Pożyczki Warszawa – Sprawdź gdzie pożyczysz w Warszawie!

Zadłużenie pożyczkowe warszawiaków rośnie w zaskakującym tempie!

Z najnowszych badań Krajowego Rejestru Dłużników wynika, że stale rośnie zadłużenie warszawiaków. W ciągu ostatnich lat, niespłacone zobowiązania poszybowały w górę niemal trzykrotnie! Powód? Nierozsądnie zaciągane kredyty i pożyczki w Warszawie, które fundowane pod byle pretekstem mogą być pierwszym, poważnym krokiem do popadnięcia w spiralę zadłużenia … Jak zatem korzystać z ofert pożyczkowych z głową?

Top 7 sprawdzonych pożyczek online w Warszawie!

Ostatnia aktualizacja: 5 Lutego 2023
36 miesięcy
Okres spłaty
1 000 - 25 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Nie
Pierwsza pożyczka gratis
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
4 - 50 miesięcy
Okres spłaty
1 000 - 12 500 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Nie
Pierwsza pożyczka gratis
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
12 - 36 miesięcy
? 12, 18, 24, 36 rat
Okres spłaty
1 000 - 10 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Nie
Pierwsza pożyczka gratis
24 godziny
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
10 - 30 dni
Okres spłaty
200 - 5 000 zł
? do 3000 zł darmowa
Maks. pierwsza pożyczka
Tak
? od 200 zł do 3000 zł
Pierwsza pożyczka gratis
od 15 minut
? Jest to uzależnione od banku, w którym jest rachunek oraz od godzin sesji księgowania
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
1 miesiąc
Okres spłaty
500 - 3 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Nie
Pierwsza pożyczka gratis
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
1 miesiąc
Okres spłaty
500 - 3 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Nie
Pierwsza pożyczka gratis
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
10 - 45 dni
Okres spłaty
200 - 3 000 zł
? do 3000 zł pierwsza darmowa
Maks. pierwsza pożyczka
Tak
? do 3 000 zł
Pierwsza pożyczka gratis
od 15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «

Pożyczki Warszawa – łatwy sposób na finansowanie?

Niespodziewane wydatki oraz brak oszczędności to najczęstsze powody, dla których większość Polaków sięga po pożyczki w Warszawie. Do tego dochodzą prywatne pobudki, jak fundowanie sobie wczasów zagranicznych z całą rodziną czy pragnienie posiadania produktów najlepszej marki. Nie ma w tym nic złego – do czasu, gdy nie powodują one w życiu, finansowych zawirowań. Według danych KRD łączne zadłużenie warszawiaków, między 35, a 59 rokiem życia sięga bagatela – 1,52 mld zł. Co ciekawe, jeszcze niedawno w 2014 roku wynosiło ono “zaledwie” 610 mln zł.

Nic w tym dziwnego, że pożyczki w Warszawie są tak popularne. Pozabankowe firmy pożyczkowe kuszą klientów szybką pożyczką w Warszawie, minimum formalności oraz przelewem bankowym, który trafi na rachunek klienta w ciągu najbliższych godzin, od złożenia wniosku. Tak łatwy dostęp i nieskomplikowane zasady przyciągają nie tylko samych warszawiaków, ale i większość Polaków chcących skorzystać z atrakcyjnych na pierwszy “rzut oka” ofert.

Jak wybrać pożyczkę w Warszawie?

“Pożyczki Warszawa” – czy tak popularna forma wyszukiwania pożyczek w Warszawie w ogóle jest możliwa? I tak, i nie. Większość ofert kryjących się pod tym hasłem tyczy się zobowiązań udzielanych bez sprawdzania, w popularnych rejestrach BIK czy KRD. Oznacza to, że nawet osoby z nie najlepszą historią kredytową mają szansę na przystępną pożyczkę w Warszawie. Niemniej jednak, każdy wiarygodny pożyczkodawca przed zatwierdzeniem wniosku sprawdza wiarygodność potencjalnego klienta. W tym celu może zajrzeć do baz BIG “InfoMonitor”, ERIF bądź ZBP.

eurocent wniosek o pozyczke

Specjalna oferta pożyczki w Eurocent

  • Kwota pożyczki: 20 000 zł
  • Czas Spłaty: do 48 miesięcy
  • Metoda wypłaty: przelew na konto
  • Oprocentowanie: 7,20%
  • RRSO: 78,07 %
SKORZYSTAJ Z OFERTY EUROCENT

Co ciekawe, wnioskujący nie są weryfikowani we wszystkich dostępnych dla firmy pożyczkowej w Warszawie, rejestrach. Szanse, że Pan X z Warszawy zostanie dokładnie prześwietlony są stosunkowo niewielkie. Powodem są dodatkowe koszty, jakie musiałby ponieść pożyczkodawca.

