Pożyczki do domu klienta

Wciąż nie brakuje osób, które cenią tradycyjną formę pożyczania pieniędzy jaką jest pożyczka z obsługą w domu. Dla wielu jest to bardzo wygodna forma pozyskania dodatkowych środków bez wychodzenia z domu. Sprawdź, jakie firmy pożyczkowe oferują pożyczki z dojazdem do klienta i zobacz jak wygląda u nich sam proces wnioskowania.

Ranking pożyczek z obsługą w domu klienta

Ostatnia aktualizacja: 2 Lutego 2023
Provident Samoobsługowa
12 - 36 miesięcy
Okres spłaty
500 - 20 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
25 tygodni
Okres spłaty
500 - 1 500 zł
Maks. pierwsza pożyczka
24 godziny
? po podpisaniu umowy
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
Provident Wynajmowana
5 miesięcy
Okres spłaty
500 - 4 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «

Jak działa pożyczka z obsługą do domu?

Bardzo prosto. Wniosek o pożyczkę z obsługą domową składasz albo elektronicznie, albo telefonicznie. Jeśli zostanie on rozpatrzony pozytywnie, konsultant firmy umawia się z Tobą w dogodnym dla Ciebie terminie. W trakcie takiego spotkanie zostaną dopełnione pozostałe formalności, jak podpisanie umowy pożyczki – i oczywiście wypłata przyznanych środków.

W identyczny sposób następuje również spłata zaciągniętego zobowiązania – a więc w ustalonym terminie pojawi się u Ciebie konsultant firmy i odbierze pożyczone pieniądze.

Pożyczki do domu klienta udzielane są na kwoty od kilkuset złotych do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Kto może skorzystać z pożyczki z obsługą w domu?

Pożyczka w domu klienta jest udzielana przez firmy pozabankowe, z których może skorzystać praktycznie każdy. Wstępnie jednak trzeba pamiętać, że otrzymanie pożyczki, wymaga spełnienia kilku zasad.

 • Trzeba być co najmniej osobą pełnoletnią. Niektórzy pożyczkodawcy określają niekiedy dodatkowe restrykcje co do wieku.
 • Zazwyczaj trzeba mieć co najmniej dobrą lub bardzo dobrą historię spłat zobowiązań. W tym celu instytucje dokonują oceny zdolności kredytowej klienta w BIK (Biuro Informacji Kredytowej) lub zaglądają do Biur Informacji Gospodarczej (BIG). Np. do BIG InfoMonitor, BIG ERIF, KRD lub KBIG. Na podstawie zawartych tam informacji o regulowaniu dotychczasowych kredytów w bankach, pożyczek pozabankowych, a nawet faktur, czynszu czy mandatów, firma może oprzeć swoją ostateczną decyzję.
 • Ważne jest też posiadanie nie tylko polskiego obywatelstwa, ale i zameldowania na terenie kraju.
 • Choć firmy pożyczkowe wyróżniają się na tle np. banków dość swobodnym stosunkiem do weryfikacji konsumenta, to jednak i w ich przypadku ważnym punktem są często zarobki. Z uzyskaniem pożyczki mogą mieć problem osoby, które nie mają stałego zatrudnienia lub nie mają np. umowy.

Dla kogo pożyczki z dojazdem do klienta mogą być dobrem rozwiązaniem?

Oto przykładowe grono klientów, dla których pożyczki do domu mogą okazać się przydatne:

 • Osoby, które nie korzystają z internetu.
 • Ludzie nieufni wobec nowoczesnych technologii.
 • Osoby pracujące w domu lub zajmujące się opieką np. dzieci.
 • Niepełnosprawni.
 • Emeryci.
 • Renciści.
pożyczki z obsługą w domu

Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać pożyczkę w domu?

Udzielenie pożyczki domowej wiąże się ze spełnieniem standardowych wymogów, jak:

 • Pełnoletność,
 • Obywatelstwo polskie i adres zamieszkania na terenie kraju,
 • Aktualny numer telefonu oraz adres e-mail,
 • Własne konto bankowe (w celu potwierdzenia tożsamości),
 • Regularne stałe dochody.

Jak wziąć pożyczkę z dojazdem do klienta?

