Oferta kredytowa ING. Kredyt gotówkowy i jego koszty.

kredyt w ing

Na początku 2021 roku banki udzieliły kredyty gotówkowe w kwocie o 10,5% wyższej w stosunku do danych ze stycznia roku poprzedniego. Średnia wartość kredytu to 21 117 zł.1 O wyższe i niższe kwoty można wnioskować między innymi w ING Banku Śląskim. Sprawdzamy ofertę kredytową tej instytucji. Który z oferty ING kredyt gotówkowy jest najlepszy?

Charakterystyka banku ING Bank Śląski 

Powstały w 1988 roku ING Bank Śląski jako Bank Śląski jest bankiem uniwersalnym, częścią holenderskiej ING Groep. Świadczy usługi dla klientów indywidualnych oraz firm i instytucji. Udostępnia dla klientów różne kanały komunikacji, dostęp do konta bankowego i innych usług poprzez Moje ING – system bankowości elektronicznej oraz aplikację Moje ING Bank mobile w App Store i Google Play. 

Oferta ING kredyt gotówkowy z promocją

Oferta kredytowa ING to aktualnie:

 • brak prowizji oraz niższe oprocentowanie,
 • zniżka na ubezpieczenie komunikacyjne dla kredytobiorców,
 • pożyczka z konsolidacją bez prowizji i obniżonym oprocentowaniem dla klientów mających 7 zobowiązań z innych banków,
 • zwrot prowizji z pożyczki przeznaczonej na zakup produktów ekologicznych w formie tzw. Ekopożyczki.

Klasyczny kredyt gotówkowy ING oferuje pod nazwą pożyczki gotówkowej, która umożliwia sfinansowanie dowolnych wydatków i dostępna jest od 1000 zł do 200 tys. zł na okres do 10 lat. Pieniądze na konto kredytobiorcy wpływają nawet tego samego dnia, jeśli dopełni on wszelkich formalności sprawnie i pod warunkiem, że nie będzie konieczna dodatkowa ocena ryzyka i zdolności kredytowej.

Działalność kredytowa ING Banku Śląskiego wymierzona jest w kierunku klienta indywidualnego oraz firmowego. W ING kredyt dla firm występuje nawet do 1,2 mln zł na dowolny cel, a do tego przedsiębiorcy mogą skorzystać z linii kredytowej zabezpieczonej przez Bank Gospodarstwa Krajowego. 

Kalkulator kosztów kredytu gotówkowego w ING 

Ostateczny koszt wynikający z umowy kredytowej dla kredytobiorcy uzależniony jest od aktualnej oferty i obowiązujących promocji. Na stronie banku znajduje się kalkulator, z którego można uzyskać informacje o tym, ile wynosi prowizja, oprocentowanie i rata wraz ze składką za ubezpieczenie lub bez. 

O tym, ile wynosi RRSO, można dowiedzieć się ze strony banku. Warto porównać je poprzez ranking kredytów gotówkowych. Bank ING przy pożyczce gotówkowej stosuje oprocentowanie stałe w zobowiązaniach zaciąganych ze spłatą do 3 lat. Przy dłuższym okresie kredytowania pojawia się oprocentowanie zmiennie. Aktualne koszty to:

 • 0 zł za prowizję do 5 kwietnia 2021 roku,
 • oprocentowanie 5,99% dla pożyczki z ubezpieczeniem do 5 kwietnia 2021 roku (obniżone z 6,70%),
 • oprocentowanie 6,99% dla pożyczki nieubezpieczonej do 5 kwietnia 2021 roku. 

W ING kredyt gotówkowy na 20 tys. zł z okresem kredytowania na 36 miesięcy wiąże się z następującymi kosztami:

 • prowizja 0 zł,
 • oprocentowanie 5,99%,
 • ratą ze składką ubezpieczeniową 664,45 zł. 

W przypadku braku ubezpieczenia kredytobiorca będzie musiał uiszczać ratę w wysokości 617,57 zł. Oprocentowanie w tym przypadku wynosi 6,99%. 

