Na jakich warunkach oferowana jest pożyczka gotówkowa PKO?

Przykład reprezentatywny Przykład reprezentatywny: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,77%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 15 100,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 22 115,38 zł, oprocentowanie zmienne 7,20%, całkowity koszt kredytu 7 015,38 zł (w tym: prowizja 2 662,62 zł, odsetki 4 352,76 zł), 74 miesięcznych rat równych po 294,87 zł, ostatnia rata: 295,00 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.10.2020 r. na reprezentatywnym przykładzie.
Czas wypłaty 24 godziny
Wymagane konto bankowe NIE
Wiek pożyczkobiorcy 18 - 99 lat
Prowizja 9,9%
Metoda wypłaty przelew na konto
Oprocentowanie 7,20 %
RRSO 12,63 %
Okres spłaty 2 - 96 miesięcy
Kwota 500 - 4 500 zł
Nasza ocena 5
POŻYCZKA GOTÓWKOWA DLA NOWYCH KLIENTÓW

Ze względu na pandemię banki zwiększyły dostępność oferty kredytowej w internecie. Częściej korzystają z rozwiązań wprowadzanych przez fintechy.1 Proponują udzielenie pożyczki, wideorozmowy, szybki przelew. W efekcie chcący pożyczyć pieniądze mogą łatwiej i szybciej przebrnąć przez niezbędne formalności. Warto zatem poznać dostępne oferty, a w szczególności propozycje banku PKO BP.

Bankowa pożyczka gotówkowa PKO zastąpiła wcześniej dostępne finansowanie, oferowane jako Mini Ratka. Sprawdź, jakie koszty przewiduje bank i ile można pożyczyć.

PKO – kim jest kredytodawca?

Znany niemal każdemu w Polsce Bank PKO BP znajduje się na 958. pozycji w rankingu największych przedsiębiorstw na świecie.2 Prowadzi uniwersalną działalność, co oznacza, że obsługuje zarówno osoby fizyczne, jak i mniejsze oraz większe firmy. Jest instytucją kontrolowaną przez Skarb Państwa posiadający niemal 30% akcji. W PKO można założyć rachunek bankowy, lokatę czy konto oszczędnościowe, a cała oferta produktów jest bardzo szeroka. Pojawia się w niej pożyczka gotówkowa PKO

Oferta pożyczki gotówkowej w PKO

Oferowana przez Bank PKO pożyczka gotówkowa to klasyczny kredyt konsumpcyjny. Przedmiotem pożyczki są środki pieniężne, które można wykorzystać na dowolny cel, w przedziale od 1500 zł do 200 000 zł. Okres kredytowania wynosi od 2 do 96 miesięcy. Bank nie pobiera opłaty za wcześniejszą spłatę. 

Produkt skierowany jest do nowych oraz dotychczasowych klientów. Jest dostępny również dla osób, które nie mają konta w PKO. Wniosek o pożyczkę dostępny jest online 24h/7 dni w tygodniu. Kredytodawca proponuje dodatkowo ubezpieczenie. Ma ono charakter dobrowolny i obejmuje ubezpieczenie na życie, ochronę na wypadek trudnych sytuacji losowych, np. wsparcie w razie utraty pracy. 

Ile kosztuje pożyczka gotówkowa w PKO?

Na całkowity koszt pożyczki, czyli sumę kosztów po stronie pożyczkobiorcy, składają się prowizja, odsetki, ubezpieczenie – opcjonalnie. Na stronie Banku PKO BP znajduje się kalkulator pożyczki gotówkowej. Wskazując pożyczaną kwotę i okres spłaty, można uzyskać informacje o wysokości miesięcznej raty oraz rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania. 

Najważniejsze informacje o kosztach pożyczki gotówkowej w PKO: 

 • Oprocentowanie jest zmienne – aktualnie wynosi 7,20%.
 • Prowizja maleje wraz z wysokością pożyczki.
 • Ubezpieczenie to dodatkowy koszt, który realnie wpływa na wysokość miesięcznej raty. Pożyczając 20 000 zł na 36 miesięcy z ubezpieczeniem, rata wynosi 799 zł (RRSO 28,56%). Wybierając tę samą kwotę i okres spłaty bez ubezpieczenia, miesięczne zobowiązanie na rzecz Banku PKO BP będzie wiązało się z kosztami 710 zł (RRSO 18,02%).

Przeglądając ranking kredytów gotówkowych, można sprawdzić inne propozycje finansowania pod względem kosztów, a następnie wyłonić najlepszą ofertę. 

Warunki i zasady przyznawania pożyczki gotówkowej

Pożyczkę można uzyskać w 100% online. Dotychczasowi klienci banku nie muszą fatygować się do placówki, by podpisać umowę. Nowi klienci podpiszą umowę zdalnie, jeśli pożyczają do 4500 zł.

