ProFimo – opinie klientów i recenzja

Maks. pierwsza pożyczka 1 000 - 4 000 zł
Prowizja 15,49%
Kwota 100 - 20 000 zł
Metoda wypłaty przelew na konto
Oprocentowanie 7,20 %
Wkład własny od 0%
RRSO 59,50 %
Finansowanie samochody osobowe
Rodzaj pożyczka
Pierwsza pożyczka gratis NIE
Czas wypłaty 15 minut
Sposób weryfikacji Kontomatik
Maks. kolejna pożyczka 20000 zł
Okres spłaty 1 - 36 miesięcy
Wiek pożyczkobiorcy 28 - 84 lat
Konto w banku NIE
Telefon komórkowy NIE
Adres e-mail NIE
Godziny pracy w niedziele 10:00-15:00
Godziny pracy w sobotę 10:00-15:00

Przykład reprezentatywny: całkowita kwota pożyczki 2000.00 zł, czas obowiązywania umowy 18 msc., oprocentowanie 7,2%, prowizja 846,40 zł, odsetki 165,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 3011,40 zł, RRSO 73,8% Udzielenie pożyczki jest uzależnione od pozytywnej oceny zdolności kredytowej. Stan na dzień 06.07.2020 roku. W momencie braku terminowej spłaty udzielonej pożyczki Pożyczkobiorca może zostać zobowiązany do pokrycia kosztów dochodzenia zwrotu Pożyczki na drodze postępowania sądowego.

ProFimo – polska marka pożyczek pozabankowych

Profimo to polska marka pożyczek pozabankowych, które udzielane są w formie ratalnej przy jednocześnie kwocie, która pozwoli zaspokoić mniej kosztowne potrzeby lub wydatki na np. wakacje, remont czy naprawę niezbędnego sprzętu.

Marka Profimo została wprowadzona na krajowy rynek usług finansowych w 2005 roku przez kieleckie przedsiębiorstwo Prometeusz Finanse, które już ponad 15 lat buduje swoje doświadczenie w obszarze konsumenckich finansów.

To, w jaki sposób stosunkowo niewielka i niszowa marka pożyczkowa Profimo chce wzbudzić zaufanie u swoich potencjalnych klientów, to przejrzyście rozplanowana (choć nie do końca dopracowana) strona internetowa, która ma na celu w prosty i czytelny sposób przekazać zainteresowanemu wszystkie niezbędne informacje.

Kolejnym czynnikiem, jakim Profimo buduje swoją pozycję, jest zaakcentowanie tego, jak firma dba o ochronę danych osobowych oraz bezpieczeństwo wszelkich procedur towarzyszących zbieraniu, przetwarzaniu i weryfikowaniu wniosków pożyczkowych. W ten sposób niewielka firma z Kielc chce zdobyć zaufanie konsumentów z całej Polski!

Opinie o pożyczkach w ProFimo

Pomimo dość niszowej pozycji w rynku pożyczkowym, Profimo wzbudza całkiem duże zainteresowanie wśród osób szukających łatwo dostępnych pożyczek online. Konsumenci cenią tę firmę za bardzo wygodną formę spłaty pożyczki nawet w postaci 15 rat, co biorąc pod uwagę kwoty rzędu 2000-3000 złotych pozwala w praktycznie niezauważalny sposób spłacać te bardzo pilne wydatki. Pozytywne recenzje zbiera też system sprawnej weryfikacji, z kolei szybsza przydałaby się wypłata środków na konto. Pod tym względem Profimo musi się poprawić.

Jakie warunki należy spełnić aby uzyskać pożyczkę?

Tradycyjnie dla naszych recenzji firm pożyczkowych, pora rozpocząć analizę oferty od wskazania warunków, jakie należy spełnić, aby mieć jak największe szanse na otrzymanie pożyczki na nasze pilne potrzeby.

 • Konieczne jest bycie osobą co najmniej pełnoletnią, czyli nie młodszą niż 18 lat.
 • Każdy pożyczkobiorca musi być też polskim obywatelem, który posiada aktualny i ważny dowód osobisty.
 • Niezbędne jest wykazanie, że posiadamy stałe miejsce zameldowania w Polsce.
 • Pożyczka zostanie udzielona osobom, które posiadają udokumentowane źródło dochodu.
 • Trzeba posiadać też konto w banku, który działa w Polsce.
 • Ostatnim warunkiem jest jeszcze aktualny i prywatny numer telefonu, podobnie jak adres poczty e-mail.

Oferta pożyczkowa w Profimo

Oferta pożyczkowa w Profimo została opracowana na dość nietypowym schemacie. W czasie, gdy dostępne kwoty są typowe dla pożyczek krótkoterminowych, czyli chwilówek, tak termin spłaty to pożyczka ratalna. Biorąc pod uwagę, że dostępny jest wymiar miesięczny – rata pożyczki może przyjąć całkiem atrakcyjne wartości.

