Pożyczki z komornikiem – oferty dla załużonych

pozyczka dla zadluzonych z komornikiem

Zajęcie komornicze to uprawnienie komornika do odzyskania długu, powstałe w na podstawie tytułu egzekucyjnego. Stanowi przeszkodę do uzyskania kredytu w banku. Osobom zadłużonym z zajęciem komorniczym, poszukującym dodatkowego finansowania, do wyboru pozostają pożyczki prywatne, rodzinne, a oprócz tego dostępna online pozabankowa pożyczka dla zadłużonych z zajęciem komorniczym od wyspecjalizowanych firm pożyczkowych.

Ta ostatnia cieszy się sporą popularnością ze względu na jasne dla obu stron zasady oraz szeroką dostępność. Wyjaśniamy, na jakich zasadach i w jaki sposób udzielana jest pożyczka osobom zadłużonym, również z zajęciem komorniczym.

W jakiej formie udzielana jest pożyczka dla zadłużonych z zajęciem komorniczym?

W internetowych ofertach dla osób z zajęciem komorniczym najczęściej przewijają się:

 • pożyczki w formie chwilówki online, czyli krótkoterminowe zobowiązania dla osób mogących spłacić je jednorazowo i szybko,
 • pożyczki ratalne ze spłatą dzieloną na części nawet do kilku lat.

Najszybciej i najłatwiej udzielana jest pożyczka z komornikiem do 30 dni. Przy dłuższym okresie spłaty od osób zadłużonych może być wymagane dodatkowe zabezpieczenie. Każdy sposób finansowania dostępny jest online. 

Ranking pożyczek dla zadłużonych z komornikiem

Ostatnia aktualizacja: 15 Października 2021
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert
4 - 50 miesięcy
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
1 000 - 12 500 zł
Maks. pierwsza pożyczka
» SPRAWDŹ «
Provident Samoobsługowa
3 - 36 miesięcy
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
500 - 20 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
» SPRAWDŹ «
30 - 61 dni
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
100 - 3 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
» SPRAWDŹ «
6 - 24 miesięcy
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
2 000 - 15 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
» SPRAWDŹ «
91 - 120 dni
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
100 - 5 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
» SPRAWDŹ «
65 dni
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
400 - 5 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
» SPRAWDŹ «
1 miesiąc
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
500 - 5 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
» SPRAWDŹ «

W jaki sposób odbywa się ocena zdolności klienta w przypadku pożyczki z komornikiem bez BIK i KRD?

Z końcem 2020 roku zaległości Polaków widniejące w bazie danych KRD opiewały na kwotę 48 mld zł.1 Zaległości rat kredytowych raportowane z bazy BIK i rachunków z BIG InfoMonitor w zaledwie dwa miesiące okresu pandemii w 2020 roku wzrosły do 81 mld zł.2 Nic dziwnego zatem, że pożyczki z komornikiem bez BIK i KRD są poszukiwane.

Polacy nie chcą, aby instytucja finansowa uzyskała informacje z baz o regulowaniu zobowiązań, bo mają z tym niemały problem. Brak weryfikacji w BIK, KRD czy innych biurach informacji gospodarczej jest możliwy, zwłaszcza w przypadku pożyczek prywatnych.

Firmy pożyczkowe w większości przypadków pozyskują dane z rejestrów dłużników, na szczęście nie zawsze biorą je pod uwagę. Do oceny zdolności klienta do spłaty zobowiązania wykorzystują szereg danych, zwłaszcza tych o sytuacji finansowej potencjalnego pożyczkobiorcy. Dokonywana jest również analiza jakościowa, czyli sprawdzenie danych istotnych dla skłonności klienta do wywiązania się z zaciąganego zobowiązania. Ważne mogą okazać się:

 • oświadczenie klienta w sprawie dochodu,
 • dane z konta osobistego wnioskodawcy,
 • obecne zobowiązania,
 • miesięczne koszty utrzymania,
 • a nawet status mieszkaniowy, majątkowy. 

Trzeba jednak pamiętać o tym, że pozytywne dane z baz mogą sprawić, że pożyczka dla zadłużonych z zajęciem komorniczym zostanie przyznana na lepszych dla pożyczkobiorcy warunkach. Oferty pożyczki bez baz to często finansowanie dodatkowo zabezpieczone, co zmniejsza ryzyko po stronie pożyczkodawcy, ale generuje dla pożyczkobiorcy większy zakres formalności, np. ustanowienie zastawu czy poręczenia. 

