Pikassa – opinie klientów i recenzja chwilówki

Pikassa – nasza opinia o firmie

pikassa logo

Klienci zainteresowani uzyskaniem pożyczki online w danej firmie pozabankowej chętnie poszukują związanych z tym informacji w sieci. Pozwala to nie tylko w szybki i wygodny sposób zebrać potrzebne informacje o ofercie, ale i rzetelnie zweryfikować poziom zadowolenia dotychczasowych użytkowników.

W tym przypadku pomocna okaże się w tym celu fraza „Pikassa opinie”. Dzięki niej możemy się dowiedzieć tego, że klienci cenią tę firmę za spore kwoty pożyczek do uzyskania i stosunkowo prosty formularz. Przydałby się jednak wygodniejszy sposób kontaktu – komunikacja za pomocą maila niesie oczywiste ograniczenia.

Pikassa – specjalista w udzielaniu szybkich pożyczek online

Pikassa koncentruje się na udzielaniu szybkich pożyczek online w wymiarze długoterminowym. To oferta dla osób, które poszukują większych sum do uzyskania, które spłaca się w wygodnej formie ratalnej przez kolejne miesiące, a nawet lata.

Czy w Pikassa pierwsza pożyczka jest darmowa?

Niestety, jako że mamy do czynienia z firmą specjalizującą się w pożyczkach ratalnych, to trudno oczekiwać tutaj możliwości uzyskania pierwszej darmowej pożyczki. Oferta została skonstruowana w sposób jednolity, opierając się na takich samych parametrach dla każdego grona konsumentów. Dzieje się tak niezależnie od tego, czy wnioskuje się o wsparcie finansowe po raz pierwszy, czy wielokrotnie. W ten sposób każdy obciążony jest takimi samymi dodatkowymi kosztami pożyczki.

Pierwsza pożyczka – kwoty oraz termin spłaty

Już za pierwszym razem konsument może wnioskować w Pikassa o maksymalne, przewidziane w ofercie i regulaminie, kwoty pożyczek. Minimalna wartość pożyczki została określona na 300 złotych, z kolei maksymalna, poprzez wartości powiększane co 100 złotych, dochodzi aż do 40 000 złotych. Wszystko to dostępne jest online, już przy pierwszym wnioskowaniu o pożyczkę – oczywiście w zależności od indywidualnych preferencji konsumenta.

pikassa pożyczki opinie

Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

W przypadku wnioskowania o pożyczkę za drugim i każdym kolejnym razem konsument ma do dyspozycji takie same parametry pożyczek, jak przy pierwszej styczności z usługami Pikassa. Co za tym idzie, minimalna wartość pożyczki to 300 złotych, z kolei maksymalna suma zobowiązania kończy się na wartości 40 000 złotych. Co warto dodać, termin spłaty kształtuje się w równie elastycznym zakresie i minimalnie wynosi już 5 miesięcy, a maksymalnie – nawet 60 miesięcy, czyli równe 5 lat. Jak przystało na firmę oferującą pożyczki ratalne, oferta otwiera się na bardzo zróżnicowane potrzeby finansowe.

Czy Pikassa zawsze sprawdza bazy dłużników?

Pod kątem weryfikacji baz dłużników, Pikassa nie wyróżnia się szczególnie na tle innych konkurentów w branży pozabankowej. Jako podstawę do pozytywnego rozpatrzenia wniosku, firma uznaje między innymi także ocenienie ryzyka kredytowego na podstawie historii w określonych rejestrach finansowych. W tym celu sprawdzone zostanie przede wszystkim Biuro Informacji Kredytowej (BIK). Co więcej, Pikassa zajrzy też do rejestrów Biur Informacji Gospodarczej (BIG). Z tego grona pobierze raport z BIG InfoMonitor, Krajowego Rejestru Długów (KRD) oraz ERIF.

Warunki udzielania pożyczek – wiek

Pod kątem warunków, jakie Pikassa określa w regulaminie wobec swoich potencjalnych klientów, mamy do czynienia z dość standardowymi wymaganiami. Nie odróżniają one przedstawionego pożyczkodawcy od konkurencji. Granice wiekowe określają przede wszystkim konieczność bycia osobą pełnoletnią, a górny limit zastrzega wiek nie wyższy niż 75 lat. Ponadto, trzeba jeszcze mieć polskie obywatelstwo, numer PESEL, stałe miejsce zamieszkania, stałe dochody oraz numer telefonu i konto w banku.

Wymagane dokumenty aby dostać pożyczkę w Pikassa

Istotną zaletą, jaką warto docenić podczas korzystania z usług firmy pożyczkowej Pikassa, jest brak konieczności wypełniania nadmiaru dokumentów, związanych z np. sytuacją majątkową czy finansową konsumenta. Mowa o pożyczkach online, do których naturalnie nie trzeba przygotowywać żadnych papierowych formalności. Należy się jedynie przygotować na konieczność wykazania, że otrzymuje się regularne i stałe dochody. To jeden z warunków udzielenia pożyczki.

