PragmaGO opinie, oferta faktoringu i korzyści dla firm.

Promocje NIE
Kwota 1 - 1 000 000 zł
Okres spłaty 1 miesiąc
Maks. pierwsza pożyczka 1 - 1 000 000 zł
Faktoring odwrotny NIE
Czas wypłaty 1 godzina
Cichy faktoring NIE
Wiek firmy 0 miesięcy
Wartość faktury 100 %
Opłaty i prowizje indywidualnie
Limit finansowania 1 mln zł

PragmaGO to polska firma działająca na rynku faktoringowym, która oferuje usługi finansowe dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Na czym polega faktoring w jej wykonaniu i czy warto z niego skorzystać? Poznaj korzyści PragmaGO.

Zdarza się, że Twoja firma potrzebuje szybkiego zastrzyku gotówki bez zbędnych formalności? Wystawiasz faktury z długim terminem płatności i czekanie na przelew ogranicza działanie Twojego przedsiębiorstwa? A może potrzebujesz gotówki na zakupy firmowe? PragmaGO to być może odpowiedź na Twoje potrzeby!

PragmaGO – o firmie

Firma PragmaGO powstała w 2020 roku, choć korzenie działalności spółki sięgają drugiej połowy lat 90. XX wieku. Wtedy to powstała Grupa Finansowa Premium (późniejsza PragmaGO). W 2011 r. przekształciła swoją nazwę na Pragma Faktoring. Obecnie PragmaGO umożliwia finansowanie bieżącej działalności firm. Jedną z głównych osi działania faktora jest dostarczanie usług finansowych on-line dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców, którzy chcą utrzymać płynność finansową swojego biznesu. Od 2007 r. firma notowana jest na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Ciekawostką jest również fakt, że od 2020 r. PragmaGO rozpoczęła współpracę z największą platformą e-commerce w Polsce – grupą Allegro. Katowicka spółka zapewnia sprzedawcom z tej platformy nowe rozwiązanie, które pozwala oferować ich klientom – odroczony termin płatności nawet o 60 dni. Faktor zobowiązał się w tym celu zrealizować do końca 2021 r. ponad 1 mld obrotów faktoringowych. Dzięki czemu sprzedawcy mogą otrzymać natychmiastową zapłatę za ich towar, a kupujący nabyć towar z odroczonym terminem płatności. Firma korzysta też z intuicyjnej aplikacji Navi PragmaGO, pozwalającej na połączenie finansów i nowych technologii.

Na czym polega faktoring w PragmaGO?

To rodzaj usługi, która umożliwia sprzedaż faktur w zamian za gotówkę. Najczęściej dotyczy to długiego terminu spłat (60 dni), kiedy pieniądze przedsiębiorcy są “zamrożone” i czeka na realizację zobowiązań. Wtedy potrzebne środki najłatwiej uzyskać decydując się na faktoring online. Firmą, do której można zwrócić się o taką pomoc, jest m.in. PragmaGO. Instytucja udzielająca faktoringu nazywana jest faktorem, a przedsiębiorca faktorantem. Właściciele firm coraz częściej korzystają z faktoringu, jako formy bezpiecznego i sprawnego zapewnienia płynności biznesu.

Faktoring w PragmaGO udostępniany jest bez żadnych ograniczeń branżowych. Dlatego niezależnie od tego, w czym specjalizuje się Twoje przedsiębiorstwo, masz możliwość otrzymać limity od 50 tys. zł do 1 mln zł (albo od 12 tys. do 250 tys. euro). Do usługi dołączona jest także opcja bezpłatnego ubezpieczenia. W ramach umowy faktoringu aktywni faktoranci mogą otrzymać dodatkową formę finansowania w postaci, tzw. automatycznej zaliczki (system automatycznie ocenia jej wysokość i proponuje klientowi takie rozwiązanie).

pragmago.pl

Poznaj korzyści PragmaGO

Jedną z korzyści, jakie proponuje PragmaGO, jest finansowanie pojedynczych faktur on-line:

 • wysokość nawet do 250 tys. zł,
 • oferta również dla najmniejszych firm,
 • decyzja faktoringowa i przelew środków w dwie godziny,
 • łatwa kalkulacja kosztów,
 • akceptacja warunków przez kod SMS.

Cały proces odbywa się on-line i bez zbędnych formalności, usługa jest dostępna 24 godziny i 7 dni w tygodniu. Możesz skorzystać z niej w każdym miejscu i czasie, bez wychodzenia z domu. W celu oceny ryzyka kredytowego PragmaGO pobiera raport z Biura Informacji Kredytowej (BIK).

