Provident – opinie klientów i recenzja pożyczki

Czas wypłaty 15 minut
Zameldowanie NIE
Sposób weryfikacji przelew 1 zł
Adres e-mail NIE
Zaświadczenie o zarobkach NIE
Status osoby fizycznej NIE
Konto w banku NIE
Pierwsza pożyczka gratis NIE
Wiek pożyczkobiorcy 18 - 80 lat
Godziny pracy w niedziele 24/7
Godziny pracy w sobotę 24/7
Maks. kolejna pożyczka 20000 zł
Maks. pierwsza pożyczka 500 - 20 000 zł
Telefon komórkowy NIE
Okres spłaty 3 - 36 miesięcy
RRSO 9,75 %
Kwota 500 - 20 000 zł
Wymagane konto bankowe NIE
Nasza ocena 5
Oprocentowanie 7,20 %
Metoda wypłaty przelew na konto

Oferta produktowa „Pożyczka Samoobsługowa PRO” trwa od 10.11.2021 r. i dotyczy pożyczki oferowanej przez Internet spłacanej w 3, 6, 12, 18, 24 lub 36 miesięcznych ratach o całkowitej kwocie pożyczki od 300 zł do 15 000 zł. Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej konsumenta. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosi 9,75%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 5000 zł, całkowita kwota do zapłaty 5500 zł, oprocentowanie stałe 0%, całkowity koszt kredytu 500 zł (w tym: prowizja za udzielenie pożyczki 0 zł, opłata za plan komfort 500 zł, odsetki 0 zł), 23 miesięczne równe raty w wysokości 229,17 zł, ostatnia (24.) miesięczna rata w wysokości 229,09 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 10.11.2021 na reprezentatywnym przykładzie „Pożyczki Samoobsługowej PRO."

Zalety i wady firmy Provident

Zalety
 • Firma o ugruntowanej i wiarygodnej pozycji na rynku
 • Szybka decyzja pożyczkowa
 • Opcja tzw. Okresowej Przerwy w Spłacie - klient może odroczyć termin spłaty ratybez podania przyczyny
Wady
 • Pożyczkodawca sprawdza klientów w bazach: BIK, BIG “InfoMonitor”
 • Dosyć wysokie odsetki w pożyczce ratalnej
 • Szczegóły oferty podawane są po wypełnieniu wniosku

Provident – nasza opinia o pożyczkodawcy

Konsumenci zainteresowani skorzystaniem z usług omawianego pożyczkodawcy często poszukują frazy „Provident opinie”, która pozwala zapoznać się z odczuciami dotychczasowych klientów tej firmy. Spotkać się możemy ze zdaniem, do największych zalet firmy Provident należy możliwość ubiegania się o pożyczkę 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Chwali się też usługę natychmiastowych przelewów, co pozwala na otrzymanie pożyczki od ręki.

Provident – najpopularniejsza firma pożyczkowa w Polsce

Provident to bez wątpienia jedna, z najpopularniejszych i najbardziej doświadczonych firm pożyczkowych na rynku. Marka jest tak dobrze rozpoznawalna, że kojarzy ją wiele osób, które nigdy nie miały nawet styczności z branżą pożyczek. Provident funkcjonuje już ponad 22 lata, będąc pod skrzydłami koncernu IPF Polska.

Co ciekawe, firma otwiera się na dwa typy klientów tych, którzy wolą załatwiać wszelkie sprawy stacjonarnie przy interakcji z pracownikiem firmy (konsultantem) lub tych, którzy wolą szybko zrobić to w domu zza ekranu komputera. Provident oferuje wyjątkowo wysokie kwoty pożyczek ratalnych, które dostępne są na stosunkowo bardzo długie okresy spłaty. Pożyczkę można tutaj spłacać nawet 3 lata!

Czy pierwsza pożyczka w Providencie jest darmowa?

Firma Provident przewiduje ofertę pierwszej darmowej pożyczki, ale jej warunki są dość niestandardowe. Pierwsza pożyczka za darmo może zostać zaciągnięta aż w czterech dostępnych taryfach. Pierwsza w kwocie minimalnej wynosi 500 złotych, a maksymalnie 1500 złotych. Pożyczkę rozbijamy na 4 raty i spłacamy je co miesiąc. Jeśli uregulujemy to na czas wówczas nie ponosimy żadnych kosztów pożyczki.

