Oros – opinie klientów i recenzja

Sposób weryfikacji przelew weryfikacyjny
Czas wypłaty nawet w 15 minut
Zaświadczenie o zarobkach Nie
Status osoby fizycznej Tak
Godziny pracy w sobotę 9-17
Godziny pracy w niedziele 9-17
Konto w banku Tak
Wiek pożyczkobiorcy 20 - 75 lat
Pierwsza pożyczka gratis Tak
Maks. kolejna pożyczka 15000 zł
Maks. pierwsza pożyczka 500 - 5 000 zł
Okres spłaty 1 miesiąc
Kwota 500 - 15 000 zł
Metoda wypłaty przelew na konto
Wymagane konto bankowe Tak
Nasza ocena 4
Oprocentowanie 0 %
RRSO 0 %

Przykład dla Pierwszej Promocyjnej Pożyczki w przypadku terminowej spłaty: Jednorazowa opłata rejestracyjna wynosi 0,01 zł. Pożyczka 4000 zł na 30 dni (Promocyjne Warunki Spłaty) RRSO wynosi 0,00%; całkowita kwota pożyczki: 4000 zł; oprocentowanie zmienne: 0,0%; całkowity koszt pożyczki: 0,00 zł, w tym: Prowizja 0,00 zł, Odsetki 0,00 zł; okres obowiązywania umowy: 30 dni; całkowita kwota do spłaty: 4000,00 zł. Przykład dla Pożyczki z Rabatem w przypadku terminowej spłaty: Jednorazowa opłata rejestracyjna wynosi 0,01 zł. Pożyczka 4000 zł na 30 dni (Promocyjne Warunki Spłaty) RRSO wynosi 1410,33%; całkowita kwota pożyczki: 4000 zł; oprocentowanie zmienne: 17,5%; całkowity koszt pożyczki: 1000,00 zł, w tym: Prowizja 942,47 zł, Odsetki 57,53 zł; okres obowiązywania umowy: 30 dni; całkowita kwota do spłaty: 5000,00 zł. Przykład dla Pierwszej Promocyjnej Pożyczki i Pożyczki z Rabatem w przypadku braku terminowej spłaty: Jednorazowa opłata rejestracyjna wynosi 0,01 zł. Pożyczka 4000 zł na 30 dni (standardowe warunki) RRSO wynosi 1915,52%; całkowita kwota pożyczki: 4000 zł; oprocentowanie zmienne: 17,5%; całkowity koszt pożyczki: 1120,00 zł, w tym: Prowizja 1062,47 zł, Odsetki 57,53 zł; okres obowiązywania umowy: 30 dni; całkowita kwota do spłaty: 5120,00 zł. Reprezentatywny przykład Pożyczki: Jednorazowa opłata rejestracyjna wynosi 0,01 zł. Pożyczka 2500 zł na 30 dni (standardowe warunki) RRSO wynosi 1915,52%; całkowita kwota pożyczki: 2500 zł; oprocentowanie zmienne: 17,5 %; całkowity koszt pożyczki: 700,00 zł, w tym: Prowizja 664,04 zł, Odsetki 35,96 zł; okres obowiązywania umowy: 30 dni; całkowita kwota do spłaty: 3200,00 zł.

Marki serwisów pożyczkowych Kuki i Finbo mają kolejnego brata. Razem z najnowszą firmą — Oros tworzą rodzinę produktów od Fincapital sp. z o.o., która od 2016 roku zajmuje się pożyczaniem środków na pokrycie niespodziewanych wydatków.

Oros.pl to kolejna platforma należąca do Fincapital i kolejna pozabankowa firma pożyczkowa, której oferta nieco różni się od pozostałych tego typu na rynku.

Oros udziela chwilówek przez internet w szybki i niewymagający wielu formalności sposób — oczywiście pod pewnymi warunkami, dla osób spełniających określone kryteria. Przyjrzyjmy się co i dla kogo proponuje wspomniany pożyczkodawca.

Jak wygląda oferta pożyczek w Oros?

W Oros możemy pożyczyć od 500 zł do 15 000 zł z 30-dniowym terminem spłaty.

W przypadku pierwszej umowy maksymalna kwota pożyczki to 5 000 zł. Kiedy spłacimy pierwsze zobowiązanie, możemy zaciągnąć kolejne, tym razem z pełnego przedziału kwotowego.

Nie znajdziemy tu pożyczek ratalnych czy innych produktów finansowych. Oferta zawiera jedynie krótkoterminowe pożyczki oraz dwie promocje:

 • Darmowa pożyczka dla nowych klientów;
 • Rabaty dla klientów spłacających w terminie.

Reprezentatywny przykład pożyczki:

Jeśli skorzystamy ze standardowej oferty Oros, bez żadnej promocji, i pożyczymy 2 500 zł na 30 dni:

 • RRSO wyniesie 1915,52%,
 • oprocentowanie pożyczki – 17,5%, tj. 35,96 zł,
 • prowizja – 664,04 zł.

