LendOn – opinie klientów i recenzja pożyczki

Maks. kolejna pożyczka 6000 zł
Nasza ocena 4
Treść promocji Z kodem GOTOWKA pierwsza pożyczka do 1000 zł z RABATEM 75%, a do 3000zł z RABATEM 50%!
Prowizja 15,49%
Kwota 500 - 6 000 zł
Wymagane konto bankowe NIE
Metoda wypłaty Instator
Oprocentowanie 7,20 %
RRSO 513,59 %
Okres spłaty 1 miesiąc
Maks. pierwsza pożyczka 500 - 3 000 zł
Godziny pracy w sobotę 09:00-20:00
Sposób weryfikacji Instantor
Pierwsza pożyczka gratis NIE
Wiek pożyczkobiorcy 21 - 75 lat
Godziny pracy w niedziele 09:00-18:00
Status osoby fizycznej NIE
Konto w banku NIE
Telefon komórkowy NIE
Adres e-mail NIE
Zameldowanie NIE
Czas wypłaty 15 minut
Zaświadczenie o zarobkach NIE

Przykład reprezentytywny: Opłata rejestracyjna 0,01 PLN (zwracana pożyczkobiorcy); całkowita kwota pożyczki 1500 PLN; czas obowiązywania umowy 30 dni; oprocentowanie zmienne w skali roku 7,2% (odsetki maksymalne); prowizja 276,15 PLN; odsetki kapitałowe 8,85 PLN; całkowity koszt pożyczki 285,00 PLN; całkowita kwota do zapłaty 1785,00 PLN; Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 730,15%. Stan na dzień 08.10.2021 r.

Zalety i wady firmy LendOn

Zalety
 • Wysoka pierwsza pożyczka (3000 zł)
 • Decyzja w 15 minut
 • Infolinia czynna cały tydzień
 • Wysoka kwota następnych chwilówek (6000 zł)
 • Możliwość refinansowania pożyczki
Wady
 • Wysoka dolna granica wieku — należy mieć ukończone 21 lat
 • Weryfikacja w bazach.

LendOn – nasza opinia o firmie

Konsumenci zainteresowani skorzystaniem z oferty tej firmy pożyczkowej, chętnie poszukują informacji wyszukując np. „LendOn opinie”. Nie ma w tym nic dziwnego – choć to bardzo popularna firma, to przed złożeniem wniosku warto sprawdzić, jak z usług zadowoleni są dotychczasowi klienci. Ci najczęściej cenią w LendOn pożyczki atrakcyjne, elastyczne kwoty dostępnych środków do pożyczenia, a także możliwość uzyskania środków w 100% online.

Co to za firma LendOn?

LendOn należy do grona stosunkowo młodych firm na rynku usług pozabankowych, jako część łotewskiego koncernu Cream Finance. Polscy klienci mogą korzystać z usług tego pożyczkodawcy od 2013 roku. W ciągu 5 lat firma zdążyła skutecznie zaznaczyć swoją obecność w branży i należy do grona dobrze rozpoznawalnych usługodawców. Specjalnością LendOn są pożyczki krótkoterminowe, choć ich czas spłaty jest dość niestandardowy — dłuższy od standardowego miesiąca aż o 2 tygodnie. Firma reklamuje swoje usługi jako bezpieczne, sprawdzone i popularne w skali międzynarodowej LendOn działa bowiem jeszcze m.in. w Czechach, Hiszpanii i Meksyku.

Czy pierwsza pożyczka w LendOn jest darmowa?

Dla nowych klientów, korzystających z usług firmy po raz pierwszy, LendOn przewidziało usługę pierwszej darmowej pożyczki. W tej taryfie pożyczyć można nawet 3000 złotych, na których spłatę firma pozostawia 45 dni czyli półtora miesiąca. Warunkiem niebycia obciążonym oprocentowaniem oraz kosztem prowizji i odsetek, jest terminowa spłata pierwszej pożyczki.

