rapida Money posiada swoje konto bankowe tylko w jednej placówce jest to bank Santander. Należy pamiętać, że pieniądze wypłaca się na konto gwaranta. Szansa, że otrzyma on nasze zobowiązanie (którego dysponowanie ustala się indywidualnie) są największe, jeśli posiada on rachunek bankowy w tej samej placówce, co pożyczkodawca.

Jak szybko pieniądze trafią na konto

Warto pierw zaznaczyć, że pieniądze są zawsze przekazuje się gwarantowi. Szybkość przelania pieniędzy na konto gwaranta zależy od tego, w jakim banku posiada on konto. W przypadku banku Santander może to być nawet kilkanaście minut, a na stronie głównej pożyczkodawcy można przeczytać, że zastrzega on sobie czas maksymalny do 24 godzin, czyli nawet do następnego dnia.

Godziny rozpatrywania wniosków

Pracownicy firmy Rapida Money pozostają do dyspozycji w kwestii rozpatrywania wniosków pożyczkowych i obsługi klientów w każdy dzień roboczy, w dni powszednie od poniedziałku do piątku. Zmiany zaczynają się w te dni każdego poranka o 9.00 rano, a kończą się o 17.00 po południu.

Możliwość przedłużenia pożyczki

Niestety, Rapida Money nie przewidziała w swoich usługach możliwości przedłużenia pożyczki. Wynika to z konstrukcji oferty, która przekazuje pieniądze gwarantowi i obliguje pożyczkobiorcę do samodzielnego spłacania zobowiązania w comiesięcznych ratach. Nieterminowa spłata pożyczki ratalnej może wiązać się z naliczaniem karnych odsetek, wszczęciem postępowania windykacyjnego, a nawet działaniami komornika i sprawą sądową. W efekcie dane klienta, który nieterminowo spłaca świadczenia, można wpisać do dowolnego, z rejestrów dłużników.

Sposób weryfikacji

Inaczej niż w innych firmach pożyczkowych, w Rapida Money weryfikacji poddaje się nie klienta, lecz gwaranta. Jego dane podane podczas procesu pożyczkowego (rozłożonego na formularz dla klienta i jego gwaranta), weryfikuje się za pomocą wygodnej, bezpiecznej i popularnej aplikacji Instantor. Błyskawicznie sprawdza ona jego historię finansową na rachunku bankowym i szybko określa, czy ma on pożądaną zdolność finansową.

Czym wyróżnia się opisywana firma?

Rapida Money to bez wątpienia jedna z najbardziej wyróżniających się firm pożyczkowych. O jej oryginalności świadczy przede wszystkim wymóg posiadania gwaranta i kierowanie do niego pożyczki, a także obłożenie standardowymi metodami weryfikacji właśnie niego, a nie klienta. Zaskakuje także wyjątkowo długi maksymalny termin spłaty (do 60 miesięcy, czyli 5 lat), a także maksymalna kwota pożyczki do 25 000 złotych.

Rapida Money – Dane firmy

Rapida Money

Rapida Sp. z o.o.

Rodzaj: Firma pożyczkowa
Numer REGON: 365892926
Numer NIP: 5252684957
Numer KRS: 0000647952
Adres Firmy: ul. Długa 72 (IVp.)
31-146 Kraków
Komentarze (6)
Zostaw komentarz

Sortuj wg
 • Komentarz od Nico
  Napisany
  25.11.2019, 20:14
  Nico

  Jest telewizja są różne programy naglosnic ludzie sytuację nie tylko na forach i niech się porzucajo przed kamerą chytrusi

 • Komentarz od Anna
  Napisany
  02.11.2019, 10:54
  Anna

  @RapidMir - widać, że jesteś z Rapida. Spłacać przede wszystkim kapitał pożyczki. Nie ich koszty prowizji. UOKiK, Rzecznik Finansowy, Policja i Prokuratura.

