Pożyczka pod zastaw samochodu

Na rynku finansowym istnieją pożyczki pod zastaw samochodu, które w znaczny sposób minimalizują ryzyko pożyczkodawcy. Dzięki temu możesz otrzymać większe finansowanie bez zbędnych formalności. Sprawdź, gdzie złożyć wniosek o pożyczkę i z jakimi kosztami przyjdzie Ci się zmierzyć. 

Pożyczki pod zastaw samochodu – zestawienie ofert

Ostatnia aktualizacja: 20 Grudnia 2021
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert
12 - 48 miesięcy
Okres spłaty
10 000 - 30 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
» SPRAWDŹ «
Profimo
1 - 36 miesięcy
? pierwsza pożyczka na okres 18 miesięcy
Okres spłaty
1 000 - 4 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
» SPRAWDŹ «
6 - 48 miesięcy
Okres spłaty
1 000 - 50 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
» SPRAWDŹ «
6 - 12 miesięcy
Okres spłaty
10 000 - 20 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
» SPRAWDŹ «

Potrzebujesz pieniędzy na wycieczkę, remont domu czy pokrycie bieżących wydatków Twojej rodziny? Możesz zgłosić się do banku po kredyt gotówkowy lub też skorzystać z oferty instytucji pożyczkowych. Jeśli jednak Twoja zdolność finansowa jest niska, obawiasz się weryfikacji w BIK-u, a aktualne potrzeby przewyższają możliwości finansowe, skorzystaj z pożyczki pod zastaw.

Dzięki temu od razu otrzymasz dużą kwotę, a jej spłatę rozłożysz na kilka wygodnych rat. Wystarczy, że ustanowisz zabezpieczenie na posiadanym samochodzie, który przez cały okres kredytowania będziesz mógł swobodnie użytkować.  

Jak działa pożyczka pod zastaw auta?

Pożyczka pod zastaw to rodzaj zobowiązania finansowego, który został zabezpieczony przez daną nieruchomość lub ruchomość. Dzięki temu wierzyciel (czyli pożyczkodawca) ma większą pewność, że nawet w przypadku braku terminowej spłaty zobowiązania, jego roszczenie zostanie w pełni zaspokojone. 

W przypadku pożyczki pod zastaw auta, taką gwarancję stanowi pojazd, który w razie problemów finansowych pożyczkobiorcy, zostanie zlicytowany lub przejęty przez wierzyciela. Środki uzyskane ze sprzedaży samochodu mają za zadanie pokryć wysokość długu wraz z należnymi odsetkami. 

Gdzie złożyć wniosek o pożyczkę?

Pożyczka pod zastaw samochodu stanowi ofertę wielu firm pożyczkowych. Wystarczy więc wybrać konkretną propozycję i wypełnić formularz, znajdujący się na stronie internetowej. Cały proces (od wnioskowania poprzez weryfikację, kończąc na wypłacie środków) odbywa się online, bez konieczności wychodzenia z domu. 

Wypełniając wniosek o pożyczkę pod zastaw, należy podać swoje dane osobowe oraz kontaktowe. Pożyczkodawcę będą interesowały również informacje na temat pojazdu, który w tym wypadku ma być zabezpieczeniem pożyczki. Najczęściej należy wpisać: model auta, rok produkcji, aktualny przebieg oraz datę pierwszej rejestracji. Na podstawie tych danych, będzie można oszacować maksymalną kwotę pożyczki. 

Chociaż z reguły prywatne firmy pożyczkowe działają znacznie szybciej niż banki, a weryfikacja klienta trwa o wiele krócej, to w przypadku pożyczek pod zastaw, warto uzbroić się w cierpliwość. Pracownik firmy pożyczkowej powinien skontaktować się z Tobą w ciągu 24 godzin, po czym (w przypadku uzyskania pozytywnej decyzji) nastąpi podpisanie umowy pożyczkowej oraz wypłata środków.  

Jak wygląda umowa pożyczki pod zastaw auta z możliwością użytkowania?

Oprócz standardowej umowy otrzymasz do podpisania jeszcze dwa inne dokumenty. Jeden z nich dotyczy przywłaszczania przez firmę pożyczkową 51% wartości auta (podpisywana jest umowa przewłaszczenia samochodu).

W tym dokumencie pożyczkodawca zobowiązuje się też do przeniesienia całości własności po całkowitej spłacie zobowiązania (dzięki czemu staniesz się znów jedynym właścicielem pojazdu).

Drugie pismo to pełnomocnictwo, które umożliwia wpisanie pożyczkodawcy jako współwłaściciela pojazdu. Taką informację pożyczkodawca wpisze do dowodu rejestracyjnego.

Dokumenty potrzebne do uzyskania pożyczki

Ogromną zaletą firm pożyczkowych jest ograniczanie wszelkich formalności do absolutnego minimum. Dzięki temu o finansowanie może ubiegać się każdy pełnoletni obywatel Polski, który posiada ważny dokument tożsamości. W przypadku pożyczek pod zastaw firma może wymagać przedstawienia również dodatkowych pism oraz zaświadczeń.

Najczęściej możesz spotkać się z sytuacją, gdy wymagane jest dołączenie wyceny przedmiotu zastawu (czyli w tym przypadku samochodu) dokonanej przez rzeczoznawcę majątkowego.

Jakie są koszty pożyczki pod zastaw auta?

O tym, ile finalnie przyjdzie Ci zapłacić za pożyczkę, decydują parametry oferty, którą wybrałeś. Przed złożeniem wniosku o finansowanie, zwróć więc szczególną uwagę na wysokość RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania), która ukazuje całkowity koszt pożyczki lub kredytu.

Ważne są też opłaty dodatkowe. Pożyczkodawcy naliczają bardzo wysokie stawki, chociażby za wysyłanie powiadomień z przypomnieniem o zapłaceniu raty czy też za wykonanie innych czynności administracyjnych. 

Zalety pożyczki pod zastaw samochodu

Pożyczki pod zastaw mają wiele zalet, jednak to, czy w konkretnym przypadku będą opłacalne, w dużej mierze zależy od Twojej aktualnej sytuacji finansowej. Dużą przewagą w porównaniu do innych tego typu usług jest możliwość szybkiego pożyczenia dużej kwoty, niezależnie od tego, czy wcześniej współpracowałeś z daną instytucją pożyczkową, czy też nie.

Ogromną zaletą jest też ograniczenie formalności do absolutnego minimum. Pożyczkodawcy nie mają w zwyczaju prosić swoich klientów o zaświadczenie o dochodach czy też wyciąg z konta, dzięki czemu cały proces przebiega bardzo szybko. 

Czym jeszcze wyróżniają się pożyczki pod zastaw pojazdu? Decydując się na zastaw, minimalizujesz ryzyko pożyczkodawcy, dzięki czemu może on zaproponować Ci większą kwotę pożyczki.

Warto pamiętać o tym, że po podpisaniu umowy pożyczki, auto w dalszym ciągu pozostaje do Twojej dyspozycji. Możesz więc dowolnie z niego korzystać, bez konieczności oddawania go do czasu zakończenia okresu spłaty. 

4.8/5 - (56 votes)
Komentarze (1)
Zostaw komentarz

Sortuj wg
  • Komentarz od JACEK MILEWSKI
    Napisany
    03.05.2020, 11:57
    JACEK MILEWSKI

    Proszę o kontakt