LendUp – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena 3
Kwota 1 000 - 25 000 zł
Wymagane konto bankowe NIE
RRSO 82,86 %
Oprocentowanie 7,20 %
Metoda wypłaty przelew na konto
Okres spłaty 24 - 36 miesięcy
Wiek pożyczkobiorcy 25 - 75 lat
Maks. pierwsza pożyczka 1 000 - 12 000 zł
Maks. kolejna pożyczka 25000 zł
Pierwsza pożyczka gratis NIE
Konto w banku NIE
Zaświadczenie o zarobkach NIE
Telefon komórkowy NIE
Adres e-mail NIE
Zameldowanie NIE
Czas wypłaty 15 minut
Sposób weryfikacji przelew weryfikacyjny
Godziny pracy w niedziele 24/7
Godziny pracy w sobotę 24/7

Przykład reprezentatywny dla pożyczki udzielanej w ramach telefonicznego trybu wnioskowania o pożyczkę: Całkowita kwota pożyczki – 3 000 zł; stała Roczna Stopa Oprocentowania (RSO) – 6,89%; na całkowity koszt pożyczki, który wynosi 3 660 zł składają się: opłata przygotowawcza – 150 zł, prowizja – 2 850 zł, oprocentowanie – 660 zł; Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) pożyczki – 82,91%; umowa płatna w 36 miesięcznych ratach po 185 zł każda; całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta – 6 660 zł. Stan na dzień 08.12.2020.

Zalety i wady firmy lendup

Zalety
  • Wysoka kwota maksymalna pożyczki
  • Nowocześnie zaprojektowana witryna internetowa
  • Długie godziny pracy firmy
  • Brak weryfikacji rejestrów Biur Informacji Gospodarczej (BIG Infomonitor, ERIF, KRD)
  • on-line'owy proces, umowa na podpis elektroniczny,
Wady
  • Wysokie koszty pożyczek
  • Próżno szukać też łatwo dostępnych informacji o np. wymaganiach, wymaganych dokumentach czy nawet kosztach pożyczki

Nasza opinia o LendUp

Osoby, które rozglądają się za internetową pożyczką, lubią sprawdzić uprzednio informacje o firmie, których oferta zwróciła ich uwagę. Wiąże się z tym także sprawdzenie recenzji jej klientów, czemu w tym przypadku – pomaga fraza „LendUp opinie”. Możemy się przez to dowiedzieć, że konsumenci doceniają wysokie dostępne kwoty pożyczek, choć proces ubiegania się o wsparcie wydłuża potrzeba przygotowania dodatkowych formalności co do np. dochodów.

LendUp – wyjątkowa oferta pożyczek długoterminowych

LendUp to dowód, jak ogromny potencjał skrywa branża pożyczkowa. Choć wszelkie rodzaje zobowiązań są oferowane na setki sposobów przez równie liczną grupę pożyczkodawców, to jak grzyby po deszczu wyrastają kolejni. LendUp jest obecnie najmłodszym reprezentantem tego grona – firma powstała jesienią 2018 roku. Jest to brand dobrze znanej grupy Profi Credit Polska, która szczyci się międzynarodowym zasięgiem i tysiącami obsłużonych klientów. Firma działa w kraju od 2014 roku, a dotychczas najlepiej była znana z własnej marki pożyczkowej Profi Credit.

Samo LendUp, podobnie jak siostrzane Profi Credit, ma ofercie pożyczki długoterminowe. Firma oferuje zobowiązania dla osób, które poszukują nieco większej ilości gotówki. Będą mogli spłacić ją w wielu ratach o niewielkiej kwocie, która nie obciąży zbytniodomowego budżetu.

Czy pierwsza pożyczka w LendUp jest darmowa?