 1. Znajdź w internecie pożyczkodawcę, który udziela finansowania w ramach pożyczki z obsługą domową. Możesz, np. skorzystać z naszego powyższego rankingu.
 2. Złóż wniosek online, wybierając kwotę oraz okres spłaty pożyczki (lub gdy jest taka opcja złóż wniosek, dzwoniąc na infolinię pożyczkodawcy).
 3. Wypełnij formularz o podstawowe dane osobowe i kontaktowe.
 4. Przejdź weryfikację tożsamości.
 5. Poczekaj na decyzję kredytową, którą otrzymasz e-mailowo/smsem w ciągu kilku minut od złożenia wniosku.
 6. Wybierz dogodny dla siebie termin obsługi pożyczki pod Twoim adresem (datę możesz zaznaczyć zazwyczaj elektronicznie. Ewentualnie skontaktuje się z Tobą doradca firmy, z prośbą o wybranie optymalnego terminu).

W jakim czasie gotówka będzie dostarczona do domu klienta?

W przypadku pożyczki udzielanej w domu klienta warto uzbroić się nieco w cierpliwość. Nie są to typowe ekspresowe pożyczki gotówkowe na konto, które można otrzymać nawet tego samego dnia. Oprócz wypełnienia formalności trzeba doliczyć tutaj czas dojazdu doradcy we wskazane miejsce. Zwyczajowo środki w formie gotówkowej można otrzymać w ciągu 1-2 dni roboczych.

Zalety pożyczki w domu klienta

 • Szybka pożyczka do domu klienta może zostać zaciągnięta na dowolny cel. W przeciwieństwie do kredytów, pożyczkodawcy mało kiedy wymagają wskazania przyczyny, dla której pożycza się pieniądze.
 • Kontakt z konsultantem odbywa się bezpośrednio, co pozwala na pozbawioną barier rozmowę.
 • Elastyczny okres kredytowania. W zależności od możliwości finansowych klienta, możliwe jest niekiedy zaciągnięcie finansowania nawet na kilkadziesiąt tysięcy złotych.
 • Klient ma też szeroki wybór co do terminu spłaty zobowiązania. Oferty zaczynają się od kilku dni do nawet kilku lat.
 • Do podpisania umowy pożyczki wystarczy minimum formalności, bez potrzeby wychodzenia z domu.
 • Mniejsze pole do nadużyć. Występujemy w swoim imieniu, trudniej się komuś pod daną osobę „podszyć”.

Wady pożyczki w domu klienta

 • Czas wypłaty gotówki do rąk konsumenta wymaga więcej czasu.
 • Cała transakcja może być dość czasochłonna i uziemiająca konsumenta w domu na nawet godzinę.
 • Koszty pożyczki pozabankowej w domu klienta są stosunkowo wyższe. Firma pożyczkowa musi zrekompensować sobie opłaty związane z dojazdem i zagospodarowaniem czasu konsultanta.
 • Ryzyko „wpadnięcia w sidła” dobrze przygotowanego przedstawiciela firmy pożyczkowej. Spotykając się z nim w domu, wyzwaniem może okazać się krytyczna ocena przedstawianych przez niego elementów oferty pożyczkowej. Trudniejsze może być też zrezygnowanie z dalszego wnioskowania, gdyż tego typu osoby są bardzo dobrze przygotowane pod kątem różnych chwytów retorycznych. Tym samym możemy się zgodzić na pożyczkę, której w innej sytuacji, byśmy nie wzięli.

Na co trzeba uważać, wnioskując o pożyczkę z obsługą domową?

 • Czy pożyczka do domu może być darmowa? Czy to haczyk? Niekoniecznie. Pożyczkodawcy posiadają w ofercie i takie produkty finansowe. Powód? Większość klientów powraca do takiej firmy, biorąc kolejną pożyczkę online na znacznie wyższą kwotę.
 • Wysokość RRSO. Pod tym skrótem kryje się Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, która przedstawia wszystkie koszty związane z pożyczką. Składa się na nią: oprocentowanie, prowizja, odsetki, a także dodatkowe opłaty.
 • Umowa pożyczki. Zanim cokolwiek podpiszesz, bardzo dokładnie sprawdź wszystkie podpunkty, które mogą mieć znaczenie przy końcowych kosztach. Najważniejsze z nich to: kwota pożyczki w domu klienta, RRSO, wysokość prowizji, termin spłaty, koszty dodatkowe, w tym odsetki karne za ewentualne opóźnienie w spłacie. Kluczowe są także zasady odstąpienia od umowy. Pamiętaj, że umowa pożyczki musi być czytelna i zrozumiała! Dlatego, wszelkie niejasności rozwiej podczas rozmowy z konsultantem.
 • Wiarygodność firmy pożyczkowej. Pożyczka z obsługą domową to bez dwóch zdań wygodny sposób na pozyskanie środków. Jednak warto, abyś sprawdził, czy istnieje jakiekolwiek ryzyko oszustwa. Ustal dane pożyczkodawcy, w tym: adres siedziby działalności, numer telefonu, NIP, REGON. Sprawdź też listę ostrzeżeń publicznych opracowaną przez KNF. Jest ona dostępna na stronie głównej KNF.
 • Opinie o pożyczkodawcy. Jeśli wszystkie dane się zgadzają, warto zajrzeć do opinii o danej firmie pożyczkowej. Internetowe fora to księga wielu ciekawych komentarzy. Pamiętaj, tylko by umiejętnie odróżnić te napisane przez “zadowolonych” klientów wynajętych przez specjalistów od PR danej instytucji od realnych.

