Pożyczka pod zastaw samochodu

Pożyczka pod zastaw samochodu

Współczesny sektor pożyczek pozabankowych sukcesywnie poszerza swoją ofertą, przedstawiając swoim klientom coraz to szersze spektrum rozwiązań. Poza tradycyjnymi szybkimi pożyczkami, które znamy pod mianem chwilówek lub też długoterminowych pożyczek ratalnych, dzisiejsi klienci sektora pożyczkowego mają do wyboru również szereg innych, wyjątkowo ciekawych opcji. Na szczególną uwagę bez wątpienia zasługuje oferta pożyczek celowanych, tj. przeznaczonych dla precyzyjnie określonych grup konsumentów. Na chwilę obecną tego rodzaju pożyczki występują na rynku w dwóch podstawowych wariantach mogą to być pożyczki na finansowanie zabiegów medycznych lub też pożyczki pod zastaw samochodu.

Najlepsza oferta pożyczki pod zastaw samochodu!

Ostatnia aktualizacja: 20 Kwietnia 2021
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert
12 - 48 miesięcy
Okres spłaty
10 000 - 30 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
» SPRAWDŹ «
6 - 48 miesięcy
Okres spłaty
1 000 - 50 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
» SPRAWDŹ «
6 - 12 miesięcy
Okres spłaty
10 000 - 20 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
» SPRAWDŹ «

Drugi z wymienionych wariantów jest oczywiście adresowany przede wszystkim dla osób zmotoryzowanych. Środki pozyskane z finansowania pożyczkowego klient może przeznaczyć np. na remont pojazdu lub też zakup nowego jazda. Jednak z wielu względów kredyt pod zastaw samochodu to również po prostu bardzo atrakcyjna opcja dla tych konsumentów, którzy szukają pożyczki pozabankowej na możliwie jak najbardziej atrakcyjnych warunkach finansowych.

Pożyczka pod zastaw auta co przede wszystkim warto o nich wiedzieć

Klienci zainteresowani takimi rozwiązaniami, jak pożyczka pod zastaw auta bardzo często są przekonani, że w trakcie trwania umowy pożyczkowej użytkowanie pojazdu nie będzie możliwe. Oczywiście, jest to przekonanie jak najbardziej mylne. To prawda, że pożyczki skonstruowane według powyższego mechanizmu wciąż można spotkać na rynku, jednak dotyczy to przede wszystkim oferty pożyczkodawców prywatnych.

W odniesieniu natomiast do usług świadczonych przez dzisiejsze instytucje pożyczkowe zastawienie samochodu w formie zabezpieczenia pożyczki w żaden sposób nie ogranicza właścicielowi swobody dysponowania pojazdem.

W celu uzyskania tego rodzaju pożyczki konieczne będzie jednak dopełnienie nieco większej liczby formalności, niż ma to miejsce w przypadku zwykłych chwilówek lub też pozabankowych pożyczek ratalnych. Oprócz informacji na temat osiąganych dochodów oraz sprawdzenia historii kredytowej w bazach, niezbędne będzie również dostarczenie firmie pożyczkowej mniej lub bardziej precyzyjnych informacji na temat pojazdu, który ma stanowić zabezpieczenie kredytu. Co istotne, oferty instytucji pożyczkowych wykazują spore różnice w tym zakresie jeden pożyczkodawca może od nas zażądać spisu naprawdę szczegółowych danych na temat posiadanego pojazdu, natomiast innej firmie pożyczkowej w zupełności wystarczy kilka najbardziej podstawowych informacji.

Co również oczywiste, aby móc użyć samochodu jako zabezpieczenia pożyczki, klient musi być owego pojazdu prawnym właścicielem.

Dlaczego warto korzystać z pożyczek pod zastaw samochodu

Pożyczki pod zastaw samochodu lub nieruchomości co do zasady są uznawane za dosyć skuteczne i w miarę bezpieczne metody wychodzenia ze zjawiska znanego jako spirala długów. Wszystko przez to, iż pożyczka z zabezpieczeniem będzie cechować się wyraźnie korzystniejszymi warunkami w zakresie kosztów, niż ma to miejsce w przypadku standardowej oferty instytucji pożyczkowej. Wynika to oczywiście z faktu, iż dysponując zabezpieczeniem kredytu, firma pożyczkowa podejmuje znacznie mniejsze ryzyko udzielając nam finansowania.
Jednak ze względu na atrakcyjne oprocentowania kredyt pod zastaw samochodu można rozważyć również w sytuacji, kiedy nie mamy długów, lecz jedynie szukamy oferty pożyczki na możliwie jak najbardziej atrakcyjnych warunkach.

Kolejną istotną kwestią, o której warto wspomnieć, jest wpływ zabezpieczenia pożyczki na ocenę naszej zdolności kredytowej. Sporo instytucji pożyczkowej prowadzi w tym zakresie dosyć elastyczną politykę. Oznacza to, że nawet negatywna historia kredytowa nie przekreśla z miejsca naszych szans na uzyskanie pożyczki, o ile tylko uda się nam przekonać pożyczkodawcę, iż dysponujemy realnymi możliwościami spłaty zobowiązania, o które wnioskujemy. Z tego powodu pozabankowa pożyczka pod zastaw samochodu stanowi również interesującą propozycję dla osób, które ze względu na negatywną historię kredytową mają utrudniony dostęp do standardowej oferty instytucji pożyczkowych, nie wspominając już o ofercie banków.

Komentarze (1)
Zostaw komentarz

Sortuj wg
  • Komentarz od JACEK MILEWSKI
    Napisany
    03.05.2020, 11:57
    JACEK MILEWSKI

    Proszę o kontakt