Oferta konta maklerskiego XTB.

konto maklerskie xtb

Każdy inwestor ma własne preferencje odnośnie tego, jakie konto maklerskie zapewni mu wygodę transakcji. Nowoczesne platformy inwestycyjne to coraz ciekawsze narzędzia do inwestycji. Wybór konkretnej ma ogromne znaczenie w inwestowaniu posiadanego kapitału.

Sprawdź, na czym można zarabiać, otwierając konto maklerskie XTB, dedykowane początkującym i zaawansowanym inwestorom. Oferta domu maklerskiego wywodzącego się z Polski jest jedną z najpopularniejszych. Przekonaj się, czy w przypadku brokera XTB opinie klientów potwierdzą slogany reklamowe. 

Czym jest XTB?

XTB dom maklerski

Firma XTB, ściślej X-Trade Brokers, ma zasięg międzynarodowy, a wywodzi się z Polski. Założona została w 2002 roku, a od 2016 roku jest spółką notowaną na polskiej giełdzie papierów wartościowych w Warszawie. Działalność domu maklerskiego podlega regulacjom Komisji Nadzoru Finansowego. Broker posiada licencję polską, brytyjską i cypryjską, a lokowane przez klientów środki są objęte systemem rekompensat Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych. Do 22,500 euro zwracanych jest 90% środków.  

Oferta konta maklerskiego XTB

Obecna oferta to szeroka lista produktów, wśród których są akcje, ETF-y (ponad 200), instrumenty pochodne na waluty, indeksy, kryptowaluty i surowce. W XTB akcje Tesla czy Netflix są dostępne dla inwestorów bez prowizji. XTB zapewnia dostęp do międzynarodowego rynku inwestycyjnego. Posiadacz konta maklerskiego XTB zyskuje możliwość poruszania się na globalnym rynku inwestycji, a przy okazji może skorzystać z materiałów edukacyjnych. W XTB kurs inwestowania dostępny jest online i obejmuje różne tematyki, m.in. dotyczącej wyceny akcji oraz rynków na podstawie najważniejszych wskaźników analizy fundamentalnej. Dzięki XTB giełda przestaje być tajemną sferą. 

KLIKNIJ I ZAŁÓŻ KONTO MAKLERSKIE W XTB

Warto dodać, że w XTB dywidendaw roku 2021 jest znacznie wyższa niż w latach poprzednich i spółka wypłaci 1,79 zł na akcję. W październiku 2020 roku ruszyła promocja, dzięki której inwestorzy mogą kupować i sprzedawać akcje z zerową prowizją. To konkurencyjne zagranie, gdyż znany brokerzy obecnie zwiększają wysokość prowizji.

Koszty, bonusy i promocje w ofercie konta maklerskiego XTB

Inwestor, który zdecyduje się na otworzenie konta w XTB nie zapłaci za usługę aktywacji rachunku. Koszt jego użytkowania to 10 euro rocznie, jednak tej opłaty można uniknąć poprzez aktywność.

Przykładowe opłaty prezentuje poniższa tabela:

Prowadzenie konta 10 EUR – gdy nie zostanie zrealizowana żadna transakcja w ciągu 365 dni
Wypłata środków na rachunek bankowy Klienta0 zł lub 50 zł – gdy kwota przelewu wynosi poniżej 500 zł
Spread (różnica między ceną kupna a ceną sprzedaży)od 0 do 2 pipsów (np. para walutowa EUR/USD to 0,9 pipsów)
ProwizjaBrak prowizji za obrót akcjami i funduszami ETF do wysokości obrotu 100 tys. euro
Zasilenie konta kartą płatnicząprowizja 0,66% od wartości wpłaty w PLN, prowizja 0,70% od wartości wpłaty w EUR, prowizja 0,95% od wartości wpłaty w USD

Cashback przewidziano dla aktywnych klientów ze statusem klienta profesjonalnego. 

Jak założyć konto w XTB?

Inwestycje na rynku finansowym można rozpocząć szybko, gdyż konto maklerskie XTB można założyć w kilka chwil przez internet. Należy wypełnić formularz, podając:

 • adres e-mail,
 • hasło,
 • dane osobowe, adresowe i kontaktowe.

W procesie zakładania konta inwestor podaje od razu: 

 • jaki typ konta go interesuje,
 • w jakiej walucie będzie się rozliczał,
 • informacje o planach inwestycyjnych.
KLIKNIJ I ZAŁÓŻ KONTO MAKLERSKIE W XTB

Dodatkowo powinien wypełnić test z wiedzy o inwestowaniu. Kolejny krok to przesłanie skanów dokumentów celem weryfikacji tożsamości. Później pozostaje już tylko zalogować się do konta i zdeponować na nim środki. 

Dodatkowe konto zakłada się poprzez logowanie do XTB pokój inwestora. Należy otworzyć kartę „Konta”, a następnie kliknąć zielony przycisk „Dodaj nowe konto rzeczywiste”. 

Przed skorzystaniem z oferty warto sprawdzić ranking kont maklerskich, by upewnić się, czy obecnie nie jest dostępna lepsza propozycja w innym domu maklerskim.

Platformy transakcyjne 

Klienci mogą inwestować na platformie xStation i MT4. Pierwsza dostępna jest dla nowych klientów. Bardziej zaawansowana platforma MT4 wyróżnia się społecznością i bogatą biblioteką zewnętrznych narzędzi do tworzenia wykresów. Podstawowa platforma xStation umożliwia korzystanie z funkcji ułatwiających inwestowanie i znana jest z przystępnego layoutu. Dostępna jest w wersji mobilnej. 

XTB opinie

Broker XTB opinie w Internecie 

W XTB istnieje możliwość otwarcia i korzystania z aż czterech rachunków, co pozwala na szybki transfer środków między kontami. O rachunku inwestycyjnym w XTB opinie ekspertów są różne.

Plusem jest przede wszystkim:

 • szerokie spektrum dostępnych instrumentów,
 • lokalny oddział,
 • wsparcie języka polskiego,
 • konkurencyjne prowizje,
 • nowoczesna aplikacja mobilna.

Minusem z kolei brak dostępu do rynku obligacji New Connect, Catalyst. Konto w XTB zyskało status Najlepszego Konta Maklerskiego 2019 roku według portalu Kontomatik. 

Ten, kto nie jest pewien swojej decyzji o skorzystaniu z usług XTB, może uruchomić rachunek w wersji demonstracyjnej. W XTB demokonto to nie tylko dostęp do ponad 4000 instrumentów CFD oraz akcji z 16 giełd, ale także wsparcie edukacyjne Trading Academy. Okres aktywności tej wersji konta wynosi 30 dni i za założenie nie przewidziano opłat.

Kontakt z XTB

Z domem maklerskim XTB kontakt możliwy jest w różnych językach. Pomoc przez telefon dostępna jest pięć dni w tygodniu całodobowo pod numerem +48 22 201 95 60. Kontakt mailowy dostępny jest pod adresem pomoc@xtb.pl. 

Brak ocen tego wpisu - bądź pierwszy!
Komentarze (0)
Zostaw komentarz