Provema Credit – opinie klientów i recenzja

Godziny pracy w sobotę 24/7
RRSO 131 %
Czas wypłaty 15 minut
Okres spłaty 4 miesiące
Maks. pierwsza pożyczka 1 300 - 1 500 zł
Maks. kolejna pożyczka 1500 zł
Pierwsza pożyczka gratis Nie
Status osoby fizycznej Tak
Konto w banku Tak
Zaświadczenie o zarobkach Tak
Wiek pożyczkobiorcy 20 - 70 lat

Pożyczka jest udzielana na 4 miesięce (4 rat). Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi: 131% dla następujących założeń: całkowita kwota kredytu: 1300 PLN; okres kredytowania: 4 miesiące; oprocentowanie stałe kredytu: 7.2 % w skali roku. Łączna liczba rat: 4, każda równa i płatna po 384,89 PLN. Całkowita kwota do spłaty przez konsumenta: 1539,56 PLN. Całkowity koszt kredytu 239,56 PLN, w tym: suma odsetek w całym okresie kredytowania: 19,56 PLN, prowizja za udzielenie kredytu: 220 PLN, opłata przygotowawcza zawracana konsumentowi: 0,01 PLN. Oprocentowanie kredytu jest stałe w całym okresie obowiązywania umowy. Maksymalne RRSO dla umów wynosi 131 %. Wyliczenie reprezentatywne dla kredytu konsumenckiego na dzień 29.05.2020 r.

Zalety i wady firmy Provema Credit

Zalety
 • Jasno określone koszty pożyczki
 • Czytelny kalkulator pożyczkowy
 • Szybka decyzja pożyczkowa i pieniądze na koncie w ciągu kilku minut
 • Możliwość rezygnacji z umowy w każdej chwili!
 • Pożyczka na dowód osobisty
Wady
 • Stosunkowo niska kwota pożyczki
 • Ograniczony przedział wiekowy potencjalnych klientów (od 20 do 70 lat)
 • Brak pierwszej darmowej chwilówki

Provema Credit to firma świadcząca usługi w zakresie krótkoterminowych pożyczek ratalnych. Jej nadrzędnym celem jest udostępnienie klientom bezpiecznej, maksymalnie przejrzystej oferty oraz jasnych zasad zwrotu zadłużenia, bez ukrytych kosztów i kruczków prawnych.

Porównując Firmę Provema Credit z innymi znanymi podmiotami z sektora pożyczek pozabankowych, można zauważyć szereg różnic, które przesądzają o jej rosnącej popularności. Jak wypada oferta Provema Credit na tle konkurencji i jakie są warunki otrzymania pożyczki?

Podstawowe informacje o firmie Provema Credit

Provema Credit jest firmą należącą do spółki Provema Sp. z o.o., z siedzibą w Katowicach. Spółka powstała w 2015 roku, natomiast do rejestru instytucji pożyczkowych została wpisana w 2018 roku. Konkurencyjny rynek pożyczkowy nie jest dla pożyczkodawcy przeszkodą, ponieważ jego oferta jest zgoła odmienna i – jak na rodzime warunki – trochę niestandardowa.

Choć Provema jest stosunkowo świeżym pożyczkodawcą, to udało jej się zdobyć nie tylko zaufanie konsumentów i zainteresowanie rynku, ale również mnóstwo prestiżowych nagród.

provema credit wyróżnienia
Provema Credit zdobyła wiele cennych nagród i to tylko na przełomie swojej kilkuletniej działalności na rynku, pvcredit.pl

Co ciekawe, pożyczka na raty to nie jedyna propozycja od tej instytucji.

Firma udostępniła swoim klientom aplikację Provema, dostępną na urządzeniach mobilnych. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą sprawnie zarządzać swoimi finansami z poziomu smartfona. Można ją pobrać w oficjalnych sklepach App Store oraz Google Play.

Funkcjonalności dostępne w aplikacji Provema Credit

Aplikacja Provema to prawdziwy kombajn, jeśli chodzi o zarządzanie domowym budżetem.

Wśród licznych funkcjonalności dostępnych w apce znajdziemy, m.in.:

 • możliwość wykonywania przelewów natychmiastowych,
 • opcję zaplanowania budżetu i rozpisania swoich wydatków,
 • organizację zrzutek,
 • przekazywanie darowizn na wybrany cel,
 • możliwość kupna biletu i płatności za parkowanie,
 • wykupienie ubezpieczenia,
 • korzystną i elastyczną linię kredytową,
 • dostęp do gier i programów z legalnego źródła.