 • Komentarz od Agnieszka
  Napisany
  28.04.2019, 09:26
  Agnieszka

  Drodzy czytający na samym początku nadmienię iż dokładnie i szczegółowo opisałam moją sytuację, której w żaden sposób nie dało rady przewidzieć oraz poświęciłam dla tego postu trochę czasu z życia KU PRZESTRODZE , której ja nie miałam podczas podejmowania decyzji o podpisaniu umowy. Zastanawiający się nad umową z firmą Rapidą - proszę zapoznajcie się z ostatnimi 6 miesiącami mojego życia, gdzie dosłownie wywróciło się ono na głowę i na moje szczęście na "styki" udało mi się wyjść z opresji dzięki pomocy rodziny i znajomym. Gdyby nie to że miałam na kogo liczyć... nie chcę nawet myśleć co firma Rapida była by w stanie dokonać w swoim "wyrafinowanym braku poszanowania" W skrócie dla opornych przed tak długim postem: stanowczo ODRADZAM WSZYSTKIM ALE TO WSZYSTKIM BEZ WYJĄTKU KORZYSTANIA Z USŁUG TEJ..... POWIEDZMY "POŻYCZKODAJNII" z zasadami SEKTY/MAFII zwanej RAPIDĄ !! Proszę zapoznajcie się z moją sytuacją z powagą i przemyśleniami Pamiętajcie proszę, że nigdy tak naprawdę nie wiecie co może przytrafić każdemu z nas z dnia na dzień. Dziś jest dobrze, ale jutro może wszystko stanąć na głowie - wtedy "leżycie" i o ile jest na kogo szczerze liczyć (rodzina, przyjaciele, znajomi) to super.... gorzej jak i to finalnie okaże się w biedzie nie wystarczające......... W calym swoim życiu (obecnie mam 32 lata) spotkałam się pierwszy raz się z takim chamstwem i prostactwem ze strony pracowników jakiegokolwiek pożyczkodajnii, zakładu pracy czy jakiejkolwiek innej infolinii dla konsumentów, w sumie tak naprawdę nie wiem szczerze jak nazwać bezpośrednio firmę Rapida. Jest to mieszanina komunistyczno-sekciarsko-mafijno-przestępcza organizacja - według mnie to najlepsze określenie tego powstałego jakiś czas temu "tworu" na naszym rynku. Pożyczkę wzięłam pod koniec 2017 roku. W okresie tym akurat kończyłam pewną inwestycję, nałożył się na domiar tego okres Bożonarodzeniowy więc dodatkowa gotówka była dla mnie jak najbardziej na rękę. W tamtym okresie podajże firma ta dopiero startowała i w sumie nie było na jej temat żadnych konkretnych opinii na żadnym z portali internetowych (wiadomo na stronach danych firm nie ma co czytać przez nich samych sobie wystawionych opinii), a o samym temacie Rapidy powiedział mi po raz pierwszy mój znajomy w rozmowie, iż okres grudniowy to cięzki okres kredytowy, jeżeli chodzi o banki, dodatkowo koniec roku za pasem więc ciężko będzie cokolwiek na szybko uzyskać. Wstępnie zapoznałam się na stronie Rapidy o co chodzi, poprosiłam mojego szwagra czy nie mógł by zostać moim gwarantem z racji posiadania ewentualnych możliwości spłaty zadłużenia. Szwagier nie przekonany ale znając moją sytuację za wstawienictwem siostry ostatecznie przystał na tzw: "żerowanie" Kredyt na 25 tysięcy został odpalony, kasa wypłacona (nie będę juz wnikała w chory proces weryfikacji bo nie o tym teraz), no i świeta jak i rok 2017 zostały zamknięte ze spokojem. Nadmienię tylko iz podczas ich dosłownie NIE NORMALNYCH WERYFIKACJI trzeba było ustawić przelew stały na okres w jaki spłaca się pożyczkę i na odpowiednią kwotę (warunek konieczny przyznania kredytu - głupota straszna ale cóż niech im będzie) Oczywiście wszystkie raty przez cały okres spłacane były zgodnie z umową w terminie tj. 25 dnia każdego miesiąca. Sytuacja na która nie miałam wpływu skomplikowała mi się w końcówce października 2017 roku. Wtedy też wykonując swoje obowiązki w zakładzie pracy uległam wypadkowi - zostałam dość znacznie potrącona przez boczny wózek widłowy, z młodym operatorem posiadającym zaledwie kilkudniowy staż, który mnie po prostu nie zauważył. Doznałam dość poważnych obrażeń (złamany obojczyk, 2 żebra, złamana noga wraz ze zwichniętą kostką i uszkodzoną