Pikassa – opinie klientów i recenzja

Oferta jest nieaktywna

Zobacz polecane przez nas oferty

Chwilówki
Pożyczki ratalne
Ostatnia aktualizacja: 1 Lutego 2023
36 miesięcy
Okres spłaty
1 000 - 25 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Nie
Pierwsza pożyczka gratis
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
4 - 50 miesięcy
Okres spłaty
1 000 - 12 500 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Nie
Pierwsza pożyczka gratis
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
12 - 36 miesięcy
? 12, 18, 24, 36 rat
Okres spłaty
1 000 - 10 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Nie
Pierwsza pożyczka gratis
24 godziny
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
10 - 30 dni
Okres spłaty
200 - 5 000 zł
? do 3000 zł darmowa
Maks. pierwsza pożyczka
Tak
? od 200 zł do 3000 zł
Pierwsza pożyczka gratis
od 15 minut
? Jest to uzależnione od banku, w którym jest rachunek oraz od godzin sesji księgowania
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
1 miesiąc
Okres spłaty
500 - 3 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Nie
Pierwsza pożyczka gratis
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
Okres spłaty 5 - 60 dni
Nasza ocena 3,50
Wiek pożyczkobiorcy 18 - 75 lat
Pierwsza pożyczka gratis Nie
Maks. kolejna pożyczka 40000 zł
Maks. pierwsza pożyczka 300 - 40 000 zł
Czas wypłaty 15 minut
Sposób weryfikacji Instantor
Konto w banku Tak
Metoda wypłaty przelew ekspresowy
pikassa logo

Pikassa to firma pożyczkowa, która powstała w 2018 roku. Choć stawia to ją w gronie tych młodszych inicjatyw w sektorze pozabankowym, to stoi za nią warszawska spółka z branży finansów o stosunkowo dużym doświadczeniu – Mash Poland Sp. z.o.o., która w KRS pojawiła się po raz pierwszy już w czerwcu 2012.

Pikassa koncentruje się na udzielaniu szybkich pożyczek online w wymiarze długoterminowym. To oferta dla osób, które poszukują większych sum do uzyskania, które spłaca się w wygodnej formie ratalnej przez kolejne miesiące, a nawet lata.

Oferta w Pikassa dla pierwszego i kolejnego klienta

Już za pierwszym razem konsument może wnioskować w Pikassa o maksymalne, przewidziane w ofercie i regulaminie, kwoty pożyczek. Minimalna wartość pożyczki została określona na 300 złotych, z kolei maksymalna, poprzez wartości powiększane co 100 złotych, dochodzi aż do 40 000 złotych.

Wszystko to dostępne jest online, już przy pierwszym wnioskowaniu o pożyczkę – oczywiście w zależności od indywidualnych preferencji konsumenta. W przypadku wnioskowania o pożyczkę za drugim i każdym kolejnym razem konsument ma do dyspozycji takie same parametry pożyczek.

Co warto dodać, termin spłaty kształtuje się w równie elastycznym zakresie i minimalnie wynosi już 5 miesięcy, a maksymalnie – nawet 60 miesięcy, czyli równe 5 lat. Jak przystało na firmę oferującą pożyczki ratalne, oferta otwiera się na bardzo zróżnicowane potrzeby finansowe.

pikassa pożyczki opinie

Warunki otrzymania pożyczki w Pikassa

Pod kątem warunków, jakie Pikassa określa w regulaminie wobec swoich potencjalnych klientów, mamy do czynienia z dość standardowymi wymaganiami. Nie odróżniają one przedstawionego pożyczkodawcy od konkurencji.

Granice wiekowe określają przede wszystkim konieczność bycia osobą pełnoletnią, a górny limit zastrzega wiek nie wyższy niż 75 lat. Ponadto, trzeba jeszcze mieć polskie obywatelstwo, numer PESEL, stałe miejsce zamieszkania, stałe dochody oraz numer telefonu i konto w banku.

Istotną zaletą, jaką warto docenić podczas korzystania z usług firmy pożyczkowej Pikassa, jest brak konieczności wypełniania nadmiaru dokumentów, związanych z np. sytuacją majątkową czy finansową konsumenta.

Mowa o pożyczkach online, do których naturalnie nie trzeba przygotowywać żadnych papierowych formalności. Należy się jedynie przygotować na konieczność wykazania, że otrzymuje się regularne i stałe dochody. To jeden z warunków udzielenia pożyczki.