Niestety, LendUp nie przewiduje w swojej ofercie możliwości uzyskania ani pierwszej, ani jakiejkolwiek kolejnej darmowej pożyczki. Każde zobowiązanie zawiera w sobie standardowe koszty z tytułu opłat dodatkowych, ale i każdy klient ma do dyspozycji ofertę na takich samych warunkach – także ten, który korzysta z usług LendUp dopiero po raz pierwszy. W celu porównania firm, które mają taką promocję dla nowych klientów, zapraszamy do zestawienia darmowe pożyczki

lend up opinie

Pierwsza pożyczka – warunki i koszty oferty

Już za pierwszym razem klient LendUp może pożyczyć pełną sumę pieniędzy, jaką przewidziano w regulaminie. Zarazem, warunki nie ulegają zmianie w stosunku do stałych klientów firmy. Minimalna kwota pożyczki może wynieść 500 złotych, a każda kolejna wartość rośnie co 100 złotych. Maksymalnie w opisywanej firmie pożyczkowej można pożyczyć do 15 000 złotych.

Termin spłaty pozostaje niezmienny. Zawsze wynosi on 36 miesięcy (3 lata). Tyle samo trzeba uiścić comiesięcznych rat. Warto pamiętać, że już pierwsza pożyczka w LendUp zawiera w sobie dodatkowe koszty.

WNIOSEK O POŻYCZKĘ DŁUGOTERMINOWĄ W LENDUP

Warunki kolejnej pożyczki w LendUp

Pożyczając w LendUp po raz drugi, oferta nie ulega żadnym zmianom. Minimalnie można pożyczyć dalej już 500 złotych, a kolejne wartości rosnące co 100 złotych poprzestają na maksymalnej kwocie wynoszącej 15 000 złotych. Termin spłaty, podobnie, jest stały i wynosi zawsze aż 36 miesięcy, czyli 3 lata.

Pożyczka w LendUp to zobowiązanie ratalne, a jego spłata zawsze odbywa się na takich samych warunkach. Spłaca się ją w comiesięcznych ratach o równej wysokości i ilości – 36. Każde zobowiązanie zawiera w sobie też standardowe koszty wynikające z tytułu opłaty przygotowawczej i prowizji. Firma chwali się, że nie pobiera od konsumenta odsetek, a pożyczki nie generują kosztów oprocentowania. Jednak wysokość prowizji zazwyczaj skutecznie „rekompensuje” brak wspomnianych opłat.

Reprezentatywny przykład pożyczki ratalnej w LendUp przedstawiamy na poniższym przykładzie.

  • Pożyczajamy 5000 złotych na 36 miesięcy (3 lata). Zobowiązanie rozłożone jest na 36 comiesięcznych rat w równej kwocie 277 złotych. Ponadto, konsument ponosi koszt opłaty przygotowawczej (33 złote) oraz prowizji, która niesie za sobą koszt 4939 złotych. Odsetki i oprocentowanie równają się zeru, a Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 66,75%.
    Łącznie klient musi zwrócić kwotę wynoszącą 9972 złote.

Jakie bazy dłużników weryfikuje LendUp?

W celu oceny zdolności kredytowej konsumenta i sprawdzenia jego historii spłat, LendUp sprawdza jedynie jedną bazę finansową – Biuro Informacji Kredytowej (BIK). Nie są w nim tolerowane wpisy na temat jakichkolwiek zajęć komorniczych.

Firma nie sprawdza żadnego z Biur Informacji Gospodarczej (BIG), czyli BIG Infomonitor, ERiF oraz Krajowego Rejestru Dłużników (KRD).

Kto może starać się o pożyczkę w LendUp – wiek

Aby zostać klientem LendUp, wystarczy jedynie być osobą pełnoletnią. Jednakże, poza ukończeniem 18. roku życia wymaga się jeszcze bycia nie starszym niż 80 lat. Nadal jednak, są to wyjątkowo elastyczne granice wiekowe, choć mają one jedno „ale”. Jeśli pracuje się na umowę o pracę – wówczas minimalna granica wieku rośnie do nie mniej niż 25. roku życia.