Bank zapewnia, że akceptuje szeroki zakres źródeł dochodu. Możliwe jest uzyskanie finansowania w przypadku osób zatrudnionych na umowę o pracę, a także pobierających wynagrodzenie z tytułu umowy cywilnoprawnej czy utrzymujących się z dochodów pochodzących z prowadzonej działalności gospodarczej. Bank weźmie pod uwagę:

 • dochody,
 • miesięczne koszty utrzymania,
 • spłacane zobowiązania finansowe,
 • wiek i stan cywilny,
 • wykształcenie,
 • wykonywany zawód oraz staż pracy. 

Na tej podstawi ustali zdolność kredytową.

Co jest niezbędne do wnioskowania o kredyt w PKO?

Żeby zgłosić chęć skorzystania z oferty, trzeba złożyć wniosek w serwisie pożyczkowym iPKO lub w aplikacji IKO. Alternatywą jest wizyta w oddziale lub kontakt telefoniczny. Stali klienci mogą skorzystać ze specjalnie przygotowanej oferty. Weryfikacja nowego klienta odbywa się online, bez konta i wizyty w banku. Nowy klient zostanie poproszony o numer telefonu, by system mógł potwierdzić dane.

Następnie należy sprawdzić proponowane warunki i zaakceptować treść umowy. Dopełnienie formalności za pośrednictwem internetu możliwe, ale jeśli chodzi o nowych klientów, pożyczających więcej niż 4500 zł, wymagana jest wizyta w oddziale banku celem podpisania umowy.

O tym, kiedy przelew PKO z przyznanymi środkami trafi na konto pożyczkobiorcy, decyduje w głównej mierze sposób aplikowania. Dla wniosków złożonych w aplikacji IKO możliwe jest otrzymanie pieniędzy w zaledwie 30 sekund od akceptacji umowy przez klienta. 

POŻYCZKA GOTÓWKOWA ONLINE W PKO

Dokumenty niezbędne do skorzystania z pożyczki to:

 • dla nowych klientów do 4500 zł – dowód osobisty i oświadczenie o dochodzie (dodatkowe dokumenty, np. zaświadczenie o dochodach nie są wymagane);
 • przy kwotach powyżej 4500 zł – zaświadczenie o dochodach/ wyciąg z konta/ PIT 36 lub PIT 36L (przedsiębiorcy)/ PIT 28 (mający dochód z najmu).

Pożyczka gotówkowa w PKO opinie klientów

Dostępna przez internet pożyczka gotówkowa PKO wyróżnia się na tle innych ofert przede wszystkim ze względu na:

 • możliwość uzyskania bez wychodzenia z domu,
 • przystępne koszty,
 • dostępność dla nowych klientów, nieposiadających żadnej relacji z PKO;
 • czytelność zasad i kosztów dla pożyczkobiorców,
 • szybką wypłatę środków.

Do tego szeroki zakres kwoty pożyczki i okresu kredytowania sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Przy wyższych kwotach finansowania nie obejdzie się bez zaświadczenia o dochodach. Trzeba je uzyskać i przedłożyć kredytodawcy. Omawiany kredyt gotówkowy PKO cieszy się dużą popularnością, zarówno z uwagi na popularność banku, jak i elastyczną, dobrą ofertę. 

Jak skontaktować się z bankiem PKO?

W przypadku pytań i wątpliwości dotyczących oferty można zamówić rozmowę, podając telefon kontaktowy w wyskakującym w przeglądarce oknie. Można również samodzielnie zadzwonić pod jeden z wymienionych numerów:

 • 800 302 302,
 • +48 81 535 60 60.

Ponadto istnieje możliwość zamówienia wideorozmowy z doradcą. Ta usługa działa w dni robocze od 9:00 do 17:00.

Informacje o banku:

Adres głównej siedziby bankuu. Puławska 15 02-515 Warszawa
NIP5250007738
Regon016298263
KRS0000026438

Osoby chcące przesłać ratę z rachunku zagranicznego, powinny poznać szczegółowe dane. Ten, kogo interesuje numer SWIFT PKO BP – jak sprawdzić te dane i jak wykonać przelew, powinien zwrócić się do informacji  zamieszczonych w serwisie internetowym banku. Numer ten znajduje się w stopce i jest następujący: BPKOPLPW.

1 Badanie firmy Deloitte: https://www2.deloitte.com/pl/pl/pages/press-releases/articles/pandemia-przyspiesza-digitalizacje-sektora-bakowego.html 

https://www.forbes.com/companies/pko-bank-polski/?sh=50ec80f637c7

Brak ocen tego wpisu - bądź pierwszy!
Komentarze (0)
Zostaw komentarz