Dlaczego warto korzystać z naszego rankingu?

Często dochodzą do nas głosy czytelników, którzy skorzystali z niesprawdzonych ofert pożyczkowych, zostając niejako oszukani. Nieznane firmy lub osoby prywatne oferujące, tzw. pożyczki prywatne i reklamujące się na słupach ogłoszeń, nie są dobrym kierunkiem do nawiązania współpracy. Najczęściej tego rodzaju inicjatywy nastawione są na wyłudzanie danych osobowych i oszukiwanie przy tak zwanej opłacie wstępnej.

Spotkać się możemy także ze skrajnym zawyżaniem kosztów pożyczek (jest to pogwałcenie zasad zapisanych w ustawie antylichwiarskiej). Między innymi właśnie z tego powodu prowadzimy nasze rankingi, w których można znaleźć tylko znane i sprawdzone firmy pożyczkowe, mające swoje siedziby, zarządy oraz regulaminy. Poza tym zawsze muszą trzymać się one litery prawa i wysokości odsetek zapisanych w ustawie.

W naszym rankingu można sprawdzić maksymalną kwotę udzielaną przez daną firmę, czas spłaty pożyczki oraz szybkość wypłaty środków. Nie mogło także zabraknąć miejsca na przycisk, który przekieruje nas do oferty danej firmy pozabankowej, gdzie będziemy mogli wypełnić stosowny wniosek.

Skorzystanie z takiego rozwiązania daje pewność, że odwiedzi nas w domu realny przedstawiciel firmy pożyczkowej (na przykład będzie to pracownik Providenta), który nam doradzi i spisze z nami profesjonalną umowę. Gdy będziemy trzymać się harmonogramu spłat, w żadnym razie nie grożą nam dodatkowe koszty, które tak często są częścią niepewnych pożyczek prywatnych.

Najczęściej zadawane pytania

Czy pożyczka w domu udzielana jest od ręki?

Tak, choć niezbędne jest pokazanie pracownikowi firmy pożyczkowej odpowiednich dokumentów. Takich jak dowód czy potwierdzenie uzyskiwanych dochodów. Jeśli nie jesteśmy w stanie spełnić tych formalności podczas pierwszej wizyty, pieniądze otrzymamy dopiero przy drugim spotkaniu z konsultantem.

Czy pożyczka z dojazdem do domu jest droższa?

Tak, ponieważ firma pożyczkowa dolicza koszt obsługi domowej. Takie zobowiązanie będzie więc zwykle droższe o 200-300 złotych.

Gdzie znaleźć nowe pożyczki z dojazdem do klienta?

Można poszukać ich samemu w internecie albo skorzystać z odpowiednich rankingów pożyczek z dowozem do domu. Dostępnych między innymi na money24.pl. Jest to duża oszczędność czasu, ponieważ wszystkie oferty są zebrane w jednym miejscu i w należyty sposób posegregowane.

Na jaki okres udzielana jest pożyczka w domu klienta?

Taki typ pożyczek może przyjąć formę chwilówek, wtedy na spłatę będziemy mieli 30, 45 czy nawet 60 dni. Zobowiązania udzielane w domu klienta występują również w formie pożyczek ratalnych. Takie produkty spłaca się nawet przez kilka lat, a pracownik pożyczkodawcy podjeżdża do nas co miesiąc, aby zainkasować kolejną ratę. Możliwa jest jednak także spłata w formie online.

Na jaką kwotę można liczyć w ramach pożyczki z obsługą domową?

Na niską kwotę od 100 do 3000 złotych w przypadku chwilówek. Jak i nawet 10 tysięcy złotych w przypadku pożyczek ratalnych.

Czy pożyczkodawcy udzielający pożyczek w domu klienta sprawdzają bazy BIK i KRD?

