Oferta konta maklerskiego w ING – w co można inwestować ?

konto maklerskie ING

Funkcjonalność kont maklerskich bywa różna w zależności od oferty. Dla inwestorów znaczenie ma również wysokość kosztów transakcyjnych. Przedstawiamy szczegóły oferty rachunku maklerskiego w ING. Informujemy, w co można inwestować i jakie są opłaty za konto maklerskie.

Czym wyróżnia się i jak działa konto maklerskie ING?

Oferowane przez bank konto maklerskie ING dostępne jest w dwóch wariantach:

 • aktywnym – dla aktywnych inwestorów, którzy inwestują przeciętnie kwotą 10 tys. zł na miesiąc,
 • elastycznym – dla inwestorów okazjonalnych, inwestujących sporadycznie.

Różnią się one nie tylko tym, do kogo zostały skierowane, ale także kosztami i funkcjonalnościami. Dostęp do obu kont możliwy jest za pośrednictwem serwisu internetowego w Moje ING poprzez Moduł Makler oraz aplikacji ING Makler Mobile (dostępna dla posiadaczy smartfona z systemem Android i iOS). Można kupować i sprzedawać akcje bezpośrednio z poziomu bankowości internetowej, nie potrzeba dodatkowych danych do logowania. Wystarczy zalogować się i wybrać zakładkę Moduł Makler.

Aplikacja umożliwia inwestowanie na giełdzie przez smartfona. Możliwe jest składanie zleceń, analizowanie notowań i sprawdzanie portfela z dowolnego miejsca z dostępem do sieci. Trzeba mieć na uwadze, że oferta konta maklerskiego ING dostępna jest dla posiadaczy konta osobistego.

Działanie rachunku maklerskiego jest łatwe. Wystarczy zasilić je przelewem z ROR, aby móc kupować instrumenty finansowe. Każdy ruchu w ramach konta odbywa się za pośrednictwem Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych.

Jak założyć konto maklerskie w ING?

Niezależnie od tego, w jakim wariancie inwestor zamierza korzystać z rachunku, najpierw musi otworzyć konto elastyczne. Dopiero później będzie mógł zmienić wariant w ramach oferty. Z oferty można skorzystać za pośrednictwem bankowości internetowej. To opcja dla korzystających z ROR-u. Nowi klienci zmuszeni są do założenia konta osobistego z bankowością internetową. Mogą tego dokonać na selfie, przez telefon lub aplikacji Moje ING mobile. Wówczas mogą skorzystać z konta dla inwestorów. 

ZŁÓŻ WNIOSEK O KONTO MAKLERSKIE W ING

Zawarcie umowy o rachunek maklerski przez internet obywa się po:

 • wypełnieniu formularza na stronie banku – konieczne są dane z dowodu osobistego,
 • potwierdzeniu numeru telefonu – konieczny telefon komórkowy z aktywnym numerem,
 • załączeniu do wniosku zdjęcia bądź skanu dowodu osobistego,
 • wykonaniu przelewu z posiadanego już rachunku,
 • wyborze z oferty ING w bankowości internetowej odpowiedniego produktu z działu „inwestycje”,
 • otwarciu konta maklerskiego.

W przypadku wątpliwości co do tego, jak założyć konto maklerskie ING, można skontaktować się z infolinią biura maklerskiego, dostępną w dni robocze. 

Alternatywą jest otwarcie konta w oddziale banku. Żeby przenieść konto maklerskie wraz z akcjami do ING, należy najpierw założyć nowe konto, a następnie w dotychczasowym biurze maklerskim złożyć dyspozycję przeniesienia akcji.

Opłaty za konto maklerskie w ING

Inwestor korzystający z wersji elastycznej konta nie płaci nic za otwarcie konta i prowadzenie rachunku. Darmowe są również przelewy na rachunki prowadzone w polskich bankach, dostęp do wiadomości rynkowych (Wiadomości Agencji Reuters) i korzystanie z internetowej bankowości. Aktywny inwestor musi liczyć się z comiesięczną opłatą za prowadzenie konta w wysokości 10 zł. Prowizja za każde składane przez internet zlecenie wynosi 0,30% wartości transakcji w ramach konta elastycznego i odpowiednio 0,19% w ramach konta aktywnego. Trzeba liczyć się z opłatą za przelewy walutowe – 5 zł w przypadku przelewów europejskich na rachunek prowadzony w banku krajowym lub zagranicznym i 40 zł za pozostałe przelewy walutowe.

Funkcjonalność konta maklerskiego w ING

Posiadacz tego rodzaju konta może inwestować w:

 • akcje wchodzące w skład indeksów WIG20, mWIG40 i sWIG80, a ponadto w akcje z rynku New Connect, akcje oferowane w ramach pierwszej oferty publicznej;
 • obligacje skarbowe,
 • fundusze ETF,
 • kontrakty terminowe,
 • strukturyzowane produkty inwestycyjne – certyfikaty Turbo ING N.V.

Ma możliwość inwestowania na polskim rynku pierwotnym i wtórnym. ING Bank Śląski zapewnia dostęp do ponad 100 funduszy zarządzanych przez renomowane Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych.

Moduł Makler to funkcjonalne rozwiązanie umożliwiające wygodną obsługę zleceń, widok notowań w czasie rzeczywistym, poznanie opinii i ocen analityków, dostęp do narzędzi służących prowadzeniu analiz giełdowych. Inwestorzy mogą obsługiwać transakcji przez telefon, korzystając z aplikacji ING Makler Mobile. Program Notowania 4 Max jest dostępny bezpłatnie w wariancie aktywnym. Umożliwia m.in. eksport danych do plików tekstowych i arkuszy kalkulacyjnych, zaawansowane analizy wykresów, otrzymywanie alertów dźwiękowych oraz wizualnych o zmianach cen, wskaźników i ofert w arkuszu. 

Początkujący może uzyskać wiedzę o tym, jak i w co inwestować przez konto maklerskie ING, jak tworzyć własną strategię, jakie są sposoby ograniczania ryzyka. Doradztwo odbywa się poprzez portfel doradcy, indywidualne doradztwo, wsparcie analityczne. Najbardziej aktywni klienci mają dostęp do rachunku OTP Trader, w ramach którego przyznawany jest kredyt do 500% wartości aktywów. 

Podsumowanie i opinie o koncie maklerskim w ING

Oferta ING Banku Śląskiego dla inwestorów w zakresie rachunku maklerskiego jest atrakcyjna przede wszystkim ze względu na:

 • brak opłat za założenie konta, 
 • darmowe oraz nielimitowane przelewy w polskiej walucie,
 • dostęp przez aplikację mobilną,
 • brak opłat za przechowywanie instrumentów finansowych,
 • duży dostęp do darmowej wiedzy,
 • zintegrowanie z rachunkiem osobistym (brak kolejnych danych do logowania).

Użytkownicy wskazują na brak dostępu do rynków zagranicznych. 

Brak ocen tego wpisu - bądź pierwszy!
Komentarze (0)
Zostaw komentarz