PragmaGO – opinie klientów i recenzja

Kwota 1 - 1 000 000 zł
Okres spłaty 1 miesiąc
Maks. pierwsza pożyczka 1 - 1 000 000 zł
Faktoring odwrotny Tak
Czas wypłaty 1 godzina
Cichy faktoring Nie
Wiek firmy 0 miesięcy
Wartość faktury 100 %
Opłaty i prowizje indywidualnie
Limit finansowania 1 mln zł

PragmaGO to polska firma działająca na rynku faktoringowym, która oferuje usługi finansowe dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Na czym polega faktoring w jej wykonaniu i czy warto z niego skorzystać? Poznaj korzyści PragmaGO.

Faktoring online to rozwiązanie przydatne szczególnie w przypadku przedsiębiorców, którzy wystawiają wiele faktur z przedłużonym lub odroczonym terminem płatności. Czasem bywają to dwa, trzy, a nawet cztery miesiące, co może opóźniać nam potem finansowanie zakupów, wypłacanie wynagrodzeń czy inwestowanie w rozwój naszej firmy.

W takim przypadku finansowanie faktur pozwala na natychmiastowe otrzymanie środków od faktora, takiego jak np. PragmaGO. Wystawiasz faktury z długim terminem płatności i czekanie na przelew ogranicza działanie Twojego przedsiębiorstwa? A może potrzebujesz gotówki na zakupy firmowe? PragmaGO to być może odpowiedź na Twoje potrzeby!

Podstawowe informacje o ofercie PragmaGo

PragmaGo jest firmą pozabankową z sektora usług finansowych, dzięki której możemy błyskawicznie otrzymać środki finansowe z wystawionych faktur z odroczonym terminem płatności oraz długim terminem płatności.

Wszystko odbywa się bez zbędnych formalności, za pośrednictwem internetu. Z oferty tej firmy skorzystać mogą:

 • małe przedsiębiorstwa,
 • średnie przedsiębiorstwa,
 • mikroprzedsiębiorstwa (jednoosobowe działalności gospodarcze).

Zależnie od naszych potrzeb, PragmaGo może nam zaoferować następujące usługi:

 • faktoring;
 • finansowanie faktur;
 • finansowanie podatków;
 • finansowanie zakupów.

Jakie branże mogą się ubiegać o faktoring w PragmaGO?

Przygotowując oferty dla swoich potencjalnych klientów, Pragma Faktoring nie określa żadnych ograniczeń branżowych. Co więcej, dostępne produkty często dedykowane są i personalizowane w taki sposób, by odpowiadały biznesom funkcjonującym w określonych branżach, takich jak np.:

 • rolnicza;
 • budowlana;
 • transportowa.

W praktyce, dzięki takiemu podejściu, możemy starać się o skorzystanie z oferowanych usług finansowych niezależnie od tego, czym się zajmuje nasza firma. To znaczna swoboda i możliwość zagwarantowania naszemu przedsiębiorstwu ciągłej płynności finansowej, nawet gdy rodzaj świadczonych usług znacznie to utrudnia.

W przypadku korzystania z usług PragmaGO istotne jest natomiast to, by mieć stałych odbiorców. To odróżnia oferowaną tam usługę faktoringu od standardowego finansowania faktur.

Ile wynosi limit faktoringowy?

Usługi finansowe świadczone przez PragmaGo w zakresie faktoringu obarczone są pewnym limitem środków, na otrzymanie których możemy liczyć jako przedsiębiorcy. Wniosek online możemy złożyć zarówno na przelew środków w złotówkach, jak i euro.

Widełki kwotowe, dostępne dla tych dwóch walut, prezentują się następująco:

 • od 50 tys. zł do 1 mln;
 • od 12 tys. euro do 250000 euro.

Jak wybrać odpowiednią wysokość limitu w Pragma Faktoring?

Rozważając limit faktoringowy, musimy pamiętać, że po każdej spłacie limit na nowo się odnawia. W przypadku stałych klientów, u których termin płatności faktury na 50 tys. zł to 2 miesiące, warto wybrać kwotę dwukrotnie większą, tj. 100 tys. zł.

W taki sposób utrzymamy ciągłą płynność finansową, co jest bardzo ważne zarówno w przypadku stosunkowo małych firm, jak i większych przedsiębiorstw.

Ile kosztuje usługa faktoringu w PragmaGo?

Rozwiązanie, które proponuje PragmaGO, jest wygodne i można je załatwić online, a firma gwarantuje szeroką ofertę i indywidualne podejście do każdego klienta. Podobnie jednak jak w przypadku innych firm faktoringowych, usługi te nie są darmowe.

Każdy limit faktoringowy, nawet ten dla najmniejszych przedsiębiorstw, wiąże się z miesięcznymi kosztami, które musimy opłacić. Ich wysokość uzależniona jest od przyznanego limitu. Sprawdzić go możemy na kalkulatorze dostępnym na stronie Pragmago.pl.

