NetCredit – opinie klientów i recenzja

Kwota 100 - 5 000 zł
Metoda wypłaty limit na karcie
Czas wypłaty od 15 minut
Pierwsza pożyczka gratis Tak
Maks. kolejna pożyczka 5000 zł
Okres spłaty 1 - 12 miesięcy
Maks. pierwsza pożyczka 500 - 3 000 zł
Godziny pracy w sobotę 08:00-17:00
Okres obowiązywania nieograniczony
Promocja Nie
Oprocentowanie 0 %
Wiek pożyczkobiorcy 20 - 70 lat
Prowadzenie konta Tak
Prowizja 16%
RRSO 0 %

Reprezentatywny przykład dla limitu kredytowego w karcie kredytowej oferowanego przez instytucję pożyczkową, na rzecz której Net Credit Sp. z o.o. świadczy usługę pośrednictwa kredytowego: Dla przykładowej kwoty limitu kredytowego 5.000,00 zł : RRSO wynosi 485,25% (obliczone na dzień 31.03.2022); całkowita kwota limitu: 5.000,00 zł; oprocentowanie stałe w skali roku: 0%; całkowity koszt: 9.600,00 zł, w tym: Prowizja 9.600,00 zł, Odsetki 0 zł; okres obowiązywania umowy: 360 dni; całkowita kwota do spłaty: 14.600,00 zł.

Zmiany na rynku finansowym dotyczą nie tylko tradycyjnych usług bankowych, ale także firm z sektora pozabankowego. Przykładem jest NetCredit, przedsiębiorstwo, które w maju 2022 roku wprowadziło innowacyjną ofertę, niedostępną dotychczas wśród konkurencji, czyli pożyczkę na wirtualnej karcie kredytowej. Jak działa wirtualna karta od NetCredit i ile wynosi limit kredytowy?

NetCredit to firma pożyczkowa należąca do Net Credit Sp. z o.o., działająca na rodzimym rynku od 2011 roku. Przez ponad 10 lat jej specjalizacją były krótkoterminowe, pozabankowe pożyczki online bez zbędnych formalności.

Zmieniające się potrzeby i przyzwyczajenia Polaków doprowadziły do modyfikacji w zakresie oferowanych usług. W maju 2022 roku firma wprowadziła absolutną innowację – zastąpiła krótkoterminowe pożyczki wirtualną kartę kredytową, która ma zrewolucjonizować sektor finansowania pozabankowego.

Co ważne, NetCredit nie zmienia swojego charakteru działalności i w dalszym ciągu świadczy usługę pośrednictwa kredytowego, natomiast wsparcie finansowane jest przez instytucję pożyczkową Twincard Sp. z o.o., na której konto spłacamy zadłużenie.

Czym jest wirtualna karta od NetCredit?

Śmiało możemy powiedzieć, że wirtualna karta od NetCredit jest jak portfel zapewniający bezpieczeństwo finansowe 24/7 i stały dostęp do środków w ramach przyznanego limitu kredytowego.

Warto podkreślić, że jest to rozwiązanie wirtualne, a więc klient nie otrzymuje tradycyjnego ‘plastiku’. Sama wysokość limitu odpowiada wysokości pożyczki gotówkowej, jaką otrzymałby według wcześniejszego schematu działalności firmy NetCredit.

netcredit - strona główna
Pożyczka na karcie kredytowej to nowość od NetCredit. Maksymalnie pożyczymy do 3 tys. zł, netcredit.pl

Aby korzystać z karty kredytowej NetCredit, potrzebny jest jedynie dostęp do internetu, a cała obsługa możliwa jest z poziomu komputera lub smartfona. Opłaty naliczane są dopiero w momencie wykorzystania dowolnej kwoty w ramach swojego limitu, znajdującego się na karcie.

Jeśli nie zdecydujemy się na skorzystanie z przyznanych środków – nie ponosimy żadnych dodatkowych kosztów.

Jakie są zalety korzystania z karty wirtualnej NetCredit?

 • Wirtualna karta NetCredit została stworzona przy współpracy z Mastercard, czyli znanym operatorem kart płatniczych.
 • Jest to rozwiązanie bezpieczne i bardzo wygodne.
 • Ciągły dostęp do środków znajdujących się na karcie daje poczucie bezpieczeństwa i zapewnia wsparcie w przypadku nieoczekiwanych wydatków.
 • Karta kredytowa NetCredit może być wykorzystywana do wypłat gotówki, pod warunkiem że dokonujemy jej przy pomocy czytnika zbliżeniowego.
 • Płacisz wyłącznie za wykorzystany limit.
 • Można spłacić całą wykorzystaną kwotę, część lub tylko minimalną kwotę do zapłaty.
 • Spłacony limit można ponownie wykorzystać.

