Promocje bankowe

Chętnie wziąłbyś udział w jakiejś ciekawej promocji, ale zastanawiasz się, czy się to opłaca? Skąd te wątpliwości? Banki od zawsze rywalizują o względy klientów, dlatego na rynku odnajdziesz wiele okazji, w których nagrodami są pieniądze, rabaty, vouchery, bony zakupowe, prezenty rzeczowe i wiele innych premii. Pozbądź się rozterek i ruszaj po trofea. Czas na najlepsze promocje bankowe!

Promocje bankowe – ranking na sierpień 2022

Ostatnia aktualizacja: 8 Sierpnia 2022
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert
Konto Przekorzystne Biznes z premią do 2000zł
do 31.08.2022 r.
Czas Promocji
do 6m-cy od założenia konta
W jakim czasie otrzymasz bonus
do 2000zł
? 600zł - zwrot 3% za transakcje bezgotówkowe 400zł - umowa na terminal płatniczy 600zł - umowa o kredyt, pożyczkę, ratę leasingu i faktoringu 200zł - założenie firmy z kontem za pośrednictwem wniosku w Pekao S.A. 200zł - dodatkowy bonus dla aktywnych
Nagrody w promocji
» SPRAWDŹ «
Konto Direct/ Komfort z Moim ING + 200 zł w gotówce!
do 30.09.2022 r.
Czas Promocji
do 17.10.2022 r.
W jakim czasie otrzymasz bonus
250 zł
? Aby otrzymać bonus należy: do 30.06.22 r. wykonać 3 transakcje BLIKIEM za zakupy przez Internet. do 30.06.22 r. otrzymać w każdym z trzech dowolnych miesięcy łączny wpływ wynoszący przynajmniej 1000 zł na Konto otwarte w ramach Promocji. 30.06.22 r. założyć minimum jeden Cel oszczędnościowy na OKO. na 30.06.22 r. posiadać Cele oszczędnościowe, założone w czasie Promocji, których suma sald wynosi minimum 300 zł. Dodatkowo 50zł za polecenie konta
Nagrody w promocji
» SPRAWDŹ «
Konto Przekorzystne dla młodych
do 31.03.2022 r
? II tura do 31.10.2021 r.
Czas Promocji
do 31.07.2022 r.
? a. konto zostało do 31.01.2022 r. i zostały wszystkie warunki to każde 50zł otrzymasz kolejno: do 28.02.2022 r., do 31.03.2022 r., do 30.04.2022 r. do 31.05.2022 r. b. konto założone w lutym 2022 r i zostały wszystkie warunki to każde 50zł otrzymasz kolejno: do 31.03.2022 r.,do 30.04.2022 r., do 31.05.2022 r., do 30.06.2022r., c. konto zostało w marcu 2022 r i zostały spełnione warunki to każde 50zł otrzymasz kolejno: do 30.04.2022 r., do 31.05.2022 r., do 30.06.2022 r., do 31.07.2022 r.
W jakim czasie otrzymasz bonus
200 zł
? - 50 zł otrzymasz. jeśli zawrzesz z Bankiem umowy o Konto Przekorzystne dla młodych - 50 zł, jeśli po zawarciu umów, wykonasz min. 5 transakcji bezgotówkowych w 1 miesiącu następującym po miesiącu, w którym przypada dzień skorzystania z Promocji. - 50 zł otrzymasz po wykonaniu min. 5 transakcji bezgotówkowych Kartą debetową w 2 miesiącu kalendarzowym - 50 zł otrzymasz, jeśli po zawarciu umów, wykonasz min. 5 transakcji bezgotówkowych Kartą debetową w 3 miesiącu kalendarzowym.
Nagrody w promocji
» SPRAWDŹ «
Karta Kredytowa z voucherem 400 zł do Biedronki
do 15.08.2022 r.
Czas Promocji
do 60 dni
? Nagrodę otrzymasz w postaci elektronicznej w Citibank Online - najpóźniej do 60 dni od momentu, w którym otrzymasz informacje o spełnieniu warunków oferty.
W jakim czasie otrzymasz bonus
400zł
? Jak odebrać nagrodę na powitanie – voucher 400 zł do Biedronki? KROK 1 Złóż wniosek o kartę KROK 2 Aktywuj Kartę online​ KROK 3 Płać kartą za codzienne zakupy – wydaj 1000 zł KROK 4 Odbierz nagrodę – voucher 400 zł do wydania na Biedronki
Nagrody w promocji
» SPRAWDŹ «
Karta ratalna z premią 300 zł
-
do 30.03.2023 r.
? nagroda pieniężna w wysokości 50 zł (słownie: pięćdziesiąt złotych 00/100) (zwana dalej: Nagroda główną), która zostanie przyznana maksymalnie 6 razy przez pierwsze 7 miesięcy kalendarzowych od zawarcia umowy (miesiąc zawarcia umowy jest liczony jako pierwszy miesiąc)
W jakim czasie otrzymasz bonus
300 zł
? od 18 maja do 12 sierpnia 2022 r. Podpisz umowę o kartę ratalną Comfort Plus ze stałą spłatą – bez wychodzenia z domu lub w oddziale banku. przez rok po podpisaniu umowy Płać kartą ratalną za zakupy o łącznej wartości minimum 300 zł miesięcznie do 45 dni po zakończeniu danego miesiąca Nagrody za dany miesiąc trafią na rachunek Twojej karty
Nagrody w promocji
» SPRAWDŹ «

Reklamy różnych produktów dopadają Cię niemal na każdym kroku? Rano namawiają Cię w reklamie radiowej do zakupu w danym sklepie, a po południu jakiś bank przekonuje Cię, że jeśli otworzysz w nim konto osobiste, będziesz miał dostęp do najlepszej apki bankowej i zdobędziesz nagrodę.