łękotką, pęknięta miednica oraz oczywiście siniaki w innych miejscach ciała) Oczywiście zakład pracy wypłacił mi wszelkie należne mi świadczenia oraz złożył do ZUS-u informację z moim pośrednictwem jako iż odbył się z moim udziałem wypadek na terenie zakładu pracy i resztę świadczeń powinien zacząć wypłacać ZUS. W tym momencie ZUS nagle zaczął robić problemy, zaczął żądać dosłownie miliona papierów czy na pewno to wypadek w pracy, w tym jeździłam cała obolała po lekarzach ZUS-owskich, w celu przeprowadzania ich wywiadów czyli tzw" komisji lekarskich" z założeniem "że przecież na pewno z zakładem pracy coś wspólnie szwindlujemy" mimo oczywiście posiadania świadków zdarzenia. Oczywiście ZUS w między czasie nie wypłacił mi ani złotówki ponieważ rozpoczął swoje dochodzenie i tu cytat: "musiał ustalić podstawy do wypłacenia świadczenia oraz warunki rzeczywiste przedstawionej sytuacji podpartej między innymi dokumentacją lekarską oraz przewidywanym czasem rozpoczęcia rehabilitacji, która dla wypłaty jakiegokolwiek świadczenia jest konieczna " - masło maślane ale tak działają ZŁODZIEJSKIE URZĘDY W TYM KRAJU! ale do sedna ponieważ temat rozpoczęliśmy odnośnie innej bardzo nie moralnej organizacji - Rapidzie. A więc od momentu ulegnięcia wypadkowi poza środkami wypłaconymi z zakładu pracy zostałam bez jakichkolwiek świadczeń finansowych. Wszelakie leki, wyjazdy (sama nie mogłam prowadzić auta), rozpoczęcie rehabilitacji, środki niezbędne do życia, rachunki, opłaty związane z egzystencją oraz święta Bożego Narodzenia 2018 wraz z nadal na bieżąco terminowo spłacanymi ratami w w/w Rapidzie sprawiły, iż pod koniec 2018 roku zostałam praktycznie bez środków do życia, nadal łaskawie czekając na jakąkolwiek decyzję z ZUS-u odnośnie środków które bądź co bądź dawno już powinny zostać wypłacone. Oczywiście w miarę możliwości i posiadanych siłach notorycznie naciskałam ZUS aby jak najszybciej podjął decyzję. Wreszcie dnia 09.01.2019 otrzymałam długo wyczekiwaną POZYTYWNĄ DECYZJĘ (na szczęście!) co do wypłaty odszkodowań, świadczeń itd. Warunkiem było dostarczenie kilku papierków od lekarzy z pieczątkami, które w przeciągu dosłownie 2 dni miałam w pełni skompletowane i dostarczyłam do ZUS. Po tym otrzymałam pismo z ZUS iż środki w odpowiedniej kwocie zostaną mi wypłacone wraz ze wszelkimi zaległościami dnia 31.01.2019 roku. Dosłownie pomimo nadal dolegających obrażeń pourazowych z radości i podniecenia wręcz zaczęłam "skakać" oczywiście na ile było to możliwe :) W między czasie na leki, wyjazdy na rehabilitacje i w celu "prze-egzystowania" stycznia musiałam pożyczyć jakiekolwiek środki od kilku znajomych i rodziny po dosłownie 50 -250 zł, kto co mógł, a wiadomo że styczeń to tzw" chudy miesiąc" i ludzie nie koniecznie są przy "kasie". W tym okresie niestety nie opłaciłam również rachunków (czynsz prąd woda), ponieważ dosłownie z pieniązkami było bardzo, bardzo "cienko" Wiedząc że nie uzbieram pełnej kwoty na ratę w kwocie 1242 zł brutto postanowiłam poinformować 3 dni szybciej (22 styczeń 2019) przed terminem spłaty firmę Rapida, oczywiście przedstawiając w sposób wyczerpujący( tak jak w tym momencie, na tym forum) swoją nie miłą, losową sytuację,oraz iż niestety nie z mojej winy mogę do tygodnia mieć obsunięcie czasowe, albowiem ZUS przelewa mi na moje konto środki dopiero ostatniego dnia miesiąca co oczywiście mogę podeprzeć stosem wszelkich dokumentów poczynając od dokumentacji lekarskiej po wszelkie wezwania od ZUS-u na różne wymyślone przez nich "komisje lekarskie" oraz ostateczne potwierdzenie wypłaty świadczeń przypadających na 31.01.2019 r. Zaznaczyłam również iż na stan obecny dysponuję środkami finansowymi w kwocie 300 zł (dosłownie OSTATNIE MOJE I TAK POŻYCZONE PIENIĄDZE), które mogę wpłacić nawet w formie