Pożyczki bez zdolności kredytowej

Pożyczka bez zdolności kredytowej to idealne rozwiązanie dla osób, które spotykają się z odmową udzielenia pożyczki. Wiedz, że brak zdolności kredytowej nie przekreśla szans na otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej. Istnieją firmy pozabankowe, które wyróżniają się większą elastycznością, dzięki czemu znajdziemy w ich ofercie pożyczki cechujące się bardziej przystępnymi warunkami udzielenia.

Ranking pożyczek bez zdolności kredytowej:

Ostatnia aktualizacja: 4 Lutego 2023
61 - 90 dni
Okres spłaty
100 - 10 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
6 - 96 miesięcy
Okres spłaty
3 000 - 60 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
30 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
10 - 45 dni
Okres spłaty
200 - 3 000 zł
? do 3000 zł pierwsza darmowa
Maks. pierwsza pożyczka
od 15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
4 - 50 miesięcy
Okres spłaty
1 000 - 12 500 zł
Maks. pierwsza pożyczka
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
wirtualna karta kredytowa
1 - 12 miesięcy
Okres spłaty
500 - 3 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
od 15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
1 miesiąc
Okres spłaty
500 - 5 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
7 - 61 dni
? 30 dni 61 dni 2 raty
Okres spłaty
300 - 3 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
15 min
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
36 miesięcy
Okres spłaty
1 000 - 25 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
91 - 120 dni
Okres spłaty
100 - 5 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
15 - 60 dni
Okres spłaty
100 - 10 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
Provident Samoobsługowa
12 - 36 miesięcy
Okres spłaty
500 - 20 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
6 - 40 miesięcy
Okres spłaty
1 000 - 10 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
91 - 120 dni
Okres spłaty
100 - 5 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
Net Gotówka
2 - 5 tygodni
Okres spłaty
1 000 - 3 500 zł
Maks. pierwsza pożyczka
10 min
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
15 - 60 dni
Okres spłaty
100 - 5 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «

Czym się wyróżnia pożyczka bez zdolności kredytowej?

Pożyczka bez zdolności kredytowej to produkt, który możesz otrzymać bez składania jakichkolwiek dokumentów, jak np. zaświadczenie potwierdzające Twoje zarobki. Jest to oferta skierowana do osób, które mają słabą historię kredytową, która uniemożliwia im skorzystania z oferty w banku. Tego typu oferty pożyczek dostępne są dla każdej osoby, która posiada ważny dowód osobisty oraz konto bankowe.

Takie pożyczki to przede wszystkim chwilówki, które tyczą się niewielkich kwot (do kilku tysięcy złotych) i mają krótki termin spłaty (30-, niekiedy 45- lub 60 dni). Większe kwoty w przypadku pożyczki bez zdolności kredytowej nie są dostępne – a jeśli już są oferowane, to pod warunkiem zabezpieczenia bądź poręczenia spłaty.

Jeśli składasz wniosek kredytowy w banku, na wstępie zostaniesz poddany szczegółowej ocenie zdolności kredytowej, której celem jest sprawdzenie Twojej wiarygodności pod kątem finansowym. Nie spełniając tego warunku, czyli mając niską zdolność kredytową, instytucja odmówi Ci finansowania. Właśnie z tego powodu na rynku instytucji pozabankowych pojawiło się sporo firm oferujących produkty cechujące się elastycznymi warunkami.

Jak działają pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej w praktyce?

Firmy pożyczkowe mają ustawowy obowiązek badania zdolności kredytowej swoich klientów – słaba zdolność kredytowa powinna wykluczać możliwość pożyczania środków. W praktyce jednak instytucje pożyczkowe podchodzą bardzo elastycznie do jej oceny. To oznacza, że nawet osoby, które mają negatywną historię kredytową, mają szanse na pozyskanie dodatkowych środków. Wszystko zależy od samego pożyczkodawcy, który musi przeanalizować ryzyko udzielenia zobowiązania.