O ile w tym pierwszym przypadku powód jest oczywisty – reklamodawca chce zwiększyć sprzedaż, by osiągnąć zysk. Ale jaki interes ma bank w rozdawaniu nagród? Wbrew pozorom inicjowanie promocji również jest korzystne dla instytucji finansowych.

Jak działają promocje bankowe?

Promocje bankowe działają na bardzo prostych zasadach. Wystarczy, że skorzystasz z produktu objętego akcją, np. z karty kredytowej, konta osobistego, lokaty czy innego produktu. Następnie spełnisz stawiane przez organizatora warunki, a w zamian otrzymasz oferowany bonus.

Naturalnie tego typu okazje mają przynieść klientowi określone korzyści, ponieważ dzięki skorzystaniu z oferty, zgarnie coś gratis. W promocjach bankowych możesz zyskać różnego rodzaju profity, np. zwolnienie z prowizji przy ubieganiu się o kredyt gotówkowy, podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym, ale i premie gotówkowe, vouchery na zakupy czy cenne nagrody rzeczowe.

Ile można zarobić na promocjach bankowych?

To, ile uda Ci się zarobić na konkretnej akcji, zależy przede wszystkim od rodzaju oferty oraz dołączonych do niej benefitów.

Wśród nich do najczęściej spotykanych należą:

  • gotówka za założenie konta – aktualne promocje bankowe uwzględniają możliwość zgarnięcia premii pod warunkiem, że otworzysz rachunek bankowy i spełnisz ew. dodatkowe wymagania, np. otrzymasz wpływy na nowo otwarte konto, wykonasz kartą określoną liczbę transakcji bezgotówkowych. Zazwyczaj za takie akcje jednorazowo do Twojej kieszeni trafi nawet do kilkuset złotych,
  • nagrody rzeczowe – jak bilety do kina, vouchery do wykorzystania na platformie zakupowej, np. Decathlon czy Allegro, zniżki do sklepów. Banki mogą zaproponować też droższe prezenty, typu smartwatch, smartfon, a nawet iPad (np. za założenie konta dziecku),
  • system cashback i moneyback – w przypadku promocji bankowych dużą zachętą jest też zwrot części wydatków na konto bankowe za wykonanie określonych operacji. Zazwyczaj wynoszą one do kilku procent wydanej kwoty,
  • programy bonusowe (Goodie, Visa Ofery, Mastercard Bezcenne Chwile) – tego rodzaju programy rabatowe pozwalają na spore oszczędności podczas zakupów i zdobywanie punktów, które możesz wymieniać na nagrody,
  • obniżone lub podwyższone oprocentowanie – w zależności od tego, co jest objęte promocją, spotkasz się z różnymi warunkami. Np. wyższe oprocentowanie może dotyczyć lokaty, konta oszczędnościowego i być skierowane do nowych klientów banku. Z kolei obniżone – produktów kredytowych, jak np. kredyt hipoteczny z niższą marżą.

Na co zwrócić uwagę przed skorzystaniem z oferty promocyjnej?

Rozgłos związany z daną promocją bankową, opinie klientów o banku, a także ogólny wzrost popularności akcji promocyjnych przekładają się na lepsze postrzeganie oferty w oczach przyszłych klientów. Ale czy to wystarczy, by przed podpisaniem umowy o promocyjny produkt, nie zwracać uwagi na inne elementy? Nie.

Choć tego typu akcje to prosty sposób na łatwe zarabianie pieniędzy, przed złożeniem wniosku, zwróć uwagę na:

  • koszty – pomimo tego, że promocyjny produkt oferuje premię czy zniżki, to jego dalsze użytkowanie może generować dodatkowe opłaty, np. za prowadzenie konta bankowego, obsługę karty, wypłaty z obcych bankomatów, itp. Staraj się znaleźć oferty, które dają możliwość założenia darmowego konta osobistego. Wśród podobnych propozycji odnajdziesz także konto firmowe z promocją,
  • stawiane warunki – udział w promocji to jedno, a osiągnięcie zysku – drugie. Otrzymanie nagrody może wymagać, m.in. wyrażenia zgód marketingowych, zgód na kontakt drogą elektroniczną (których nie możesz cofnąć do końca promocji) oraz spełnienia wymogów aktywności.
  • rodzaj nagrody – zastanów się, czy nagroda w promocji, w której chcesz wziąć udział, faktycznie Cię interesuje. Być może będzie to niewielka premia przy sporej ilości warunków do spełnienia. Ważny jest też czas, w jakim otrzymasz zdobyte bonusy. Bardzo często rozłożone są one na kilka części. Np. pierwszy bonus otrzymasz po miesiącu, w którym spełniłeś warunki aktywności, kolejny za dwa miesiące po spełnieniu pozostałych wymogów.

To, co ruszasz z nami na finansowe safari, by zawalczyć o kolejne bonusy i odkryć przyjemność w korzystaniu z bankowych produktów? Ryzykujesz niewiele, a zyskać możesz znacznie więcej. I to nie tylko finansowo. Równie ważna jest satysfakcja z osiągniętego sukcesu, która przekona wszystkich niedowiarków, że udział w akcjach bankowych naprawdę się opłaca!