WNIOSEK O POŻYCZKĘ W LENDON

Pierwsza pożyczka – warunki pożyczki

Jak już wspomniano wyżej, dla nowych klientów LendOn przewidziana jest minimalna kwota w wysokości 100 złotych. Można ją powiększyć do pułapu maksymalnie 3000 złotych. Termin spłaty może wynieść od 5 dni, poprzez 30 dni (miesiąc), do nawet 45 dni (półtora miesiąca). Warto dodać, że pierwsza pożyczka jest w pełni darmowa.

LendOn opinie

Maksymalna kwota oraz okres spłaty pożyczki

Dla drugich i kolejnych klientów firmy LendOn udostępnia pełną ofertę firmy, która tak naprawdę wyróżnia się maksymalną kwotą pożyczki. Minimalnie jest to bez zmian 100 złotych, jednak w górnym zakresie pożyczyć można już nawet 6000 złotych. Termin spłaty jest stały dla całej oferty i wynosi kolejno od 5 dni, po 30 dni (miesiąc), do nawet 45 dni, czyli półtora miesiąca. Należy mieć na uwadze, że druga i każda kolejna chwilówki jest obciążona opłatami.

W koszt zobowiązania wliczony jest koszt w postaci prowizji z doliczonym Rzeczywistym Rocznym Stałym Oprocentowaniem (RRSO). Przedstawimy to na reprezentatywnym przykładzie.

 • Pożyczając 4000 złotych na maksymalny okres 45 dni (półtora miesiąca), dochodzi do tego Rzeczywiste Roczne Stałe Oprocentowanie (RRSO) w wysokości 726% oraz koszt pożyczki w postaci prowizji, który wynosi łącznie 1189 złotych.
  Podsumowując, po 45 dniach pożyczkodawcy będzie trzeba zwrócić łącznie 5189 złotych.

Bazy dłużników sprawdzane przez LendOn

Każdy nowy klient LendOn, który chce ubiegać się o pożyczkę, musi pamiętać, że jego dane zostaną sprawdzone w rejestrach finansowych i bazach dłużników. W przypadku opisywanego pożyczkodawcy, sprawdzone zostaną najpopularniejsze rejestry. Będzie to kolejno Biuro Informacji Kredytowej (BIK), Biuro Informacji Gospodarczej (BIG) wraz z ERIF, a także Krajowy Rejestr Dłużników (KRD) oraz baza Credit Check.

Wymagania wiekowe dla klientów

Aby zostać klientem LendOn, nie wystarczy niestety być tylko osobą pełnoletnią. Pożyczkodawca określa jeszcze dodatkowo dodatkowe widełki wiekowe. Wynoszą one minimalnie 21 lat oraz maksymalnie 70 lat. W ten sposób, pożyczkę w opisywanej firmie wziąć może tylko część studentów i część emerytów.

Innymi warunkami, jakie określa LendOn, jest m.in. posiadanie polskiego obywatelstwa i stałego miejsca zamieszkania na terenie kraju, a także konta bankowego, telefonu komórkowego i adresu e-mail.

Czy LendOn wymaga dodatkowych zaświadczeń?

LendOn nie wymaga żadnych dodatkowych dokumentów potwierdzających charakter i fakt posiadanego zatrudnienia, a także nie prosi klientów o okazanie zaświadczeń o wysokości i rodzaju comiesięcznie otrzymywanych zarobków. Jak chwali się na swojej stornie internetowej pożyczkodawca, do uzyskania pożyczki wystarczy tylko dowód osobisty. Czy LendOn wysyła umowę pożyczki do domu? Firma nie przewiduje możliwości wysłania umowy w formie fizycznej na adres pocztowy konsumenta ale przesyła ją na podany przez pożyczkobiorcę adres mailowy

Jakie rachunki bankowe posiada pożyczkodawca?

