Porównywarki pożyczek pozabankowych – na czym polega ich działanie?

Porównywarki pożyczek pozabankowych - na czym polega ich działanie

Na rynku pożyczkowym przybywa coraz więcej podmiotów, które są w stanie przedstawiać klientom coraz to bardziej atrakcyjne oferty. Nie dziwi zatem fakt, że pożyczkobiorcy poszukują rozwiązań, które umożliwiają im trafniejsze podejmowanie decyzji o finansowaniu swoich przedsięwzięć. Odpowiedzią na ich potrzeby są porównywarki pożyczek, które umożliwiają bliższe przyjrzenie się poszczególnym ofertom proponowanym przez podmioty i wybranie najlepszej propozycji dla siebie. Jak działają? I w jaki sposób należy ich używać?

Czym są porównywarki pożyczek?

Wraz z różnorodnością i wielością ofert na rynku klientom pozabankowych firm pożyczkowych potrzebne było narzędzie, które umożliwiłoby im ich szybkie porównywanie. Narzędziem, które pozwala na łatwe sprawdzanie parametrów ofert propozycji firm pożyczkowych, jest właśnie porównywarka pożyczek. Dzięki nim w jednym miejscu otrzymujemy dostęp do nawet kilkudziesięciu ofert jednocześnie, wraz ze szczegółami, które ich dotyczą. Porównywarki są nowoczesnymi narzędziami, które pozwalają na błyskawiczne porównanie wielu ofert i wybranie tej najlepiej dopasowanej do zainteresowanego. Rozpatrując możliwość zapożyczenia się w firmie pożyczkowej, warto jest skorzystać z tego typu stron internetowych, co sprawi, że szybko sprawdzimy, która z nich jest najbardziej atrakcyjna. Wchodząc na witrynę porównywarki otrzymujemy dostęp do takich parametrów jak:

  • maksymalna wysokość pożyczki,
  • maksymalny czas pożyczki,
  • RRSO,
  • sposób spłaty pożyczki i wielu innych.

Porównywarki pożyczek pozabankowych – jak z nich korzystać?

Korzystanie z porównywarek pożyczek pozabankowych jest bardzo łatwe. Możemy przeglądać wszystkie dostępne oferty lub określić parametry pożyczki, jaka nas interesuje. Dzięki temu w krótkim czasie będziemy mogli odnaleźć najlepsze dla nas oferty pożyczkowe. Z pomocą wyszukiwarki w łatwy sposób przefiltrujemy aktualne oferty pożyczkowe pod względem okresu kredytowania i wysokości pożyczki. Oferty będziemy mogli porównać także pod względem innych kryteriów. Na przykład wysokości odsetek i kosztów dodatkowych. Bardzo wiele firm nie różni się między sobą czasem kredytowania i wysokością kwoty pożyczki, dlatego branie pod uwagę jedynie tych parametrów mogłoby nas wprowadzić w błąd. Dopiero porównanie kosztów pożyczki pozwoli nam wybrać najlepszą ofertę dla siebie.

Chcesz znaleźć najlepszą ofertę pożyczki dla siebie? Skorzystaj z porównywarki!

Wszelkiego rodzaju porównywarki cieszą się wśród internautów sporą popularnością. I trudno się temu dziwić. Gdy mamy wydać swoje ciężko zarobione pieniądze na jakiś produkt, to chcemy, aby miał on jak najlepszą cenę. Decydujemy się zatem na korzystanie z porównywarek produktowych, które pozwalają nam na odnalezienie wypatrzonych przez nas artykułów w jak najkorzystniejszej cenie. Czemu mielibyśmy zatem nie korzystać z porównywarek pożyczek? Te ostatnie stają się coraz chętniej używane przez internautów, gdyż pozwalają na szybkie i łatwe sprawdzenie nawet kilkudziesięciu ofert jednocześnie. Bez konieczności kosztownego pod względem czasowym surfowania w sieci, czy zapisywania zgromadzonych informacji. Tutaj wszystkie niezbędne dane są dostępne w ramach jednej karty i w jednym miejscu. To znacznie przyspiesza cały proces poszukiwań i pozwala na znalezienie odpowiedniej oferty w prosty sposób.