To zależy od firmy. Część z nich sprawdza klienta przed wizytą domową – i jeśli historia kredytowa okaże się niepewna, pożyczkodawca odmówi finansowania. Inne firmy mogą sprawdzać z kolei tylko kilka z rejestrów dłużników, a nie wszystkie. Ostatnia grupa instytucji może w ogóle nie sprawdzać baz, jednak wtedy wymagać będzie wniesienia odpowiedniego zabezpieczenia.

Czy pożyczka domowa jest bezpieczna?

Tak, jeśli jest udzielana przez profesjonalną firmę, która działa legalnie i wpisana jest na listę instytucji pożyczkowych prowadzoną przez KNF. Nie jest polecane korzystanie z usług pożyczkodawców prywatnych, ponieważ część z nich funkcjonuje na rynku tylko po to, aby oszukiwać klientów.

Czy firmy pożyczkowe mają w swojej ofercie pożyczki na oświadczenie w domu klienta?

Tak, choć taką pożyczkę oferują tylko niektóre firmy pozabankowe. Warto też pamiętać, że pożyczki na oświadczenie mogą być droższe od zobowiązań, przy których udzielaniu bada się klienta skrupulatniej.

Jak wygląda spłata pożyczki udzielonej w domu klienta?

Spłata może odbywać się poprzez fizyczny odbiór środków przez konsultanta. Pracownik firmy pożyczkowej pojawia się więc wtedy u klienta raz na tydzień czy też miesiąc. Pożyczki do domu można spłacać także online – poprzez przelew na konto instytucji pozabankowej.

4.8/5 - (107 votes)
Komentarze (8)
Zostaw komentarz

Sortuj wg
 • Komentarz od iza
  Napisany
  05.07.2021, 09:25
  iza

  czy dostane pozyczke zeby splacic komornika tyle ofert a nici z tego

 • Komentarz od Leon Woźnicki
  Napisany
  03.02.2021, 09:11
  Leon Woźnicki

  Czy żeby dostać pożyczkę do domu muszę mieć dobrą historię kredytową?

  • Komentarz od Aleksandra Czarnecka
   Napisany
   03.02.2021, 11:13
   Aleksandra Czarnecka

   Oferta pożyczek do domu faktycznie skierowana jest do osób, które nie mają problemów ze spłatą zobowiązań i posiadają w miarę dobrą historię pożyczkową. Warto jednak skontaktować się z wybranym pożyczkodawcą lub złożyć wniosek i sprawdzić swoje możliwości pożyczkowe. Nie warto jednak robić tego zbyt często, bo może to również negatywnie wpłynąć na BIK.

 • Komentarz od Ola
  Napisany
  15.09.2020, 13:29
  Ola

  Z tymi pożyczkami to naprawdę różnie bywa, bo można przebierać w ofertach i trafić na taką, której odsetki będą wyższe niż kwota samej pożyczki. Dlatego, jeśli nie kojarzę strony to nie wnioskuje, wole nie ryzykować. Tutaj weszłam, bo stronkę poleciła mi moja koleżanka z pracy. Mówiła, że koszty pożyczek nie są wysokie i wszystko przebiegło w miłej atmosferze.

  • Komentarz od Aleksandra Czarnecka
   Napisany
   03.02.2021, 11:15
   Aleksandra Czarnecka

   Bardzo się cieszymy! :)

 • Komentarz od Marcin
  Napisany
  10.02.2020, 11:37
  Marcin

  Największe firmy udzielające pożyczek przez internet sprawdzają bazy bik, big i krd, aby sprawdzić czy potencialny klient jest w stanie spłacić pożyczkę. Jest to bardzo fajne rozwiązanie, gdyż mogą wtedy zaproponować przyzwoite warunki przyznania pożyczki i w takim wypadku ta forma pożyczki jest opłacalna. 

  • Komentarz od Maciek
   Napisany
   22.09.2020, 13:29
   Maciek

   Zgadzam się. Takie pożyczki nie są złe, jeśli umie się z nich mądrze korzystać. Ja od czasu do czasu tutaj zaglądam i jeszcze nie napotkałem na żadne problemy. Ale jak mówię warunek był taki, że trzeba terminowo spłacać

 • Komentarz od Oreska
  Napisany
  06.02.2020, 16:01
  Oreska

  Moment wzięcia przeze mnie pożyczki, uznaję za dość podbramkowy. Nie miałam czasu za bardzo się zastanawiać co z tego wyniknie. Okazało się, że wszystko było w jak najlepszym porządku. Dlatego nie warto się bać Te produkty są dla każdego.