Lidya – opinie klientów i recenzja

lidya opinie

Wiele polskich firm z sektora MŚP ma kłopoty z uzyskaniem bankowego finansowania. W takim przypadku albo można zamknąć swój biznes, albo poszukać opcji pozabankowych. Jednym z tego rodzaju pożyczkodawców jest Lidya – zupełnie nowy gracz na rynku, który do minimum ograniczył formalności. Dodatkowo za jego pomocą można otrzymać aż milion złotych z 30-dniowym okresem spłaty. Sprawdźmy, czy warto skorzystać z usług Lidya.

Co w pierwszej kolejności rzuciło nam się w oczy, gdy zapoznawaliśmy się z ofertą Lidya? Zdecydowanie kraj pochodzenia tej nowej w naszej kraju inicjatywy (wpis do KRS nastąpił w marcu 2020 roku). Lidya nie pochodzi z Estonii, Finlandii, Wielkiej Brytanii czy Stanów Zjednoczonych, ale z Nigerii, bo właśnie tam rozpoczął swoją działalność znany afrykański biznesmen Tunde Kehinde.

W tym momencie Lidya ma swoją centralę w USA, a w każdym następnym roku będą powstawać kolejne krajowe oddziały tej firmy. Ekspensja i przetarcie szlaków rozpoczęły się na polskim i czeskim rynku. Plany Lidya w naszym kraju są jednak naprawdę szeroko zakrojone. W ciągu 5 lat ta firma pozabankowa chce pożyczyć polskim przedsiębiorstwom aż miliard euro. Zważywszy za na niewysokie oprocentowanie udzielanych pożyczek (2,5-3,5%), całkiem możliwe, że znajdzie się wielu chętnych na nawiązanie współpracy z Lidya.

Jak działa Lidya?

Lidya działa inaczej niż większość znanych nam pożyczkodawców, którzy wspierają polskie firmy. Co ją wyróżnia?

 • Po pierwszeprzedsiębiorca nie musi starać się o żadną formę zabezpieczenia, aby otrzymać pieniądze. Nie jest wymagana nieruchomość, samochód czy podpis poręczyciela, aby Lidya chciała udzielić mu finansowania.
 • Po drugieLidya nie sprawdza przedsiębiorcy w bazach dłużników, takich jak BIG czy BIK. Dlatego o pożyczkę mogą się starać także właściciele firm, którzy w przeszłości mieli kłopoty ze spłatą swoich zobowiązań. Pożyczki dla firm bez BIK to typ finansowania, w którym specjalizuje się Lidya.

Na jakiej w takim razie podstawie ten pożyczkodawca udziela zobowiązań na, czasem bardzo, wysokie kwoty? Całe rozpoznanie ryzyka kredytowego opiera się na analizie wyciągu z rachunku firmowego. Wnioskodawca musi wgrać na platformę elektroniczną wyciąg bankowy z trzech ostatnich miesięcy. Następnie w pełni online oraz bardzo sprawnie (do 24 godzin) nowoczesny algorytm scoringowy ocenia zdolność kredytową danego klienta.

Ten program ocenie automatycznie ponad 100 wskaźników i wydaje przyśpieszoną decyzję. Gdy jest ona pozytywna – ustalany jest przedział finansowy, na jaki pożyczkę może zaciągnąć przedsiębiorca. Zastosowanie najnowocześniejszego w branży narzędzia pozwala zlikwidować całą rzeszę formalności. Właściciel firmy nie musi wypełniać żadnych długich wniosków, przesyłać papierowych dokumentacji czy wyciągów z ksiąg wieczystych. Wszystko odbywa się bardzo szybko, automatycznie i w pełni online.

Kwoty pożyczki, termin spłaty, poszczególne raty

Wiedząc już, w jaki sposób funkcjonuje Lidya, warto teraz przyjrzeć się najważniejszym kwestiom, czyli specyfikacji technicznej udzielanych pożyczek.