Dla osób mających poważne długi pozostają już tylko dedykowane pożyczki z komornikiem i złym bikiem. To oferta dostępna tylko u niewielu pożyczkodawców ze względu na duże ryzyko związane z pożyczaniem dla osób, które mają zajęcie komornicze. Częściej tego typu pożyczka jest tak naprawdę konsolidacją obecnych zobowiązań, by ułatwić stopniowe wychodzenia na prostą. Zaciąganie nowego zobowiązania w takiej sytuacji bez odpowiedniej analizy może jedynie pogłębić już obecne problemy finansowe.

Warunki otrzymania pożyczki bez zdolności kredytowej

Tego rodzaju pożyczki oferowane są przy zachowaniu minimum formalności. Co ma przełożenie na warunki, jakie trzeba spełnić. U większości pożyczkodawców są to uniwersalne wymogi, jak:

 • pełnoletność,
 • obywatelstwo polskie,
 • ważny dowód osobisty, rachunek bankowy i adres e-mail,
 • stałe źródło dochodów.

Jeśli wnioskujesz o pożyczkę bez zdolności kredytowej, to może się zdarzyć, że pożyczkodawca będzie wymagał przesłania zaświadczenia o zarobkach. Zazwyczaj jednak wystarczy wypełnić wniosek online bez dołączania do niego dokumentów od na przykład pracodawcy.

zdolność kredytowa a bazy dłużników

Jak wnioskować o pożyczkę bez zdolności kredytowej?

Cała procedura wnioskowania nie jest skomplikowana, wystarczy, że posiadasz dostęp do Internetu i konto bankowe, z którego wykonasz przelew weryfikacyjny.

 1. Wejdź na ranking pożyczek znajdujący się na początku tej strony i wybierz interesującą ofertę.
 2. Przejdź na stronę pożyczkodawcy klikając w przycisk „Sprawdź”.
 3. Wypełnij wniosek na stronie głównej podając niezbędne dane i prześlij do pożyczkodawcy.
 4. Wykonaj przelew weryfikacyjny, który potwierdzi Twoją tożsamość.
 5. Firma dokona decyzji kredytowej (jeśli będzie pozytywna, pieniądze otrzymasz na konto bankowe bezpośrednio nawet w 15 minut).

Co wziąć pod uwagę, szukając pożyczki bez zdolności kredytowej?

Przyjrzyj się głównie kosztom, jakie będziesz musiał ponieść. Ile firm pożyczkowych na rynku, tyle ofert – jedne z nich są bardziej opłacalne, drugie mniej. Oprócz tego spójrz, jakie warunki musisz spełnić, by otrzymać pożyczkę oraz do jakich baz zagląda pożyczkodawca. Im mniej ich weryfikuje, tym większe masz szanse na otrzymanie środków.

Ile kosztuje pożyczka bez dolności kredytowej?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji finansowej, a chcesz zasięgnąć pomocy pozabankowej, to na pewno musisz zwrócić uwagę na potencjalne koszty pożyczki. W tym celu zwróć uwagę na takie aspekty jak:

 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) – to całkowity koszt zobowiązania wyrażony w procentach, który uwzględnia wszystkie opłaty.
 • Prowizja,
 • Odsetki,
 • Opłata za przelew weryfikacyjny,
 • Ew. odsetki karne za opóźnienia w spłacie lub opłata za przedłużenie okresu spłaty.

Zalety i wady pożyczki bez sprawdzania zdolności kredytowej

Zalety:

 • minimum formalności,
 • możliwość złożenia wniosku przez internet,
 • niewielkie wymagania,
 • szybki przelew środków na konto,
 • dobra alternatywa dla osób zadłużonych.

Wady:

 • zazwyczaj jest to zobowiązanie droższe niż kredyt gotówkowy,
 • dość krótki okres spłaty pożyczki (maks. do 30-, 45 dni).

Pożyczka bez sprawdzania zdolności kredytowej a komornik

W takiej sytuacji nadal możesz otrzymać pożyczkę, choć Twoje szanse są niewielkie. Wszystko zależy od tego, jak duże są Twoje opóźnienia w spłacie, jak prezentuje się Twoja zdolność kredytowa oraz do jakich baz zostałeś dopisany. Może się w końcu zdarzyć, że firma oferuje pożyczki bez sprawdzania rejestru BIK (w którym akurat widniejesz jako dłużnik) i rekompensuje sobie tę niewiedzę, zaglądając do innego rejestru.