przedłużenia o tydzien terminu spłaty i oczywiście zobowiązuję się iż dnia 31.01.2019 przeleję resztę, lub jeżeli będzie wymagana nadal całość to bez problemu przeleję im tego dnia całość na konto. Usłyszałam w słuchawce od maksymalnie chamowatego faceta,któremu całą sytuację na swój koszt (połaczenie) przez co najmniej 20 min szczegółowo opisałam i który wszystko kompletnie potraktował jak jedną wielką "ściemę" i szorstko, olewackim wręcz wyśmiewającym, moją sytuację tonem oznajmił mi że: (i tu dosłowny cytat albowiem rozmowę tą i wszelkie inne z Rapidą mam nagrane): "w takim razie oni są zmuszeni wypowiedzieć mi umowę, oraz skontaktują sie z moim gwarantem jeżeli wpłata nie odbędzie się terminowo na dzień 25.01.2019 i w ten sposób odzyskają pożyczone mi pieniądze za całość zadłużenia które pozostało do stanu obecnego wraz ze wszelkimi kosztami i karą umowną za rozwiązanie umowy z MOJEJ WINY" Oczywiście mnie mocno zszokował ponieważ tego się nie spodziewałam. Poprosiłam do telefonu przełożonego, gbur na linii odparł że to nie urząd i każdy konsultant jest osobą maksymalnie decyzyjną odnośnie indywidualnego klienta - JESZCZE WIĘKSZY SZOK! Na moje kolejne pytanie czy mogę wpłacić część zadłużenia w kwocie 300 zł dostałam zdawkową, BARDZO bezczelną odpowiedź: "Proszę Pani to nie koncert życzeń i wpłaca Pani całą wymaganą na dzień 25.01.2019 ratę albo dzień po tym terminie wypowiadamy Pani umowę na podstawie nie dostosowania się do warunków umowy. NIech Pani pojmie że to nie jest czas i miejsce na użalanie się nad swoim losem, a ja nie jestem cudotwórcą ani jasnowidzem, żeby weryfikować Pani słowa ani Pani stan . Każdy proszę Pani jest kowalem swojego losu za który jest odpowiedzialny. Mam nadzieję że wyraziłem się jasno i nie będę musiał powtarzać. Przypominam raz jeszcze że termin spłaty Pani raty przypada na 25.01.2019 tj. w ten piątek i jest to termin ostateczny i w żaden sposób nie przekraczalny. Rozumiemy sie? " Po usłyszeniu tej bezczelnej odpowiedzi byłam w nie ukrywam ciężkim szoku.... Dodałam jedynie że ciężko będzie mi zorganizować w obecnej sytuacji takie pieniądze i że dotychczas nie miałam problemów ze spłatami jakichkolwiek rat w Rapidzie i wszystko odbywało sie terminowo oraz zgodnie z umową, no ale w tym przypadku mając na uwadze naprawdę bardzo losową sytuację, którą nawet cięzko było w sumie przewidzieć to chyba można w jakiś sposób tą sytuację rozwiązać, tym bardziej że wyrażam chęć spłaty raty i informuje firmę szybciej że taka sytuacja wystapila i moge wyslac na potwierdzenie skany dokumentow z pieczatkami lekarzy i ZUS-u oraz jeszcze dodatkowo chcę wpłacić swoje ostatnie środki do życia aby przesunąć termnin. Pan na infolini zupełnie znudzony moją wypowiedzią po raz kolejny gburowato odparł że: (i tu dokładny cytat): Proszę Pani, Pani dokumenty kompletnie nas nie interesują tak jak nie interesuje nas nie pełna kwota spłaty oraz jak nie ma Pani na ratę to niech Pani porozmawia z gwarantem - z niego bedziemy egzekwowali te środki jezeli nie bedzie ich w wymaganym terminie splaty. Nie ma opcji zadnych przesuniec to nie fundacja z zyczeniami. Jak Pani ani Pani gwarant nie wplacicie środkow to sprawa zajmą sie odpowiednie urzedy i po sprawie. czy w czyms moge jeszcze sluzyc? Rozłączyłam się bez słowa - z chamem nie będę rozmawiała! Spanikowana pożyczałam od ludzi pieniądze którzy dla mnie brali ZALICZKI po 100 - 200 zł u pracodawcy. Naprawdę w cięzkich "bólach" udało mi się zebrać, a w sumie dosłownie "WYŻEBRAĆ" wymaganą kwotę spłaty raty i wpłaciłam ją na konto bankowe dnia 24.01.2019, aby bezpiecznie bank mógł pobrać środki na dzień spłaty raty na zlecenie stałe. Miałam dosłownie wyrzuty sumienia, iż dałam się przekonać co do tak bezdusznej organizacji z tak totalnie chamskim