Czy Pikassa zawsze sprawdza bazy dłużników?

Pod kątem weryfikacji baz dłużników, Pikassa nie wyróżnia się szczególnie na tle innych konkurentów w branży pozabankowej. Jako podstawę do pozytywnego rozpatrzenia wniosku, firma uznaje między innymi także ocenienie ryzyka kredytowego na podstawie historii w określonych rejestrach finansowych.

W tym celu sprawdzone zostanie przede wszystkim Biuro Informacji Kredytowej (BIK). Co więcej, Pikassa zajrzy też do rejestrów Biur Informacji Gospodarczej (BIG). Z tego grona pobierze raport z BIG InfoMonitor, Krajowego Rejestru Długów (KRD) oraz ERIF.

Kiedy należy się spodziewać pieniędzy na koncie?

Pikassa ma swoje konto tylko w jednym banku – PKO BP. Ponadto jednak korzysta z usługi szybkich przelewów. Powoduje to, że praktycznie każdy konsument może liczyć na sprawną wypłatę przyznanej pożyczki.

Zarówno osoby z rachunkiem w PKO BP, jak i pożyczkobiorcy z kontami w innych bankach, powinni doczekać się środków na koncie w czasie wynoszącym nie więcej niż kilkanaście minut. To dobra informacja dla osób, które pilnie potrzebują pieniędzy.

Czy Pikassa przewiduje możliwość przedłużenia pożyczki?

Na stronie internetowej ani w regulaminie firmy pożyczkowej Pikassa nie znaleźliśmy informacji na temat możliwości dokonania przedłużenia pożyczki, zwanego też refinansowaniem. Oznacza to, że konsument pod bezwzględnym rygorem jest zobowiązany zawsze terminowo spłacać wszystkie kolejne raty za wykorzystaną pożyczkę.

Brak wywiązywania się z tego obowiązku, może prowadzić do poważnych konsekwencji – włącznie z objęciem działaniami windykacyjnymi i nałożeniem przez Pikassę odsetek za opóźnienie w spłacie.

Sposoby weryfikacji pożyczkobiorców w Pikassa

Po złożeniu wniosku pożyczkowego podane dane osobowe będzie trzeba poddać weryfikacji. To standardowe działanie w celu zachowania podstawowych środków bezpieczeństwa, które chroni interesy zarówno pożyczkobiorcy (przed ryzykiem wyłudzenia), jak i pożyczkodawcy (przed pożyczeniem środków oszustowi).

Aby szybko potwierdzić tożsamość, w regulaminie Pikassa możemy przeczytać, że konieczne będzie dokonanie przelewu weryfikacyjnego. Czynność ta jest banalnie prosta – należy przelać symboliczną kwotę 1 złotego na wskazany numer rachunku bankowego pożyczkodawcy.

Po tym, jak przelew zostanie zaindeksowany i zatwierdzony przez bank, wyrazi on zgodę na poczynienie dalszych kroków w celu sfinalizowania umowy pożyczki. Przelew weryfikacyjny powinien podlegać zwrotowi.

Co więcej, osoby preferujące szybsze i wygodniejsze sposoby na weryfikację, mogą też potwierdzić tożsamość za pomocą aplikacji Instantor. Automatycznie loguje się ona od rachunku bankowego i szybko weryfikuje historię wpływów na konto, zachowując najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Czym wyróżnia się Pikassa wśród innych pożyczkodawców?

Pikassa to bez wątpienia jedna z tych firm oferujących pożyczki długoterminowe online, które zasługują na uwagę szerokiego grona konsumentów. Oferta wyróżnia się nie tylko prostą i stosunkowo przejrzyście rozplanowaną stroną internetową, ale dużymi kwotami środków pieniężnych do pożyczenia, sięgającymi nawet 40 000 złotych.

Co więcej, warto też docenić możliwość uzyskania pożyczki w 100% online. Ponadto – także mało restrykcyjne wymagania pod kątem wieku, które otwierają drogę do uzyskania pożyczki każdemu pełnoletniemu konsumentowi.

Pikassa – dane firmy

Pikassa

Mash Poland Sp. z o.o.

Rodzaj: Firma pożyczkowa
Numer REGON: 146157665
Numer NIP: 5252532791
Numer KRS: 0000422999
Adres Firmy: Aleje Jerozolimskie 172 02-486 Warszawa
4.6/5 - (52 votes)
Opinie klientów o Pikassa.pl (0)
Dodaj opinię