Warunki i zasady konieczne, by uzyskać kredyt gotówkowy ING

Nie trzeba mieć umowy o pracę, aby uzyskać pozytywną decyzję. Kredytodawca akceptuje różne źródła dochodów, włącznie z umową na zlecenie czy umową o dzieło oraz dochodami z działalności gospodarczej. Bank nie dyskredytuje osób pracujących za granicą, ale tylko wtedy, gdy otrzymują oni wynagrodzenie w polskiej walucie. W przypadku, gdy dochód nie jest przelewany na konto w ING Banku Śląskim, wnioskujący o kredyt zostaną poproszeni o zaświadczenie o wysokości dochodów. Formularz dostępny jest do pobrania na stronie banku.

O kredyt mogą ubiegać się dwie niespokrewnione osoby. Ci, którzy nie są klientem banku, mogą otworzyć konto przez internet i zyskać do 160 zł w promocji. Żeby zabezpieczyć spłatę kredytu, trzeba skorzystać z ubezpieczenia na wypadek choroby czy utraty pracy. 

Jak wnioskować o kredyt w ING? Kody promocyjne dla korzystających z oferty

Zawnioskować o kredyt można poprzez: 

 • ING bank online w przeglądarce lub aplikacji,
 • dołączenie do grona klientów banku, zakładając konto i skorzystanie z funkcjonalności bankowości internetowej,
 • kontakt telefoniczny.

Bank udostępnił kod promocyjny ING dla kredytu zaciąganego przez użytkowników Moje ING, którzy złożą wniosek w terminie od 8 lutego 2021 do 31 marca 2021 i spełnią dodatkowe warunki:

 • mają konto w banku w polskiej walucie,
 • wpiszą hasło AUTO we wniosku,
 • podpiszą umowę elektronicznie poprzez Moje ING lub w formie papierowej w czasie ważności decyzji kredytowej,
 • nie odstąpią od umowy oraz nie spłacą zobowiązania przed przekazaniem nagrody.

Skorzystanie z promocji pozwala na uzyskanie 15% zniżki na OC lub pakiet OC/AC. Rabat pozostanie ważny do 30 czerwca 2021 roku.

Żeby otrzymać kredyt, trzeba:

 • złożyć wniosek – w przypadku stałych klientów nie jest wymagane zaświadczenie o dochodach,
 • poczekać na sprawdzanie zdolności kredytowej i przedstawienie warunków,
 • zaakceptować ofertę i sprawdzić konto, na które zostaną przelane środki. 

Pożyczka w ING w różnej formie

ING Bank Śląski ma w ofercie standardowy kredyt gotówkowy, a także pożyczkę z konsolidacją i pożyczkę hipoteczną. Alternatywy głównego finansowania pozwalają na uzyskanie środków pieniężnych w wyższych kwotach. Pierwsze to w jednej części dodatkowa gotówka na dowolny cel, a w drugiej konsolidacja kredytów na spłatę do 7 różnych zobowiązań z innych banków. Drugie to pożyczka zabezpieczona nieruchomością na okres maksymalnie 25 lat do 80% wartości zabezpieczenia.

Kredyt w ING opinie o flagowym produkcie kredytowym

W porównaniu do ofert kredytu gotówkowego innych banków proponowany w ING kredyt gotówkowy jest ciekawym sposobem finansowania, zwłaszcza dla stałych klientów. Korzystając z niego w ramach promocji można oszczędzić, bo bank nie dolicza prowizji. Atutem oferty jest szybka wypłata pieniędzy. Proponowana pożyczka gotówkowa bez prowizji i z obniżonym oprocentowaniem może zostać rozłożona na dość długi czas, bo do 10 lat.

Kontakt z ING Bank Śląski

Dane o ING Bank Śląski:

Adres siedziby głównejul. Sokolska 34 40-086 Katowice
KRS0000005459
NIP634-013-54-75
ING Bank swiftINGBPLPW

Kontakt z bankiem możliwy jest poprzez:

 • ING Bank infolinia dostępna 24/7 pod numerem 801 222 222 lub +48 32 357 00 69,
 • czat dla klientów w Moim ING,
 • formularz kontaktowy,
 • wizytę w oddziale.

https://media.bik.pl/informacje-prasowe/646723/newsletter-kredytowy-bik-najnowsze-dane-o-sprzedazy-kredytow-w-polsce-styczen-2021-r

5/5 - (1 vote)
Komentarze (0)
Zostaw komentarz