Profi Credit – opinie klientów i recenzja pożyczki ratalnej

Pierwsza pożyczka gratis NIE
Promocja NIE
Nasza ocena 4
RRSO 85,60 %
Godziny pracy w sobotę 24/7
Godziny pracy w niedziele 24/7
Prowizja 15,49%
Wymagane konto bankowe NIE
Kwota 1 000 - 25 000 zł
Oprocentowanie 6,88 %
Okres spłaty 24 - 36 miesięcy
Maks. kolejna pożyczka 25000 zł
Maks. pierwsza pożyczka 1 000 - 25 000 zł
Konto w banku NIE
Wiek pożyczkobiorcy 25 - 75 lat
Telefon komórkowy NIE
Zaświadczenie o zarobkach NIE
Zameldowanie NIE
Adres e-mail NIE
Czas wypłaty 48 godzin
Metoda wypłaty przelew na konto
Sposób weryfikacji telefonicznie
Oferta skierowana do umowa o pracę min. 3 miesiące lub emeryt/rencista

Przykład reprezentatywny pożyczki udzielanej w kanale tradycyjnym: Całkowita kwota pożyczki – 3 000 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) pożyczki – 85,60%. Oprocentowanie stałe w skali roku – 7,98%. Na całkowity koszt pożyczki, który wynosi 3 768 zł składają się: opłata przygotowawcza – 340 zł, prowizja pośrednika finansowego – 338 zł, prowizja pożyczkodawcy – 2 322 zł, odsetki – 768 zł. Pożyczka jest rozłożona na 36 miesięcznych rat po 188 zł każda. Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta – 6 768 zł. Stan na dzień 07.10.2021.

Zalety i wady firmy Profi Credit

Zalety
  • Zdolność kredytowa weryfikowana jest za pomocą rozmowy z agentem
  • Możliwość złożenia wniosku online
  • Elastyczne warunki
  • Możliwość spłaty ratalnej
  • Wysokie kwoty i czas spłaty pożyczek
Wady
  • Nie ma możliwości uzyskania pożyczki całkowicie online
  • Może być wymagane potwierdzenie zarobków
  • pożyczka dla osób zatrudnionych na umowę o pracę min.3 miesiące lub emerytów i rencistów

Nasza opinia o Profi Credit

Osoby zainteresowane skorzystaniem z usług opisywanego pożyczkodawcy, chętnie poszukują informacji na temat choćby recenzji jego dotychczasowych klientów. W tym przypadku, jest to popularna fraza „Profi Credit opinie”. W ten sposób możemy się dowiedzieć, że klienci cenią tę firmę za bardzo duże kwoty pożyczek, jakie można potencjalnie uzyskać. Nie brakuje jednak i głosów negatywnych – niektórzy klienci mają zastrzeżenia co do kontaktu z konsultantami w czasie spłaty pożyczki.

Profi Credit – co to za pożyczkodawca ?

Profi Credit to jedna z tych firm pożyczkowych, która parametrami swoich pożyczek zbliża się do dotychczasowych ofert banków. Należąca do spółki Profireal Group ma międzynarodowy zasięg – Słowacja, Bułgaria, Czechy czy Rosja. Specjalnością Profi Credit są oczywiście pożyczki długoterminowe, które udzielane są w ramach dość archaicznej konstrukcji poprzez konsultację z pracownikiem firmy – nie ma możliwości uzyskać zobowiązania online są to pożyczki przez telefon.

Czy pierwsza pożyczka w Profi Credit jest darmowa?

Niestety, Profi Credit nie przewidziało dla swoich nowych klientów zaciągnięcia pierwszej, darmowej pożyczki. Każdy pożyczkodawca objęty jest standardowymi opłatami w postaci oprocentowania, odsetek i prowizji, których wysokość zależy od kwoty i czasu spłaty. Oferta jest skonstruowana w sposób jednolity i niezależnie od tego, czy klient korzysta z usług firmy po raz pierwszy, czy też kolejny.

profi credit opinie

Pierwsza pożyczka w Profi Credit -warunki oferty

Oferta Profi Credit jest jednolita, dlatego firma oferuje pełne parametry pożyczek już dla swoich nowych klientów. Te są dość rzadko spotykane nawet jak na firmę oferującą pożyczki długoterminowe. Za pierwszym razem można pożyczyć bowiem minimalnie 1000 złotych, a maksymalnie nawet 25 000 złotych. Pożyczkę można spłacać w czasie od 6 miesięcy (pół roku) do 36 miesięcy (3 lat).

WNIOSEK O POŻYCZKĘ W PROFI CREDIT

Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Jak już wspomniano wyżej, oferta w Profi Kredyt jest jednolita. Nie ma znaczenia, czy klient korzysta z usług firmy po raz pierwszy, czy też kolejny. Z tego względu, drudzy i kolejni klienci mają do dyspozycji standardowe parametry. Minimalnie można pożyczyć już 1000 złotych, a maksymalnie nawet 25 000 złotych. Ten sam pozostaje także termin spłaty, który ustalić na minimalnie 6 miesięcy (pół roku) do nawet 36 miesięcy (3 lata). Tym sposobem, Profi Credit udziela pożyczek charakterem zbliżonych do bankowych pożyczek.

