Lidya – opinie klientów i recenzja

Oferta jest nieaktywna

Zobacz polecane przez nas oferty

Chwilówki
Pożyczki ratalne
Ostatnia aktualizacja: 1 Lutego 2023
36 miesięcy
Okres spłaty
1 000 - 25 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Nie
Pierwsza pożyczka gratis
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
4 - 50 miesięcy
Okres spłaty
1 000 - 12 500 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Nie
Pierwsza pożyczka gratis
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
12 - 36 miesięcy
? 12, 18, 24, 36 rat
Okres spłaty
1 000 - 10 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Nie
Pierwsza pożyczka gratis
24 godziny
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
10 - 30 dni
Okres spłaty
200 - 5 000 zł
? do 3000 zł darmowa
Maks. pierwsza pożyczka
Tak
? od 200 zł do 3000 zł
Pierwsza pożyczka gratis
od 15 minut
? Jest to uzależnione od banku, w którym jest rachunek oraz od godzin sesji księgowania
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
1 miesiąc
Okres spłaty
500 - 3 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Nie
Pierwsza pożyczka gratis
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
Sposób weryfikacji online
Metoda wypłaty przelew na konto
Zabezpieczenie Nie
Pierwsza pożyczka gratis Nie
Kwota 5 000 - 1 000 000 zł
Maks. kolejna pożyczka 1000000 zł
Forma prawna firmy JDG, MŚP
Okres spłaty 1 miesiąc
Nasza ocena 4,50
Czas wypłaty 48 godziny
Maks. pierwsza pożyczka 5 000 - 1 000 000 zł

Wiele polskich firm z sektora MŚP ma kłopoty z uzyskaniem bankowego finansowania. W takim przypadku albo można zamknąć swój biznes, albo poszukać opcji pozabankowych. Jednym z tego rodzaju pożyczkodawców jest Lidya – zupełnie nowy gracz na rynku, który do minimum ograniczył formalności. Dodatkowo za jego pomocą można otrzymać aż milion złotych z 30-dniowym okresem spłaty. Sprawdźmy, czy warto skorzystać z usług Lidya.

Jak działa Lidya?

Lidya działa inaczej niż większość znanych nam pożyczkodawców, którzy wspierają polskie firmy. Co ją wyróżnia?

 • Po pierwszeprzedsiębiorca nie musi starać się o żadną formę zabezpieczenia, aby otrzymać pieniądze. Nie jest wymagana nieruchomość, samochód czy podpis poręczyciela, aby Lidya chciała udzielić mu finansowania.
 • Po drugieLidya nie sprawdza przedsiębiorcy w bazach dłużników, takich jak BIG czy BIK. Dlatego o pożyczkę mogą się starać także właściciele firm, którzy w przeszłości mieli kłopoty ze spłatą swoich zobowiązań. Pożyczki dla firm bez BIK to typ finansowania, w którym specjalizuje się Lidya.

Na jakiej w takim razie podstawie ten pożyczkodawca udziela zobowiązań na, czasem bardzo, wysokie kwoty? Całe rozpoznanie ryzyka kredytowego opiera się na analizie wyciągu z rachunku firmowego.

Wnioskodawca musi wgrać na platformę elektroniczną wyciąg bankowy z trzech ostatnich miesięcy. Następnie w pełni online oraz bardzo sprawnie (do 24 godzin) nowoczesny algorytm scoringowy ocenia zdolność kredytową danego klienta.

Ten program ocenie automatycznie ponad 100 wskaźników i wydaje przyśpieszoną decyzję. Gdy jest ona pozytywna – ustalany jest przedział finansowy, na jaki pożyczkę może zaciągnąć przedsiębiorca.

Zastosowanie najnowocześniejszego w branży narzędzia pozwala zlikwidować całą rzeszę formalności. Właściciel firmy nie musi wypełniać żadnych długich wniosków, przesyłać papierowych dokumentacji czy wyciągów z ksiąg wieczystych. Wszystko odbywa się bardzo szybko, automatycznie i w pełni online.

Kwoty pożyczki, termin spłaty, poszczególne raty

Wiedząc już, w jaki sposób funkcjonuje Lidya, warto teraz przyjrzeć się najważniejszym kwestiom, czyli specyfikacji technicznej udzielanych pożyczek.

