PożyczkaGo – opinie klientów i recenzja pożyczki

Prowizja 15,49%
Okres spłaty 1 miesiąc
Nasza ocena 3
RRSO 513,92 %
Maks. kolejna pożyczka 5000 zł
Maks. pierwsza pożyczka 600 - 3 500 zł
Wiek pożyczkobiorcy 19 - 99 lat
Status osoby fizycznej NIE
Telefon komórkowy NIE
Pierwsza pożyczka gratis NIE
Konto w banku NIE
Zaświadczenie o zarobkach NIE
Adres e-mail NIE
Zameldowanie NIE
Czas wypłaty 15 minut

Zalety i wady firmy pozyczkago

Zalety
  • Wysoka maksymalna kwota pierwszej pożyczki
  • Możliwość ubiegania się o wsparcie online.
Wady
  • Weryfikacja w bazach.
  • Brak możliwości refinansowania.

PożyczkaGo – nasza opinia

Rozglądając się za dogodną ofertą pożyczki online, wielu zwraca uwagę na zapoznanie się z odczuciami dotychczasowych klientów danej firmy, której oferta przyciągnęła uwagę. W tym przypadku, pomaga fraza „PożyczkaGo opinie”. Za jej pomocą można się dowiedzieć, że konsumenci cenią tę firmę za m.in. możliwość uzyskania pożyczki bez przygotowywania dodatkowych formalności, choć przydałaby się i oferta pierwszej darmowej chwilówki.

Czym jest PożyczkaGo?

PożyczkaGo to polska firma należąca do grona najmłodszych firm pożyczkowych na rynku. Należy do spółki Vippo, która działa od marca 2017 roku. Specjalnością PożyczkaGo są pożyczki ratalne udzielane w stosunkowo dużych kwotach. Oferta jest kierowana do osób, które potrzebują większych kwot na pilne wydatki. Firma szczyci się brakiem formalności i przejrzystą ofertą.

Czy pierwsza pożyczka jest darmowa?

Niestety, PożyczkaGo nie przewidziała w swojej ofercie usługi pierwszej darmowej pożyczki, ani żadnej z kolejnych. Podobnie do konkurencyjnego Credissimo, także i tutaj oferta charakteryzuje się jednolitością. Warunki dla każdego klienta, niezależnie który raz korzysta z usług opisywanej firmy, są takie same. Podobnie zresztą jak kwoty i terminy spłaty, które mają stały zakres.

Pierwsza pożyczka — maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Ubiegając się o ofertę pierwszej pożyczki klient, wraz ze wcześniej wspomnianą jednolitością oferty, ma do dyspozycji automatycznie pełen zakres oferty. Minimalnie może wypożyczyć 1000 złotych, a maksymalnie do dyspozycji może mieć kwotę nawet do 5000 złotych. Czas na spłatę pożyczki ratalnej wynosi stałe 6 miesięcy (pół roku) jako minimum do 36 miesięcy (3 lat) jako maksimum. Są to wyjątkowo szerokie widełki, choć trzeba pamiętać, że już pierwsza pożyczka jest obłożona kosztami.

Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Maksymalna kwota pożyczki dla drugich i kolejnych klientów w firmie PożyczkaGo nie ulega żadnym zmianom. Wynika to ze wspomnianej jednolitości oferty, która dla każdego ma identyczne warunki. W ten sposób możemy dostać pożyczkę długoterminową na minimalnie 6 miesięcy (pół roku) do maksymalnie 36 miesięcy (3 lata). Kwota może wynieść minimalnie 1000 złotych, a maksymalnie z kolei 5000 złotych.

Pożyczając, na przykład, 3000 złotych na 12 miesięcy (rok), obciążeni jesteśmy oprocentowaniem w postaci 10% w skali roku. Dochodzą do tego:

  • Odsetki od kwoty pożyczki 164,97 złotych
  • Opłata przygotowawcza 840 złotych
  • Opłata administracyjna 720 złotych
  • RRSO: 146,49%

W ten sposób całkowita kwota do spłaty wynosi 4724,97 zł, a pożyczkę spłatamy w ratach po 393,75 zł miesięcznie.

Sprawdzane bazy dłużników

Standardowo dla branży pożyczkowej, PożyczkaGo sprawdza dane ubiegających się klientów rejestrach dłużników. Firma zagląda do wszystkich najpopularniejszych baz i bada zdolność kredytową wraz z historią finansową. Jest to kolejno Biuro Informacji Kredytowej (BIK), Biuro Informacji Gospodarczej (BIG), Krajowy Rejestr Dłużników (KRD), a także ERIF.