i bezczelnym personelem bez serca, no ale cóż pomyślałam sobie, że na szczęscie sprawa już zamknięta, kasa wpłacona i mam spokój. Za raz ZUS wypłaca "pieniążki" więc i raty będą sie spłacać i ludziom pooddaje i wszystko wraca "do normy" I tu kolejne rozczarowanie z jak bardzo BEZDUSZNĄ ORGANIZACJĄ/FIRMA RAPIDA PRZYSZŁO MI "SIĘ ZWIĄZAĆ" Proszę sobie wyobrazić jaki szok mni ogarną kiedy w poniedziałek dnia 28.01.2019 na mój adres listonosz dostarczył list od RAPIDY z (tu dosłowny cytat): "OSTATECZNYM WEZWANIEM DO ZAPŁATY w terminie nie przekraczalnym na dzień 28.01.2019!! TREŚC LISTU: "BEZZWŁOCZNIE NALEŻY uiścić kwotę spłaty raty 1242 zł BRUTTO wraz z odsetkami karnym na nr konta (nie będę już przepisywała całej treści wezwania), oraz brak wpłaty na dzien 28.01.2019 SKUTKUJE NATYCHMIASTOWYM ROZWIĄZANIEM UMOWY POŻYCZKI ZAWARTEJ DNIA... BEZ MOŻLIWOŚCI JEJ WZNOWIENIA ORAZ BEZZWŁOCZNIE NALEŻY WPŁACIĆ POZOSTAŁA KWOTĘ POŻYCZKI NA DZIEŃ 28.01.2018 WRAZ Z ODSETKAMI KARNYMI ORAZ KARĄ UMOWNĄ Z TYTUŁU WYPOWIEDZIANEJ UMOWY PRZEZ WIERZYCIELA Z WINY POŻYCZKOBIORCY Z POWODU NIE WYWIĄZYWANIA SIĘ Z JEJ WARUNKÓW I NIEPRZESTRZEGANIA WYMAGALNEGO TERMINU SPŁATY RATY POŻYCZKI" I oczywiście podpisano Agnieszka Rapida.... - czyli szukaj wiatru w polu.... Jak powiem że o mało nie zemdlałam w pierwszym momencie po przeczytaniu tego listu to nie żart... Zrobiło mi się wręcz słabo i od razu zszokowana głęboko pomyślałam że coś się stało z operacjami na moim koncie albo coś poszło nie tak i zlecenie stałe które przecież zawsze było realizowane co miesiąc po prostu ze strony mojego banku na konto Rpaidy nie zostało wykonane. Lecz po zalogowaniu się na moje konto bankowe jednak okazało się iż ze zlecenia stałego dnia 25.01.2019 zostały mi pobrane środki z konta bankowego i przekazane do Rapidy jak odbywało się to za każdym razem. W tym momencie dotarło do mnie że szwagier też może otrzymać podobną korespondencję. Szybko zadzwoniłam do niego wytłumaczyłam że mogę mu wysłać potwierdzenie dokonania przelewu i że za raz wyjaśnię z tą ZŁODZIEJSKĄ ORGANIZACJĄ o co tu chodzi i żeby się nie przejmował. Na szczęście nie jesteśmy dziećmi i szwagier na spokojnie przyjął wiadomość i na szczęście dla mnie skontaktowałam się z nim przed przybyciem listonosza. W tym momencie również cała w ogromnych nerwach i stresie zadzwoniłam do Rapidy dla 100% potwierdzenia (standardowo godzina oczekiwania na infolinii w oczekiwaniu kogokolwiek a kasę za połączenie "żre") Tym razem trafiłam na kobietę z identycznym podejściem, brakiem chęci zrozumienia drugiego człowieka oraz bez totalnego poszanowania osoby. Kobieca wersja chama, gbura z olewackim podejściem. Typ: "dawaj kase i spier... bo mi dupe zawracasz" - wypisz wymaluj jak poprzedni nazwijmy to "pseudo konsultant" (oczywiście nie uwłaczając konsultantom) Dowiedziałam się od tej "damskiej chamskiej wersji" iż: (i tu dokładny cytat): "Ma Pani szczęście że 25 pieniądze były u nas zaksięgowane, bo juz na biurku miałam do podpisu wypowiedzenie Pani umowy wraz ze wszelkimi kosztami i z przygotowanym pismem do gwaranta odnośnie nakazu spłaty PANI ZADŁUŻENIA! Na przyszłość proszę pamiętać że termin spłaty jest nieprzekraczalny i nie ma opcji że jakkolwiek będzie Pani na niego wpływać. Jeżeli spóźni się Pani ze spłatą raty nawet o jeden dzień to niech Pani zapamięta iż w każdej chwili mamy możliwość wypowiedzieć Pani umowę a Pani sama będzie musiała świecić oczami przed gwarantem, a tego chyba by Pani nie chciała prawda? Czy podczas brania pożyczki właściwie zapoznała się Pani z treścią umowy? Nie jesteśmy jak inne firmy pożyczające pieniądze. U nas nie ma opcji jakichkolwiek sytuacji tak zwanych losowych mogących wpłynąć na jakiekolwiek przesunięcie terminu spłaty i proszę przez cały okres trwania umowy