Dodatkowo, w przypadku BIK – firmy pożyczkowe w Warszawie muszą uzyskać zgodę klienta na jego sprawdzenie w bazie. Jest to wymagane już na etapie składania wniosku o uzyskanie pożyczki w Warszawie. Dlatego słysząc reklamowe hasło pożyczki  w Warszawie bez sprawdzania w BIK i KRD, powinniśmy podejść do tego, z dużą dozą ostrożności i dystansu, weryfikując przed tym dokładnie daną firmę pożyczkową.

A co z pożyczkami w Warszawie dla zadłużonych?

Nieustanna moda na konsumpcjonizm sprawia, że szczególnie w dużych aglomeracjach: Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku czy Krakowie bryluje chęć pokazania się przed innymi. “Jestem bogaty, stać mnie na wszystko” – i nie ważne jest to, że większość takich osób determinuje potrzeba “życia od pożyczki do pożyczki w Warszawie”. Bo, gdzie by teraz nie spojrzeć – każdy ma w zanadrzu zaciągnięty kredyt, pożyczkę w Warszawie, raty do spłacenia, o których inni nie muszą wiedzieć. A stąd już,  prosta droga do bycia jednym z zadłużonych …

Jakie rozwiązania dla osób zadłużonych finansowo w stolicy?

Na jakie rozwiązania może sobie wówczas pozwolić osoba z problemami finansowymi? Faktem są pożyczki w Warszawie dla zadłużonych, a także opcja kredytu konsolidacyjnego. Ta pierwsza oferowana jest przez kilka firm z siedzibami w Warszawie, a zobowiązanie można zaciągnąć samemu bądź z gwarantem.

Niektóre z nich świadczą także pożyczki z Warszawy pod zastaw nieruchomości lub ruchomości. Z kolei kredyt konsolidacyjny połączy wszystkie zobowiązania pożyczkowe dłużnika, w jedną miesięczną ratę. Jednak w tym przypadku, należy zwracać uwagę na opłaty około kredytowe, które mogą obniżyć oprocentowanie, a podwyższyć za to cenę marży.

Na co najczęściej zaciągamy pożyczki w Warszawie?

Pomimo że dobry zwyczaj mówi: “nie pożyczaj!’ to życie często daje w kość i posiłkowanie się pożyczkami w Warszawie okazuje się nieuniknione. Generalnie, wszystko jest dla ludzi – nic nie stoi na przeszkodzie, by zaciągać pożyczki w Warszawie czy w innym miejscu w kraju i na świecie. Chodzi o to, by do wszelkich zobowiązań podchodzić z rozsądkiem i pełną dozą rozwagi.

Bo rzecz pożyczoną w Warszawie, prędzej czy później trzeba oddać – nawet, jeśli miałoby to swój finał na drodze sądowej. Przykładowo, jeśli Janowi X z pożyczającemu z Warszawy brakuje 500 zł do zrealizowania konkretnego celu to może skorzystać z oferty, ale takiej, z której spłatą bez problemu sobie poradzi.

Z badań Instytutu Rozwoju Gospodarczego SGH dowiadujemy się, na co najczęściej Polacy zaciągają pożyczki i kredyty gotówkowe.

Pieniądze najszybciej rozpływają się na … życie codzienne. Dodatkowa pożyczka z Warszawy przydaje się na pokrycie konsumpcji, zakupów sprzętów RTV/AGD, a połączona z koniecznością wydatków na nagłe potrzeby, jak leczenie staje się sporym obciążeniem dla portfela przeciętnego Warszawiaka. Do tego dochodzi jeszcze finansowanie okazjonalnych zakupów, jak: wyprawka szkolna, święta, wypoczynek czy wymiana garderoby, w zależności od pory roku.

Natomiast,  w przeciwieństwie do poprzednich lat – coraz mniej osób decyduje się na zakup mieszkania, z pomocą kredytu lub pożyczki warszawskiej. Może to świadczyć o coraz większej zamożności Polaków, ale i o ostrożności co do kwestii zaciągania zobowiązań finansowych, na stosunkowo wysokie sumy.

Dlatego, spoglądając na raport możemy wysunąć dość pesymistyczne wnioski. W końcu zdecydowana większość zobowiązań pożyczkowych Warszawa, tyczy się konsumpcji – a więc rzeczy, których kupno równie dobrze może zostać odłożona w czasie lub nabyta za uzbierane oszczędności. Próżno, na tej liście poszukiwać też, np. pożyczek Warszawa na rozwinięcie własnej działalności lub przeznaczenie ich na inwestycję w edukację czy dodatkowe kursy. Jednak, taka sytuacja już niedługo może ulec zmianie. Poziom życia wzrasta, także płaca minimalna stopniowo idzie w górę – nie tylko w samej Warszawie, ale i w kraju – a to może dawać nadzieję na lepsze statystyki na przyszłość.

