PożyczkaGo – opinie klientów i recenzja

PożyczkaGo to polska firma należąca do grona najmłodszych firm pożyczkowych na rynku. Należy do spółki Vippo, która działa od marca 2017 roku. Specjalnością PożyczkaGo są pożyczki ratalne udzielane w stosunkowo dużych kwotach.

Oferta jest kierowana do osób, które potrzebują większych kwot na pilne wydatki. Firma szczyci się brakiem formalności i przejrzystą ofertą.

Oferta w PożyczkaGO dla pierwszego klienta

Ubiegając się o ofertę pierwszej pożyczki klient, wraz ze wcześniej wspomnianą jednolitością oferty, ma do dyspozycji automatycznie pełen zakres oferty. Minimalnie może pożyczyć 1000 złotych, a maksymalnie do dyspozycji może mieć kwotę nawet do 5000 złotych.

Czas na spłatę pożyczki wynosi stałe 6 miesięcy (pół roku) jako minimum do 36 miesięcy (3 lat) jako maksimum. Są to wyjątkowo szerokie widełki, choć trzeba pamiętać, że już pierwsza pożyczka jest obłożona kosztami.

Dostępna kwota pożyczki oraz maksymalny okres spłaty

Maksymalna kwota pożyczki dla drugich i kolejnych klientów w firmie PożyczkaGo nie ulega żadnym zmianom. Wynika to ze wspomnianej jednolitości oferty, która dla każdego ma identyczne warunki.

W ten sposób możemy dostać pożyczkę długoterminową na minimalnie 6 miesięcy (pół roku) do maksymalnie 36 miesięcy (3 lata). Kwota może wynieść minimalnie 1000 złotych, a maksymalnie z kolei 5000 złotych.

PożyczkaGo opinie

Jakie bazy dłużników weryfikuje PożyczkaGo?

Standardowo dla branży pożyczkowej, PożyczkaGo sprawdza dane ubiegających się klientów rejestrach dłużników. Firma zagląda do wszystkich najpopularniejszych baz i bada zdolność kredytową wraz z historią finansową.

Jest to kolejno Biuro Informacji Kredytowej (BIK), Biuro Informacji Gospodarczej (BIG), Krajowy Rejestr Dłużników (KRD), a także ERIF.

Rachunek bankowy pożyczkodawcy

Omawiana firma pożyczkowa posiada swoje konto bankowe tylko w jednej placówce PKO BP. Oznacza to, że mając konto osobiste tylko w tym banku jest szansa na błyskawiczne uzyskanie pożyczki na konto, choć to nie wszystko.

Można obejść drogę elektroniczną, uzyskując pożyczkę za pośrednictwem czeku GIRO. Czek Giro polega na uzyskaniu pożyczki w formie gotówkowej, jeśli nie mamy lub nie chcemy stosować metody przelewu elektronicznego. Aby z niego skorzystać, należy zaznaczyć dedykowaną opcję.

Po wypełnieniu potrzebnych poleceń, otrzymujemy kod na SMS i pokazujemy go na pobliskiej poczcie. Po okazaniu dowodu osobistego, pieniądze uzyska się w formie gotówki. Gotowe!

Ile czasu trzeba czekać na przelew pożyczki na konto klienta?

Jak wspomniano wyżej, PożyczkaGo posiada swoje konto bankowe w BKO BP. Jeśli więc nasz rachunek znajduje się w innej placówce, na przelew środków możemy czekać od czasu najbliższej sesji przychodzącej do kolejnego dnia roboczego, czyli do 24 godzin.

Godziny rozpatrywania wniosków w PożyczkaGO

PożyczkaGo pracuje we wszystkie dni tygodnia, co jest sporym udogodnieniem. Firma działa od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9.00 rano do 19.00 wieczorem.

Wszystkie wnioski składane poza tymi porami będą rozpatrywane najpóźniej kolejnego dnia, a decyzja pożyczkowa wydawana jest w mniej, niż 5 minut od złożenia wniosku.

PożyczkaGo a przedłużenie terminu spłaty pożyczki

Niestety, PożyczkaGo nie przewiduje możliwości przedłużenia terminu spłaty pożyczki. Oznacza to, że każda pożyczka musi zostać spłacona w terminie, a nieterminowe uregulowanie rat bądź niespłacenie całej kwoty, może wiązać się z wszczęciem postępowania windykacyjnego.

W efekcie klient może zostać objęty działaniami komornika, a jego dane mogą zostać wprowadzone do któregoś, z rejestrów dłużników.

Czym wyróżnia się PożyczkaGo?

Opisywana firma wyróżnia się przede wszystkim stosunkowo długim okresem spłaty pożyczki, który może wynieść maksymalnie aż 3 lata. Warto docenić też wysoką kwotę pierwszej pożyczki (do 5000 złotych), a także przejrzyste warunki oferty i jasno określone koszty.

PożyczkaGo wyróżnia się też stosowaniem czeku Giro, który pozwala uzyskać pieniądze nawet w 15 minut.

PożyczkaGO – Dane firmy

PożyczkaGO

Vippo S.A

Rodzaj: Firma pożyczkowa
Numer NIP: 5252528111
Numer KRS: 0000411939
Kapitał zakładowy: 42 000 000 zł
Adres Firmy: ul. Puławska 14
02-512 Warszawa
3.8/5 - (31 votes)
Opinie klientów o Pożyczka GO (0)
Dodaj opinię