Oznacza to, że wraz z upływem czasu na spłatę, oddamy pożyczkodawcy 3 200 zł, czyli o 700 zł więcej, niż wynosiło nasze zobowiązanie. Jak możemy obniżyć ten koszt? Ot, korzystając z dostępnych promocji.

Oros.pl oferuje szybkie pożyczki krótkoterminowe do 15 tys. zł z 30-dniowym okresem spłaty, oros.pl

Pierwsza pożyczka w Oros za darmo

Jeśli dotychczas nie zaciągaliśmy w Oros żadnych zobowiązań, możemy skorzystać z pierwszej promocyjnej pożyczki, która będzie dla nas całkowicie darmowa.

Promocja polega na obniżeniu kwoty prowizji i odsetek o 100%, co oznacza, że całkowity koszt pożyczki będzie równy zeru i po zakończeniu obowiązywania umowy (30 dni), oddamy dokładnie tyle, ile pożyczyliśmy.

Warunki otrzymania 100% obniżki

 • zawnioskowanie o pożyczkę na kwotę od 4 000 zł do 5 000 zł,
 • pozytywna decyzja kredytowa,
 • spłata należności w terminie.

W przypadku braku terminowej spłaty należność powiększy się o prowizję i odsetki zależne od wielkości pożyczki i zapisów w umowie.

Pożyczki z rabatem w Oros

Promocja pożyczek objętych rabatem gwarantuje promocyjne warunki spłaty. Aby otrzymać rabat polegający na niższych kosztach pożyczki, również należy spłacić zobowiązanie w określonym w umowie, 30-dniowym terminie.

Jeśli przekroczymy okres spłaty, rabat przestanie nas obowiązywać, a firma doliczy odsetki za opóźnienie. W przypadku terminowej spłaty RRSO zmniejszy się dzięki promocji o około 500 punktów procentowych.

Przykładowe kwoty rabatów

Ile więc dokładnie wyniesie obniżka? Od 15 zł do 450 zł. Zgodnie z regulaminem Oros nalicza je indywidualnie i aby zobaczyć wartość rabatu, należy zapoznać się z ofertą dotyczącą konkretnej kwoty po rejestracji konta klienta.

Ogólne warunki otrzymania pożyczki w Oros

Oferta pożyczkodawcy Oros dotyczy jedynie osób:

 • fizycznych (a więc nie złożysz wniosku jako działalność gospodarcza),
 • od 20 do 75 roku życia (nie jest to zatem propozycją dla każdej pełnoletniej osoby),
 • dysponujących numerem telefonu komórkowego oraz własnym rachunkiem bankowym (nie otrzymamy pożyczki nie tylko, jeśli nie mamy konta w banku, ale także, jeśli jest ono zablokowane),
 • posiadających ważny dowód osobisty.

Dodatkowo musimy oczywiście posiadać pełną zdolność do czynności prawnych — to warunek, który jest konieczny w każdej tego typu placówce.

Jeśli wpasowujemy się w powyższy profil klienta, możemy wnioskować o pożyczkę po uprzedniej rejestracji konta. Ważne, abyśmy przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji, dobrze zapoznali się z jej kosztami.

Dostępny zakres pożyczki wraz z terminem spłaty i kosztami

Oto przykłady poszczególnych zobowiązań finansowych wraz z ich kosztem. Pamiętajmy, że okres spłaty każdorazowo wynosi 30 dni.

Jeśli pożyczysz:

 • 500 zł — całkowita kwota pożyczki wyniesie: 640 zł.
 • 1000 zł — całkowita kwota pożyczki wyniesie: 1 280 zł.
 • 2 000 zł — całkowita kwota pożyczki wyniesie: 2 560 zł.
 • 5 000 zł — całkowita kwota do spłaty wyniesie: 6 400 zł.
 • 10 000 zł — całkowita kwota do spłaty wyniesie: 12 800,10 zł.
 • 15 000 zł — całkowita kwota do spłaty wyniesie: 19 210,10 zł.

W powyższym zestawieniu nie zostały uwzględnione promocyjne warunki spłaty oraz kwoty dotyczące pierwszej promocyjnej pożyczki. Lista obejmuje zobowiązania zaciągnięte bez jakichkolwiek rabatów.

Czy Oros sprawdza BIK i inne podobne rejestry dłużników?

Każdorazowo po złożeniu wniosku przez potencjalnego klienta, następuje jego weryfikacja w bazach dłużników. Oros sprawdza konsumentów w:

 • Biurze Informacji Gospodarczej InfoMonitor,
 • Krajowym Rejestrze Długów (KRD),
 • ERIF,
 • Krajowym Biurze Informacji Gospodarczej,
 • Biurze Informacji Kredytowej (BIK).

