Monevia – opinie i recenzja

Forma prawna firmy wszystkie formy
Oprocentowanie 0,09 %
Kwota 1 - 300 000 zł
Opłaty i prowizje od 0,086%
Nasza ocena 5
Okres spłaty 1 miesiąc
Wiek firmy 0 miesięcy
Wartość faktury 100 %
Cichy faktoring Tak
Czas wypłaty 24 godziny
Maks. pierwsza pożyczka 1 - 300 000 zł
Limit finansowania 300 tys zł

Finansowanie faktur cieszy się dużą popularnością wśród przedsiębiorców, zabezpieczając kluczowy aspekt – płynność finansową. Faktoring Monevia odpowiada do tego na potrzeby podmiotów różnej wielkości.

Za tą nowoczesną, zautomatyzowaną platformą stoi polska firma Monevia sp z o.o. z Bydgoszczy. Na przestrzeni ostatnich lat zdobyła zaufanie tysięcy klientów, pozwalając finansować faktury 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Jakimi innymi atutami zwraca uwagę Monevia i co warto wiedzieć o jej ofercie?

Faktoring dla małych i średnich firm w Monevia

Monevia to jedna z największych i najpopularniejszych firm w Polsce, które specjalizują się w świadczeniu usług faktoringu. Oferowane przez nią finansowanie faktur pozwala poprawić płynność finansową w 100% online, poprzez wykorzystanie zautomatyzowanej platformy.

Zakładając na niej konto, klient uzyskuje dostęp o nieograniczonej porze. Przed upływem terminu płatności, faktury mogą być zgłoszone przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, bez potrzeby wychodzenia z domu.

Wszystko to dostępne dla małych przedsiębiorców i startupów, jak i większych firm, a nawet osób fizycznych prowadzących jednoosobowe działalności gospodarcze.

Monevia finansuje faktury zawsze w ich 100% wartości określonej kwotą brutto. Niezależnie od wielkości podmiotu, finansowanie faktur niesie ze sobą szereg korzyści. To dlatego często korzystanie z takich usług ma charakter długoterminowy. Jakie zalety niesie ze sobą korzystanie z faktoringu w Monevia?

 • Płynność finansowa.
  Firma posiada pewne źródło środków, które pozwala swobodniej planować budżet na kolejne miesiące i regulować bieżące zobowiązania. Oddala od siebie ryzyko popadnięcia w kłopotliwe zaległości finansowe. Te mogą prowadzić do namnożenia się dłużników wymagających sięgnięcia po windykację, co jest czasochłonne i stresujące.
 • Czas.
  Platforma do zgłaszania faktur Monevia została skrojona na miarę potrzeb klientów w XXI wieku. Szczególnie dla tych firm, które działają pod presją czasu. Wszystko to dzięki funkcjonowaniu w 100% online i od ręki, bo rejestracja konta użytkownika znacznie skraca czas potrzebny na zgłoszenie konkretnej faktury.
 • Bezpieczeństwo.
  Monevia zwraca uwagę na kompleksową weryfikację kontrahentów. Pozwala to ocenić ryzyko związane ze współpracą np. z podmiotami, które w przeszłości były nierzetelne finansowo i nie regulowały zobowiązań na czas. Przedsiębiorca zyskuje w ten sposób, unikając współpracy z kłopotliwymi partnerami.
 • Konkurencyjność.
  Faktury z wydłużonym terminem płatności to duży atut dla wielu kontrahentów. Niezależnie od charakteru firmy, takie rozwiązania zwiększają konkurencyjność na rynku. Zapewniają też większe bezpieczeństwo, gdyż zabezpieczają interesy obu stron – firma otrzymuje gotówkę, a płatnik dodatkowy czas na uregulowanie zobowiązania.

