Ranking kont dla studentów – czerwiec 2022

Konto dla studenta to produkt bankowy skierowany do klientów między 18. a 26. rokiem życia. Co ciekawe, wcale nie musisz studiować, aby właśnie taki rachunek otworzyć. Wystarczy, że spełniasz progi wiekowe. Gdzie otworzysz najlepsze konto dla młodych? Koniecznie sprawdź oferty w naszej porównywarce kont studenckich.

Aktualny ranking kont studenckich – czerwiec 2022

Ostatnia aktualizacja: 26 Czerwca 2022
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert
eKonto możliwości
Tak
Darmowe konto
Tak
Bezpłatna karta
Tak
Darmowe bankomaty - Polska
Tak
Darmowe bankomaty - za granicą
Tak
? zgarnij do 150 zł za spełnienie warunków +50 zł jeśli otworzysz konto na selfie/e-dowód
Promocja
» SPRAWDŹ «
PKO BP Konto za Zero
Tak
Darmowe konto
Tak
? gdy zostanie dokonanych 5 transakcji bezgotówkowych (z wyjątkiem przelewów) kartą lub BLIK-iem w okresie rozliczeniowym karty - W przeciwnym razie opłata wyniesie 10 zł miesięcznie.
Bezpłatna karta
Tak
? wypłaty w PLN BLIKIEM ze wszystkich bankomatów w Polsce
Darmowe bankomaty - Polska
Tak
? Za wypłaty gotówki w walutach obcych z bankomatów ich operatorzy mogą pobierać opłaty
Darmowe bankomaty - za granicą
Tak
? Osoby polecające nasze konta mogą otrzymać po 100 zł za każde skuteczne polecenie, łącznie maksymalnie 1000 zł (limit 10 poleceń). Nowi Klienci, którzy zdecydują się otworzyć konta z użyciem kodu polecenia mogą otrzymać: 100 zł za otwarcie i spełnienie warunków dla PKO Konto za Zero 150 zł za otwarcie i spełnienie warunków dla PKO Konto bez Granic
Promocja
» SPRAWDŹ «
Konto Jakie Chcę dla Studenta
Tak
Darmowe konto
Tak
? Jeśli zapłacisz co najmniej 1 raz w miesiącu kartą lub BLIKiem, inaczej 8 zł
Bezpłatna karta
Tak
Darmowe bankomaty - Polska
Tak
Darmowe bankomaty - za granicą
Tak
? Do 300 zł za otwarcie i do 500 zł za 10 poleceń konta
Promocja
» SPRAWDŹ «
Konto dla Młodych
Tak
? 0 zł za obsługę karty debetowej wystarczy wykonać min. 4 transakcje bezgotówkowe (z wyjątkiem przelewów) kartą debetową wydaną do konta lub przy użyciu kodu BLIK w okresie, za który jest pobierana miesięczna opłata za kartę, w przeciwnym razie opłata wynosi 5 zł/mies.
Darmowe konto
Nie
Bezpłatna karta
Tak
Darmowe bankomaty - Polska
Tak
Darmowe bankomaty - za granicą
Tak
? Nowi klienci mogą otrzymać kod uprawniający do korzystania przez 6 m-cy z bezpłatnych usług telemedycznych.
Promocja
» SPRAWDŹ «
Konto Jakże osobiste z korzyścią dla graczy
Tak
? Brak opłaty za prowadzenie konta dla osób poniżej 26 roku życia lub zapewniających wpływ min. 1500 zł miesięcznie.
Darmowe konto
Tak
? Unikatowa karta dla gracza - Debit Mastercard. Za 0 zł poniżej 18 roku życia lub jeżeli zostaną wykonane transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 300 zł miesięcznie.
Bezpłatna karta
Tak
Darmowe bankomaty - Polska
Tak
? Możliwość wyboru tej opcji, jako jednej z dwóch korzyści do wyboru za 0zł.
Darmowe bankomaty - za granicą
Nie
Promocja
» SPRAWDŹ «
Millennium Konto 360° Student
Tak
? bezpłatne w przypadku min. 1 płatności kartą do konta lub BLIKIEM w miesiącu. W przypadku braku płatności kartą lub BLIKIEM
Darmowe konto
Tak
? bezpłatne w przypadku zapewnienia min. 1000 zł wpływów zewnętrznych i min. 1 płatności kartą do konta lub BLIKIEM w miesiącu
Bezpłatna karta
Tak
? bezpłatne w przypadku min. 1 płatności kartą do konta lub BLIKIEM w miesiącu
Darmowe bankomaty - Polska
Tak
? bezpłatne w przypadku min. 1 płatności kartą do konta lub BLIKIEM w miesiącu
Darmowe bankomaty - za granicą
Nie
? założenie konta - 50 zł + dokonanie min. 5 transakcji bezgotówkowej w październiku i listopadzie - 150 zł
Promocja
» SPRAWDŹ «
Konto Przekorzystne dla młodych
Tak
Darmowe konto
Tak
Bezpłatna karta
Tak
Darmowe bankomaty - Polska
Tak
Darmowe bankomaty - za granicą
Tak
? „Otwórz Konto Przekorzystne dla młodych i otrzymaj nagrodę 200 zł”
Promocja
» SPRAWDŹ «

Według jakich założeń powstał ranking kont dla studenta?