WNIOSEK O POŻYCZKĘ W PROVIDENCIE

Warunki pierwszej darmowej  pożyczki

Jak już wspomniano wyżej, pierwsza pożyczka może wynieść od 500 do 1500 złotych. Zobowiązanie spłaca się w 4 ratach na 4 miesiące. Jeśli uregulujemy je terminowo, wówczas nie jesteśmy obciążeni prowizją oraz dodatkową opłatami.

Ponadto, dostępne są jeszcze inne poniższe oferty.

 • Pierwsza, Pożyczka Samoobsługowa, dostępna jest online w kwotach do 15 000 złotych. Zobowiązanie spłaca się w ilości od 3 do 36 rat.
 • Druga, Pożyczka Dopasowana, dostępna w formie gotówki lub przelewu na konto bankowe. Kwota może wynieść maksymalnie 15 000 złotych do spłaty w od 3 do 24 miesięcy (2 lata) lub od 30 do 90 tygodni.
 • Trzecia, ostatnia, to Pożyczka Dla Firm. Kwota może wynieść maksymalnie 15 000 złotych, a termin spłaty może wynieść od 6 (pół roku) do 24 miesięcy (2 lata).

Jeżeli wszystkie zostaną spłacone w terminie, wówczas nie jesteśmy obciążani żadnymi kosztami.

provident opinie

Maksymalna kwota pożyczki oraz maksymalny okres spłaty

Jeżeli mowa o ofercie dla klientów, którzy decydują się skorzystać z usług Providenta po raz drugi lub wielokrotnie, to każda pozostała pożyczka oferowana jest w kwotach od 2000 złotych do nawet 15 000 złotych.

Pożyczka wynajmowana w Provident

Wiosną 2020 roku Provident przedstawił swoim klientom zupełnie nowy produkt finansowy, który stanowi ciekawą alternatywę dla klasycznej pożyczki długoterminowej – nazywanej też niekiedy ratalną. Jest to pożyczka wynajmowana, o którą ubiegać się można za pośrednictwem prostego formularza online.

Po wypełnieniu wniosku zza ekranu smartfona lub komputera, wystarczy poczekać na szybki telefon zwrotny od konsultanta Providenta i uzupełnić niezbędne informacje. W przypadku uzyskania pożyczki, środki możemy uzyskać zarówno w formie wygodnego przelewu bankowego dostępnego na naszym koncie bankowym lub pod klasyczną postacią gotówki do ręki.

Pożyczka wynajmowana w Provident może zostać udzielona na minimalną kwotę 500 złotych, z kolei jej maksymalna wartość może wynieść nawet 4000 złotych. Udzielana jest zawsze na 5 miesięcy, jednak nie musimy spłacać jej w 5 comiesięcznych ratach – uregulowanie pożyczki odbywa się dopiero w ostatniej, piątej racie w jednorazowej wpłacie. Pozwala to cieszyć się pożyczką dłużej!

Bazy dłużników, które weryfikuje Provident

Na uznanie zasługuje fakt, że Provident weryfikuje tylko jedną bazę dłużników. Jest to Biuro Informacji Gospodarczej. Warunki z każdym klientem są negocjowane indywidualnie. Co warto pamiętać, Provident nie sprawdza Biura Informacji Kredytowej (BIK), Krajowego Rejestru Dłużników (KRD), Infomonitor oraz ERIF.

Granice wiekowe pożyczkobiorców

Wonga określa tylko dolną granicę wieku pożyczkę może zaciągnąć każdy, kto jest pełnoletni, czyli ukończył 18 rok życia.

Provident – wymagane dokumenty

Firma nie wymaga od nowych klientów żadnych dokumentów potwierdzających charakter i fakt posiadania zatrudnienia, a także zaświadczeń o wysokości i tytule comiesięcznie uzyskiwanych dochodów.

Rachunki bankowe pożyczkodawcy

Provident stosuje popularną i wyjątkowo komfortową technologię BlueMedia. Jej działanie polega na tym, że niezależnie od rachunku bankowego pożyczkodawcy i pożyczkobiorcy, przelew wysyła się automatycznie. Trafia on na konto klienta do 15 minut, niezależnie od pory dnia i dnia tygodnia może to być nawet w weekend lub w środku nocy. Nie musimy się zatem sugerować sesjami przychodzącymi i współpracą międzybankową pieniądze przyjdą najszybciej, jak jest to możliwe.