Bazy dłużników sprawdzane przez Profi Credit

Każdy klient Profi Credit poddawany jest kontroli tylko w jednym rejestrze Biurze Informacji Kredytowej, czyli BIK. Co ciekawe, nie ma to żadnego znaczenia przy wydawaniu decyzji kredytowej, bowiem wpisy w tym rejestrze nie są brane pod uwagę. Profi Credit nie weryfikuje Krajowego Rejestru Dłużników (KRD), Biura Informacji Gospodarczej (BIG), Credit-Check czy też ERiF.

Wiek pożyczkobiorców

Aby zostać klientem Profi Credit, nie wystarczy być tylko osobą pełnoletnią. Poza dolną granicą wieku wynoszącą 18 lat, ponadto należy być nie starszym niż 80 lat. To jednak wciąż wyjątkowo szerokie widełki wiekowe, które pozwalają na potencjalne skorzystanie z oferty w Profi Credit wszystkim studentom i większości emerytów.

Wymagane dodatkowe dokumenty

Aby uzyskać pożyczkę w Profi Credit, firma wymaga jeszcze dodatkowo przedstawienia zaświadczenia o wysokości i charakterze comiesięcznie uzyskiwanych zarobków. Dodatkowo, pożyczkodawca zwróci się z prośbą o przedstawienie dokumentu potwierdzającego fakt posiadania deklarowanego przez klienta zatrudnienia.

Rachunek bankowy Profi Credit

Profi Credit wyróżnia się w tym aspekcie na tle innych, konkurencyjnych firm. Pożyczkodawca posiada bowiem swój rachunek we własnych szeregach, nie korzystając z usług żadnego banku. Firma nie korzysta z usługi błyskawicznych przelewów, co zresztą nie ma znaczenia pieniądze i  tak zostaną przydzielone dopiero po spotkaniu z konsultantem firmy bądź po rozmowie telefonicznej.

Jak szybko pieniądze trafią na konto pożyczkobiorcy

Opisywana firma stosuje niecodzienny system składania wniosku pożyczkowego i weryfikacji klienta na żywo, za pomocą spotkania z konsultantem lub rozmowy z nim przez telefon komórkowy. W ten sposób, przyznana pożyczka jest kierowana do przelewu po zakończonym spotkaniu lub rozmowie jeszcze tego samego dnia. Konsultantka zastrzega, że środki mogą trafić na konto dopiero do kilku dni po spotkaniu pożyczkowym wszystko zależy od danego banku.

Godziny rozpatrywania wniosków

Pracownicy Profi Credit są do dyspozycji swoich klientów w każde dni powszednie i soboty. Od poniedziałku do piątku jest to od 8:00 rano do 20:30 wieczorem, a w soboty tak samo, od 8:00 rano do 20:30 wieczorem. Klienci składający wnioski poza godzinami pracy firmy powinni czekać na telefon od konsultanta kolejnego dnia pracy firmy.

Czy Profi Credit oferuje ofertę przedłużenia pożyczki ?

Dla klientów posiadających problem z terminową spłatą pożyczki, Profi Credit przewidziało możliwość przedłużenia terminu spłaty chwilówki. Czas na dodatkową spłatę i kosz uzyskania tej usługi jest ustalany podczas rozmowy z konsultantem.  Usługa ta jest oczywiście płatna, a możliwość ze skorzystania z niej jest nieograniczona. Firma oferuje ponadto możliwość konsolidacji zobowiązań.

Sposób weryfikacji klientów

Usługa ta nie dotyczy Profi Credit, bowiem firma nie udziela pożyczek w pełni za pośrednictwem internetu. Wnioski, owszem, składa się za pośrednictwem strony internetowej, jednak dalszy proces weryfikacji klienta i przyznania pożyczki odbywa się za pośrednictwem spotkania z konsultantem. Oddzwania on po wpłynięciu formularza i umawia się z pożyczkobiorcą na spotkanie w dogodnym miejscu lub udziela pożyczki „na telefon”.

Czym wyróżnia się Profi Credit wśród konkurencji?

Profi Credit wyróżnia się niewątpliwie parametrami swoich pożyczek, które można zaciągnąć w kwotach nawet do 25 000 złotych. Ponadto warto docenić jasną i przejrzystą ofertę, a także możliwość przedłużenia terminu spłaty i brak kontrolowania m.in. BIG czy KRD. Niestandardowe w Profi Credit jest brak usługi uzyskania pożyczki online, bowiem tym zajmują się konsultanci.

ProfiCredit – Dane firmy

Profi Credit

Profi Credit Polska S.A.

Rodzaj: Firma pożyczkowa
Numer REGON: 243624011
Numer NIP: 5472151080
Numer KRS: 0000518190
Adres Firmy: ul. Browarna 2
43-300 Bielsko-Biała
3.7/5 - (52 votes)
Komentarze (0)
Zostaw komentarz

Sprawdź ofertę Profi Credit