LoanMe – opinie klientów i recenzja

LoanMe opinie naszych specjalistów i klientów

loanme logo

Firma pożyczkowa LoanMe to jeden z najobszerniej reklamujących się przedstawicieli branży pozabankowej zarówno w internecie, jak i telewizji, a nawet radiu. Przekłada się to na niewątpliwie pożądany skutek – duże zainteresowanie ofertą, które zauważyć można w sieci po wyszukaniu jednego z najpopularniejszych haseł „LoanMe opinie„.

Klienci, którzy skorzystali już z usług tej firmy, zwracają uwagę na różne aspekty. Pozytywne głosy zbiera m.in. szybkość wypłaty środków i mało skomplikowane warunki uzyskania środków, a także proste formalności. Wizerunek LoanMe, porównując do konkurencji, uznać można jako całkiem pozytywny – choć rzecz jasna nie brakuje i narzekań. Punktuje się w nich, zdaniem niektórych, kłopoty z klarownym kontaktem z obsługą.

Firma pożyczkowa LoanMe to polska firma pożyczkowa!

LoanMe to polska firma pożyczkowa, która reprezentuje liczne i prężnie rozwijające się grono młodych inicjatyw branży pozabankowej, koncentrując się na pożyczaniu pieniędzy głównie za pośrednictwem internetu. Za tą marką stoi spółka z ograniczoną odpowiedzialnością LoanMe, która rozpoczęła oficjalną działalność na początku 2015 roku, za siedzibę obierając warszawskie Śródmieście.

Pomimo stosunkowo młodego wieku, LoanMe zdążyło zbudować dużą rozpoznawalność wśród polskich konsumentów. W pierwszych latach działalności skoncentrowała się ona na wyjątkowo konkurencyjnej i przyciągającej liczne grono zainteresowanych branży pożyczek ratalnych, jednak w 2020 roku uległo to zmianie.

Wskutek trzęsienia ziemi, jakie wywołała pandemia COVID-19, LoanMe przestawiło się na zupełnie inną odmianę produktów pożyczkowych. Obecnie filarem są przystępne pożyczki krótkoterminowe, nadal oferowane pod atrakcyjną wizualnie i przejrzystą stroną internetową. Wszystko to dostępne jest bez potrzeby wychodzenia z domu, oferując konkurencyjne warunki. Sprawdzamy, czym się one charakteryzują.

LoanMe opinie

Jak wygląda oferta LoanMe?

Jak wspominaliśmy już na wstępie, w obecnym kształcie LoanMe specjalizuje się w udzielaniu pożyczek długoterminowych. Konsument lub przedsiębiorca może złożyć wniosek o udzielenie finansowania bez konieczności wychodzenia z domu, wypełniając zwięzły formularz internetowy lub dzwoniąc na telefon i przekazując wniosek do rozpatrzenia w ciągu kilkunastu minut. Pożyczka przekazywana jest w formie przelewu na wskazany numer konta, pozostając od momentu otrzymania środków w pełni do naszej dyspozycji. Tylko tyle dzieli od zastrzyku dodatkowej gotówki na pilne potrzeby!

Dla kogo usługi LoanMe to dobra oferta?

Przedstawiona dziś firma podzieliła swoją ofertę na dwie taryfy, które skierowano do największych grup odbiorców usług wsparcia finansowego. Pierwsza to konsumenci, dla których pożyczka może okazać się wartościowym sposobem na załatanie dziur w codziennym budżecie lub metodą na sfinansowanie pilnych wydatków, jak np. wyjazd wakacyjny, remont mieszkania czy wyprawka szkolna.

Drugim filarem oferty pożyczkowej LoanMe są usługi skierowane do przedsiębiorców. Za pomocą wyjątkowo elastycznie skonstruowanego zakresu dostępnych kwot do pożyczenia, a także terminu spłaty, prowadzący małe i średnie przedsiębiorstwa mogą sfinansować dowolne działania związane z rozwojem firmy dzięki pożyczce w LoanMe. O jej konkurencyjności świadczy choćby fakt, jak szybko jest wypłacana dla klienta.

Dostępne kwoty pożyczek

To, ile pożyczki oraz na jaki czas możemy dostać w LoanMe, zależy od tego, czy wnioskujemy o środki jako konsument lub przedsiębiorca. Przyglądamy się tej kwestii zatem z dwóch perspektyw. W przypadku osób prywatnych, minimalna wartość zobowiązania może wynieść już 500 złotych, z kolei następne wartości rosną co 100 złotych aż do maksymalnej kwoty pożyczki – nawet 6000 złotych. Konsumenci mają do dyspozycji jeden, tzw. sztywny termin spłaty – zawsze wynosi on nie mniej i nie więcej niż 5 tygodni.

Jeśli z kolei mowa o ofercie dla przedsiębiorców, skorzystać mogą oni z pożyczki już od 500 złotych. Kolejne wartości można powiększyć co 100 złotych, za to maksymalna kwota wynosi konkurencyjne 20 000 złotych. Poza znacznie większą kwotą maksymalną pożyczki, LoanMe przewiduje dla przedsiębiorców także znacznie elastyczniejszy termin spłaty. Wyrażany jest on w tygodniach i minimalnie wynosi 17 tygodni, za to maksymalnie – nawet 62 tygodnie.

Jakie są koszty pożyczki w LoanMe?

Każda pożyczka w LoanMe zawiera w sobie dodatkowe opłaty, których wysokość zmienia się proporcjonalnie do parametrów pożyczki.