Jak widzimy na poniższym przykładzie, skorzystanie z usług opisywanej firmy i finansowanie faktur do 100 tys. zł, wiąże się z miesięczną opłatą równą 1480 zł netto miesięcznie.

pragmago - oferta
PragmaGO na swojej stronie internetowej prezentuje przejrzysty kalkulator kosztów, pragmago.pl

Jakie bazy weryfikuje PragmaGO?

Aby złożyć wniosek o faktoring w PragmaGO, musimy jedynie podać dane kontaktowe oraz numer NIP naszej firmy. Następnie określamy limit faktoringowy i uzupełniamy dane o przedsiębiorstwie, m.in.:

 • branżę;
 • nazwę;
 • numery NIP firm, z którymi współpracujemy.

Na końcu musimy potwierdzić swoją tożsamość, logując się do systemu bankowego lub wykonując przelew z firmowego konta w wysokości 1 zł. W PragmaGO nie następuje ocena zdolności kredytowej naszego przedsiębiorstwa. Dzięki czemu ta oferta świetnie nadaje się dla małych firm, a nawet startupów.

Na jakiej podstawie PragmaGO przyznaje limit?

PragmaGO nie dokonuje analizy i oceny zdolności kredytowej swoich klientów. Co więc decyduje o tym, czy będziemy mogli skorzystać z jej usług i jaki limit dostaniemy? Otóż faktor ten weryfikuje naszych stałych kontrahentów. Jeśli są oni wiarygodni, nasze szanse na wysoki limit rosną.

Nie oznacza to jednak, że PragmaGO nie ma wglądu w BIK. Na stronie internetowej faktora możemy przeczytać:

Jeżeli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, prosimy Cię o zgodę na weryfikację w BIK. W BIK pozostanie ślad po naszej weryfikacji, jednak samo skorzystanie z naszych usług nie wpłynie na Twoją zdolność kredytową1.

Czym jest finansowanie faktur w PragmaGO?

PragmaGo pozwala nam cieszyć się środkami, otrzymanymi za wystawioną klientowi fakturę, jeszcze zanim on ją rzeczywiście opłaci. W praktyce więc zawieramy z tą firmą umowę. To ona będzie regulowała wystawiane przez nas faktury zamiast naszych kontrahentów, aby pieniądze pojawiały się na naszym koncie od razu, bez oczekiwania na wykonanie ruchu przez odbiorcę.

Nasz klient w takiej sytuacji reguluje fakturę w standardowym tempie, zgodnym z wewnętrznymi ustaleniami. W zależności od zapisów na dokumencie, może to zrobić nawet za 30 czy 120 dni, ale już na konto PragmaGo, a nie nasze.

Dzięki temu nasze środki nie pozostają przez ten czas zamrożone i możemy nimi swobodnie dysponować, np. płacąc za zakupy firmowe, inwestując czy wypłacając pensje pracownikom bez niepotrzebnej zwłoki lub debetu na koncie.

Darmowe ubezpieczenie i zmiany limitu

Dodatkową zaletą faktoringu online jest to, że od firmy otrzymujemy darmowe ubezpieczenie, dzięki któremu bieżące prowadzenie interesów jest jeszcze łatwiejsze.

W praktyce opcja ta sprawia, że nie musimy martwić się scenariuszem, w którym nasz klient nagle zapomni uregulować otrzymaną fakturę. PragmaGO w takiej sytuacji przejdzie przez cały proces odzyskiwania środków bez angażowania nas w sprawę.

Faktoring nie jest usługą jednorazową i wymaga podpisania umowy. Nie oznacza to jednak, że jego wysokości nie da się już zmienić po złożeniu dokumentów. Online możemy starać się o:

 • zwiększenie limitu – w przypadku dynamicznego rozwoju naszej działalności;
 • zmniejszenie limitu – w chwili, gdy dojdzie do znacznego spadku obrotów.

PragmaGO pozostaje też elastyczna pod względem manewrowania listą kontrahentów. Dzięki temu, nawet w czasie trwania umowy, możemy w swoim panelu użytkownika dodawać oraz usuwać odbiorców.

Faktoring a kontrahenci

Decydując się na faktoring, musimy pamiętać, że wpłynie on również na naszych kontrahentów. Nie da się wprowadzić go bez informowania ich o tym fakcie.

Cała procedura opiera się na cesji wierzytelności. Zatem nasi odbiorcy dostaną do podpisania odpowiednio przygotowane dokumenty, które następnie będą musieli wysłać do PragmaGo.

Czy zastosowanie tego sposobu finansowania wpłynie na współpracę z innymi przedsiębiorstwami? Rzeczywiście tak się stanie, ale będzie to zmiana nieznaczna.