 • Na jaki cel udzielane jest finansowanie? Na każdy, dowolny cel biznesowy – może być to zakup towaru, zatrudnienie pracowników, akcje marketingowe – Lidya nie wnika w sposób spożytkowania środków.
 • Jaką kwotę możemy otrzymać? Od skromnych 5 tysięcy aż po cały milion złotych!
 • Jak długi jest okres spłaty? Długość spłaty wynosi 30 dni. Spłata odbywa się w 4 ratach – pierwsza spłacana jest po 9 dniach, następne trzy w 7-dniowych odstępach.
 • Jakie jest koszt pożyczki? Całkowity koszt finansowania (cena zawiera odsetki, opłatę za zarządzanie pożyczką) wynosi od 2,5% do 3,5% w skali miesiąca..
 • Czy pożyczkę można odnowić? Tak, gdy uda nam się uregulować już trzecią ratę poprzedniej pożyczki. Aż 95% firm, które skorzystały już z oferty Lidya, decyduje się na ten ruch.

Jak prezentuje się reprezentatywny przykład pożyczki w Lidya? W następujący sposób:

Kwota pożyczki: 50 000 PLN.
Czas trwania pożyczki: 30 dni.
Łączna kwota do spłaty: 51 750 PLN.
Całkowity koszt finansowania: 3,5% w skali miesiąca / Stopa procentowa: 0,66 % w skali miesiąca / Prowizję za udzielenie: 2,84 %
Kwota raty tygodniowej: 12,937.50 PLN, w sumie 4 raty.
pierwsza rata: 9 dni.
druga rata: 16 dnia.
trzecia rata: 23 dnia.
czwarta rata: 30 dnia.

Jakie są warunki udzielenia pożyczki w Lidya?

Wymagania stawiane przed firmą, która poszukuje finansowania, nie są w Lidya zbyt rozbudowane. Wystarczy spełnić kilka podstawowych warunków.

 • pożyczki przeznaczone są dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą oraz przedsiębiorstw (każda forma prawna wchodzi w grę),
 • fiirma musi być zarejestrowane w Polsce od co najmniej 6 miesięcy,
 • należy posiadać konto firmowe.

Niczego więcej nie wymaga Lidya – poza oczywiście wgraniem plików w formacie PDF, przedstawiających stan rachunku firmowego z trzech ostatnich miesięcy.

Pożyczka w Lidya – krok po kroku

Staranie się o pożyczkę w Lidya jest bardzo wygodne, wystarczy przejść zaledwie kilka prostych kroków

 1. Odwiedź stronę pożyczkodawcy.
 2. Utwórz swoje konto – będziesz musiał podać podstawowe dane, takie jak imię, nazwisko, adres czy numer telefonu.
 3. Zdecyduj się na typ finansowania i aplikuj – wymagane jest wgranie historii bankowej swojego przedsiębiorstwa (z 3 ostatnich miesięcy).
 4. Wykorzystaj otrzymane pieniędzy na dowolny cel – otrzymasz je w zwykle w 24 godziny.

O pożyczkę w Lidya mogą starać się firmy z bardzo różnych branż, takich jak logistyka, hotelarstwo czy przemysł naftowo-gazowy. Środki otrzymane od Lidya pozwolą utrzymać płynność finansową przedsiębiorstwa czy rozwinąć je poprzez zakup towaru lub sprzętu.

Nasza opinia o firmie Lidya

Nasza opinia o Lidya jest bardzo pozytwna – z tego względu, że rzadko spotykamy się z pożyczkodawcami, którzy mają tak wizjonerskie plany i chcą ograniczyć formalności do minimum.

Badanie zdolności kredytowej odbywa się z wykorzystaniem arcynowoczesnego algorytmu, pożyczkobiorca nie musi wypełniać długich wniosków ani dołączać skanów wielu dokumentów.

Firmy, które poszukują dodatkowego finansowania, będą także bardzo zadowolone z wysokich kwot pożyczek (do miliona złotych), niskich kosztów (około 3%) oraz wnioskowania, które odbywa się w pełni online.

Takie oferty w naszym kraju to prawdziwa rzadkość, a Lidya to firma z olbrzymi potencjałem i warto nawiązać z nią współpracę, gdy pragnie się postawić na rozwój swojego biznesu.

Informacje na temat spółki – dane Lidya

Lidya logo

Lidya Poland Sp. z o.o

Rodzaj:
Pożyczki dla firm
Numer REGON:
385839460
Numer NIP:
5252819162
Numer KRS:
0000834880
Data rejestracji KRS:
20 marca 2020 roku
Adres firmy

Krakowskie Przedmieście 13, 00-071 Warszawa, Polska

4.7/5 - (19 votes)
Opinie klientów o Lidya Poland Sp. z o.o. (0)
Dodaj opinię