Pożyczki pozabankowe dla firm – Bez BIK i bez zaświadczeń

Co roku tysiące Polek i Polaków podejmuje decyzję o rozpoczęciu działalności gospodarczej. Aby ambitne plany związane z prowadzeniem firmy miały szanse na realizację, ważne jest zainwestowanie w rozwój firmy odpowiedniego budżetu na start. Sprawdźmy, gdzie można liczyć na pożyczki dla firm, jakie wiążą się z tym wymagania i jakie dokumenty trzeba przygotować.

Oferty pożyczek dla firm

Monify1.000 - 150.000 zł

Maksymalna pierwsza pożyczka

1-24 mies.

Termin płatności

1-3 dni

Czas wypłaty

Zobaczpolecane
Aasa Biznes1.000 - 20.000 zł

Maksymalna pierwsza pożyczka

1-36 mies.

Termin płatności

1-3 dni

Czas wypłaty

Zobaczpolecane
Profi Credit500 - 25.000 zł

Maksymalna pierwsza pożyczka

6-36 mies.

Termin płatności

1-3 dni

Czas wypłaty

Zobaczpolecane
Speed Cash

Pożyczka pod zastaw hipoteki

3-120 mies.

Termin płatności

1-7 dni

Czas wypłaty

Zobacz
Ascot Finance

Pożyczka pod zastaw hipoteki

3-36 mies.

Termin płatności

1-7 dni

Czas wypłaty

Zobacz
Wealthon Fund

Pożyczka pomostowa na spłatę ZUS i US

1-7 dni

Czas wypłaty

Zobacz
finiata500 - 100.000 zł

Maksymalna pierwsza pożyczka

1-6 mies.

Termin płatności

15 minut

Czas wypłaty

Zobacz

Pożyczki dla firmAby z powodzeniem rozwinąć swój nowo powstały biznes, nie wystarczy tylko dopracowany pomysł i konkretna wizja. Poza opracowaniem kompleksowego planu biznesowego, nie można zapominać o kwestiach finansowych. Do rozpoczęcia dowolnego rodzaju działalności gospodarczej, niezbędne jest odpowiednie zaplecze finansowe.

Jeżeli początkujący przedsiębiorca takim nie dysponuje – nic straconego! Rynek finansowy wychodzi naprzeciw takim potrzebom, oferując zróżnicowaną i bardzo obszerną ofertę pożyczek dla firm. Przedstawiamy dostępne obecnie sposoby na pozyskanie dodatkowego zastrzyku potrzebnej gotówki, a także najważniejsze informacje związane m.in. z wymaganiami co do formalności, wieku, zdolności kredytowej i tak dalej.

Pożyczki pozabankowe dla firm bez BIK – oferty dla przedsiębiorców

W pierwszej kolejności przedstawiamy ofertę rynkową związaną z tradycyjnymi pożyczkami pozabankowymi. Sektor usług jest w tym zakresie dość konkurencyjny. Choć próżno szukać tutaj tak wiele podmiotów, jak ma to miejsce w przypadku pożyczek dla konsumentów, to przedsiębiorcy potrzebujący gotówki i tak mają w czym wybierać.

Monify

Ta łotewska firma pożyczkowa specjalizuje się w zobowiązaniach dla przedsiębiorców. Firma chwali swoje usługi jako szybkie, dostępne całkowicie online i nie wymagające nadpłat. Jak można przeczytać na witrynie internetowej tego pożyczkodawcy, przedsiębiorca może pożyczyć od 1000 do nawet 150 000 złotych. Termin spłaty może wynieść od 1 miesiąca do nawet 24 miesięcy. Miesięczna stawka procentowa waha się z kolei od 3,5 do 7%.

Wśród wymagań, jakie Monify określa wobec konsumentów, są poniższe zagadnienia.

 • Przedstawienie raportu historii kredytowej w BIK. Konieczny jest zarówno raport wnioskującego przedsiębiorcy, jak i raport jego firmy.
 • Konieczne jest też przedstawienie wykazu rachunków firmy z ostatnich 12 miesięcy.
 • Zabezpieczenie spłaty pożyczki odbywa się poprzez poręczenie przez właściciela firmy.
 • Przychód firmy z ostatnich 12 miesięcy musi wynosić co najmniej 130 tysięcy złotych.
 • Podobnie długo (minimalnie 12 miesięcy) musi funkcjonować przedsiębiorstwo, na które będzie zaciągana pożyczka.

