LendUp – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena 3
Kwota 1 000 - 25 000 zł
Wymagane konto bankowe Tak
RRSO 82,86 %
Oprocentowanie 7,20 %
Metoda wypłaty przelew na konto
Okres spłaty 24 - 36 miesięcy
Wiek pożyczkobiorcy 25 - 75 lat
Maks. pierwsza pożyczka 1 000 - 12 000 zł
Maks. kolejna pożyczka 25000 zł
Pierwsza pożyczka gratis Nie
Konto w banku Tak
Zaświadczenie o zarobkach Nie
Czas wypłaty 15 minut
Sposób weryfikacji przelew weryfikacyjny
Godziny pracy w niedziele 24/7
Godziny pracy w sobotę 24/7

Przykład reprezentatywny dla pożyczki udzielanej w ramach telefonicznego trybu wnioskowania o pożyczkę: Całkowita kwota pożyczki – 3 000 zł; stała Roczna Stopa Oprocentowania (RSO) – 6,89%; na całkowity koszt pożyczki, który wynosi 3 660 zł składają się: opłata przygotowawcza – 150 zł, prowizja – 2 850 zł, oprocentowanie – 660 zł; Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) pożyczki – 82,91%; umowa płatna w 36 miesięcznych ratach po 185 zł każda; całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta – 6 660 zł. Stan na dzień 08.12.2020.

Zalety i wady firmy Lendup

Zalety
 • Wysoka kwota maksymalna pożyczki
 • Nowocześnie zaprojektowana witryna internetowa
 • Długie godziny pracy firmy
 • Brak weryfikacji rejestrów Biur Informacji Gospodarczej (BIG Infomonitor, ERIF, KRD)
 • on-line'owy proces, umowa na podpis elektroniczny,
Wady
 • Wysokie koszty pożyczek
 • Próżno szukać też łatwo dostępnych informacji o np. wymaganiach, wymaganych dokumentach czy nawet kosztach pożyczki

LendUp to dowód, jak ogromny potencjał skrywa branża pożyczkowa. Choć wszelkie rodzaje zobowiązań są oferowane na setki sposobów przez równie liczną grupę pożyczkodawców, to jak grzyby po deszczu wyrastają kolejni.

LendUp to firma pożyczkowa powstała jesienią 2018 roku. Jest to brand dobrze znanej grupy Profi Credit Polska, która szczyci się międzynarodowym zasięgiem i tysiącami obsłużonych klientów. Firma działa w kraju od 2014 roku, a dotychczas najlepiej była znana z własnej marki pożyczkowej Profi Credit.

Samo LendUp, podobnie jak siostrzane Profi Credit, ma w ofercie pożyczki długoterminowe. Firma oferuje zobowiązania dla osób, które poszukują nieco większej ilości gotówki. Będą mogli spłacić ją w wielu ratach o niewielkiej kwocie, która nie obciąży zbytnio domowego budżetu.

Czy pierwsza pożyczka w LendUp jest darmowa?

Niestety, LendUp nie przewiduje w swojej ofercie możliwości uzyskania ani pierwszej, ani jakiejkolwiek kolejnej darmowej pożyczki. Każde zobowiązanie zawiera w sobie standardowe koszty z tytułu opłat dodatkowych, ale i każdy klient ma do dyspozycji ofertę na takich samych warunkach – także ten, który korzysta z usług LendUp dopiero po raz pierwszy.

lend up opinie

Wysokość pożyczki oraz termin spłaty

Minimalna kwota pożyczki online w LendUp może wynieść 500 złotych, a każda kolejna wartość rośnie co 100 złotych. Maksymalnie w opisywanej firmie pożyczkowej można pożyczyć do 25 000 złotych. Termin spłaty pozostaje niezmienny. Zawsze wynosi on 36 miesięcy (3 lata).

Pożyczając w LendUp po raz drugi, oferta nie ulega żadnym zmianom. Minimalnie można pożyczyć dalej już 500 złotych, a kolejne wartości rosnące co 100 złotych poprzestają na maksymalnej kwocie wynoszącej 25 000 złotych. Termin spłaty, podobnie, jest stały i wynosi zawsze aż 36 miesięcy, czyli 3 lata.

