Notus Finanse – opinie klientów i recenzja

Notus Finanse logo

Notus Finanse to jedna z największych w Polsce firm, które profesjonalnie specjalizują się w usługach finansowego pośrednictwa. Ta instytucja pomaga w wyborze najlepszej oferty poszczególnych produktów bankowych.

Na przestrzeni ponad 16 lat działalności, to wywodzące się ze stołecznej Warszawy przedsiębiorstwo wyspecjalizowało się w udzielaniu silnie spersonalizowanych kredytów dostosowanych na miarę potrzeb określonego konsumenta.

Co warto dodać – firma pośredniczy w udzielaniu kredytów bankowych, nie pożyczek jak wiele innych dużych pośredników finansowych. Co więcej, w swoich usługach przewiduje bardzo zróżnicowane produkty, które obejmują także fundusze inwestycyjne i ubezpieczeniowe, a także usługi faktoringowe i leasingowe.

Słowem – Dom Kredytowy Notus Finanse to wielki hub licznych usług finansowych, które powinny zaspokoić oczekiwania tysięcy klientów. Nie bez powodu firma funkcjonuje w formie stacjonarnych placówek, gdzie doradztwo odbywa się twarzą w twarz. Dzięki szerokiemu zakresowi swojej działalności Notus Finanse wyróżnia się wśród innych ocenianych firm pośrednictwa finansowego

Jak wygląda oferta Notus Finanse?

Jak wspomnieliśmy już wyżej, Notus Finanse nie oferuje klasycznych pożyczek, lecz pośredniczy w udzielaniu m.in. kredytów w bankach. Jako że mówimy o kredytach gotówkowych, to są to zobowiązania udzielane na bardzo elastycznych warunkach. Choć wnioski kredytowe procedowane są trochę dłużej niż wnioski pożyczkowe.

Kwoty kredytów w Notus Finanse sięgają od kilkuset złotych do nawet kilkudziesięciu tysięcy, nie wymagają wskazania celu, a co więcej – za ich pomocą możemy sfinansować wiele różnych potrzeb dotyczących życia prywatnego, które nie sposób wręcz wyliczyć.

Wśród szerokiej palety produktów finansowych w ofercie Notus Finance znajdziemy:

notus finanse opinie

Ile kosztuje zaciągnięcie pożyczki w Notus Finanse?

W przypadku kosztów zaciągnięcia kredytu przy pomocy platformy Notus Finanse, należy pamiętać, że brokerzy zestawiający ze sobą oferty i porównujący je ze sobą stosują politykę, która zawsze będzie wiązać się z „podwójnym kosztem”.

Oprócz prowizji i oprocentowania, jakie nałoży bank, zarobek musi w końcu zyskać także broker. W ten sposób, warto dokładnie zbadać kwestię wszystkich kosztów podczas rozmowy z konsultantem.

Kto może skorzystać z usług Notus Finanse?

Ubiegając się o usługi pośrednictwa w Notus Finanse, należy być przygotowanym na konieczność przejścia dość rozbudowanej weryfikacji tego, czy spełniamy wszystkie wymogi.

Te są w końcu dość obszerne i dość zróżnicowane, gdyż mamy do czynienia z platformą specjalizującą się we współpracy z bankami. Spójrzmy, na jakie przykładowe wymagania należy się przygotować.

 • Konsument musi być w wieku co najmniej 18 lat.
 • Niezbędne jest posiadanie statusu osoby fizycznej oraz pełnej zdolności do podejmowania się czynności prawnych, czym jest np. podpisanie umowy kredytu.
 • Konieczne jest też poddanie się weryfikacji historii kredytowej i ogólnej sytuacji finansowej, która będzie możliwa do przeprowadzenia dzięki pobraniu raportu o historii finansowej w takich bazach jak BIK, KRD, ERIF czy BIG InfoMonitor.
 • Ważne jest też wykazanie, że będziemy w stanie pokryć zadłużenie ze stałego i udokumentowanego źródła dochodów.

Jak skorzystać z oferty Notus Finanse?

Jeśli pasujemy do profilu klienta Notus Finanse, sprawdźmy, jak postarać się o finansowanie.

 1. Na samym początku musimy udać się na portal tego pośrednika finansowego i wybrać interesujący nas produkt bankowy. Wybór jest naprawdę szeroki – od kredytów gotówkowych czy ubezpieczeń aż po hipoteki.
 2. Przed wypełnieniem krótkiego formularza dobrze skorzystać z przygotowanych kalkulatorów, które pozwolą na poznanie orientacyjnych kosztów zobowiązania.
 3. Teraz musimy wprowadzić do krótkiego formularza kontaktowego swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu.
 4. Po kilku minutach odezwie się do nas telefonicznie jeden z konsultantów Notus Finanse, z którym dopniemy wszelkie formalności. A wcześniej omówimy zasady finansowania.
 5. Podpisanie umowy i wypłata środków może odbyć się w jednym z oddziałów Notus Finanse lub online.

Polecamy kalkulatory dostępne na stronie Notus Finanse

Wspominaliśmy już o kalkulatorach, które znajdują się na stronie tego pośrednika. Zdecydowanie warto z nich skorzystać (nawet jeśli nie planujemy współpracować z Notus Finanse). Do wyboru mamy m.in. kalkulator rat kredytu czy kalkulator zdolności kredytowej.

Takie narzędzia pozwalają oszacować, czy będziemy w stanie spłacić swoje zobowiązanie i na jakie koszty musimy się przygotować. Warto jednak pamiętać, że wyniki, jakie otrzymamy, korzystając z takich kalkulatorów, są tylko szacunkowe. Ostateczne warunki finansowania zależą bowiem od zbadania naszej zdolności kredytowej.

Nie przekonuje Cię recenzja Notus Finanse? Sprawdź więc oferty innych pośredników. Jednym z nich jest np. Bancovo.

Zalety i wady Notus Finanse?

Zalety:

 • W ofercie różne odmiany kredytów: kredyty hipoteczne, konsolidacyjne, gotówkowe czy samochodowe.
 • Firma o imponującym doświadczeniu rynkowym, które sięga 2004 roku.
 • Usługodawca koncentruje się w świadczeniu swoich usług w placówkach stacjonarnych, co powinno spotkać się z pozytywnym odbiorem wśród osób wolących podczas zaciągania finansowych zobowiązań zachowanie kontaktu w cztery oczy.
 • Bardzo duża liczba placówek stacjonarnych rozsianych po całej Polsce.
 • Obszerna liczba firm finansowych i banków, które pozostają w stałej współpracy z Notus Finanse.

Wady:

 • Notus Finanse to tylko pośrednik, a nie bezpośredni usługodawca pożyczający pieniądze.
 • Jak to u pośredników, relatywnie wysokie koszty uzyskania pożyczki.
 • W ofercie nie znajdziemy firm pożyczkowych, co oznacza jeszcze większe koszty i utrudnioną dostępność przedstawionych usług.

Dane kontaktowe

 • Telefon:
  +48 22 59 63 963
  603 804 805

Notus Finanse – dane firmy

Notus finanse - Estate Center - Estate Center

NOTUS Finanse S.A.

Rodzaj: Pośrednik pożyczkowy
Numer REGON: 015644697
Numer NIP: 5252286547
Numer KRS: 0000324689
Kapitał zakładowy: 500 000 zł
Adres Firmy: ul. Marszałkowska 76, 00-517 Warszawa
3.3/5 - (14 votes)
Opinie klientów o Notus (0)
Dodaj opinię