POLOżyczka – opinie klientów i recenzja

POLOżyczka to stosunkowo nowa firma pożyczkowa, która należy do grupy finansowej Solven Finance. Znana jest ona od lat z popularnej marki Solven. Opisywany pożyczkodawca stawia na przyciągnięcie klientów poszukujących pożyczek krótkoterminowych w niewielkich kwotach.

Zachęcić mają do tego atrakcyjne warunki pożyczek, a także sama nazwa i estetyka marki, która u sporej części ludzi może wywołać pozytywne skojarzenia.

Czy pierwsza pożyczka w POLOżyczce jest darmowa?

Dla nowych klientów, POLOżyczka przewiduje możliwość zaciągnięcia pierwszej, całkowicie darmowej pożyczki. Warunkiem jest jednak jej kwota, która nie może przekraczać pułapu 1000 złotych. Musi być też przez klienta spłacona terminowo, aby nie być obciążonym odsetkami, prowizją i kosztami stałego oprocentowania.

polożyczka opinie

Wysokość pożyczki oraz maksymalny okres spłaty

Drudzy i kolejni klienci firmy, mają do dyspozycji już pełne warunki i kwoty pożyczek. W ten sposób, minimalnie można pożyczyć standardowe 300 złotych, jednak maksymalnie nawet 8000 złotych.

Jak już wspomniano wyżej, kwoty w tym pułapie zawsze rosną co 100 złotych. Termin spłaty jest taki sam jak w przypadku pierwszej pożyczki. Można go dobrać na 15 dni (2 tygodnie) lub 30 dni (miesiąc).

Warto pamiętać, że każda druga i kolejna pożyczka w firmie POLOżyczka jest płatna i zawiera w sobie koszt prowizji, odsetek i wynikającego z tego oprocentowania. Ich wysokość, przedstawimy na poniższym, reprezentatywnym przykładzie.

  • Pożyczając 4000 złotych na 30 dni (miesiąc), klient obciążony jest prowizją w kwocie 1098 złotych oraz odsetkami w postaci 32,88 złotych. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 1968,24%.
    W ten sposób, łącznie należy zwrócić kwotę 5130,88 złotych.

Sprawdzane bazy dłużników przez POLOżyczka

Każdy klient wnioskujący o pożyczkę w firmie POLOżyczka jest zgodnie z procedurami, kontrolowany w bazach dłużników i rejestrach finansowych. Celem jest ocenienie zdolności kredytowej i sprawdzenie historii spłaty zobowiązań.

W przypadku opisywanej firmy, sprawdzane są 3 rejestry: Biuro Informacji Kredytowej (BIK), Biuro Informacji Gospodarczej (BIG) oraz Krajowy Rejestr Dłużników (KRD).

Granice wiekowe w POLOżyczka

POLOżyczka posiada wyjątkowo swobodne granice wiekowe na tle konkurencyjnych firm pożyczkowych. Klientem tej firmy może zostać bowiem każda osoba pełnoletnia. Poza dolną granicą wieku 18 lat jednak i górna aż 85 lat. W ten sposób, potencjalnym klientem POLOżyczka może zostać każdy student, osoba pracująca, rencista i spora większość emerytów.

Ponadto, w swoich wymaganiach firma podaje jeszcze zdolność do czynności prawnych, posiadanie konta bankowego z dostępem do bankowości elektronicznej, dowód osobisty oraz adres e-mail.

Czy POLOżyczka wymaga dodatkowych zaświadczeń?

Firma POLOżyczka nie wymaga od swoich klientów przedstawiania żadnych zaświadczeń potwierdzających fakt i wysokość otrzymywanych comiesięcznie zarobków. Ponadto, klient tego pożyczkodawcy nie zostanie także poproszony o przedstawienie dokumentów potwierdzających charakter i fakt posiadania zatrudnienia.

Możliwość przedłużenia pożyczki w POLOżyczka

Dla klientów, u których pojawi się problem z terminową spłatą pożyczki, firma przewidziała możliwość skorzystania z usługi przedłużenia terminu spłaty. Jest to usługa płatna. W zależności od indywidualnych parametrów pożyczki, przedłużenie można wykupić na kolejne 7 dni (tydzień), 14 dni (2 tygodnie) lub 30 dni (miesiąc).

Czym wyróżnia się POLOżyczka?

POLOżyczka, poza oryginalną nazwą i barwnym wystrojem strony internetowej, wyróżnia się niewątpliwie zwięzłą i jasno zarysowaną ofertą. Warto docenić ofertę pierwszej darmowej pożyczki, a także dość sporą kwotę maksymalnej pożyczki dla stałych klientów 8000 złotych.

Firma stosuje bezpieczną aplikację Kontomatik do weryfikacji, a ponadto nie wymaga żadnych dodatkowych zaświadczeń.

Polożyczka – Dane firmy

Polożyczka

SOLVEN Finance Sp. z o.o.

Rodzaj: Firma pożyczkowa
Numer REGON: 364187350
Numer NIP: 8522619866
Numer KRS: 0000610849
Adres Firmy: Al. Wojska Polskiego 62
70-477 Szczecin
4.6/5 - (37 votes)
Opinie klientów o Polożyczka (1)
Dodaj opinię

Sortuj wg
  • Komentarz od Wiktor
    Wiktor
    16.03.2020, 13:11

    Uwaga! Stanowczo nie polecam! Wniosek złożony 14 marca br (sobota), decyzja pozytywna po 4 godzinach, z prywatnych przyczyn środki nie były już potrzebne, dlatego w otrzymanym mailu gdzie otrzymałem decyzję i możliwość wyboru (akceptuj, może, odrzuć) wybrałem odrzucenie wypłaty pożyczki. Mamy poniedziałek 16.03.2020, dostaję dodatkowe dokumenty na maila, które świadczą o zaakceptowaniu przeze mnie umowy, o dziwo na koncie nie ma żadnych pieniędzy (według regulaminu, jeśli posiadam konto w bankach wymienionych na stronie przelew dochodzi do 15 minut od akceptacji). Dzwonię na infolinię (zajmuje to dobre 40 minut), niestety Pani konsultantka w żaden sposób nie pomaga i uważa, że mogę odstąpić od pożyczki wysyłając formularz oraz zwracając środki (uwaga, nie obchodzi nikogo, że tych środków nie mam więc analogicznie nie ma co zwracać oraz, że umowa jest nieważna ponieważ się na nią nie zgodziłem). Sprawa winduję w najbliższych dniach do Rzecznika Finansowego. Jest mi bardzo smutno, że takie firmy jak ta mogą działać w taki sposób na rynku.