Pożyczka w LendUp to zobowiązanie ratalne, a jego spłata zawsze odbywa się na takich samych warunkach. Spłaca się ją w comiesięcznych ratach o równej wysokości i ilości – 36. Każde zobowiązanie zawiera w sobie też standardowe koszty wynikające z tytułu opłaty przygotowawczej i prowizji.

Firma chwali się, że nie pobiera od konsumenta odsetek, a pożyczki ratalne nie generują kosztów oprocentowania. Jednak wysokość prowizji zazwyczaj skutecznie „rekompensuje” brak wspomnianych opłat.

Reprezentatywny przykład pożyczki na raty dostępnej w LendUp przedstawiamy na poniższym przykładzie.

Przykład reprezentatywny pożyczki udzielanej w kanale tradycyjnym: Całkowita kwota pożyczki – 3 000 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) pożyczki – 110,19%. Oprocentowanie stałe w skali roku – 17,22%. Na całkowity koszt pożyczki, który wynosi 4 740 zł składają się: opłata przygotowawcza – 340 zł, prowizja pośrednika finansowego – 387 zł, prowizja pożyczkodawcy – 2 273 zł, odsetki – 1 740 zł. Pożyczka jest rozłożona na 36 miesięcznych rat po 215 zł każda. Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta – 7 740 zł. Stan na dzień 06.05.2022.

Przykład reprezentatywny pożyczki udzielanej w kanale zdalnym: Całkowita kwota pożyczki – 3 000 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) pożyczki – 110,19%. Oprocentowanie stałe w skali roku – 17,22%. Na całkowity koszt pożyczki, który wynosi 4 740 zł, składają się: opłata przygotowawcza – 150 zł, prowizja pożyczkodawcy – 2 850 zł, odsetki – 1 740 zł. Pożyczka jest rozłożona na 36-miesięcznych rat po 215 zł każda. Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta – 7 740 zł. Stan na dzień 06.05.2022.

Jak wziąć pożyczkę w LendUp krok po kroku?

Proces wnioskowania o pożyczkę w LendUp nie jest zbyt skomplikowany. Aby jednak poznać całą procedurę, rozpiszmy ją w postaci kolejnych podpunktów.

 1. Zwykle przy kontakcie z firmami pozabankowymi na samym początku musimy ustalić, jaka ma być całkowita kwota pożyczki i okres kredytowania. Wykonujemy te działania poprzez wybranie kwot przy pomocy suwaków, zamieszczonych w tak zwanym kalkulatorze pożyczkowym. W LendUp jest podobnie, z tą różnicą, że do wyboru jest tylko kwota, ponieważ okres spłaty jest stały i wynosi 36 miesięcy.
 2. Można wybrać także cel, na jaki chce się zaciągnąć pożyczkę. Nie musimy tego robić, choć pożyczkodawca poleca zaznaczenie którejś z opcji, ponieważ ma to zwiększać szanse na uzyskanie finansowania.
 3. Przed naciśnięciem przycisku „Chcę pożyczkę” musimy podać numer telefonu oraz swoje imię.
 4. Po kilku minutach skontaktuje się z nami konsultant z firmy LendUp, który pomoże nam przejść przez kolejne kroki procesu pożyczkowego. Niezbędne będzie podanie swoich danych, takich jak nazwisko, numer i seria dowodu czy adres zamieszkania. Mogą pojawić się także pytania o miesięczne dochody i zobowiązania.
 5. Potrzebna będzie też weryfikacja tożsamości i konta bankowego. Możemy to zrobić np. poprzez przelew w wysokości jednego grosza.
 6. Po przedstawieniu wszystkich niezbędnych danych, pracownik LendUp z pomocą systemu scoringowego wyda decyzję o przyznaniu (lub nie) finansowania. Warunkiem udzielenia pożyczki jest poprawna zdolność kredytowa. Gdy nie jest ona najlepsza, koszty pożyczki mogą wzrosnąć lub otrzymamy niższą kwotę od tej, o którą wnioskowaliśmy.
 7. Gdy LendUp zgodzi się na przyznanie nam środków, pozostaje tylko szybkie podpisanie umowy pożyczki w formie online i przelew środków na nasze konto bankowe.