Zobacz ofertę Monify

Aforti Finance

Kolejną firmą pożyczkową, która oferuje pożyczki dostosowane dla przedsiębiorców, jest wyróżniające się 10-letnim doświadczeniem polskie Aforti Finance. Przy pomocy wniosku składanego za pośrednictwem internetu, Aforti pożycza pieniądze przedsiębiorcom w aż 6 różnych taryfach. W ich ramach, pożyczyć można od 50 000 złotych do nawet 150 000 złotych. W zależności od taryfy, termin spłaty może wynieść od 6, przez 12 lub nawet 18 miesięcy. Podobnie jak wyżej opisane Monify, także i Aforti deklaruje, że już w godzinę przeprowadzi kompleksową weryfikację konsumenta i wyda decyzję.

Jeżeli chodzi o wymagania, to w przypadku Aforti Finance wyglądają one następująco.

 • Należy wykazać jakie obroty osiąga firma poprzez wyciąg z rachunku firmowego.
 • Niezbędna jest też dobra zdolność kredytowa, która sprawdzona zostanie m.in. w BIK.
 • Wymagane jest też bycie co najmniej współwłaścicielem lub właścicielem firmy, na którą chce się zaciągnąć pożyczkę.
 • Podmiot gospodarczy musi działać od co najmniej 6 miesięcy.

Zobacz ofertę Aforti Finance

Aasa Dla Biznesu

Firma pożyczkowa, jaka zostanie teraz scharakteryzowana, jest dobrze znana wielu konsumentom z udzielania dostosowanych do ich potrzeb pożyczek. Poza tym profilem działalności, estońska Aasa posiada też oddział stworzony z myślą o przedsiębiorcach pod nazwą Aasa Dla Biznesu. Minimalna kwota pożyczki, jaką można w ten sposób uzyskać, wynosi 1000 złotych. Największa ilość środków, o jakie można wnioskować, to z kolei 20 000 złotych. Termin spłaty można przy tym ustalić na 1 miesiąc lub maksymalnie 36 miesięcy. Decyzja w sprawie przyznania pożyczki zostanie wydana już po godzinie.

Wymagania, jakie Aasa Dla Biznesu określa wobec klientów biznesowych, przedstawiamy niżej.

 • Działalność gospodarcza, na którą chce się pożyczyć środki, musi być zarejestrowana w Polsce.
 • Ponadto, nie można figurować w żadnym z rejestrów dłużników (m.in. KRD, BIG InfoMonitor, ERIF).
 • Niezbędne jest też posiadanie stałego adresu meldunkowego w Polsce.

Zobacz ofertę Aasa Dla Biznesu

Inne firmy pożyczkowe

 • Profi Credit
  Brytyjskie Profi Credit to kolejna zagraniczna firma pożyczkowa, która posiada duże doświadczenie w zakresie pożyczek dla osób prywatnych. Poza tego typu usługami, specjalizuje się ona także w zobowiązaniach dla przedsiębiorców. W ramach tej taryfy, pożyczyć można od 500 do 6000 złotych. Pożyczka udzielana jest po odbyciu uprzedniej rozmowy telefonicznej z konsultantem firmy.
 • Speed Cash
  Ta firma, w przeciwieństwie do wcześniej wymienionych, specjalizuje się w pożyczkach pod zastaw. Objęty może być tym np. samochód, dom, działka, podmiot gospodarczy itd. W jej ramach, uzyskać można od 30 tysięcy złotych do nawet 5 milionów złotych. Zobowiązanie może trwać od 3 miesięcy do 10 miesięcy. Nie jest sprawdzany BIK, a także brak tu oprocentowania. To bez wątpienia oferta dla bardzo wymagających przedsiębiorców.
 • Ascot Finance
  Podobnie jak wyżej opisane Speed Cash, Ascot Finance specjalizuje się w pożyczkach dla firm udzielanych pod zastaw różnego rodzaju mienia. W ten sposób, pożyczyć można nawet 30 tysięcy złotych. Firma udziela zobowiązań dla firm działających już od jednego dnia. Nie sprawdza nie tylko BIK, ale i nie wymaga dokumentów od np. ZUS-u i Urzędu Skarbowego. Decyzja wydawana jest już w 24 godziny.