Zanim to nastąpi, trzeba oczywiście przejść przez procedurę ubiegania się o pożyczkę, która polega na założeniu konta w serwisie Oros i złożeniu wniosku poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie.

Jak wygląda wnioskowanie o pożyczkę u pożyczkodawcy Oros?

Cały proces odbywa się online, jest prosty i nie trwa długo. Polega na wprowadzeniu kilku podstawowych informacji, bez dostarczania zaświadczenia o dochodach, czy jakichkolwiek innych dokumentów.

Wnioskowanie o pożyczkę wymaga założenia konta oraz weryfikacji danych osobowych. Jednorazowa opłata rejestracyjna wynosi 0,01 gr, jeśli wybierzemy weryfikację przelewem bankowym.

Do wyboru mamy również aplikację Kontomatik, która potwierdzi naszą tożsamość podczas logowania do bankowości internetowej.

Wniosek o pożyczkę na Oros.pl w 6 krokach

 1. Po wejściu na stronę internetową ustawiamy suwakiem kalkulatora interesującą nas kwotę i klikamy Weź pożyczkę.
 2. Uzupełniamy swoje dane zgodnie z zapytaniami z formularza.
 3. Ustalamy hasło logowania do naszego panelu klienta. Całość weryfikujemy kodem otrzymanym w postaci SMS-a.
 4. Wypełniamy wniosek o pożyczkę, podając kolejne informacje, tym razem dotyczące głównie naszych finansów.
 5. Weryfikujemy dane przy pomocy rachunku bankowego i wysyłamy wniosek, który trafia do analizy.
 6. Oczekujemy na decyzję pożyczkową, o której zostaniemy poinformowani niezależnie od wyniku. Jeśli będzie pozytywna, Oros od razu wykona przelew na odpowiednią kwotę. Dzięki usłudze Blue Cash może to zrobić 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Jak szybko kwota pożyczki trafi na konto bankowe?

W większości przypadków gotówka pojawia się na rachunku w 15 minut od pozytywnego rozpatrzenia wniosku. Wszystko zależy jednak od naszego banku i godzin sesji międzybankowych.

Oros posiada rachunki w następujących bankach:

 • PKO Bank Polski i Inteligo
 • mBank
 • Santander
 • Alior Bank
 • T-mobile
 • Bank BPH
 • Millennium Bank

Co w sytuacji, gdy pojawi się problem z terminową spłatą pożyczki w Oros?

W takim wypadku koniecznie zadzwońmy na infolinię firmy i poinformujmy o tym pracownika. Przedstawiciel Oros zaproponuje nam dostępne rozwiązania. Najczęściej będzie to przedłużenie terminu spłaty pożyczki.

Ważne, abyśmy nie czekali, aż skończy się okres obowiązywania umowy, tylko poinformowali pożyczkodawcę o problemie niezwłocznie. W przeciwnym razie możemy narazić się na dodatkowe koszty oraz windykację, sąd i komornika.

Opinie klientów Oros

Wśród opinii klientów firmy słychać sporo zalet na jej temat.

 • Darmowa pierwsza pożyczka
 • Możliwość pożyczenia aż 15 000 zł
 • Minimum formalności
 • Biuro Obsługi Klienta działające 7 dni w tygodniu
 • Brak konieczności przedstawiania zaświadczenia o dochodach
 • Bezkosztowy sposób weryfikacji danych

Natomiast w kwestii obszarów do poprawy wskazywane są braki w ofercie dotyczące:

 • możliwości rozłożenia spłaty na raty (szczególnie w przypadku dużych kwot),
 • zaciągnięcia darmowej, pierwszej pożyczki w kwocie niższej niż 4 000 zł,
 • brak produktów dla osób w wieku 18-19 lat.

Dla kogo jest pożyczka w Oros?

Oferta z oros.pl jest dla każdego, kto w serwisach pozabankowych firm pożyczkowych szuka prostych i szybkich rozwiązań na zastrzyk finansowy. Ofertę szczególnie docenią osoby, które chcą pożyczyć dużą ilość gotówki, ponieważ firma proponuje nawet 15 000 zł.

Umowa z Oros jest też korzystna dla nowych klientów, którzy chcą pożyczyć od 4 000 do 5 000 zł, ponieważ przy tych kwotach, całkowity koszt pożyczki wyniesie zero złotych.

Dane firmy

Nazwa firmyFincapital sp. z o.o.
Adresul. Postępu 18B, 02-676 Warszawa
NIP:7010642695
KRS:0000653383
REGON:366100525

Dane kontaktowe

 • Nr telefonu: 22 153 00 01
 • E-mail: info@oros.pl

Dni i godziny pracy Działu Obsługi Klienta:

 • Poniedziałek — Piątek: 8:00-20:00
 • Sobota — Niedziela: 9:00-17:00
5/5 - (1 vote)
Opinie klientów o Oros (0)
Dodaj opinię

Sprawdź ofertę Oros