o tym pamiętać. Ma przecież Pani to w umowie pożyczki i gwarant też powinien się z tym zapoznać. Jeżeli Państwo jeszcze tego nie zrobiliście polecam sie za to jak najszybciej wziąć ponieważ w przyszłości, czego oczywiście nie życzę może się Pani nie miło zdziwić i wziąc....." W tym momencie rozłączyłam się uzyskując tak naprawdę informację iz środki zostały prawidłowo zaksięgowane, a po prostu dalsze słuchanie wywodów tej cwaniaczkowatej b"aby" było nie do wytrzymania nerwowo. Po tej rozmowie co prawda kamień spadł mi z serca i poczułam ogromną ulgę. Skontaktowałam się również ze szwagrem (gwarantem) i umówiliśmy się na wieczór na kawkę i na odsłuchanie nagranych rozmów z BANDYCKĄ, WRĘCZ PORÓWNYWALNĄ W SWOIM ZACHOWANIU I PODEJŚCIU DO SEKTY LUB MAFII i ustaleniem co dalej możemy z tym fantem zrobić oraz gdzie, oczywiście poza UOKiK jeszcze można zgłosić taką sytuację i przedstawić wraz z kompletem dowodów i udowodnić w jaki sposób ta "firma pożyczkowa" funkcjonuje i jaką formę presji stosuje na swoich klientach. I tu dosłownie myślałam że w związku z tą "ORGANIZACJĄ" już mnie nic nie zaskoczy, a tu proszę: odwiedza mnie szwagier na umówioną kawę i przynosi mi swoją korespondencję od Rapidy, w której oczywiście ani on, ani ja w tych nerwach i stresie nie zwróciliśmy wcześniej uwagi na datę wysłania korespondencji. Data ta opiewała na dzień 22.01.2019, a data wysyłki 23.01.2019. Korespondencja więc ta została prawdopodobnie natychmiast wydrukowana po tym jak zgłosiłam brak możliwości spłaty z powodu braku środków i prośbę o przedłużenie terminu, a wysłana pilnie dnia 23.01.2019 do mnie i mojego gwaranta na adres zamieszkania!! Podsmumowując: - Nigdy nie słyszałam żeby tak działała jakakolwiek firma, gdziekolwiek w świecie - typowo komunistyczne, socjalistyczne zagrywki. - Szok dla mnie, dla mojej rodziny oraz znajomych - Żałuję z całego serca że skusiłam (choć nie do końca musiałam) na podjęcie powiedzmy "współpracy" z tą ORGANIZACJĄ zwaną RAPIDĄ - Ewidentnie ludzie tam są szkoleni aby zastraszać swoich klientów i ściągać bezdusznie KASE! Oczywiście nie mają oni nic wspólnego z tzw konsultantem - zwierzęta w ludzkiej formie. Nie mam nawet trafnego okręslenia. - Gdyby sytuacja w moim przypadku z ZUS-em potrwała miesiąc dłużej z tą "SEKTĄ" były by ogromne problemy. - Posiadam wszelkie niezbędne dokumenty i dowody wraz z zapisami rozmów z ludzmi na infolinii Rapidy na treść przedstawionej wyżej opisywanej sytuacji. - Żałuję, że gdy szukałam jakiejkolwiek opinii na ich temat w internecie w 2017 nie było żadnej negatywnej informacji lub po prostu na nią nie trafiłam bezpośrednio - nigdy z nimi nie podpisała bym nawet umowy na "ubicie muchy w kiblu" jak mawiał klasyk a tym bardziej nie pozwoliłabym sobie na stworzenie im możliwości zarobkowania na mojej osobie. - oczywiście zwróciłam się kilka dni temu z prośbą do radcy prawnego oraz kancelarii prawnej i z ich pomocą twardymi działaniami postaram się może jakkolwiek ukrócić ich działania w stosunku do osób w podobnej sytuacji , które jak ja znalazły się z dnia na dzień w tzw "czarnej de..", a kto wie gdyby znalazło się więcej osób poszkodowanych, lub "szmaciarsko" potraktowanych przez tą "SEKTĘ"/RAPIDE to może udało by się stworzyć jakiś pozew zbiorowy? Wyżej opisaną sytuację zamieszczę w możliwe jak największej ilości opiniotwórczych portali aby może dzięki mojemu poświeconemu na napisanie tego postu czasu przestrzec przed firmą Rapida wszystkich którzy zechcą zapoznać się z moją sytuacją. Na szczęscie dla mnie miałam na kogo liczyć i za to dziękuje: - siostrze Asi - szwagrowi Andrzejowi - imienniczce i odwiecznej przyjaciółce Agnieszce - drogiej Weronice - przyjacielowi Pawłowi i jego zespołowi za pomoc w trudnych chwilach. Z poważaniem Agnieszka