Koszt finansowania usługi w PragmaGO zależy głównie od kwoty faktury, okresu finansowania oraz oceny firmy.

Faktoring on-line – kolejna usługa

Faktoring on-line to także interesujące rozwiązanie dla firm, które posiadają stałych klientów i potrzebują regularnego dostępu do gotówki. Miesięczny limit środków, jaki możesz otrzymać to nawet 1 mln zł, a także szereg innych możliwości:

 • oferta dostępna również w euro (od 12 tys. do 250 tys. euro),
 • łatwa kalkulacja kosztów,
 • opcja finansowania dla każdego biznesu, w tym najmniejszych firm,
 • dostęp do środków ze stałą, miesięczną opłatą,
 • darmowa ochrona ubezpieczeniowa dla transakcji,
 • możliwość automatycznej zaliczki (dla aktywnych klientów).

Przykład. Limit faktoringowy w wysokości 100 tys. zł to 1480 zł miesięcznie. Ostateczny koszt faktoringu wyliczany jest indywidualnie dla każdego klienta, tuż po pozytywnej weryfikacji wniosku.

Finansowanie zakupów on-line

PragmaGO pozwala również rozłożyć zakupy firmowe na korzystne raty. Wniosek o dodatkowe środki złożysz on-line – górna kwota finansowania to 100 tys. zł. Natomiast za zakupy możesz zapłacić w wybranych ratach – 1, 3, 6, 9, 12, 18, 24 lub 36 płatnych do 10. każdego miesiąca. W ofercie dostępne są:

 • akceptacja warunków przez kod SMS,
 • ekspresowa decyzja i realizacja,
 • rozwiązanie nawet dla najmniejszych firm,
 • łatwa kalkulacja kosztów.

Usługa kierowana jest zarówno do nowopowstałych firm, jak i tych z długim doświadczeniem na rynku.

Kalkulator finansowania faktur – szybko oszacuj swój koszt!

Przed skorzystaniem z oferty możesz sprawdzić swój szacunkowy koszt za usługę, korzystając z widocznego na stronie kalkulatora faktur – obsługującego dwie waluty: złotówki oraz euro.

Kalkulator jest prostym i intuicyjnym narzędziem, które pomoże zaplanować przyszłość finansowania firmy. Ciekawą kategorią jest też “Poradnik” – czyli część strony internetowej faktora, pełniąca funkcję bloga z poradami finansowymi. Dla użytkowników przygotowano też Strefę Klienta.

PragmaGO – nasza opinia

Dzięki długiej historii na rynku firma proponuje interesujący wachlarz oferty faktoringu – w tym w walucie euro oraz atrakcyjne widełki finansowania. Dużym plusem jest oferta mikrofaktoringu, skierowana do przedsiębiorców, których roczne obroty nie przekraczają 3 mln zł. Poza tym cały proces odbywa się w 100% online z szybką wypłatą środków na konto.

Na uwagę zasługuje także specjalny kalkulator faktur, za pomocą którego łatwo zapoznasz się z kosztami i kwotą, jaką jesteś w stanie uzyskać. Korzystając z faktoringu online przez firmę PragmaGO – otrzymujesz też ubezpieczenie gratis. Sama strona internetowa jest wyjątkowo przejrzysta, poruszanie się po niej jest intuicyjne. Podsumowując, całość oferty prezentuje się naprawdę korzystnie.

Kontakt z PragmaGO

Na stronie internetowej PragmaGO zawarta jest sekcja „Pytań i odpowiedzi”, gdzie możesz znaleźć odpowiedzi na nurtujące kwestie.

 • Infolinia: 801 020 130, działa od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00.

Istnieje również specjalny numer dla osób spoza Polski: +48 324 500 222. Osoby preferujące kontakt elektroniczny mogą użyć formularza kontaktowego.

 • Kontakt przeznaczony dla partnerów: partnerstwo@pragmago.pl.

Źródło:

1. Strona pragmago.pl

4.4/5 - (7 votes)
Komentarze (2)
Zostaw komentarz

Sortuj wg
 • Komentarz od Maciej
  Napisany
  11.08.2021, 11:00
  Maciej

  Brak profesjonalizmu. Najpierw jest przyznany limit na odbiorcę a potem odmowa finansow1ania. Brak profesjonalizmu

 • Komentarz od Rafał
  Napisany
  27.07.2021, 14:49
  Rafał

  Dramat, szkoda, że nie płacą za transakcje! Kontaktu oczywiście zero!

Sprawdź ofertę PragmaGO