Oferta Biura Maklerskiego mBanku. Jak założyć konto maklerskie w mBank?

konto maklerskie w mBank

Niezadowoleni z obecnie posiadanego konta maklerskiego lub początkujący inwestorzy poszukują idealnego rachunku, który spełni ich oczekiwania. W mBank konto maklerskie dostępne jest zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Przedstawiamy bliżej ofertę jednego z biur maklerskich należącego do banku.

Jak działa dom maklerski mBank?

Dom Maklerski mBank to nazwa wyodrębnionej jednostki banku mBank S.A. Od 2016 roku został włączony w struktury banku. Biuro Maklerskie mBank należy do wiodących biur maklerskich na polskim rynku kapitałowym. Posiada zezwolenie na prowadzenie działalności maklerskiej od Komisji Nadzoru Finansowego. 

Oferta konta maklerskiego w mBank – kto może inwestować?

Oferta na konto maklerskie mBank dotyczy rachunku inwestycyjnego z rozbudowanym serwisem analitycznym, w ramach którego dostępne są transakcyjne aplikacje mobilne i kredyty maklerskie do 1 mln zł. Dla średnio i zaawansowanego inwestora przewidziano szczególną ofertę Prywatnego Maklera. Polega ona na dostępie do zindywidualizowanej obsługi przez przypisanego maklera, z którym realizowane są zadania inwestycyjne i kwestie techniczne, a także do analiz fundamentalnych i technicznych.

Oprócz tego można skorzystać z usługi zintegrowanej z rachunkiem rozliczeniowym eMakler. Jest przewidziana również dodatkowa oferta dla studentów do 26. roku życia. Konto inwestycyjne w mBank zapewnia dostęp do rynków zagranicznych.

Możliwe jest inwestowanie w instrumenty notowane na giełdach zagranicznych: LSE, Deutsche Börse, NYSE & NASDAQ. Dla klientów mBank giełda dostępna jest zarówno w przypadku konta inwestycyjnego, jak i w usłudze eMakler. Oferty innych brokerów można znaleźć poprzez ranking kont maklerskich.

ZAŁÓŻ KONTO MAKLERSKIE W mBANKU

Ile kosztuje konto maklerskie w mBank? Tabela kosztów

W mBank za konto maklerskie opłaty są zależne od tego z jakim produktem umożliwiającym inwestycje mamy do czynienia. Poniżej przedstawiamy tabelę z kosztami standardowego konta, usługi eMakler, a także konta studenckiego. 

UsługaRachunek inwestycyjny Usługa eMaklerRachunek studencki dla inwestora 
Założenie kontabezpłatnie / 50 zł przy braku zgody na komunikację elektronicznąbezpłatniebezpłatnie
Prowadzenie rachunku25 zł za pół rokubezpłatniebezpłatnie
Przelewy na rachunki bankowedo mBank bezpłatnie, do innych banków 5 złbezpłatniedo mBank bezpłatnie, do innych banków 5 zł
Prowizje bazowe dla akcji i obligacji0,39% / 0,19%0,39% / 0,19%0,35% / 0,19%

Od kontaktów na indeksy prowizja w koncie maklerskim mBank wynosi 9 zł. Ostatnia zmiana kosztów inwestowania poprzez BM mBank miała miejsce w październiku 2020 roku, kiedy to przez podwyżki mBank oddalił się od liderów w rankingu na najtańsze konto maklerskie w Polsce. 

Jak założyć konto maklerskie w mBank?

Żeby móc korzystać z konta maklerskiego w mBank, należy założyć je, wypełniając wniosek online, następnie zasilić rachunek dowolną kwotą. Po otrzymaniu wiadomości o aktywacji konta można zacząć inwestować. 

Niezbędne jest potwierdzenie tożsamości, którego można dokonać zdalnie lub w Biurze Maklerskim na ul. Prostej 20 w Warszawie. Potwierdzenie elektroniczne wymaga wykonania zdjęć lub skanów dowodu osobistego bądź paszportu prezentujących obie strony dokumentów, a także obu stron prawa jazdy bądź paszportu ze zdjęciem. W przypadku nieposiadania tych dokumentów można przedstawić kartę pobytu, decyzję podatkową (jeśli zawiera PESEL), legitymację emeryta lub rencisty, książeczkę wojskową/żeglarską, polisę ubezpieczeniową lub legitymację studencką/szkolną (jeśli zawiera PESEL).

Po przesłaniu kompletnego wniosku online dom maklerski przesyła mailowo dokumenty potwierdzające elektroniczne zawarcie umowy. Wiadomość zawiera zaszyfrowany załącznik. Hasło do zapoznania się z nim wysyłane jest w wiadomości SMS na podany we wniosku numer telefonu komórkowego. Kolejny krok to przelew weryfikacyjny, który powinien być wykonany z rachunku osobistego. Po weryfikacji wpłaty posiadacz konta maklerskiego otrzyma dane dotępu do serwisu mInwestor. W mBank konto maklerskie wymaga potwierdzenia tożsamości zarówno za pomocą dokumentu, jak i rachunku bankowego.

ZAŁÓŻ KONTO MAKLERSKIE W mBANKU

Studenckie konto maklerskie w mBank

Początkującym, młodym w inwestorom w wieku od 18 do 26 lat dedykowane jest konto studenckie. Do jego założenia wymagane jest okazanie ważnej legitymacji studenckiej. Żeby skorzystać z oferty, we wniosku online należy wybrać „Rachunek Studencki” w polu „Uprawnienia do pakietów”. 

Czy trzeba być klientem mBanku, żeby korzystać z konta maklerskiego?

Osoby niebędące klientem mBank mogą założyć konto maklerskie mBank, gdyż nie jest ono powiązane z kontem osobistym. Można korzystać z niego poprzez odrębną platformę transakcyjną mInwestor. Inwestycje poprzez mBank może prowadzić osoba posiadająca polskie obywatelstwo, mająca PESEL oraz dowód osobisty. Posiadacz rachunku rozliczeniowego w mBank w formie eKonto, mKonto może w jego ramach aktywować usługę maklerską eMakler.

Konto maklerskie w mBank – opinie w internecie

Rachunek maklerski w mBank cieszy się dużą popularnością i dobrymi opiniami. W 2020 roku to właśnie to konto było najpopularniejsze. Według danych liczba rachunków wzrosła o 60,2 tys. Na drugim miejscu jest konto w ING Bank Śląski, na trzecim z kolei rachunek maklerski w PKO BP. Jeśli chodzi o mBank konto maklerskie opinie posiadaczy są pozytywne, choć w ostatnim czasie przybyło negatywnych z względu na usterki techniczne. 

Kontakt 

W mBank konto maklerskie dostępne jest przede wszystkim w ramach systemu transakcyjnego oraz pod numerem telefonu 22 697 49 49. Usługa eMakler w ramach systemu mBank i poprzez mLinię: 801 300 800. Siedziba znajduje się w Warszawie przy ul. Prostej 18. Punkt usług maklerskich z kolei przy ul. Prostej 20.

Brak ocen tego wpisu - bądź pierwszy!
Komentarze (0)
Zostaw komentarz