Wcześniej kontrahent wysyłał przelewy na numer konta naszej firmy, a po podpisaniu dokumentów będzie to rachunek bankowy PragmaGO. Zmianie nie ulegną natomiast terminy płatności czy ich wysokość – Twój kontrahent nie poniesie żadnych dodatkowych kosztów.

Czym wyróżnia się faktoring w PragmaGo?

Ranking firm faktoringowych opiera się w głównej mierze na ich:

 • dostępności;
 • elastyczności i możliwości zastosowania w różnych branżach;
 • wysokości limitów;
 • cenie.

W przypadku PragmaGo aspekty te stoją na wysokim poziomie, dzięki czemu faktor ten cieszy się sporym uznaniem wśród małych i średnich przedsiębiorstw. Dzięki indywidualnemu podejściu i elastyczności oferty, którą dopasować możemy do każdej branży, wyprzedza wielu konkurentów.

Ceny faktoringu obiektywnie nie należą do najniższych, z drugiej strony PragmaGo Faktoring oferuje za nie bardzo wysokie limity. Dla wielu przedsiębiorstw mogą być one jedną z głównych szans na zachowywanie stałej płynności finansowej, umożliwiającej zrównoważony rozwój działalności.

Opinie o PragmaGo

PragmaGo cieszy się dość dobrymi opiniami wśród przedsiębiorców prowadzących niewielkie firmy. Doceniane są aspekty, które wymieniliśmy wyżej, ale również przystępna i wygodna forma ubiegania się o finansowanie faktur.

Odbywa się to w pełni online. Sama decyzja przyznawana jest szybko, a pieniądze pojawiają się na naszym koncie bez konieczności comiesięcznych odwiedzin w stacjonarnej placówce.

Dane kontaktowe

Aby skontaktować się z firmą PragmaGO, wystarczy, że wejdziemy na ich stronę internetową. W zakładce„Kontakt” dostępny jest formularz kontaktowy. Możliwe jest także podanie swojego numeru telefonu i umówienie rozmowy z przedstawicielem na konkretny termin.

Oprócz tego z PragmaGO skontaktować się można za pośrednictwem infolinii. Doradcy pozostają do dyspozycji klientów od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

 • na terenie Polski: 801 020 130;
 • połączenia z zagranicy: 32 450 02 22.

Siedziba firmy zlokalizowana jest w Katowicach, przy ulicy Brynowskiej 72. Kontakt z biurem możliwy jest poprzez:

 • nr tel.: 32 450 022;
 • fax.: 32 442 02 40;
 • e-mail: biuro@pragmago.pl.

Dane firmy

Prezesem zarządu PragmaGO jest Tomasz Boduszek, a wiceprezesem Jacek Obrocki. Spółka akcyjna została zarejestrowana 17 listopada 2006 roku w Polsce, a jej najważniejsze dane to:

PragmaGO SA
KRS000267847
NIP6342427710
REGON277573126
Kapitał zakładowy5933860 zł
Konto bankowe PragmaGo14 1020 2313 0000 3102 0399 6766

Źródło:

1. https://pragmago.pl/

4.4/5 - (19 votes)
Opinie klientów o PragmaGO (5)
Dodaj opinię

Sortuj wg
 • Komentarz od Henryk
  Henryk
  11.10.2022, 15:27

  Masakra!!! Żeby ustalić zaległość oraz jakich to dotyczy produktów na np. Allegro, nie ma szans sprawdzenia tego we własnym panelu na stronie PragmaGo. Trzeba przeglądnąć wszystkie swoje zakupy na Allegro. W przypadku kontaktu z osobami zajmującymi się zaległościami, włos się jeży na głowie. Totalny brak otwartości na sprawdzenie, czy sprawa jest np. jeszcze aktualna. A naliczane odsetki?! Nie polecam!!!

 • Komentarz od Zbigniew
  Zbigniew
  03.10.2022, 20:48

  Cwaniaki ,Oszuści ,Kłamcy nie poleciłbym nikomu tej firmy

 • Komentarz od Mark
  Mark
  05.08.2022, 11:25

  Firma pragma niestety ale żeruje na odsetkach od niespłaconych rat w terminie. Bez żadnych powiadomień rozwiązuje umowy i nalicza opłatę windykacyjna w wartości 18% umowy. To zwykła piramida finansowa, nie dajcie się nabrać.

 • Komentarz od Maciej
  Maciej
  11.08.2021, 11:00

  Brak profesjonalizmu. Najpierw jest przyznany limit na odbiorcę a potem odmowa finansow1ania. Brak profesjonalizmu

 • Komentarz od Rafał
  Rafał
  27.07.2021, 14:49

  Dramat, szkoda, że nie płacą za transakcje! Kontaktu oczywiście zero!

Sprawdź ofertę PragmaGO