Jak pożyczać rozsądnie z pożyczkami?

Jednym z kluczowych elementów rozsądnego korzystania z pożyczek  jest znajomość tematyki. Warto orientować się, które firmy na rynku oferują rzeczywiście ciekawe produkty czy promocje i rabaty dla stałych klientów. Nie warto, jak. np. Pan Jan X   decydować się na pierwszą z półki pożyczkę z Warszawy, która na pierwszy rzut oka, nisko oprocentowana – w zanadrzu może zawierać ukryte koszty, jak: opłatę administracyjną i weryfikacyjną, prowizję czy opłatę za ubezpieczenie pożyczki w Warszawie. Ba, to jeszcze nie wszystko! Większość nierzetelnych firm pożyczkowych  za rozpatrzenie wniosku domaga się sporej dopłaty, w postaci wysokopłatnego SMS-a.

Co jeszcze zrobić, by ustrzec się przed nieuczciwą pożyczką warszawską ukrytą, we frazie “pożyczka Warszawa”? Dokładne czytanie regulaminów, tabel opłat, zapisów w umowie – nawet tych napisanych małym kruczkiem, a także opinii na temat danej firmy pozwoli uniknąć stresujących przeżyć, których i tak w codziennym życiu, mamy pod dostatkiem. Pamiętaj też, że …

Pożyczka w Warszawie to nie chwilowa zachcianka!

To zrozumiałe, że nie ma sposobu, by odmawiać sobie wszystkiego. W końcu każdy z nas ma momenty słabości. Czasem mamy ochotę kupić sobie “coś” niepotrzebnego, wyjechać z warszawskich czy trójmiejskich ulic w bardziej ustronne miejsca i zwyczajnie “złapać oddech” – nawet w towarzystwie kupionych gadżetów czy innych zbytków. Jednak, co za dużo to niezdrowo!

Skończyły się pożyczone pieniądze, co dalej?

Skuszeni każdą napotkaną okazją czy drogą zachcianką zatracimy się w finansowej spirali zadłużenia. Pożyczka Warszawa na markowe ciuchy w luksusowych warszawskich butikach,  pożyczka na wyjazd w ciepłe kraje,  na prezent dla ukochanego, na sfinansowanie pobytu w SPA … Taka forma finansowania jest kartą przetargową na wiele rzeczy, które dla niektórych są nierealnym marzeniem. Rozsądek jednak wymaga, by pożyczać w Warszawie tylko tyle, na ile jesteśmy w stanie spłacić dług w terminie!

Podsumowując warszawskie pożyczanie – grunt to zachować zdrowy rozsądek

Podsumowując temat pożyczania warto pamiętać, że zaspokajanie swoich marzeń i zachcianek za pomocą pożyczek jest przyjemne, ale krótkotrwałe. Pomimo chwilowego przepływu radości i energii spowodowanej  zastrzykiem dodatkowej gotówki, niestety nieunikniony jest etap spłacania wykorzystanej na przyjemności i szaleństwa gotówki. Zaciągając pożyczkę, dobrze wiemy, iż po powrocie z wakacji w ciepłych krajach, czy zakupowym szaleństwie  w Warszawskim butiku na zakupach, spotka nas powrót do szarej codzienności. Wtedy też, okaże się, że pożyczoną gotówkę należy zwrócić w odpowiednim terminie – często niestety, dosyć krótkim i rygorystycznym.

Warto również pamiętać, że zaciągając pożyczkę w Warszawie, jako świadomi konsumenci, podpisaliśmy również zgodę na poniesienie konsekwencji w przypadku nieterminowej spłaty. Dlatego też, wracając do szarej rzeczywistości po chwilach rozpusty, należy rozsądnie podejść do tematu pożyczonych pieniędzy i ustalić odpowiednią strategię spłaty gotówki w terminie. Znajdując się w podbramkowej sytuacji możesz spróbować dogadać się ze swoim pożyczkodawcą – być może posiadają w swojej ofercie możliwość wydłużenia terminu spłaty – jednak pamiętaj, że zawsze jest to tylko i wyłącznie dobra wola firmy pozabankowej i nie zawsze może na to się zgodzić.

Jeśli okażę się, że  pożyczkodawca nie chce Ci pomóc, a znajomi po wakacjach przepadli w nieznane – rozważ skorzystanie z darmowej chwilówki w innej firmie pozabankowej. To rozwiązanie pomoże Ci przeciągnąć termin spłaty zaciągniętych zobowiązań. W tym czasie najlepiej zdobyć dodatkowe źródło dochodu, wykonując np.: pracę dodatkową w weekendy czy udzielając korepetycji po pracy. Pamiętaj, żeby spłacać swoje zadłużenia, co pozwoli uniknąć Ci nieprzyjemnych konsekwencji prawnych.

4.9/5 - (61 votes)
Komentarze (0)
Zostaw komentarz