Kiedy pieniądze z pożyczki wpłyną na konto klienta?

Z racji działania wspomnianego wyżej systemu BlueMedia, pieniądze są błyskawicznie wysyłane na nasz rachunek bankowy. Niezależnie od pory dnia, nocy lub tygodnia trafiają one na konto zazwyczaj nie później, niż w ciągu kilkunastu minut.

Godziny rozpatrywania wniosków

Provident, w podobnym stopniu co Szybka Gotówka, za cel stawia sobie maksymalne uproszczenie i skrócenie procedury uzyskiwania pożyczki. Z tego względu proces ten odbywa się całkowicie w sferze online, a weryfikacja potencjalnego klienta odbywa się elektronicznie za pomocą konkretnych algorytmów. Automatycznie wydaje się decyzję pożyczkową, a pieniądze trafiają na konto nie później, niż w kilkanaście minut. Innymi słowy,  czas rozpatrywania wniosków w Provident to 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Provident ma możliwość przedłużenia spłaty pożyczki

Provident przewiduje możliwość przedłużenia okresu spłaty naszej pożyczki, co jest dodatkowo płatne. Wysokość tej opłaty oraz długość dodatkowego czasu na regulację zobowiązania ustalana jest jednak indywidualnie.

Sposób weryfikacji klienta

Weryfikacja w Provident odbywa się za pomocą, w popularnego w branży pożyczkowej, przelewu weryfikacyjnego. Na podany przez pożyczkodawcę numer konta bankowego kierujemy przelew o symbolicznej wysokości 1 złotego. Kwota ta podlega szybkiemu zwrotowi, a droga do uzyskania pożyczki dalej jest już prosta.

Czym wyróżnia się Provident?

Provident to bez wątpienia jedna, z najdłużej działających firm pożyczkowych na rynku, a także jedna, z najbardziej nietuzinkową ofertą. Charakteryzuje się ona nie tylko rozbudowanymi taryfami swoich świadczeń, ale i otwarciem na różnych klientów. Na uznanie zasługuje błyskawiczna i całodobowa weryfikacja naszych danych. Warto docenić także stosowanie przez Provident nowoczesnej technologii BlueMedia, która gwarantuje szybkie uzyskanie pieniędzy na naszym koncie.

Provident – Dane firmy

Provident

Provident Polska S.A.

Rodzaj: Firma pożyczkowa
Numer REGON: 011994880
Numer NIP: 5251571292
Numer KRS: 0000009389
Adres Firmy: ul. Inflancka 4A 00-189 Warszawa

Sprawdź także ranking pożyczek na zasadzie providenta. Porównaj oferty i wybierz najlepszą opcję pożyczki.

3.9/5 - (26 votes)
Komentarze (2)
Zostaw komentarz

Sortuj wg
 • Komentarz od Maciek
  Napisany
  09.03.2020, 10:25
  Maciek

  Znacznie lepszą obługę oferują w Szybkiej Gotówce,w arto skorzystać z ich usług jeżeli zachodzi taka potrzeba.

 • Komentarz od Aga
  Napisany
  28.09.2019, 14:58
  Aga

  Pożyczka udzielona szybko i sprawnie, ale to koniec dobrych wieści. Księgowanie wpłaty trwa do 2 dni ROBOCZYCH, więc nawet przy terminowej wpłacie spóźnienie wynosi 2 dni. Jeśli spłata przypada w sobotę lub w niedzielę, to trzeba zapłacić w środę, żeby do piątku firma to zdążyła zaksięgować, inaczej masz spóźnienie i odsetki. Nie ma szybkich płatności - bank firmy Provident NIE akceptuje natychmiastowych przelewów ELIXIR, a link do szybkich płatności firma CZASAMI wysyła na komórkę. Jeśli nie boisz się płacić przez komórkę i zapłacisz, to twoja wpłata z soboty lub niedzieli i tak będzie zaksięgowana dopiero we wtorek! Konieczność wpłaty wcześniejszej o kilka dni NIE jest podana w umowie! ISTNY KOSZMAR!!!!!!!

Sprawdź ofertę Provident