Pożyczki gwarantowane – jak je otrzymać ?

pożyczka gwarantowana

Spłata pożyczki bywa wyzwaniem, dlatego nie każdy może ją otrzymać. Żeby zwiększyć szansę na pożyczenie pieniędzy, warto postarać się o poprawę zdolności kredytowej. Można to zrobić na kilka sposobów, między innymi poprzez ubieganie się o pożyczki z gwarantem. Zdradzamy, co jest wymagane, by skorzystać z tego rodzaju finansowania i z czym się ono wiąże.

Na czym polegają pożyczki gwarantowane poręczycielem?

Ten, kto ma zbyt niską zdolność kredytową, by ubiegać się o kredyt w banku, może wybrać pozabankowe pożyczki gwarantowane w zakresie spłaty poręczycielem. Są pomocne nawet dla tych, którzy nie mogą liczyć na finansowanie poprzez szybkie chwilówki. Choć na rynku pozabankowym spotykane są pod różnymi hasłami, są dostępne głównie jako pożyczki przez internet. Oferty kierowane są do tych, którzy mają wsparcie w osobie z wystarczającą zdolnością kredytową. Poręczyciel gwarantuje gotowość do spłaty zobowiązania pożyczkobiorcy. Umowa pożyczkowa zostaje sporządzona również między poręczycielem a pożyczkodawcą, co zabezpiecza interesy firmy pożyczkowej. Taki dokument potwierdza również, że na wypadek problemów ze spłatą, pożyczkodawca nie będzie do skutku upominał głównego pożyczkobiorcy, ale działania skieruje w stronę gwaranta.

Co daje zabezpieczenie pożyczki gwarantem?

Zabezpieczenie pożyczki poprzez dodatkową osobę ma wiele korzyści. Przede wszystkim:

  • zwiększa zdolność kredytową,
  • może istotnie zwiększyć dostępną kwotę pożyczki,
  • w wielu przypadkach zmniejsza koszty, zwłaszcza poprzez obniżenie oprocentowania.

W praktyce pożyczki gwarantowane mogą być korzystne dla tych, którzy potrzebują większej gotówki, ale nie mają ku temu wystarczającej zdolności, a także dla osób mających na swoim koncie niekorzystne dane w BIK.

Kim jest gwarant?

Gwarant, poręczyciel i żyrant to pojęcia wskazujące na osobę, która obliguje się do spłaty pożyczki na wypadek, gdy pożyczkobiorca zaniecha tejże czynności. Brak uregulowania zobowiązania we wskazanym w umowie terminie powoduje konieczność dopełnienia obowiązków przewidzianych dla osoby, którą wskazał pożyczkobiorca i która sama zgodziła się na poręczenie. Według prawa gwarant odpowiada za dług solidarnie, a zatem w takim samym wymiarze jak pożyczkobiorca. Wobec tego firma pożyczkowa może zażądać od niego spłaty całego długu wraz z kosztami. Prawa i obowiązki w ostatecznym kształcie zależą od postanowień w umowie.

Co jest niezbędne, by ubiegać się o pożyczki gwarantowane?

Najważniejszym wymogiem do uzyskania pożyczki z gwarantem jest przedstawienie zaufanej osoby ze zdolnością kredytową. Nie musi być to osoba z rodziny. Ponadto pożyczkodawcy wymagają od konsumentów:

  • dowodu osobistego,
  • stałego adresu zamieszkania,
  • pełnej zdolności do czynności prawnych,
  • danych gwaranta.

Podanie danych online wystarczy, by pożyczkodawca mógł ocenić to, na jakich warunkach udzieli finansowania. Procedury w formie internetowej pozwalają oszczędzić czas. Gwarancja spłaty przez poręczyciela również może być sformalizowana bez wychodzenia z domu. Szczegóły pożyczek z gwarantem oraz inne opcje finansowania można poznać na https://money24.pl/pozyczki-z-gwarantem/

Komentarze (0)
Zostaw komentarz