Przygotowany przez nas ranking kont dla studentów skierowany jest do studiujących oraz młodych osób między 18. a 26. rokiem życia. Podczas składania wniosku nie musisz legitymować się indeksem uczelni wyższej ani okazywać zaświadczenia z dziekanatu.

Wystarczy, że jesteś pełnoletni i mieścisz się w wymaganym progu wiekowym. Nasze zestawienie proponuje nowoczesne rachunki studenckie – zdecydowanie tańsze od typowych kont osobistych.

Dodatkowo w naszym rankingu kont odnajdziesz inne cenne informacje, jak:

 • wyróżnienie 3 najlepszych ofert w zestawieniu (w tym, m.in. promocje i premie pieniężne),
 • koszty za prowadzenie konta (np. w tym opcja darmowego konta),
 • koszty za użytkowanie karty debetowej,
 • opłatę za wypłaty gotówki z bankomatów,
 • link odsyłający do złożenia wniosku.

Przed ostatecznym wyborem rachunku dobrym krokiem będzie porównanie kont między sobą pod względem opłat i funkcjonalności, które są w zasięgu Twoich zainteresowań.

Czym charakteryzuje się konto bankowe dla studenta?

Nowoczesność młodych Polaków trudno podważyć, co ma odzwierciedlenie w bogatej ofercie bankowej. Jednak zanim zdecydujesz się na konkretny wybór, poznaj, czym dokładnie jest konto bankowe dla studenta.

To rachunek płatniczy, który w swojej funkcjonalności nie różni się niczym od osobistego konta bankowego. Jednak w temacie ponoszonych kosztów widać między nimi znaczące różnice. Najlepsze konta dla studenta są tańsze niż rachunki polecane osobom po 26. roku życia.

W większości banki rezygnują z prowizji za prowadzenie rachunku i użytkowanie karty płatniczej – bądź oferują zwolnienie z tych opłat po spełnieniu prostych warunków. Możemy też skorzystać z wielu zniżek i rabatów w programach lojalnościowych.

Ubiegając się o konto bankowe dla studenta, górny limit wiekowy wynosi zazwyczaj 26 lat. Rzadko zdarza się, że bank ustanawia próg wiekowy do 30. roku życia. Nie trzeba wtedy okazywać legitymacji studenckiej. Musisz jedynie zapewnić regularne wpływy na konto, ale zazwyczaj na niskim poziomie.

Funkcjonalność konta studenckiego – nowoczesna bankowość

Konto dla młodych to również konto, które powinno być otwarte na nowości. Dlatego na duży plus uznajemy wszelkie oferty, których bankowość internetowa, jak i transakcje bezgotówkowe stoją na bardzo wysokim poziomie.

Chodzi nam tu przede wszystkim o płatności:

 • BLIK (za pomocą którego zapłacisz telefonem w sklepach stacjonarnych i online),
 • HCE i Google Pay (na Androida) oraz Apple Pay (na Iphone’a),
 • w tym szybkie przelewy online, które zapewniają wygodę internetowych zakupów (m.in. Przelewy24, PayU, DotPay),
 • elektroniczne portfele typu Masterpass i Visa Checkout.

Nowoczesne normy XXI wieku powinna spełniać także bankowość mobilna i internetowa. Rozumiemy przez to głównie bezpieczny, wygodny i szybki dostęp do konta bankowego. Może to być, np. logowanie na rachunek osobisty za pomocą odcisku palca, przelewy na numer telefonu czy płatności internetowe z wykorzystaniem kodów QR.

Na co zwrócić uwagę, wybierając konto dla studenta?

Pierwsze konto bankowe to świetna okazja, by w wygodny i bezpieczny sposób rozpocząć budowanie własnego budżetu. Przy wyborze tego jedynego, zwróć uwagę na kilka kluczowych czynników.

 • Konto za 0 zł z pakietem korzyści. Banki doskonale zdają sobie sprawę z tego, że młodzi ludzie to dobra inwestycja na przyszłość. Dlatego wiele z nich proponuje konta studenckie za darmo. Zaliczamy do tego bezpłatne:

a) założenie konta i prowadzenie,

b) użytkowanie karty płatniczej,

c) wypłaty z bankomatów,

d) zlecenia stałe.