Jakie bazy dłużników weryfikuje LendUp?

W celu oceny zdolności kredytowej konsumenta i sprawdzenia jego historii spłat, LendUp sprawdza jedynie jedną bazę finansową – Biuro Informacji Kredytowej (BIK). Nie są w nim tolerowane wpisy na temat jakichkolwiek zajęć komorniczych.

Kto może starać się o pożyczkę w LendUp?

Aby zostać klientem LendUp, wystarczy jedynie być osobą pełnoletnią. Jednakże, poza ukończeniem 18. roku życia wymaga się jeszcze bycia nie starszym niż 80 lat. Nadal jednak, są to wyjątkowo elastyczne granice wiekowe, choć mają one jedno „ale”. Jeśli pracuje się na umowę o pracę – wówczas minimalna granica wieku rośnie do nie mniej niż 25. roku życia.

Z innych wymagań, warto wymienić obowiązek posiadania polskiego obywatelstwa, konieczność posiadania konta bankowego z dostępem do bankowości elektronicznej oraz posiadanie stałego zatrudnienia.

Jakich dokumentów wymaga LendUp?

LendUp wymaga od swoich klientów wykazania, iż ma się stałe dochody i pracę regulowaną którąś z umów. Dopuszcza się umowa o pracę, umowa o dzieło oraz umowa zlecenie. Firma wymaga w dodatku, aby każda z nich była zawarta od co najmniej 3 miesięcy.

Sprawdzone zostaną wówczas także zarobki – ich wysokość i częstotliwość ich uzyskiwania.

Po jakim czasie można spodziewać się pieniędzy?

Niestety, opisywana firma pożyczkowa ma rachunek bankowy tylko w jednej instytucji – PKO Banku Polskim. Oznacza to, że istnieje jedno grono klientów, które może liczyć na błyskawicznie dotarcie przyznanej kwoty pożyczki. Są to klienci mający swoje konta bankowe właśnie w PKO.

Pozostali klienci firmy nie posiadający konta bankowego w PKO muszą czekać do 24 godzin na przelew z przyznaną kwotą pożyczki (czas oczekiwania dotyczy dni roboczych). Wszystko uzależnione jest od sesji przychodzącej w danym banku. Chodzi o porę, kiedy przelew zewnętrzny jest indeksowany.

Czy w LendUp istnieje możliwość wydłużenia okresu spłaty?

Niestety, LendUp nie udostępnia możliwości przedłużenia terminu spłaty pożyczki. Oznacza to, że zobowiązanie zawsze należy spłacać w regularnych ratach. W przeciwnym wypadku, firma ma prawo naliczać karne odsetki, wysyłać płatne monity i przekazać dług zewnętrznej firmie windykacyjnej.

W nieco dalszej perspektywie sprawa może trafić do sądu, a ten ma prawo zarządzić egzekucję komorniczą. Dane konsumenta trafią do rejestrów dłużników.

Czym wyróżnia się LendUp?

LendUp, poza młodym wiekiem i nowoczesnym projektem strony, wyróżnia się też stosunkowo wysoką kwota maksymalną pożyczki i wyjątkowo rozłożonym w czasie terminem spłaty – 36 miesięcy (3 lata). Negatywnie zaskoczył nas jednak brak czytelnego zamieszczenia na witrynie wielu kluczowych informacji jak np. wymagań, numeru telefonu czy nawet informacji o wymaganych dokumentach.

Dane firmy LendUp

LendUp

PROFI CREDIT Polska S.A.

Rodzaj: Firma pożyczkowa
Numer REGON: 243624011
Numer NIP: 5472151080
Numer KRS: 0000518190
Kapitał akcyjny: 793 951 000 PLN
Adres Firmy: ul. Browarna 2
43-300 Bielsko-Biała
4/5 - (41 votes)
Opinie klientów o Lendup (0)
Dodaj opinię

Sprawdź ofertę Lendup