  • Komentarz od RapidMir
   Napisany
   23.10.2019, 10:52
   RapidMir

   Typowa polska mentalność. Dostałaś kasę ale nie splacalas i bezczelnie powiesz ze to złodzieje?! To ty jesteś złodziejem bo nie płacisz rat i nikogo nie obchodzi że miałaś wypadek, liczyłas na to że będą Ci współczuć i może każą Ci nie płacić? Ja też miałem tam pożyczkę ALE SPLACALEM zgodnie z harmonogramem i nie miałem Żadnych problemów BO SPLACALEM. Złego słowa nie dam powiedzieć o Rapidzie a komentarze typu złodzieje piszą ludzie którzy nie splacaja pożyczki tak jak Ty. Jestem ciekaw gdybyś tu pozyczala kasę i ludzie by do ciebie dzwonili z takim sprawami jak twoja to oczywiście każdemu byś szła na rękę?! Już to widzę!!!!

   • Komentarz od Anty pożyczka
    Napisany
    02.11.2019, 14:55
    Anty pożyczka

    Ej mądrala...przymknij się i nie obrażaj autorki tego postu!!!!!!!!!!!!!!

   • Komentarz od Marysia
    Napisany
    05.05.2020, 11:24
    Marysia

    cyt : " Typowa polska mentalność. Dostałaś kasę ale nie splacalas i bezczelnie powiesz ze to złodzieje?! To ty jesteś złodziejem bo nie płacisz rat i nikogo nie obchodzi że miałaś wypadek …. " oczywiście każdy powinien płacić swoje zobowiązania ale te zobowiązania winny być podyktowane prawem a pożyczki z tej firmy sa lichwiarskie , nie wierzysz ?! to sobie sprawdź . Gdyby była to legalna pożyczka nie zachowywaliby się jak szara strefa a niestety tak się zachowują. Osoby mające pożyczkę w tej firmie muszą przeliczyć sobie koszty i odsetki i jak się okazuje z pozyczki która ma bardzo wysokie koszty pozaodsetkowe ( 100% procent), to jeszcze odsetki które nie wynoszą zgodnie z NBP tylko wyżej. Jest to kodeks karny a pana zachowanie i tresć odpowiedzi wskazuje na jedno że jest pan zatrudniony w tej lichwiarskiej firmie .