Nie śpiesz się z decyzją

Podejmując jakąkolwiek decyzję związaną z naszymi finansami nie powinniśmy się spieszyć. Najlepiej jest dać sobie czas, porównać kilka ofert i przemyśleć, która będzie dla nas najlepsza. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w przypadku produktów finansowych. Decydując się na zobowiązanie w postaci pożyczki, powinniśmy przemyśleć wszystkie za i przeciw do wybrania konkretnej oferty. Pozwoli nam to wybrać z dużym prawdopodobieństwem opcję, która będzie dla nas najbardziej korzystna. Czasem nawet warto jest poczekać, aby otrzymać pożyczkę na bardziej odpowiadających nam zasadach.

Jak porównywać pożyczki przez porównywarkę?

Jest kilka parametrów, na które warto zwrócić uwagę przy porównywaniu pożyczek. Tymi faktorami, które powinny nas zainteresować jest:

  • oprocentowanie nominalne,
  • prowizja za udzielenie kredytu,
  • RRSO,
  • okres kredytowania,
  • sposób spłaty,
  • kwota pożyczki.

Oprocentowanie nominalne

Oprocentowanie nominalne jest jednym z faktorów, na który bez wątpienia warto zwrócić uwagę przy wyborze interesującej nas pożyczki. Nie powie nam ono jednak wszystkiego na temat danego produktu finansowego, a jedynie wskaże, w jakiej wysokości będziemy płacić odsetki w przypadku pożyczek ratalnych.

Prowizja za udzielenie pożyczki

Prowizji nie należy porównywać z oprocentowaniem nominalnym. Jej wartość procentowa będzie dotyczyć całej kwoty zobowiązania, a nie jedynie poszczególnych rat. Może ona znacząco podwyższyć koszty kredytu, dlatego koniecznie należy zwrócić na nią uwagę.

RRSO

Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania to parametr, który podpowie nam rzeczywiste koszty kredytowania w skali roku. Warto jednak pamiętać o tym, aby decydując się na porównywanie tej wartości brać pod uwagę jedynie pożyczki, które opiewają na taką samą kwotę i na taki sam okres czasu. W przeciwnym razie branie pod uwagę RRSO nie będzie miało większego sensu.

CKK lub CKZ

Całkowity Koszt Kredytowania lub Całkowity Koszt do Zapłaty do dwa parametry, które wskażą nam ile w sumie kosztować będzie nas dana pożyczka. Całkowity Koszt Kredytowania będzie dotyczyć – jak sama nazwa wskazuje – samych opłat związanych z kredytem, natomiast CKZ wskaże sumę kosztów kredytów i pożyczki.

Okres kredytowania

Pamiętajmy, aby porównywać jedynie pożyczki na ten sam okres kredytowania i na tę samą kwotę. Tylko wtedy będziemy mieli możliwość sprawdzenia, która oferta firmy pożyczkowej jest najlepsza. Poszczególne podmioty mogą w swojej ofercie mieć dostęp do szeregu różnych możliwości względem długości okresu spłaty.

Sposób spłaty

Niektóre firmy pożyczkowe oferują możliwość spłaty w pojedynczej racie. Inne umożliwiają rozłożenie płatności na 2 lub 3 raty. Jeszcze inne firmy pożyczkowe dają możliwość spłaty zobowiązania nawet 24 czy 36 ratach.

Kwota pożyczki

Maksymalna kwota pożyczki w wielu firmach zależy przede wszystkim od stażu klienta. Jeśli jest on stałym klientem, to może otrzymać pożyczki na wyższe kwoty. Jednak nawet w przypadku nowych pożyczkobiorców niektóre firmy oferują całkiem atrakcyjne sumy możliwe do pożyczenia. Dla nowych klientów w większości firm pożyczkowych można otrzymać także pierwszą darmową chwilówkę.

Komentarze (0)
Zostaw komentarz