Konto zajęte przez komornika a pożyczka z komornikiem

Firmy pożyczkowe dopasowują się do potrzeb klienta, dlatego w ich ofertach internetowych znajduje się m.in. pożyczka dla osób z zajęciem komorniczym na czek GIRO. To opcja idealna dla osób, których konto w banku jest tymczasowo zajęte przez komornika.

Pożyczkodawca przekaże pieniądze do rąk własnych pożyczkobiorcy za pośrednictwem poczty polskiej. Wtedy środki nie zostaną z automatu zablokowane na poczet poprzedniego zadłużenia. Będą mogły posłużyć na jego uregulowanie zgodnie z decyzją dłużnika lub na inne, niezbędne wydatki. 

Pozabankowa pożyczka dla zadłużonych z zajęciem komorniczym online – instrukcja wnioskowania krok po kroku.

Osoby mające na karku komornika nie powinny pochopnie podejmować decyzji o nowym zobowiązaniu. Internetowe oferty pozostają konkurencyjne na tle pozostałych. Pozwalają na spokojną analizę opcji finansowania, warunków i kosztów pożyczki. Ubieganie się o dodatkową gotówkę standardowo przebiega następująco:

 1. Sprawdzenie, gdzie jest dostępna pożyczka dla zadłużonych w rankingu ze specjalnie dobranymi ofertami.
 2. Wybór oferty po analizie za i przeciw.
 3. Określenie kwoty pożyczki i okresu spłaty.
 4. Uzupełnienie formularza danymi osobowymi i finansowymi (np. wysokość dochodu).
 5. Weryfikacja wnioskodawcy – poprzez przelew weryfikacyjny bądź logowanie na konto osobiste (w zależności od propozycji danej firmy pożyczkowej i wyboru klienta).
 6. Decyzja pożyczkodawcy.
 7. Wypłata środków.

Szybka pożyczka dla zadłużonych z zajęciem komorniczym online zostaniewypłacona przede wszystkim wtedy, gdy pożyczkodawca oferuje szybkie przelewy. Najszybciej wtedy, gdy wniosek zostanie złożony w godzinach pracy danej firmy.

Pożyczka prywatna czy pozabankowa pożyczka dla zadłużonych z zajęciem komorniczym?

Firmy pożyczkowe to instytucje pozabankowe, których działalność w Polsce jest odpowiednio regulowana prawem. Nie podlegają one bankom ani przepisom ustawy Prawo bankowe. Działają nieco inaczej niż banki, w ramach prawnych wyznaczanych zwłaszcza przez Kodeks Cywilny, ustawę o kredycie konsumenckim i tzw. ustawę antylichwiarską.

Ta ostatnia wyznacza maksymalny limit kosztów pozaodsetkowych. Takie limity nie obowiązują w przypadku pożyczek prywatnych. W tym zakresie stosowane są przepisy ogólne. W efekcie pożyczki pozabankowe dla osób z zajęciem komorniczym od firm pożyczkowych okazują się tańsze. Nie zawsze jednak są odpowiednie. Znane z elastycznego podejścia do klienta instytucje tworzą sztywne oferty.

W przypadku ofert inwestorów prywatnych warunki najczęściej pozostają kwestią ustaleń obu stron transakcji. Internetowe propozycje mogą pochodzić od oszustów, dlatego zawsze należy sprawdzać, kto jest ich autorem. Większe bezpieczeństwo zapewnia pożyczka dla zadłużonych z zajęciem komorniczym od firmy znajdującej się w rejestrze KNF.3

https://krd.pl/Centrum-prasowe/Informacje-prasowe/2021/Polacy-nie-lubia-dlugow–ale-ich-zaleglosci-rosna

https://media.bik.pl/informacje-prasowe/545615/w-dwa-miesiace-pandemii-zaleglosci-polakow-wzrosly-o-ponad-1-2-mld-zl-do-81-mld-zl 

https://www.knf.gov.pl/podmioty/rejestr_instytucji_pozyczkowych 

5/5 - (1 vote)
Komentarze (0)
Zostaw komentarz