 • Na jaki cel udzielane jest finansowanie? Na każdy, dowolny cel biznesowy – może być to zakup towaru, zatrudnienie pracowników, akcje marketingowe – Lidya nie wnika w sposób spożytkowania środków.
 • Jaką kwotę możemy otrzymać? Od skromnych 5 tysięcy aż po cały milion złotych!
 • Jak długi jest okres spłaty? Długość spłaty wynosi 30 dni. Spłata odbywa się w 4 ratach – pierwsza spłacana jest po 9 dniach, następne trzy w 7-dniowych odstępach.
 • Jakie jest koszt pożyczki? Całkowity koszt finansowania (cena zawiera odsetki, opłatę za zarządzanie pożyczką) wynosi od 2,5% do 3,5% w skali miesiąca..
 • Czy pożyczkę można odnowić? Tak, gdy uda nam się uregulować już trzecią ratę poprzedniej pożyczki. Aż 95% firm, które skorzystały już z oferty Lidya, decyduje się na ten ruch.

Jak prezentuje się reprezentatywny przykład pożyczki do domu w Lidya? W następujący sposób:

Kwota pożyczki: 50 000 PLN.
Czas trwania pożyczki: 30 dni.
Łączna kwota do spłaty: 51 750 PLN.
Całkowity koszt finansowania: 3,5% w skali miesiąca / Stopa procentowa: 0,66 % w skali miesiąca / Prowizję za udzielenie: 2,84 %
Kwota raty tygodniowej: 12,937.50 PLN, w sumie 4 raty.
pierwsza rata: 9 dni.
druga rata: 16 dnia.
trzecia rata: 23 dnia.
czwarta rata: 30 dnia.

Jakie są warunki udzielenia pożyczki w Lidya?

Wymagania stawiane przed firmą, która poszukuje finansowania, nie są w Lidya zbyt rozbudowane. Wystarczy spełnić kilka podstawowych warunków.

 • pożyczki przeznaczone są dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą oraz przedsiębiorstw (każda forma prawna wchodzi w grę),
 • fiirma musi być zarejestrowane w Polsce od co najmniej 6 miesięcy,
 • należy posiadać konto firmowe.

Niczego więcej nie wymaga Lidya – poza oczywiście wgraniem plików w formacie PDF, przedstawiających stan rachunku firmowego z trzech ostatnich miesięcy.

Pożyczka dla firm w Lidya – krok po kroku

Staranie się o pożyczkę w Lidya jest bardzo wygodne, wystarczy przejść zaledwie kilka prostych kroków

 1. Odwiedź stronę pożyczkodawcy.

2. Utwórz swoje konto – będziesz musiał podać podstawowe dane, takie jak imie, nazwisko, adres czy numer telefonu.

3. Zdecyduj się na typ finansowania i aplikuj – wymagane jest wgranie historii bankowej swojego przedsiębiorstwa (z 3 ostatnich miesięcy).

4. Wykorzystaj otrzymane pieniędzy na dowolny cel – otrzymasz je w zwykle w 24 godziny.

O pożyczkę w Lidya mogą starać się firmy z bardzo różnych branż, takich jak logistyka, hotelarstwo czy przemysł naftowo-gazowy. Środki otrzymane od Lidya pozwolą utrzymać płynność finansową przedsiębiorstwa czy rozwinąć je poprzez zakup towaru lub sprzętu.

Lidya – nasza recenzja

Nasza opinia o Lidya jest bardzo pozytwna – z tego względu, że rzadko spotykamy się z pożyczkodawcami, którzy mają tak wizjonerskie plany i chcą ograniczyć formalności do minimum. Badanie zdolności kredytowej odbywa się z wykorzystaniem arcynowoczesnego algorytmu, pożyczkobiorca nie musi wypełniać długich wniosków ani dołączać skanów wielu dokumentów.

Firmy, które poszukują dodatkowego finansowania, będą także bardzo zadowolone z wysokich kwot pożyczek (do miliona złotych), niskich kosztów (około 3%) oraz wnioskowania, które odbywa się w pełni online. Takie oferty w naszym kraju to prawdziwa rzadkość, a Lidya to firma z olbrzymi potencjałem i warto nawiązać z nią współpracę, gdy pragnie się postawić na rozwój swojego biznesu.

Informacje na temat spółki – dane Lidya

Lidya logo

Lidya Poland Sp. z o.o

Rodzaj:
Pożyczki dla firm
Numer REGON:
385839460
Numer NIP:
5252819162
Numer KRS:
0000834880
Data rejestracji KRS:
20 marca 2020 roku
Adres firmy

Krakowskie Przedmieście 13, 00-071 Warszawa, Polska

4.6/5 - (14 votes)
Komentarze (0)
Zostaw komentarz