Podstawowe informacje o ofercie Monevia

Specjalnością usług platformy Monevia są faktury z tzw. odroczonym terminem płatności, które pozwalają kontrahentowi bez ryzyka uregulować zobowiązanie w późniejszym czasie. Firma na tym nie traci, gdyż środki z odgórnie przyznanego limitu faktoringowego Monevia wypłaca jej od ręki.

To klient posiada pełną swobodę w przypadku wyboru faktury, jaką chce zgłosić do finansowania oraz sposobu, w jaki chce to zrobić.

 • Wszystkie faktury do opłacenia lub wybrane przez przedsiębiorcę faktury.
 • Pakiety faktur lub tylko pojedyncze faktury.
 • Regularne zgłaszanie faktur do finansowania lub robienie tego okazjonalnie, w razie potrzeby i nieregularnie.

Warto też pamiętać o tym, jakie faktury mogą sprzedawać klienci Monevia w ramach posiadanego konta na platformie online.

 • Transakcja musi zostać uregulowana od 7 do 90 dni przed datą płatności faktury.
 • Kwota brutto faktury musi wynosić co najmniej 700 złotych brutto lub 200 euro brutto do kwoty całkowitego limitu. Jego wysokość klient może w każdej chwili sprawdzić na swoim koncie.

Kto może skorzystać z oferty firmy Monevia?

Pakiet usług faktoringowych w w firmie Monevia to dobry przykład na to, jak elastyczna i zróżnicowana jest jej oferta. Choć faktoring to filar, to przedstawiana platforma oferuje klientom nie tylko sprzedaż faktur.

Z jakich produktów mogą korzystać zainteresowani usługami Monevia?

 • Faktoring dla mikro i małych przedsiębiorstw.
 • Finansowanie faktur dla startupów i jednoosobowych działalności gospodarczych.
 • Faktoring dla nowych firm, bez limitu minimalnego czasu działalności.
 • Faktoring dla spółek, także tych z ograniczoną odpowiedzialnością. Struktura właścicielska nie musi być w 100% polska – Monevia dopuszcza tutaj firmy z kapitałem zagranicznym.
 • Finansowanie faktur dla firm transportowych – ten rodzaj usług skrojony jest pod potrzeby i specyfikę działania firm spedycyjnych. Przy finansowaniu faktur, Monevia uwzględnia czas potrzebny na np. dostarczenie oryginalnych dokumentów.
 • Wielowalutowa karta płatnicza – w takim pakiecie środki z faktury wypłacane są prosto na dedykowaną kartę bez zwłoki. Dopasowanie waluty na karcie odbywa się zgodnie z krajem, w którym aktualnie przebywa przedsiębiorca.
 • Karty paliwowe – zamiast wielu dokumentów, jedna faktura zbiorcza. Płatności zabezpieczone są zawsze kodem PIN, a karta otwiera też dostęp do licznych zniżek. To dobre rozwiązanie przede wszystkim dla firm transportowych.

Choć firmy faktoringowe jak Monevia tworzą sektor pozabankowy, to jednak charakterystyka usług tego typu jest inna niż w przypadku np. firm pożyczkowych. O czym warto pamiętać, zanim zarejestrujemy tutaj swoje konto?

 • Brak weryfikacji zdolności kredytowej w BIK – faktoring nie jest bowiem kredytem. Co za tym idzie, korzystanie z usług faktoringu nie osłabia wyniku finansowego firmy. W międzyczasie nie utrudnia także wnioskowania o kredyty firmowe.
 • Brak weryfikacji dokumentów w ZUS – poza unikaniem sprawdzania zdolności kredytowej, Monevia nie sprawdza też dokumentów o braku zalegania w Urzędzie Skarbowym czy ZUS.
 • Brak długoterminowych umów współpracy – klient korzysta z limitu wtedy, kiedy uznaje to za niezbędne.

Jaki jest limit faktoringowy w Monevia?

Jak przeczytać możemy na platformie Monevia, jej pakiet usług jest bardzo rozbudowany i potencjalnie – bardzo atrakcyjny dla zainteresowanych. Poza dostępnymi parametrami limitu faktoringowego, warto scharakteryzować inne ważne cechy usług tej firmy.

 • Na początek klient może otrzymać do 50 000 złotych brutto limitu, który przyznawany jest bez dodatkowych opłat.
 • Zanim przyznany zostanie limit faktoringowy, Monevia zawsze kompleksowo weryfikuje kontrahenta pod kątem wiarygodności. Odbywa się to w 100% bez żadnych opłat, jako część pakietu usługowego finansowania faktury.
 • Okres finansowania wyznaczony jest na 30 dni od pierwotnego terminu płatności faktury. Monevia wystawia cesję, informuje o odroczonej płatności drugą stronę i pilnuje, aby kontrahent uregulował istniejące zobowiązanie w wyznaczonym terminie.
 • Finansowanie kwoty na fakturze odbywa się zawsze w pełnej wysokości, 100% brutto, bez wypłacania zaliczek.
 • Długoterminowi klienci mogą liczyć na podwyższanie dostępnego wstępnie limitu, mogąc w przyszłości finansować bardziej kosztowne faktury.

Ile kosztuje faktoring w Monevia?

Rejestracja i posiadanie konta na opisywanej platformie pozostają bezpłatne. Jeśli chodzi o koszty, Monevia finansuje faktury, biorąc pod uwagę kilka różnych czynników, które uzależnione są od indywidualnej specyfiki klienta.

Wpływa na to kolejno: kwota faktury oraz charakterystyka jego zdolności kredytowej na podstawie przeprowadzonej weryfikacji. Jeżeli chodzi z kolei o koszty faktoringu, Monevia działa w oparciu o jedną opłatę.

 • Marża naliczana jest za sfinansowaną fakturę.
 • Jej wysokość to różnica pomiędzy kwotą brutto a wartością widoczną przez klienta w platformie w momencie zgłaszania faktury.
 • Do marży Monevia zawsze doliczone jest 23% VAT.
 • Klient może zawsze sprawdzić, ile Monevia dokładnie zapłaci za daną fakturę w momencie jej rejestrowania. Do jego dyspozycji pozostaje kalkulator, który podaje wycenę z chwili kalkulacji.

Czym się wyróżnia faktoring w Monevia?

Monevia faktoring to przykład firmy faktoringowej, która podchodzi do tego charakteru usług w sposób nowoczesny. Jej bezobsługowa platforma pozwala utrzymać płynność finansową bez zbędnych formalności.

Co więcej, oferta skonstruowana jest w taki sposób, że zawiera w sobie wiele konkurencyjnych rozwiązań, które tworzą cały pakiet korzyści.

 • Płatności faktury odbywają się na życzenie klienta.
 • Z usług Monevia mogą korzystać nawet najmłodsze podmioty gospodarcze.
 • Faktoring nie obciąża zdolności kredytowej.
 • Platforma dostepna jest 24 godziny na dobe, 7 dni w tygodniu.
 • Monevia przewiduje liczne systemy bezpieczeństwa i szyfrowania transakcji.

Nie jesteś przekonany co do firmy Monevia? Koniecznie sprawdź nasz ranking firm faktoringowych, gdzie znajdziesz więcej ciekawych propozycji wraz z podstawowymi informacjami, umożliwiającymi szybkie porównanie poszczególnych ofert.

Dane kontaktowe

Telefon kontaktowy: +48 (52) 525 77 10

Poczta e-mail: monevia@monevia.pl

Dane firmy

Dane kontaktowe: Monevia sp. z o.o

Adres: ul. Słowackiego 1, 85-008 Bydgoszcz

KRS: 0000075028

REGON: 091225389

NIP: 5541021281

Kapitał zakładowy: 8 500 000 zł

5/5 - (1 vote)
Opinie klientów o MONEVIA - dla firm (0)
Dodaj opinię

Sprawdź ofertę MONEVIA - dla firm