Ale to nie wszystko. Rejestracja w aplikacji Provema umożliwia korzystanie z systemu cashback, czyli zwrotu za zakupy u partnerów firmy przy płatności kartą Provema.

W tym momencie na liście partnerów znajduje się ponad 350 sklepów i punktów usługowych, łącznie z największymi platformami, takimi jak: Allegro, AliExpress, Neonet czy Booking.

Provema Credit opinie

Czy korzystanie z aplikacji Provema Credit jest bezpieczne?

Tak. Ale jeszcze zobaczmy, co sama firma mówi na temat bezpieczeństwa swojej aplikacji:

Jako Mała Instytucja Płatnicza wpisana do rejestru Instytucji Płatniczych przez Komisję Nadzoru Finansowego – pozwolenie numer 51/2020j jesteśmy zobowiązani do zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim klientom.1

Provema wprowadziła do aplikacji szereg zabezpieczeń, aby aktywne korzystanie nie miało negatywnych konsekwencji. Każdy klient jest weryfikowany systemem KYC. Sprawdzane są między innymi wiarygodność, tożsamość i profil transakcyjny.

W aplikacji stosowane jest silne uwierzytelnianie każdej operacji. Wszystkie rozwiązania zbudowane są z uwzględnieniem RODO oraz testowane według standardów bezpieczeństwa OWASP Top10.

Oferta pożyczek w Provema Credit

Opisywany pożyczkodawca udostępnił swoim klientom możliwość zaciągnięcia krótkoterminowej pożyczki ratalnej na jasno określonych zasadach.

Sam proces wydawania decyzji o udzieleniu pożyczki jest całkowicie zautomatyzowany. Po zweryfikowaniu konta w aplikacji, decyzję o przyznaniu finansowania otrzymamy już 6 minut po złożeniu wniosku (wg Provema Credit).

Warto podkreślić też, że podmiot ten nie przewidział bonusu dla nowych klientów, czyli opcji pierwsza pożyczka za darmo. Firma wszystkich pożyczkobiorców traktuje w ten sam sposób, co doskonale obrazują niestandardowe, choć rzeczywiście klarowne parametry wsparcia finansowego.

Jak wygląda wnioskowanie o pożyczkę w Provema Credit?

Wnioskowanie o pożyczkę możliwe jest za pośrednictwem strony internetowej Provema Credit oraz z poziomu aplikacji mobilnej, a sam proces jest tak samo przejrzysty, jak cała oferta firmy. Całość możemy sfinalizować całkowicie online, bez wychodzenia z domu, przy minimum formalności.

Jak złożyć wniosek o pożyczkę Provema Credit? Prosta instrukcja krok po kroku:

 1. Wejdź na stronę Provema Credit i za pomocą suwaka wybierz kwotę pożyczki. Pamiętaj, że wnioskując przez aplikację, widoczne będą 4 opcje.
 2. Po zaznaczeniu interesującej Cię wysokości pożyczki, system poprosi o podanie imienia, nazwiska i numeru telefonu, na który wyśle wiadomość SMS z kodem. Aby kontynuować proces, trzeba wpisać otrzymany kod do formularza rejestracyjnego.
 3. Po wstępnej weryfikacji następuje standardowy etap, czyli uzupełnienie podstawowych danych osobowych: adresu e-mail, numeru PESEL, serii i numeru dowodu osobistego oraz dokładnego miejsca zamieszkania. W formularzu trzeba również podać swój stan cywilny, dane pracodawcy, wysokość dochodów i orientacyjnych miesięcznych wydatków.
 4. Kolejny krok to weryfikacja danych osobowych. W tym celu trzeba wykonać przelew weryfikacyjny w wysokości 1 grosza na konto pożyczkodawcy.
 5. Po potwierdzeniu danych osobowych za pomocą przelewu weryfikacyjnego pożyczkobiorca przystępuje do sprawdzenia zdolności kredytowej wnioskodawcy i wydaje decyzję o przyznaniu pożyczki lub odmawia jej udzielenia.
 6. Jeśli decyzja jest pozytywna, przelew z wnioskowaną kwotą trafia na konto bankowe pożyczkobiorcy w ciągu kilkunastu minut od złożenia wniosku. Ostateczny czas przelewu uwarunkowany jest godzinami sesji przychodzących w banku klienta.

Jak widzisz, aby wziąć pożyczkę w Provema Credit, potrzebny jest jedynie dowód osobisty i podstawowe dane pracodawcy, a wypełnienie formularza zajmuje nie więcej niż kilkanaście minut.