Jak uzyskać pożyczkę w NetCredit?

Aby wziąć pożyczkę w NetCredit, składamy taką dyspozycję na stronie internetowej firmy, za pomocą prostego formularza rejestracyjnego. Jak to wygląda krok po kroku?

 1. Na stronie internetowej pożyczkodawcy, za pomocą suwaka, wybieramy wysokość limitu kredytowego.
 2. Po kliknięciu pomarańczowego przycisku ‘weź’, rejestrujemy się, otwierając konto użytkownika. W tym miejscu zostaniemy poproszeni o numer telefonu, adres e-mail, a także o wpisanie swojego unikalnego hasła logowania.
 3. Kolejny krok to wypełnienie pozostałych danych osobowych, dlatego najlepiej zawczasu przygotujmy podstawowe dokumenty, takie jak dowód osobisty czy numer konta bankowego.
 4. Po wypełnieniu wniosku NetCredit przystępuje do weryfikacji tożsamości. Do wyboru mamy 3 możliwości:
  • zalogowanie się do bankowości elektronicznej za pomocą usługi Blue Media A.S.,
  • automatyczny przelew weryfikacyjny na rachunek bankowy pożyczkodawcy w wysokości 1 zł z własnego konta bankowego lub
  • przelew tradycyjny.
 5. Jeśli weryfikacja przebiegnie pomyślnie, otrzymujemy umowę i wszystkie niezbędne dokumenty na swój adres mailowy, podany w formularzu. Po akceptacji środki trafiają na kartę i są aktywne bezpośrednio po uruchomieniu, a więc można z nich swobodnie korzystać. Oczywiście w ramach przyznanego limitu.

Wniosek o pożyczkę możemy złożyć także telefonicznie. W tym celu musimy jednak skontaktować się z firmą w godzinach pracy Biura Obsługi Klienta!

Ile wynosi limit kredytowy na karcie?

Limit kredytowy na karcie uzależniony jest od kilku zmiennych, m.in. od tego, czy klient wnioskuje o pożyczkę po raz pierwszy, czy już wcześniej korzystał z oferty NetCredit. Na ten moment propozycja firmy kształtuje się następująco:

 1. Pierwsza pożyczka dla nowych klientów – minimalna kwota pożyczki wynosi 100 zł, natomiast całkowita kwota limitu to 3000 złotych.
 2. Druga i każda kolejna pożyczka dla klientów powracających – maksymalny limit kredytowy na karcie wynosi 5000 złotych.

Na jaki okres przyznawany jest limit kredytowy?

Pożyczka w NetCredit przyznawana jest domyślnie na 360 dni, czyli jeden rok. Dlatego właśnie w momencie wnioskowania nie została udostępniona możliwość określenia terminu spłaty.

Regulowanie zadłużenia odbywa się w miesięcznych cyklach rozliczeniowych, przy czym wysokość spłaty zależy od wysokości wykorzystanych środków w ramach przyznanego limitu.

NetCredit opinie

Co w przypadku nieterminowej spłaty wykorzystanego limitu?

Podobnie jak w przypadku tradycyjnej pożyczki bankowej, tak i w serwisach pozabankowych firm pożyczkowych, klient musi przestrzegać zapisów zawartych w umowie przez cały okres obowiązywania umowy pożyczki. Terminowa spłata zobowiązania jest jednym z nich.

W momencie nieterminowej spłaty minimalnej kwoty do zapłaty od wykorzystanego limitu, NetCredit zacznie naliczać karne odsetki wynoszące obecnie 24% w skali roku, co zauważalnie podnosi koszty pożyczki. Ponadto klient otrzymuje ponaglające monity zarówno w formie wiadomości sms, jak i e-mail, a w ostateczności wszczyna proces windykacji należności.

Jeśli mamy obawy, że nie będziemy w stanie dotrzymać terminu spłaty pożyczki, najlepszym rozwiązaniem jest kontakt z Biurem Obsługi Klienta. Niekiedy możliwe jest przedłużenie terminu spłaty pożyczki. Jest to jednak kwestia indywidualna, uwarunkowana wieloma czynnikami.

Jakie są ogólne koszty korzystania z karty NetCredit?

Wirtualna karta kredytowa NetCredit jest produktem, za który płaci się dopiero w momencie wykorzystania części lub całości limitu. Jeśli pożyczkobiorca nie uruchomi środków, karta jest całkowicie bezpłatna i nie ponosi z tytułu jej posiadania żadnych kosztów.