Granice wiekowe

Aby zostać klientem PożyczkaGo, nie wystarczy być tylko osobą pełnoletnią. Wymaga się jeszcze dolnej granicy wiekowej wynoszącej 21 lat. Z drugiej strony, firma nie określa górnej granicy, co niewątpliwie zwiększa grono potencjalnych pożyczkobiorców. Poszerza się ono w ten sposób także o emerytów, bez względu na wiek.

Czy wymagane są jakieś dokumenty?

PożyczkaGo nie wymaga od swoich klientów przedstawiania zaświadczeń o charakterze i formie zatrudnienia, a także nie prosi o okazanie dokumentów potwierdzających wysokość i tytuł comiesięcznych zarobków.

Rachunki bankowe pożyczkodawcy

Omawiana firma pożyczkowa posiada swoje konto bankowe tylko w jednej placówce PKO BP. Oznacza to, że mając konto osobiste tylko w tym banku jest szansa na błyskawiczne uzyskanie pożyczki na konto, choć to nie wszystko. Można obejść drogę elektroniczną, uzyskując pożyczkę za pośrednictwem czeku GIRO.

Czek Giro polega na uzyskaniu pożyczki w formie gotówkowej, jeśli nie mamy lub nie chcemy stosować metody przelewu elektronicznego. Aby z niego skorzystać, należy zaznaczyć dedykowaną opcję. Po wypełnieniu potrzebnych poleceń, otrzymujemy kod na SMS i pokazujemy go na pobliskiej poczcie. Po okazaniu dowodu osobistego, pieniądze uzyska się w formie gotówki. Gotowe!

Jak szybko pieniądze trafią na nasze konto

Jak wspomniano wyżej, PożyczkaGo posiada swoje konto bankowe w BKO BP. Jeśli więc nasz rachunek znajduje się w innej placówce, na przelew środków możemy czekać od czasu najbliższej sesji przychodzącej do kolejnego dnia roboczego, czyli do 24 godzin.

Godziny rozpatrywania wniosków

PożyczkaGo pracuje we wszystkie dni tygodnia, co jest sporym udogodnieniem. Firma działa od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9.00 rano do 19.00 wieczorem. Wszystkie wnioski składane poza tymi porami będą rozpatrywane najpóźniej kolejnego dnia, a decyzja pożyczkowa wydawana jest w mniej, niż 5 minut od złożenia wniosku.

Możliwość przedłużenia pożyczki

Niestety, PożyczkaGo nie przewiduje możliwości przedłużenia terminu spłaty pożyczki. Oznacza to, że każda pożyczka musi zostać spłacona w terminie, a nieterminowe uregulowanie rat bądź niespłacenie całej kwoty, może wiązać się z wszczęciem postępowania windykacyjnego. W efekcie klient może zostać objęty działaniami komornika, a jego dane mogą zostać wprowadzone do któregoś, z rejestrów dłużników.

Sposób weryfikacji

Weryfikacja w PożyczkaGo odbywa się za pomocą popularnego i tradycyjnego sposobu. Jest to przelew weryfikacyjny, który należy uiścić w postaci przelania kwoty 1 grosza na podany numer rachunku pożyczkodawcy. Jeżeli kwota zostanie zindeksowana, dalsza droga do uzyskania pożyczki powinna być prosta.

Czym wyróżnia się opisywana firma?

Opisywana firma wyróżnia się przede wszystkim stosunkowo długim okresem spłaty pożyczki, który może wynieść maksymalnie aż 3 lata. Warto docenić też wysoką kwotę pierwszej pożyczki (do 5000 złotych), a także przejrzyste warunki oferty i jasno określone koszty. PożyczkaGo wyróżnia się też stosowaniem czeku Giro, który pozwala uzyskać pieniądze nawet w 15 minut.

PożyczkaGO – Dane firmy

PożyczkaGO

Vippo S.A

Rodzaj: Firma pożyczkowa
Numer NIP: 5252528111
Numer KRS: 0000411939
Kapitał zakładowy: 42 000 000 zł
Adres Firmy: ul. Puławska 14
02-512 Warszawa
Komentarze (0)
Zostaw komentarz

Weź pożyczkę w pozyczkago