Rachunki bankowe pożyczkodawcy

Pikassa ma swój rachunek bankowy jedynie w jednej placówce – banku BKO BP. Na szczęście konsumenci, którzy mają swoje rachunki w innych placówkach, nie muszą szykować się na zwłokę związaną z wypłatą pożyczki. Pikassa korzysta bowiem ponadto także z usługi szybkich przelewów Blue Media, która zapewnia ekspresową wypłatę środków niezależnie od pory dnia oraz dnia tygodnia, w której środki zostaną skierowane do rąk konsumenta.

Po jakim czasie pieniądze trafią na konto klienta?

Jak wspomniano wyżej, Pikassa ma swoje konto tylko w jednym banku – PKO BP. Ponadto jednak korzysta z usługi szybkich przelewów. Powoduje to, że praktycznie każdy konsument może liczyć na sprawną wypłatę przyznanej pożyczki. Zarówno osoby z rachunkiem w PKO BP, jak i pożyczkobiorcy z kontami w innych bankach, powinni doczekać się środków na koncie w czasie wynoszącym nie więcej niż kilkanaście minut. To dobra informacja dla osób, które pilnie potrzebują pieniędzy.

Godziny rozpatrywania wniosków

Pikassa należy do grona firm pożyczkowych, które pozostają do dyspozycji klientów jedynie w dni powszednie. Wnioski pożyczkowe można składać, licząc na szybkie rozpatrzenie, od poniedziałku do piątku, we wskazanych godzinach pracy firmy. Pikassa rozpoczyna prace w podanych dniach o 8:00 rano, a kończy ją o 18:00 po południu. Wszystkie wnioski złożone poza podanymi godzinami i dniami pracy zostaną zatem rozpatrzone najbliższego dnia roboczego.

Czy Pikassa przewiduje możliwość przedłużenia pożyczki?

Na stronie internetowej ani w regulaminie firmy pożyczkowej Pikassa nie znaleźliśmy informacji na temat możliwości dokonania przedłużenia pożyczki, zwanego też refinansowaniem. Oznacza to, że konsument pod bezwzględnym rygorem jest zobowiązany zawsze terminowo spłacać wszystkie kolejne raty za wykorzystaną pożyczkę. Brak wywiązywania się z tego obowiązku, może prowadzić do poważnych konsekwencji – włącznie z objęciem działaniami windykacyjnymi i nałożeniem przez Pikassę odsetek za opóźnienie w spłacie.

Sposoby weryfikacji pożyczkobiorców

Po złożeniu wniosku pożyczkowego podane dane osobowe będzie trzeba poddać weryfikacji. To standardowe działanie w celu zachowania podstawowych środków bezpieczeństwa, które chroni interesy zarówno pożyczkobiorcy (przed ryzykiem wyłudzenia), jak i pożyczkodawcy (przed pożyczeniem środków oszustowi). Aby szybko potwierdzić tożsamość, w regulaminie Pikassa możemy przeczytać, że konieczne będzie dokonanie przelewu weryfikacyjnego.

Czynność ta jest banalnie prosta – należy przelać symboliczną kwotę 1 złotego na wskazany numer rachunku bankowego pożyczkodawcy. Po tym, jak czynność ta zostanie zaindeksowana i zatwierdzona przez bank, wyraża on zgodę na poczynienie dalszych kroków w celu sfinalizowania umowy pożyczki. Przelew weryfikacyjny powinien podlegać zwrotowi.

Co więcej, osoby preferujące szybsze i wygodniejsze sposoby na weryfikację, mogą też potwierdzić tożsamość za pomocą aplikacji Instantor. Automatycznie loguje się ona od rachunku bankowego i szybko weryfikuje historię wpływów na konto, zachowując najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Czym wyróżnia się Pikassa wśród innych pożyczkodawców?

Pikassa to bez wątpienia jedna z tych firm oferujących pożyczki krótkoterminowe, które zasługują na uwagę szerokiego grona konsumentów. Oferta wyróżnia się nie tylko prostą i stosunkowo przejrzyście rozplanowaną stroną internetową, ale dużymi kwotami środków pieniężnych do pożyczenia, sięgającymi nawet 40 000 złotych. Co więcej, warto też docenić możliwość uzyskania pożyczki w 100% online. Ponadto – także mało restrykcyjne wymagania pod kątem wieku, które otwierają drogę do uzyskania pożyczki każdemu pełnoletniemu konsumentowi.

Pikassa – dane firmy

Pikassa

Mash Poland Sp. z o.o.

Rodzaj: Firma pożyczkowa
Numer REGON: 146157665
Numer NIP: 5252532791
Numer KRS: 0000422999
Adres Firmy: Aleje Jerozolimskie 172 02-486 Warszawa
4.6/5 - (51 votes)
Komentarze (0)
Zostaw komentarz