Pożyczki dla firm bez zaświadczeń – alternatywne rozwiązania

Oferta rynku usług pozabankowych nie jest jedynym obszarem, gdzie można szukać wsparcia finansowego na sprawy związane z prowadzeniem przedsiębiorstwa lub rozpoczęciem działalności gospodarczej. To dobra wiadomość dla osób, które z racji np. młodego wielu lub braku doświadczenia w biznesie, nie posiadają wystarczającej zdolności kredytowej. Przeszkodą okazuje się też często np. brak drogocennego majątku, który mógłby posłużyć za zabezpieczenie spłaty pożyczki.

Co więcej, nie każda osoba ma odpowiednio wysokie zaplecze finansowe na „rozkręcenie” swojego biznesu, dlatego programy pomocy spersonalizowane dla początkujących przedsiębiorców są bardzo popularne. Poza kredytem w banku lub wyżej wymienionymi ofertami pożyczek, pomocy można też szukać w środkach Unii Europejskiej lub funduszach państwowych.

Pożyczki ze środków unijnych – program JEREMIE, najważniejsze informacje

Członkostwo Polski w Unii Europejskiej w ciągu 15 lat przyniosło nam wiele wymiernych korzyści. Wsparcie finansowe na rozwój infrastruktury drogowej, kolejowej, sportowej, kulturalnej czy użytkowej to nie wszystko. Fundusze unijne umożliwiają też uzyskanie dofinansowania np. na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Ponadto, przedsiębiorcy mogą skorzystać też z programu udzielenia pomocy finansowej. Pod postacią niskooprocentowanych pożyczek, osoby rozpoczynające prowadzenie firmy mogą skorzystać z programu JEREMIE1.

Założenia są proste. Pieniądze mogą zostać pożyczone niewielkim przedsiębiorstwom, o ile nie zostaną one spożytkowane np. na spłatę innych kredytów, uregulowanie zobowiązań publiczno-prawnych lub wydatki związane z bieżącą działalnością firmy. Parametry pożyczki kształtują się następująco.

 • Na 5 lat uzyskać można 100 tysięcy złotych pożyczki.
 • Z kolei na 7 lat możliwe jest uzyskanie nawet 500 tysięcy złotych pożyczki.

Pożyczki ze środków unijnych – program JEREMIE, wymagania

Aby skorzystać z programu JEREMIE, niezbędne jest spełnienie niżej zawartych warunków.

 • Firma, na którą udzielane jest finansowanie, musi zatrudniać co najmniej 250 osób.
 • Należy też wykazać, że nie posiada się wystarczających środków w budżecie na zrealizowanie założeń, na które chce się uzyskać pożyczkę.
 • Trzeba osiągać coroczne obroty w wysokości równowartości 50 tysięcy euro.
 • Suma bilansowa przedsiębiorstwa musi wynosić równowartość 43 tysięcy euro.
 • Przedsiębiorstwo lub firma musi mieć siedzibę w tym samym województwie, które objęte jest programem JEREMIE.

Pożyczki z Banku Gospodarstwa Krajowego – najważniejsze informacje

Poza środkami unijnymi, początkujący przedsiębiorcy mogą też szukać pomocy w Banku Gospodarstwa Krajowego2 . Podobnie do unijnego JEREMIE, oferuje on we współpracy z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej program „Pierwszy biznes – wsparcie na starcie„. Dzięki środkom z tego funduszu, uzyskać można niskooprocentowaną pożyczkę. Dzięki niej można nie tylko rozpocząć działalność gospodarczą, ale i utworzyć miejsce pracy poprzez zatrudnienie osoby bezrobotnej.

Jednym z ważniejszych atutów wsparcia z tego programu jest stosunkowo niskie oprocentowanie. Wynosi ono jedynie 1/4 stopy redyskonta weksli Narodowego Banku Polskiego. Co więcej, rata odsetkowa przez cały okres spłaty zobowiązania jest taka sama. Jej wysokość jest ustalana podczas podpisywania umowy pożyczki i nie może ona ulec zmianie. Na spłatę pożyczki przedsiębiorca może mieć nawet 7 lat.

Pożyczki z Banku Gospodarstwa Krajowego – parametry

Zobowiązania finansowe, jakie mogą zostać udzielone przez Bank Gospodarstwa Krajowego, charakteryzują się poniższymi parametrami.