Odnajdziesz też oferty umożliwiające darmowe przelewy, a także płatności kartą za 0 zł za granicą w obcych walutach.

 • Wniosek online. Coraz częściej promowanym rozwiązaniem przez banki jest otwarcie konta przez internet, np. poprzez selfie.
 • Promocje. Zwróć swoją uwagę na oferty, które wyróżniają promocyjne warunki, np. premia pieniężna na start lub bonusy w postaci zniżek do sklepów, voucherów lub innych nagród.
 • Oprocentowanie. To parametr, który praktycznie nie funkcjonuje na rynku kont osobistych. Za to dostępny jest na studenckim koncie oszczędnościowym lub lokacie.
 • Usługa automatycznego oszczędzania. Banki chętnie edukują swoich klientów w zakresie nowoczesnego oszczędzania. Dlatego podczas transakcji płatniczych możesz, np. zaokrąglać wydaną kwotę do pełnej sumy, której część trafi do wirtualnej skarbonki.
 • Dodatkowe usługi. Najlepsze konto dla studenta to takie, które posiada płatności mobilne, wygodny dostęp do nowoczesnej bankowości internetowej i aplikacji mobilnej. Byłoby idealnie, jakby instytucja udostępniała też portfele elektroniczne typu PayPal, Skrill i inne. Takie usługi z pewnością ułatwią Ci życie!
 • Konto walutowe lub karta wielowalutowa. Być może chętnie wyjeżdżasz na zagraniczne wakacje – w takim przypadku wybierz konto studenckie z opcją karty wielowalutowej lub konta walutowego. Dzięki temu nic nie stracisz na przewalutowaniu.
 • Atrakcyjne gadżety. Jeśli chcesz założyć konto studenckie, to wiele banków pozwala na skorzystanie z wielu ciekawych opcji, np. personalizacji karty płatniczej, wręczają opaski zbliżeniowe, czy nawet kartę płatniczą w formie zegarka lub breloczka. Pamiętaj tylko, że takie opcje mogą wiązać się z wyższą prowizją.

Opłaty za konto, o których musisz pamiętać

Wiemy już, że konta bankowe dla studentów muszą być tanie i nowoczesne. Zazwyczaj założenie i prowadzenie rachunku jest darmowe, ale za resztę usług możesz ponieść niewielkie opłaty. Unikniesz ich przy spełnieniu niewielkiej aktywności.

 • Miesięczna opłata za kartę płatniczą (od 4 zł do maks. 10 zł) – opłaty unikniesz, wykonując aktywność wskazaną na stronie banku, np. realizując Blikiem lub kartą debetową transakcje na określoną kwotę,
 • Przelewy internetowe i zlecenia stałe – 0 zł,
 • Wypłaty z bankomatów w Polsce – wypłaty z bankomatów własnych banku są darmowe (czasem i dla sieci współpracujących, np. Planet Cash w Santander Bank Polska). Za pozostałe wypłaty z obcych bankomatów pobierana jest prowizja w wysokości od 2,50 zł do 5 zł (niektóre banki oferują, np. 1 darmową wypłatę w miesiącu z obcego bankomatu). Bez wyjątku darmowe są wypłaty ze wszystkich bankomatów za pomocą Blika.
 • Wypłaty z bankomatów za granicą – od 0 zł do 9 zł,
 • Przelewy natychmiastowe (Express Elixir, Bluecash) – np. pierwsze 3 darmowe w miesiącu za 0 zł, maksymalnie do 10 zł za jeden.

Wychodzimy z założenia, że im mniej obciążeń w kosztach dla młodej osoby, tym oferta jest korzystniejsza.

Ranking kont dla studentów od Money24.pl – pomoc w doborze najkorzystniejszej oferty

Banki zabiegają o to, by młody człowiek został z nimi po ukończeniu 26. roku życia i korzystał z innych produktów. Dlatego dopasowują się do ich stylu życia, oferując wiele ciekawych funkcjonalności i udogodnień.

Dlatego, jeśli nadal się zastanawiasz, gdzie prowadzenie konta opłaca się najbardziej, ułatw sobie to zadanie, korzystając z naszego rankingu kont bankowych. Odnajdziesz tutaj obiektywnie sprawdzone oferty oraz na bieżąco aktualizowane opłaty. Robimy wszystko, byś mógł odnaleźć swoje idealnie darmowe konto szybko i bez zbędnego wysiłku.

Źródło:

1. Raport ZBP „Portfel Studenta” Warszawskiego Instytutu Bankowości i Związku Banków Polskich
Portfel Studenta Edycja VI, wrzesień 2021 r

5/5 - (11 votes)
Komentarze (0)
Zostaw komentarz