Przedsiębiorcy założą już konta przy użyciu selfie w ING

konto firmowe z selfie

Biometria to nauka zajmująca się analizą zmienności populacji organizmów, ale stosowane przez nią techniki pomiarów istot żywych znalazły zastosowanie w wielu dziedzinach naszego życia. Te najnowsze zostały ukierunkowane na stworzenie idealnej metody rozpoznawania osób na podstawie ich cech fizycznych.

Biometryczne metody weryfikują na podstawie tęczówki i siatkówki oka, linii papilarnych, układu naczyń krwionośnych, kształtu ucha, twarzy czy zębów, a nawet zapachu. Biometryka jest dzisiaj uznawana za jedno z najbezpieczniejszych sposobów identyfikacji tożsamości, dlatego nikogo nie powinno dziwić, że wiele sektorów gospodarki, choćby sektor bankowy, wdraża je w swoich rozwiązaniach. 

Biometria w na rynku pracy

O rozwoju cyfrowego dostępu do konta bankowego zadecydował tak naprawdę jeden aspekt – bezpieczeństwo. I z pewnością dlatego trudno mówić o nim, że był błyskotliwy. Rozwój technik biometrycznych, inspirowany przede wszystkim rosnącą falą zagrożenia bezpieczeństwa na świecie, wpłynął pozytywnie wszędzie tam, gdzie wymagana jest ścisła kontrola dostępu do chronionej przestrzeni lub autoryzacja dostępu do określonych danych, systemów, urządzeń czy oprogramowania.

Podstawową funkcją nowych metod jest uniemożliwienie nieautoryzowanego dostępu do kont bankowych w bankowości cyfrowej, bankomatów, komputerów, telefonów komórkowych czy domowych systemów alarmowych. Systemy biometryczne odgrywają również coraz większą rolę w obiektach użyteczności publicznej oraz przedsiębiorstwach, gdzie ich zadaniem jest wspomaganie lokalizacji miejsc pobytu czy rejestracja czasu pracy. 

Kolejny progres w zakresie bezpieczeństwa sektora bankowego

Zakładanie konta w banku wyglądało dotąd wszędzie bardzo podobnie. Instytucje bankowe dopuszczały kilka sposobów:

  • poprzez kontakt z doradcą
  • wysłanie wniosku do banku a następnie podpisanie umowy u kuriera
  • założenie konta w oddziale danego banku

Przedsiębiorcy założą już konta przy użyciu selfie w ING. To kolejny sposób na zastosowanie technik biometrycznych, potwierdzający, że w tej sferze istnieje jeszcze ogromny potencjał a przed nami jeszcze mnóstwo niezwykłych rozwiązań. Klienci ING, indywidualni oraz spółki już od jakiegoś czasu mogli korzystać z możliwości zakładania konta w tej instytucji za pomocą videoweryfikacji. Możliwość tę poszerzono właśnie o grupę przedsiębiorców. Usługa ta zapewne zmieni wyraźnie ranking kont firmowych i miejsce ING Banku na liście. 

Selfie w bankowości cyfrowej

Klientowi banku potrzebny jest tylko telefon z dostępem do internetu oraz dowód osobisty. Na telefonie należy zainstalować aplikację bankową i do jej systemu wprowadza się dane kontaktowe oraz skan dowodu. Następnie należy wykonać kilka ruchów głową po to, by system mógł porównać rysy twarzy z obrazem z dowodu. Na koniec przedsiębiorca wprowadza dane firmy i wysyła wszystko do odbiorcy. Bank potwierdza emailem lub smsem fakt założenia konta firmowego. W ten sposób bez wychodzenia z biura i bez pośredników właściciel firmy może założyć bezpieczne konto oparte na biometryce. 

Brak ocen tego wpisu - bądź pierwszy!
Komentarze (0)
Zostaw komentarz