Z innych wymagań, warto wymienić obowiązek posiadania polskiego obywatelstwa, konieczność posiadania konta bankowego z dostępem do bankowości elektronicznej oraz posiadanie stałego zatrudnienia. Jeśli nie masz konta bankowego sprawdź nasz ranking kont osobistych.

Jakich dokumentów wymaga LendUp?

LendUp wymaga od swoich klientów wykazania, iż ma się stałe dochody i pracę regulowaną którąś z umów. Dopuszcza się umowa o pracę, umowa o dzieło oraz umowa zlecenie. Firma wymaga w dodatku, aby każda z nich była zawarta od co najmniej 3 miesięcy. Sprawdzone zostaną wówczas także zarobki – ich wysokość i częstotliwość ich uzyskiwania.

Rachunek bankowy pożyczkodawcy

Niestety, opisywana firma pożyczkowa ma konto tylko w jednym banku – PKO Banku Polskim. Oznacza to, że istnieje jedno grono klientów, które może liczyć na błyskawicznie dotarcie przyznanej kwoty pożyczki. Są to klienci mający swoje konta bankowe właśnie w PKO.

Jak szybko pieniądze wpływają na konto klienta

LendUp ma swoje konto bankowe jedynie w PKO, dlatego większość konsumentów firmy na przelew z przyznaną kwotą pożyczki będzie musiała czekać do 24 godzin. Wszystko uzależnione jest od sesji przychodzącej w danym banku. Chodzi o porę, kiedy przelew zewnętrzny jest indeksowany. Jeśli jednak konsument ma swój rachunek w PKO, wówczas pieniądze powinny się znaleźć na koncie w nie dłużej niż kilka minut.

Godziny rozpatrywania wniosków w LendUp

Wnioski pożyczkowe w LendUp rozpatruje się aż 6 dni w tygodniu. W robocze dni powszednie, od poniedziałku do piątku, firma pracuje od 7:30 rano aż do 20:30 wieczorem. W soboty z kolei, obsługa pozostaje do dyspozycji klientów w godzinach od 8:00 rano do 16:00 po południu. Wnioski, które złoży się poza tymi godzinami, będą rozpatrywane o najbliższej porze pracy firmy.

Czy w LendUp istnieje możliwość przedłużenia pożyczki ?

Niestety, LendUp nie udostępnia możliwości przedłużenia terminu spłaty pożyczki. Oznacza to, że zobowiązanie zawsze należy spłacać w regularnych ratach. W przeciwnym wypadku, firma ma prawo naliczać karne odsetki, wysyłać płatne monity i przekazać dług zewnętrznej firmie windykacyjnej. W nieco dalszej perspektywie sprawa może trafić do sądu, a ten ma prawo zarządzić egzekucję komorniczą. Dane konsumenta trafią do rejestrów dłużników.

Sposób weryfikacji klientów

Weryfikacja danych klienta odbywa się w LendUp za pomocą prostej i sprawdzonej metody przelewu weryfikacyjnego. Należy przelać na wskazany numer rachunku pożyczkodawcy symboliczną kwotę 1 grosza i poczekać na wydanie decyzji co do przyznania zobowiązania.

Czym wyróżnia się LendUp?

LendUp, poza młodym wiekiem i nowoczesnym projektem strony, wyróżnia się też stosunkowo wysoką kwota maksymalną pożyczki i wyjątkowo rozłożonym w czasie terminem spłaty – 36 miesięcy (3 lata). Negatywnie zaskoczył nas jednak brak czytelnego zamieszczenia na witrynie wielu kluczowych informacji jak np. wymagań, numeru telefonu czy nawet informacji o wymaganych dokumentach.

LendUp

PROFI CREDIT Polska S.A.

Rodzaj: Firma pożyczkowa
Numer REGON: 243624011
Numer NIP: 5472151080
Numer KRS: 0000518190
Kapitał akcyjny: 793 951 000 PLN
Adres Firmy: ul. Browarna 2
43-300 Bielsko-Biała
3.9/5 - (38 votes)
Komentarze (0)
Zostaw komentarz

Sprawdź ofertę lendup