Minimalna kwota pożyczki została ustalona na nie mniej niż 1000 złotych, z kolei w maksymalnym wymiarze może ona wynieść nie więcej niż 3000 złotych. Pośrednie wartości klient może regulować poprzez suwak, zmieniając je co 100 złotych.

Jeśli mowa o terminie spłaty, to tutaj Profimo nie daje obecnie dużego pola do manewru. Firma umożliwia pożyczanie środków wyłącznie na jeden, stały okres wynoszący 15 miesięcy, czyli 15 comiesięcznych rat.

Chcemy więcej? Nic trudnego – wówczas atrakcyjnym rozwiązaniem może okazać się alternatywna pożyczka samochodowa. Oferowana pod zastaw pojazdu, może wynieść od 3000 do 20 000 złotych. Termin spłaty wynosi z kolei już od 24 do nawet 36 miesięcy.

Koszty pożyczek pozabankowych w Profimo

W przypadku kosztów, jakie wiążą się z zaciągnięciem pożyczki w Profimo, to mowa tutaj o trzech głównych składnikach, które je tworzą. Pierwszym jest prowizja, drugim odsetki, a ostatnim – oprocentowanie. Z racji tzw. sztywnego okresu spłaty, który w momencie pisania recenzji działa tylko na 15 miesięcy, RRSO nie ulega zmianie i zawsze wynosi 99,5%. Czy to sporo, czy mało, pozostawiamy od indywidualnej oceny.

Jakie bazy dłużników są sprawdzane przez Profimo?

Wnioskując o pożyczkę w Profimo, należy rzecz jasna pamiętać o przejściu weryfikacji w bazach, które wykażą naszą historię finansową oraz zdolność kredytową. W tym celu zostanie pobrany stosowny raport z Biura Informacji Kredytowej, którego zapis bezpośrednio wpłynie na podjęcie decyzji w sprawie potencjalnego przyznania pożyczki.

Jak wygląda wnioskowanie o pożyczkę pozabankową?

Procedura ubiegania się o pożyczkę w Profimo nie jest specjalnie zawiła – przeciwnie, można ją przejrzyście streścić w kilku kolejnych krokach, których dokonanie nie powinno zająć nam więcej niż pół godziny.

 1. Wejdź na stronę internetową Profimo i wskaż za pomocą znajdującego się na stronie internetowej suwaka oczekiwaną wysokość wsparcia finansowego, a także jego dokładny termin spłaty.
 2. Po zatwierdzeniu tych warunków, należy przejść do pełnego formularza i wskazać wszystkie dane osobowe niezbędne do wniosku pożyczkowego. Mowa tutaj nie tylko o imieniu, nazwisku, numeru PESEL czy numerze telefonu, ale i np. swoich dochodach.
 3. Teraz pozostaje dokonać weryfikacji oraz poczekać na odpowiedź pożyczkodawcy w sprawie ostatecznej decyzji co do przyznania pożyczki.
 4. Po zawarciu oficjalnej umowy o współpracy, konsumentowi pozostaje już tylko oczekiwać przelewu z pożyczką na wskazanym przez niego numerze konta bankowego. Może to potrwać do jednego dnia roboczego.

Podsumowanie wad i zalet pożyczania

Zalety:

 • Przejrzyście przedstawione wymagania, jakie należy spełnić aby uzyskać pożyczkę.
 • Prosta i pozbawiona zbędnych komplikacji procedura ubiegania się o pożyczkę online w 100%.
 • Możliwość rozłożenia terminu spłaty na atrakcyjne raty.
 • Firma o dużym doświadczeniu na rynku przekraczającym 15 lat.

Wady:

 • Bardzo niedbale wykonana strona internetowa pod kątem czytelności – sprawia wrażenie, jakby zabrakło ostatecznego szlifu.
 • Przeciętna atrakcyjność kosztów.

Kontakt z Profimo

 • Telefon:
  801 000 606
 • E-mail:
  profimo@prometeusz.org.pl

Profimo – dane firmy

profimo recenzja

Prometeusz Finanse Sp. z o.o.

Rodzaj: Firma pożyczkowa
Numer REGON: 060009833
Numer NIP: 9222770826
Numer KRS: 0000229344
Kapitał zakładowy: 200 000 zł
Adres Firmy: ul. Paderewskiego 48, 25-502 Kielce

Przeczytaj i porównaj podobne oferty pożyczek pozabankowych:

5/5 - (1 vote)
Komentarze (0)
Zostaw komentarz

Sprawdź ofertę Profimo