Provident wprowadza możliwość wypłaty środków z pożyczki czekami BLIK

pożyczka w bankomacie - wypłata BLIK

Blik to system płatności mobilnych, który powstał w Polsce w 2015r. za sprawą porozumienia 6 działających na polskim rynku usług finansowych banków. System skierowany jest do tych klientów, który dysponują smartfonem i są zdecydowani na dokonywanie płatności w sposób bezgotówkowy zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych.

Umożliwia wypłacanie oraz wpłacanie gotówki w bankomatach, dokonywanie przelewów a także generowanie czeków zaopatrzonych w cyfrowe kody. W roku 2019 liczba transakcji dokonywanych za pomocą systemu BLIK przekroczyła ogół transakcji realizowanych online kartami płatniczymi. 

Provident wprowadza możliwość wypłaty środków z pożyczki czekami BLIK

Provident należy do wiodących firm na polskim rynku pożyczek pozabankowych. Jest częścią międzynarodowej grupy finansowej, sięgającej swoimi korzeniami XIXw. Firma jest notowana na londyńskiej i warszawskiej giełdzie papierów wartościowych. W Polsce oferuje pożyczki, które realizuje się albo w domu klienta albo poprzez przelew z konta bankowego.

Provident zaczął od udzielania pożyczek klientom indywidualnym, poszerzył swoją ofertę o pożyczki dla mikroprzedsiębiorców a następnie dodał opcję pożyczki konsolidacyjnej i ratalnej miesięcznej, przy wcześniejszej cotygodniowej, możliwości spłaty. Od dobrych paru lat o pożyczki z firmy można wnioskować przez Internet, a od 2021r. Provident wprowadził możliwość wypłaty środków z pożyczki czekami BLIK .

Pożyczka online – czyli do czego potrzebujemy BLIK?

Rozwój funkcjonalności BLIKA do wypłaty pożyczek/chwilówek niewątpliwie przyspieszył okres pandemii. Wszystkie instytucje, w tym również banki, potrzebowały narzędzi do relacji z klientem przy minimum kontaktu osobistego. Aby wypłacić kwotę przyznanej już pożyczki nie trzeba mieć konta osobistego ani dostępu do bankowości elektronicznej. Wystarcza sam telefon!

Po zaakceptowaniu wszelkich formalności klient otrzymuje od firmy wygenerowany kod oraz ustalone hasło dostępu. Następnie, już w bankomacie, klient musi wybrać opcję BLIKA i wprowadzić otrzymany kod. Na koniec wystarczy wpisać kwotę transakcji i zatwierdzić ją hasłem. Trzeba tylko pamiętać, że na dokonanie płatności otrzymuje się określoną ilość czasu. 

Zalety pożyczek na BLIK

Przyznaną przez firmę wysokość pożyczki można wydawać na kilka sposobów, np. w płatnościach online, ale też bezpośrednio płacąc w sklepach stacjonarnych. Jeżeli dany odbiorca nie wykorzysta wszystkich środków, reszta wraca na konto. Najważniejszą zaletą zastosowania systemu płatności BLIK do pożyczania pieniędzy jest fakt, że można swobodnie korzystać z przyznanych środków bez konieczności dostępu do sieci.

Dzięki temu Provident mógł poszerzyć w okresie pandemii swoje grono klientów o grupę osób, która ani nie posiada konta w banku ani nie korzysta z bankowości elektronicznej. Dało to firmie możliwość obsłużenia zdalnie o ok. 20% więcej klientów niż miała ona ich przed wprowadzeniem tego rozwiązania. W ten sposób firma uczyniła kolejny krok w procesie pełnej i docelowej digitalizacji usług. 

5/5 - (1 vote)
Komentarze (0)
Zostaw komentarz