Opisywany pożyczkodawca posiada swoje rachunki bankowe w wyjątkowo pokaźnej ilości placówek na stronie wymieniono ich aż 9. Jest to kolejno: PKO Bank SA, Bank Zachodni WBK, Millenium Bank, Alior Bank, mBank Bank, Pekao Bank SA, Getin Bank, Kredyt Bank oraz, nietypowo, Wschodni Bank Cukrownictwa. Oznacza to innymi słowy, że posiadając konto osobiste w którymś, z wymienionych banków, zwiększają się szanse na szybkie uzyskanie pożyczki. Zgodnie z sesjami przychodzącymi, może to być nawet w kilkanaście-kilkadziesiąt minut,

Jak szybko pieniądze trafią na konto klienta LendOn ?

Jak już wspomniano wyżej, posiadając swój rachunek bankowy w którymś, z wyżej wymienionych 9 banków, zwiększa się szanse na szybkie uzyskanie pożyczki. Zgodnie z godzinami sesji wychodzących oraz przychodzących, pieniądze mogą trafić na konto nawet w kilkanaście minut. Jeżeli klient posiada z kolei swój rachunek w placówce spoza grona wspomnianych banków (PKO Bank SA, Bank Zachodni WBK, Millenium Bank, Alior Bank, mBank Bank, Pekao Bank SA, Getin Bank, Kredyt Bank i Wschodni Bank Cukrownictwa), wówczas pieniądze mogą dotrzeć nieco później do 24 godzin.

Godziny i dni rozpatrywania wniosków

LendOn pozostaje do dyspozycji swoich klientów aż przez 7 dni w tygodniu. W dni robocze, pd poniedziałku do piątku, jest to pora od 8.00 rano do 22.00 wieczorem, z kolei w weekendy, od soboty do niedzieli, jest to pora od 9.00 rano do 18.00 po południu. Każdy klient, który złoży wniosek poza wspomnianymi godzinami pracy, musi czekać na rozpatrzenie kolejnego dnia pracy konsultantów firmy.

Niestety, wspomniane godziny pracy nie dotyczą czatu online na stronie internetowej pożyczkodawcy nie był on aktywny w dniu roboczym przez kilka godzin.

Czy LendOn umożliwia przedłużenie terminu spłaty pożyczki?

LendOn przewiduje możliwość przedłużenia terminu spłaty pożyczki w formie tzw. usługi refinansowania. Polega ona na wykupieniu, za indywidualnie ustaloną kwotę, dodatkowego czasu na spłatę pożyczki. Jest to kolejno 10, 20 lub 30 dni. W przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych firm, z tej usług można korzystać bez ograniczeń.

Weryfikacja danych klienta w LendOn

Weryfikacja danych klienta w LendOn odbywa się na dwa sposoby. Jeden to bezpieczna i wygodna usługa Instantor, która szybko weryfikuje naszą historię wydatków na rachunku bankowym. Inna metoda to bardziej tradycyjny przelew weryfikacyjny, który polega na przelaniu symbolicznego 1 grosza na numer rachunku pożyczkodawcy.

Czym wyróżnia się LendOn na tle konkurencyjnych firm?

LendOn bez wątpienia wyróżnia się ofertą darmowej pierwszej pożyczki i korzystnymi kwotami pożyczek, a także stosowaniem takich udogodnień, jak możliwość refinansowania pożyczki i weryfikacja klienta za pomocą nowoczesnej aplikacji Instantor. Warto docenić też długi czas pracy firmy, który ma miejsce w dni powszednie nawet do 22 i ma miejsce nawet w niedziele.

LendOn – Dane firmy

LendOn

Creamfinance Poland Sp. z o.o.

Rodzaj: Firma pożyczkowa
Numer NIP: 5252548958
Numer KRS: 0000453034
Adres Firmy: Al. Jerozolimskie 134 02-305 Warszawa
4.5/5 - (36 votes)
Komentarze (1)
Zostaw komentarz

Sortuj wg
 • Komentarz od Jan
  Napisany
  05.02.2020, 10:44
  Jan

  Zachęcam bardzo serdecznie porównać oferty różnych firm pożyczkowych - warto wziąć pod uwagę Szybką gotówkę - chyba mają teraz najlepsze warunki na rynku.

Sprawdź ofertę LendOn