Warunki otrzymania pożyczki w Provema Credit

Aby wnioskować o pożyczkę ratalną Provema, trzeba spełnić następujące warunki:

 • minimum 20 lat, maksymalnie 70 lat,
 • aktywny numer telefonu komórkowego oraz aktualny adres e-mail,
 • ważny dowód osobisty,
 • obywatelstwo polskie,
 • miejsce zamieszkania na terenie Polski,
 • konto w banku,
 • pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej.

Wysokość pożyczki, termin spłaty i koszty

Przyjrzyjmy się zatem ofercie pożyczek dostępnych w Provema Credit. Na jaką kwotę może liczyć potencjalny pożyczkobiorca?

 • Provema Credit udziela niskokwotowych pożyczek online na dowolny cel.
 • Minimalna kwota pożyczki wynosi 1300 zł. Kolejne dwie opcje to 1400 zł i 1500 zł. Jeśli pożyczkobiorca składa wniosek za pośrednictwem aplikacji mobilnej, maksymalna kwota pożyczki wynosi 1800 zł.

Spłata pożyczki następuje zawsze w 4 równych ratach na rachunek bankowy pożyczkodawcy. Termin spłaty kolejnych rat ustalany jest w umowie pożyczki. W kosztach zobowiązania zawarta jest opłata przygotowawcza i prowizja.

Całkowity koszt pożyczki, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania dla pożyczek Provema wynosi 131%.

4 kwoty, 4 miesiące na spłatę. Nie ma możliwości zaciągnięcia pożyczki o innej wysokości w Provema. Nie ma również opcji na rozłożenie jej na większą liczbę miesięcznych rat ani przesunięcie terminu spłaty pożyczki. Co więcej, można mieć tylko jedną aktywną pożyczkę u tego pożyczkodawcy. O kolejną możemy ubiegać się dopiero w momencie spłacenia aktualnego zadłużenia.

Jakie bazy sprawdza firma w przypadku pożyczki?

Provema zanim przeleje pieniądze na konto wnioskodawcy, sprawdza go w rejestrach, takich jak:

 • Biuro Informacji Kredytowej BIK,
 • Biuro Informacji Gospodarczej BIG,
 • Krajowy Rejestr Długów KRD,
 • Rejestr Dłużników ERiF,
 • Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej KBIG.

Jeśli klient znajduje się w bazach dłużników, jego wniosek może zostać odrzucony. Aczkolwiek sam pożyczkodawca mówi, że mimo wszystko warto spróbować, ponieważ jego oferta przygotowana jest również dla osób spłacających inne zobowiązania.

Jeśli masz wpis w bazie i twój wniosek został odrzucony to zwróć uwagę na pożyczkodawców oferujących dedykowane pożyczki bez baz. Jak wspomnieliśmy wyżej, Provema może przymknąć oko na wpis w którymś rejestrze, ale oficjalnie nie posiada specjalnej ofert dla takich osób.

Konsekwencje nieuregulowania zobowiązania na czas

W Provema Credit nie jest możliwe przesunięcie lub przedłużenie terminu spłaty pożyczki. Jeśli podejrzewamy, że nie będziemy mogli spłacić kolejnej raty zgodnie z harmonogramem, warto niezwłocznie skontaktować się z firmą.

Zaniechanie spłat i brak kontaktu wiąże się z wieloma konsekwencjami i działaniami prawnymi.

W przypadku nieterminowej spłaty musimy liczyć się z:

 • odsetkami karnymi za nieterminową spłatę,
 • procedurą windykacyjną – monitami, wezwaniami do zapłaty, ponagleniami w formie smsów, telefonów i maili,
 • pozwem w sądzie,
 • przekazaniem długu firmie windykacyjnej,
 • wpisem do rejestru dłużników.

Dane kontaktowe

 • e-mail: provema@provema.pl
 • telefon: 32 700 77 11
 • Godziny pracy infolinii: 8:00 – 20:00 (od poniedziałku do piątku)

Provema Credit – Dane firmy

Provema Credit

Provema Sp. z o.o.

Rodzaj: Firma pożyczkowa
Numer REGON: 360607192
Numer NIP: 9542752698
Numer KRS: 0000540323
Adres Firmy: ul. Konduktorska 33 40-155 Katowice

Źródło:

1. pvcredit.pl

4.6/5 - (27 votes)
Opinie klientów o Provema Credit (0)
Dodaj opinię

Sprawdź ofertę Provema Credit