Najczęściej zadawane pytania

Czy szybka pożyczka bez sprawdzania zdolności kredytowej to chwyt marketingowy?

Nie do końca, jest to zazwyczaj szybka pożyczka bez BIK, której maksymalny okres spłaty wynosi zazwyczaj 1 miesiąc. Pożyczkodawca w takiej sytuacji udziela finansowania na niedużą kwotę nie zaglądając do baz dłużników co znacząco przyśpiesza proces otrzymania pożyczki. Firma pożyczkowa akceptuje ryzyko związane z potencjalnym klientem dlatego też i maksymalna kwota nie jest wysoka, sięga rzędu kilku tysięcy złotych. Niestety w przypadku pożyczek na wyższą kwotę oraz dłuższy okres spłaty, trzeba liczyć się z większymi wymaganiami.

Jak sprawdzić swoją zdolność kredytową?

Zdolność kredytowa to nic innego, jak maksymalna kwota, jaką możesz otrzymać na podstawie deklarowanych zarobków i wydatków – przy założeniu, że chcesz spłacić dług w wyznaczonym terminie. Możesz obliczyć zdolność kredytową na dwa sposoby, korzystając z dostępnych kalkulatorów lub zgłosić się do doradcy kredytowego. Pamiętaj, że kalkulatory online prezentują szacunkowe parametry, a nie wiarygodny wynik. Jeśli zależy Ci na dogłębnej analizie zdolności kredytowej, zgłoś się do doradcy kredytowego.

Przygotowaliśmy na ten temat obszerniejszy artykuł opisujący krok po kroku jak sprawdzić zdolność kredytową. Znajdziesz w nim więcej sposobów sprawdzenia zdolności oraz kilka wskazówek. Dodatkowo wyjaśniamy jak liczona jest zdolność w różnych sytuacjach i na jakie rzeczy należy zwrócić uwagę.

Dlaczego zdolność kredytowa jest tak ważna?

Jest to kluczowy czynnik, gdy zechcesz starać się o kredyt w banku czy u leasingodawcy. Na zdolność kredytową patrzą również firmy pożyczkowe. Im wyższa, tym wyższą kwotę możesz uzyskać w ramach finansowania. Dobra zdolność kredytowa świadczy o tym, że jesteś pewnym i wiarygodnym klientem, któremu instytucja może zaufać.

Co oznacza brak zdolności kredytowej?

Brak zdolności kredytowej wskazuje, że masz niskie dochody względem kosztów utrzymania. Oznacza to, że możesz mieć nieregularne dochody, które nie zaspokajają Twojego budżetu domowego, albo masz zbyt dużo zobowiązań na swoim koncie – które pochłaniają większość Twoich dochodów. Czasem brak zdolności kredytowej wskazuje także na zbyt niski wiek kredytobiorcy lub negatywne wpisy w BIK.

Jakie bazy dłużników są sprawdzane przez pożyczkodawców?

Zanim dojdzie do podpisania umowy pożyczki, instytucje pozabankowe weryfikują swoich klientów w bazach dłużników. Są to innymi słowy, rejestry, które gromadzą informacje o zaległościach w spłacie kredytów, pożyczek, zakupów na raty czy kart kredytowych. Do takich baz należą: BIK (Biuro Informacji Kredytowej), KRD (Krajowy Rejestr Długów), BIG Infomonitor (Biura Informacji Gospodarczej), ERIF, KBIG (Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej), KIDT (Krajowa Informacja Długów Telekomunikacyjnych).

4.6/5 - (105 votes)
Komentarze (1)
Zostaw komentarz

Sortuj wg
 • Komentarz od Malin
  Napisany
  03.05.2022, 08:00
  Malin

  Głupota,każda z tych firm weryfikuje bazy dłużników i z automatu odrzuca wnioski więc jakie to pożyczki dla zadłużonych?