Koszty korzystania z karty NetCredit:

 • 16% prowizji od wykorzystanego limitu w każdym okresie rozliczeniowym.
 • 0 zł za wydanie i obsługę karty.
 • 0 zł za aktywację i zastrzeżenie karty.
 • 0 zł za wcześniejsze zakończenie umowy.
 • 0 zł za wypłatę pieniędzy z bankomatu.
 • 0 zł za płatności internetowe (Google Pay, Apple Pay) i przelewy z rachunku karty.
 • Darmowe płatności zbliżeniowe.

Kto może otrzymać wirtualną kartę w NetCredit?

Na stronie internetowej pożyczkodawcy znajdują się szczegółowe wytyczne dotyczące osób uprawnionych do ubiegania się o wirtualną kartę w NetCredit.

Warunki, jakie należy spełnić to:

 • wiek: 20 – 70 lat,
 • obywatelstwo polskie,
 • konto bankowe w polskim banku,
 • regularne, comiesięczne dochody,
 • dobra historia kredytowa,
 • aktywny numer telefonu i adres e-mail.

Czy istnieje promocyjna oferta dla nowych klientów?

NetCredit przygotował specjalną ofertę i promocyjne warunki spłaty dla nowych klientów – pierwsze 30 dni korzystania z limitu za darmo. Oznacza to, że spłacimy dokładnie tyle, ile wykorzystamy w pierwszym miesiącu posiadania limitu. Bez prowizji, bez dodatkowych opłat i kosztów.

Standardowe opłaty są naliczane dopiero od drugiego cyklu rozliczeniowego.

Czy są dostępne zniżki dla stałych klientów?

Nie. W przypadku stałych klientów obowiązują standardowe warunki spłaty. Różnica jest wyłącznie w wysokości limitu i dla kolejnych pożyczek wynosi ona 5000 zł, podczas gdy dla nowych klientów maksymalna wartość limitu wynosi 3000 zł.

Do jakich baz zagląda NetCredit

Karta kredytowa NetCredit to innowacyjny i ciekawy produkt finansowy, jednak w dalszym ciągu jest to pożyczka, dlatego przed udzieleniem wsparcia, firma szczegółowo sprawdza historię wnioskodawcy w popularnych bazach dłużników.

Do jakich rejestrów zagląda pożyczkodawca?

 • Biuro Informacji Kredytowej BIK;
 • Krajowy Rejestr Długów KRD;
 • Europejski Rejestr Informacji Finansowej ERIF;
 • Biuro Informacji Gospodarczej BIG InfoMonitor;
 • European Union Credit Bureau.

Jak korzystać z karty NetCredit?

Posiadanie wirtualnej karty jest wygodnym rozwiązaniem, dającym wsparcie w momencie finansowego dołka. Jej główną zaletą jest różnorodne zastosowanie i opcje skorzystania ze środków w ramach przyznanego limitu.

Po podpięciu pod swój cyfrowy portfel w Google Pay lub Apple Pay, możemy wypłacać pieniądze z bankomatu, a także płacić za zakupy stacjonarne i online. Co więcej, z konta karty możemy również zasilać swoje konto osobiste. Wszystkie transakcje realizowane są z panelu użytkownika, po zalogowaniu.

Czy wirtualną kartą można płacić za zakupy w internecie?

Tak. Po podpięciu wirtualnego portfela, karta może być wykorzystana do płatności za zakupy w internecie.

Czy kartą wirtualną można wypłacić gotówkę z bankomatu?

Tak. Za pomocą wirtualnej karty NetCredit można wypłacać gotówkę z bankomatu. Kwota, jaką wypłacimy, uzależniona jest od wysokości przyznanego limitu.

NetCredit – Dane firmy

NetCredit

Net Credit Sp. z o.o.

Rodzaj: Firma pożyczkowa
Numer REGON: 145874815
Numer NIP: 5272670266
Numer KRS: 0000401570
Adres Firmy: ul. Prosta 68 00-838 Warszawa
4/5 - (49 votes)
Opinie klientów o Net Credit (1)
Dodaj opinię

Sortuj wg
 • Komentarz od Michał
  Michał
  03.03.2020, 17:45

  Najbardziej nachalna firma ze wszystkich. Sprawy załatwiają normalnie, ale prawdziwy problem robi się później. Moja pożyczka została spłacona w terminie i wszystko ok, ale przez ponad rok od zakończenia współpracy wciąż dostaję sms’y z propozycjami pożyczki albo nowymi ofertami. Jestem zmęczony wiecznym usuwaniem tego spamu. Maile i telefony z żądaniem wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych oraz zaprzestanie wysyłania informacji marketingowej (do wycofania takich zgód konsument ma pełne prawo wynikające z RODO) nie dają absolutnie nic. Firma nic sobie nie robi z przestrzegania prawa i wciąż jest natrętna. Gdyby nie ich spam to bym polecił tę firmę, a tak STANOWCZO ODRADZAM.

Sprawdź ofertę Net Credit