 • W przypadku pożyczki dla konsumenta, jeżeli zaciągniemy ją na kwotę 3000 złotych i standardowy termin 5 tygodni, to zapłacimy 19,88 złotych odsetek, 467,26 złotych prowizji, a RRSO wyniesie 462,9%. Rata w takiej konfiguracji to 157,63 złote, za to łączna kwota do spłaty równa jest łącznie 3487,14 złotym.
 • Jeśli z kolei mowa o pożyczce dla przedsiębiorcy, to zaciągając przykładowe zobowiązanie na kwotę 10 000 złotych i okres 45 tygodni, to odsetki wyniosą 322,44 złote, a prowizja – 11 778,08 złotych. Rata pożyczki obliczona została na sumę 498,73 złotych, z kolei RRSO to 754.55%. W ten sposób, całkowity koszt pożyczki to 22 500,52 złotych.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby skorzystać z usług LoanMe?

Przyglądając się bliżej ofercie pożyczkodawcy, warto też zwrócić uwagę na warunki, jakie określa ta firma wobec swoich potencjalnych klientów. Na szczęście nie są one ani skomplikowane, ani rozwlekłe, ani trudne do spełnienia – oto one, zasięgając informacji prosto ze źródła, czyli strony internetowej loanme.pl.

 • Ukończenie minimalnie 18. roku życia.
 • Bycie polskim obywatelem.
 • Posiadanie stałego miejsca zamieszkania na terenie Polski.
 • Aktywne, należące do wnioskującego konto bankowe.
 • Numer telefonu oraz adres poczty e-mail.
 • Przejście pozytywnej weryfikacji zdolności kredytowej.

Jakie bazy weryfikuje LoanMe?

Tradycyjnie już dla naszych recenzji, pora rozwinąć wymieniony w warunkach aspekt zdolności kredytowej. Jest to ogólny wskaźnik ryzyka związanego z pożyczeniem danej osobie środków pieniężnych, opierając go na historii spłaty dotychczasowych zobowiązań pieniężnych w bankach i firmach pożyczkowych, a także ogólnej sytuacji finansowej klienta.

Choć do tych informacji firmy pożyczkowe nie odnoszą się tak restrykcyjnie jak banki, to należy jednak pamiętać o tym, że i np. w LoanMe to podstawa, aby uzyskać pozytywną decyzję pożyczkową. Sprawdźmy, w jakich bazach sprawdzona zostanie nasza historia finansowa.

 • BIK (Biuro Informacji Kredytowej).
 • KBIG (Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej).
 • KRD (Krajowy Rejestr Długów).
 • BIG InfoMonitor.
 • ZBP (Związek Banków Polskich).
 • CRIF.

Proces wnioskowania o pożyczkę

Proces wnioskowania o uzyskanie pożyczki w LoanMe jest wyjątkowo prosty i pozbawiony skomplikowanych utrudnień. Jak już wspominaliśmy wcześniej, o uzyskanie środków wystąpić można zarówno internetowo, jak i telefonicznie. My dokładnie analizujemy tę pierwszą, zresztą – podstawową metodę ubiegania się o pożyczkę.

 1. Znajdując się na stronie głównej loanme.pl, należy za pomocą suwaka wskazać wysokość oczekiwanej pożyczki, a w przypadku pożyczki dla przedsiębiorcy – także jego kwotę. Następnie polecamy zapoznać się z automatycznie obliczonym kosztem zobowiązania, a także jego ratą.
 2. Aby przejść do formularza wnioskowania o pożyczkę, potrzeba kliknąć pomarańczowy przycisk „weź pożyczkę”. W ten sposób zostaniemy przekierowani do formularza rejestracyjnego, gdzie należy podać swoje dane osobowe jak m.in. imię, nazwisko, numer PESEL, a także numer dowodu osobistego oraz dane adresowe. Słowem – wszystkie informacje pozwalające na weryfikację naszej tożsamości i zdolności kredytowej.
 3. Następnie pożyczkodawca przeprowadza weryfikację tożsamości konsumenta, wydając ostateczną decyzję na temat przyznania pożyczki.
 4. W przypadku wydania decyzji pozytywnej, środki dotrą na wskazany przez klienta numer rachunku bankowego w ciągu maksymalnie 24 godzin. Gotowe!

Pożyczka w LoanMe – czym się wyróżnia?

Oferta pożyczki w LoanMe to bez wątpienia jedna z ciekawszych propozycji na rynku usług pozabankowych, wyróżniając się nie tylko bardzo przejrzystą i przyjazną formą graficzną strony internetowej, ale i szeroko pojętą elastycznością. Zauważyć można to już choćby po dostępnych sposobach wnioskowania o środki – dokonać można tego zarówno za pośrednictwem internetu, jak i połączenia telefonicznego.

Istotne znaczenie ma też skierowanie pożyczek nie tylko do klientów prywatnych, ale i choćby osób prowadzących przedsiębiorstwa. Wszystko to w wygodnej formie spłaty ratalnej, choć w opisywanej firmie przyjmuje to nietypową formę – bo raty regulowane są w trybie nie comiesięcznym, lecz cotygodniowym.

Podsumowując – oferta LoanMe zręcznie dopasowała się do nowych realiów świata w 2020 roku i opracowała dla swoich klientów interesującą oraz atrakcyjną ofertę pożyczkową. Pomimo takich mankamentów, jak stosunkowo niska kwota dla klientów prywatnych czy brak możliwości dobrania zróżnicowanego terminu spłaty, można spokojnie uznać, że nie zabraknie osób, które znajdą tutaj coś dla siebie.

LoanMe – dane firmy

loanme logo

LoanMe Sp. z o. o.

Rodzaj: Firma pożyczkowa
Numer REGON: 360839407
Numer NIP: 5272729611
Numer KRS: 0000544100
Kapitał zakładowy: 205 000 zł
Adres Firmy: Al. Jerozolimskie 142B 02-305 Warszawa, Polska
5/5 - (2 votes)
Komentarze (0)
Zostaw komentarz