Pożyczka dla emeryta – Oferty chwilówek

Pożyczki oraz kredyty dla osób w wieku emerytalnym wbrew pozorom wcale nie należą do rozwiązań szczególnie trudno dostępnych. Tym bardziej błędne jest więc również wciąż powszechne przekonanie, według którego emeryt właściwie nie ma żadnych szans na uzyskanie finansowania z banku lub też instytucji pożyczkowej. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że bynajmniej nie wszystkie działające na rynku firmy pożyczkowe udostępniają w swoich ofertach takie opcje, jak np. pożyczki dla emerytów bez ograniczeń wiekowych. Jeszcze inaczej przedstawia się natomiast sytuacja jeżeli chodzi o ofertę banków, które teoretycznie najczęściej nie wyznaczają żadnej górnej granicy wiekowej potencjalnego kredytobiorcy, jednak w praktyce wiek klienta nierzadko okazuje się czynnikiem o istotnym znaczeniu np. dla finalnego kształtu oferty kredytu gotówkowego.

Z całą więc pewnością przed zdecydowaniem się na pożyczkę lub kredyt dla emeryta warto nieco bliżej poznać specyfikę tego rodzaju produktów pożyczkowych.

Pożyczki dla emerytów – Oferty

Szybka Gotówka

6000

od 100 zł do 6000

65 dni

od 1 dzień do 65 dni

0,0 %

RRSO pierwszej pożyczki

Weź pożyczkępolecane

3000

od 100 zł do 7500

61 dni

od 1 dzień do 61 dni

0,0 %

RRSO pierwszej pożyczki

Weź pożyczkępolecane
CreditStar

1500

od 100 zł do 5000

90 dni

od 5 dni do 90 dni

0,0 %

RRSO pierwszej pożyczki

Weź pożyczkępolecane
Ekassa

4000

od 400 zł do 4000

90 dni

od 7 dni do 90 dni

1551 %

RRSO pierwszej pożyczki

Weź pożyczkę
Provident

20000

od 300 zł do 20000

48 miesięcy

od 3 do 48 miesiecy

0 %

RRSO pierwszej pożyczki

*przy spłacie w miesiąc

Weź pożyczkę

Sprawdź dostępne oferty:

Pożyczka dla emeryta: co warto o tym wiedzieć?

Jak już wspominano, takie rozwiązania jak pożyczka dla emeryta czy też kredyt co do zasady są dostępne w ofertach dwóch kategorii podmiotów:

  • Banków
  • Instytucji pożyczkowych

Co oczywiste, pomiędzy ofertami bankowymi a ofertą instytucji pożyczkowych istnieje sporo znaczących różnic. Przede wszystkim, banki nie podają górnej dopuszczalnej granicy wieku potencjalnego klienta. Czy jednak oznacza to, że istnieje coś takiego, jak bankowy kredyt dla emerytów bez ograniczeń wiekowych? Można powiedzieć, że w teorii odpowiedź brzmi: tak. Należy jednak pamiętać, że przed podjęciem decyzji o przyznaniu kredytu bank dokładnie sprawdza nie tylko naszą aktualną zdolność kredytową ale również szacuje prawdopodobieństwo wystąpienia problemów ze spłatą lub też braku spłaty zobowiązania. Co oczywiste, istotnym czynnikiem w ramach tego drugiego procesu jest wiek osoby starającej się o kredyt. Może się więc zdarzyć, że np. bankowy kredyt dla osób powyżej 80 roku życia będzie co prawda dostępny, jednak na nieco innych warunkach: najpewniej bank zaoferuje wtedy klientowi umowę na krótszy okres.

Inaczej rzecz jasna przedstawia się sytuacja jeżeli chodzi o instytucje pożyczkowe. Tego rodzaju podmioty przeważnie wprost informują na temat minimalnego oraz maksymalnego dopuszczalnego wieku potencjalnego pożyczkobiorcy. Jeżeli więc np. dana firma pożyczkowa zaznacza, iż jej oferta jest adresowana dla osób mających co najmniej 21 oraz nie więcej, niż 75 lat, klienci, którzy nie mieszczą się w tym przedziale wiekowym zostaną w sposób automatyczny odprawieni z przysłowiowym kwitkiem.

Pożyczki dla emerytów bez ograniczeń wiekowych

Warto jednocześnie zaznaczyć, że na rynku pożyczkowym dostępne są również takie rozwiązania, jak pożyczki dla emerytów bez ograniczeń wiekowych. Przed złożeniem wniosku o pożyczkę w danej firmie z pewnością warto więc dokładnie zapoznać się z dokumentacją oraz zakładką „pytania i odpowiedzi. To samo odnosi się zresztą również do takich produktów, jak pożyczka dla rencisty: niektóre instytucje pożyczkowe rzeczywiście przychylnie podchodzą do tej grupy klientów, jednak nie stanowi to żelaznej reguły. Szczegółowych danych nt. modelu polityki jaką w tym zakresie prowadzi dana firma dostarczą nam regulaminy, ramowe umowy pożyczek oraz prospekty informacyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *