Poznaj korzyści faktoringu odwrotnego w Monevia

monevia faktoring odwrotny

Pojawiające się problemy z terminowymi płatnościami wśród przedsiębiorców przyczyniły się do odpowiedzi rynku finansowego i pojawienia się usługi finansowania jaką jest faktoring odwrotny. W takiej sytuacji jak teraz, z uwagi na pandemię i wywołany nią kryzys, zaufanie do kontrahentów w 42% firm jest jeszcze niższe.1 Wyjaśniamy, czym jest faktoring odwrotny, do kogo skierowana jest ta usługa i jak skorzystać z finansowania online na przykładzie oferty na faktoringu odwrotnego w Monevia

ZŁÓŻ WNIOSEK W MONEVIA FAKTORING

Na czym polega faktoring odwrotny w Monevia? 

Najważniejszą różnicą między faktoringiem klasycznym a odwrotnym zawiera się w tym, do kogo skierowana jest usługa. Omawiany tyczy się dokonujących zakupów, a nie do sprzedawców. W takim finansowaniu odbiorca usługi/towaru przedstawia fakturę faktorowi otrzymaną od dostawcy po realizacji zamówienia. Faktor płaci dostawcy i odbiorca spłaca należność faktorowi.

Taki mechanizm ma wiele wspólnego z pożyczką na spłatę zobowiązań. Dzięki takiemu rozwiązaniu zobowiązania mogą być terminowo regulowane. To alternatywa finansowania bieżącej działalności dla kredytów. Firma faktoringowa skupia się na kupującym. Co istotne, odwrócony faktoring pozwala na regularne płatności, a te przekładają się na budowanie pozytywnego wizerunku firmy, przez  co możliwy jest stały rozwój.

3 oferty odwrotnego faktoringu oferowanego przez inne firmy to np:

Ostatnia aktualizacja: 26 Maja 2022
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert
24h
Czas wypłaty
ustalane indywidualnie
? koszt usługi faktoringu dla każdej firmy jest ustalany indywidualnie
Opłaty i prowizje
Tak
Faktoring odwrotny
90 %
? do 90% wartości brutto
Wartość faktury
» SPRAWDŹ «
do 1 godziny
Czas wypłaty
od 0,05%
? za każdy dzień finansowania *cena uzależniona od oceny kondycji kredytowej klienta
Opłaty i prowizje
-
100 %
Wartość faktury
» SPRAWDŹ «
24 godziny
Czas wypłaty
od 0,043%
? za 1 dzień finansowania
Opłaty i prowizje
Tak
Faktoring odwrotny
90 %
Wartość faktury
» SPRAWDŹ «

Oferta faktoringu odwrotnego online w Monevia

Jedną z polskich firm oferujących usługi faktoringu dla mikro,małych i średnich firm jest Monevia. Oferta faktoringu odwrotnego dostępna jest online. Przedsiębiorca chcący skorzystać z takiego finansowania powinien dokonać rejestracji konta przez internet. Indywidualna propozycja dla przedsiębiorcy wraz z limitem finansowania, średnim kosztem i czasem realizacji transakcji, zostanie przedstawiona po podaniu:

  • NIP-u,
  • danych właściciela,
  • pliku z fakturą.

Po przekazaniu dowolnej nieprzeterminowanej faktury faktor przekazuje pieniądze albo przelewem, albo na wielowalutową kartę płatniczą. Poprzez faktoring odwrotny w Monevia można uzyskać nawet do 250 tys. zł i to 100% wartości faktury brutto. Nie są wymagane dokumenty finansowe, takie jak zaświadczenia z urzędów czy wyciągi bankowe. Ponadto nie jest sprawdzania zdolność kredytowa, a co za tym idzie historia w rejestrach dłużników.

Firmę wyróżnia wysoki limit finansowania – to bezpłatnie min. 50 tys. zł, a do tego bezpłatny okres finansowania nawet do 30 dni po upływie płatności faktury. Można również liczyć na bezpłatną weryfikację zdolności finansowej kupujących. Poprzez faktoring odwrotny w Monevia gotówkę za sprzedane faktury można uzyskać natychmiast.  

ZŁÓŻ WNIOSEK W MONEVIA FAKTORING

Kiedy faktoring odwrotny jest dobrym rozwiązaniem?

Ta usługa sprawdzi się w przypadku wielu firm, zwłaszcza mających stałych dostawców, z krótkim terminem płatności, i tych, które współpracują z dostawcami premiującymi płatności przedterminowe. W wielu przypadkach płacenie odsetek faktorowi jest znacznie bardziej korzystne niż dokonywanie zakupów w standardowych cenach. 

Badanie KRD „Jak pandemia zmieniła biznes”: https://krd.pl/Centrum-prasowe/Informacje-prasowe/2020/Pandemia-zmienila-relacje-w-MSP–Ponad-40–firm-mniej-ufa-swoim-kontrahentom

Brak ocen tego wpisu - bądź pierwszy!
Komentarze (0)
Zostaw komentarz