 • Dla osób, które chcą rozpocząć działalność gospodarczą, pożyczka może wynieść do ok. 87 tysięcy złotych. Warto tutaj zaznaczyć, że kwota ta może być zmienna w zależności od tego, ile aktualnie wynosi 20-krotność średniego wynagrodzenia.
 • Jeżeli z kolei planuje się zatrudnić osobę bezrobotną, to zobowiązanie może wynieść maksymalnie ok. 26 tysięcy złotych. Podobnie jak przy pożyczce na rozpoczęcie działalności gospodarczej, jej wysokość maksymalna zależy od tego, ile wynosi aktualnie 6-krotność przeciętnego wynagrodzenia.

Pożyczki dla firm z BGK na rozpoczęcie działalności gospodarczej – kto się może o nią ubiegać?

O wsparcie finansowe na rozpoczęcie działalności gospodarczej mogą ubiegać się osoby, które spełniają niżej wymienione warunki.

 • Osoby bezrobotne. Konieczne jest potwierdzenie swojego statusu faktem bycia zarejestrowanym w Urzędzie Pracy. Nie można jednocześnie wykonywać żadnej pracy i być gdziekolwiek zatrudnionym.
 • Absolwenci szkół średnich. Niezbędne jest bycie osobą niezatrudnioną i nie wykonującą żadnej pracy zarobkowej. O pożyczkę można się ubiegać do 48 dni od momentu zakończenia edukacji w danej szkole średniej, co powinno się potwierdzić świadectwem. Mowa tutaj zarówno o liceach, jak i technikach i szkołach zawodowych.
 • Studenci ostatniego roku studiów. Podobnie jak w przypadku absolwentów szkół średnich, nie można być nigdzie zatrudnionym i wykonywać jakiejkolwiek pracy o charakterze zarobkowym. Ubiegać się o pożyczkę mogą osoby na studiach jednolitych, jak i I czy II stopnia.

Pożyczki dla firm z BGK na utworzenie stanowiska pracy – kto się może o nią ubiegać?

W przypadku pożyczek udzielanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego na stworzenie nowego stanowiska pracy, prawo do ubiegania się o takie zobowiązanie mają osoby spełniające poniższe warunki.

 • Prowadzą przedsiębiorstwo, firmę lub startup.
 • Są rolnikami, którzy prowadzą gospodarstwo rolne.

Polacy coraz bardziej przedsiębiorczy

Pomysł na stworzenie firmy lub małego przedsiębiorstwa to jedna z popularniejszych myśli, jaka w ciągu ostatnich lat przychodzi Polakom na myśl. Działające w różnych sektorach działalności gospodarcze spotkać można na każdym kroku, co zresztą swoje odzwierciedlenie znajduje w gospodarce. Według raportu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorstw z 2017 roku, małe i duże firmy wytwarzają aż 60% polskiego PKB3.

Co więcej, aż 70% zatrudnionych na polskim rynku pracy osób to ludzie pracujący właśnie u szeroko pojętych przedsiębiorstw. Choć kwestie podatkowe, a także zawiłe niuanse związane z załatwianiem różnego rodzaju formalności (biurokracja) od lat budzą sporo kontrowersji i obaw wśród przedsiębiorczych Polaków, to decyzję o założeniu własnej działalności nadal podejmują co roku dziesiątki tysięcy osób.

Warto tutaj spojrzeć na dane Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej4 . W 2018 roku działalność rozpoczęło aż 377 883 firm i przedsiębiorstw, co na tle 359 583 powstałych w 2017 roku firm i 340 425 w roku 2016 stanowi wyraźnie zauważalny, stabilny wzrost. Polacy próbują sił w różnych gałęziach gospodarki – handlu, gastronomii, marketingu, finansach, turystyce, hotelarstwie i wielu innych.

Poza formalnościami związanymi ze sprawami urzędniczymi i podatkowymi, dużym wyzwaniem dla przedsiębiorców są też finanse. Choć wielu początkujących biznesmenów ma to szczęście, posiadając odpowiednie zaplecze finansowe i doskonałą płynność w trakcie prowadzenia firmy, to nie brakuje i osób w mniej korzystnym położeniu. Niezależnie od tego, czy pieniądze potrzebne są na rozkręcenie firmy czy też działania w trakcie jej funkcjonowania, warto rozejrzeć się za dedykowanymi pożyczkami dla przedsiębiorców. Jak widać po dzisiejszym tekście, wybór jest ogromny.

Źródła:

1. http://www.jeremie.com.pl/

2. https://www.bgk.pl/przedsiebiorstwa/

3.https://www.rp.pl/ForumMSP/305229958-Male-i-srednie-firmy-to-glowna-sila-polskiej-gospodarki.html

4. https://www.coig.com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *