Łatwy Kredyt – opinie klientów i recenzja pożyczki

Łatwy Kredyt – opinia o pożyczkodawcy

Osoby poszukujące najlepszej pożyczki lubią sprawdzać opinie dotychczasowych klientów firmy, której usługami są zainteresowani. W tym celu, w tym konkretnym przypadku, popularnością cieszy się fraza „Łatwy Kredyt opinie”.

Możemy się przez to dowiedzieć, że klienci tej firmy cenią ją m.in. za możliwość otrzymania pożyczki w 100% online. Jednakże, przydałaby się np. usługa pierwszej darmowej pożyczki.

Pożyczki w Łatwy Kredyt

Należy ono do wyjątkowo doświadczonego koncernu finansowego SA Lateko Lizings z Łotwy, który istnieje od 1997 roku. Omawiana firma pożyczkowa specjalizuje się w oferowaniu pożyczek krótkoterminowych w niewielkich kwotach. Podobnie do innych konkurencyjnych firm, Łatwy Kredyt stawia na szybkie i sprawne uzyskiwanie pożyczek zza ekranu komputera.

Czy pierwsza pożyczka jest darmowa?

Niestety, Łatwy Kredyt nie przewidział w swojej ofercie usługi darmowej pożyczki. Także i pierwsi, nowi klienci, są obciążeni prowizją i odsetkami. Jeżeli szukają Państwo takiej oferty, polecamy zajrzeć na nasze zestawienie porównujące darmowe chwilówki.

Pierwsza pożyczka w Łatwy Kredyt

Pierwsza pożyczka dla nowych klientów firmy Łatwy Kredyt może wynieść minimalnie 100 złotych, a maksymalnie 1500 złotych. Termin spłaty przy tym może zostać określony na 15 dni (2 tygodnie) lub maksymalnie 30 dni (miesiąc). Jeśli nie spłacimy świadczenia w terminie, zawsze będzie się to wiązało z kłopotami. Firma nie oferuje pożyczek na raty lub usługi refinansowania, dlatego nieterminowość wiąże się z działaniami windykacyjnymi, a nawet komornikiem, sprawą w sądzie i wpisaniem naszych danych do któregoś, z rejestrów dłużników.

Maksymalna kwota oraz maksymalny okres spłaty

Drudzy i kolejni klienci firmy mają do dyspozycji, tradycyjnie, o wiele większą maksymalną kwotę pożyczki. Minimalny próg się nie zmienia to nadal 100 złotych. Maksymalnie z kolei do dyspozycji pozostaje 3000 złotych. Terminy spłaty, nadal bez zmian od 15 dni (2 tygodnie) do 30 dni (miesiąc).

łatwy kredyt opinie

Sprawdzane bazy dłużników przez Łatwy Kredyt

Firma Łatwy Kredyt pamięta oczywiście o weryfikacji historii finansowej i zdolności kredytowej w bazach dłużników. W przypadku omawianej firmy kontroli poddawane są Biuro Informacji Gospodarczej (BIG), Biuro Informacji Kredytowej (BIK), Krajowy Rejestr Dłużników (KRD) oraz ERIF.

Granice wiekowe pożyczkobiorców

Klientem firmy Łatwy Kredyt może zostać każda pełnoletnia osoba, która ma wiek nie niższy niż 20 lat i nie wyższy niż 70 lat.

Dodatkowe warunki, które należy spełnić, aby pozytywnie przejść proces weryfikacji wniosku to:

 1. klient jest konsumentem w rozumieniu art. 5 ust 1 Ustawy  o kredycie konsumenckim;
 2. ma pełną zdolność do czynności prawnych;
 3. ma obywatelstwo polskie i zamieszkuje na terenie Rzeczypospolitej Polskiej;
 4.  dokonał poprawnej rejestracji w naszym systemie internetowym;
 5. złożył poprawnie wypełniony wniosek;
 6. posiada pozytywną historię w Biurze Informacji Gospodarczej i Biurze Informacji Kredytowej;
 7. nie posiada żadnych zobowiązań pieniężnych wobec Latwykredyt.pl;
 8.  zapoznał się z Formularzem Informacyjnym, Regulaminem oraz Umową Pożyczki oraz akceptuje ich warunki;
 9. posiada osobisty rachunek bankowy;
 10. posiada aktywny numer telefonu.

Czy wymagane są jakieś dokumenty?

Firma nie wymaga od swoich pierwszych klientów żadnych dokumentów potwierdzających charakter i fakt posiadania zatrudnienia, a także zaświadczeń o wysokości i tytule comiesięcznie uzyskiwanych dochodów.

Rachunki bankowe pożyczkodawcy

Firma Łatwy Kredyt posiada swoje rachunki bankowe w dużej ilości banków. Jest ich aż 9, kolejno: Santander, PKO, Pekao, Alior, Millennium, mBank, Bank Pocztowy, BGŻ BNP Paribas, GetIn Bank. Jeżeli posiadamy konto w którymś, z wymienionych banków i składamy nasz wniosek o porze bliskiej określonych pór rozliczeniowych, to pożyczka może trafić na nasze konto wyjątkowo szybko do 15 minut.

Jak szybko pieniądze trafią na konto pożyczkobiorcy w Łatwy Kredyt?

Tak, jak wspomniano wyżej, Łatwy Kredyt posiada konta bankowe w 9 dużych bankach. Jeśli mamy rachunek w którymś z nich, to pieniądze mogą dotrzeć do nas już w kilkanaście minut. Warunkiem jest jednak złożenie wniosku o pożyczkę przed najbliższą sesją rozliczeniową.

Posiadając z kolei konto w którymś, spoza wymienionych banków, to pożyczka może dojść do nas niestety nawet kolejnego dnia.

Godziny rozpatrywania wniosków o pożyczkę

Firma Łatwy Kredyt pracuje o wyjątkowo nieregularnych godzinach, ale ich zapamiętanie nie jest trudno. W dni robocze od poniedziałku do piątku pożyczkodawca rozpatruje wnioski i obsługuje klientów od 7.00 dano do 22.00 wieczorem. Od soboty do niedzieli z kolei  od 9.00 rano do 20.00 wieczorem. Jeżeli wniosek nasz jest złożony poza podanymi godzinami, wówczas zostanie on rozpatrzony niezwłocznie kolejnego dnia.

Możliwość przedłużenia pożyczki

Niestety, zgodnie z nowelizacją ustawy o kredycie konsumenckim nie istnieje już w firmie Łatwa Pożyczka możliwość przedłużania pożyczek. Usługa ta, inaczej niż w niektórych konkurencyjnych placówkach, nie istnieje także w formie refinansowania.

Sposób weryfikacji klientów w Łatwy Kredyt

Firma Łatwy Kredyt oferuje aż w możliwości weryfikacji. Poza tradycyjnym przelewem weryfikacyjnym w postaci symbolicznego 1 grosza, jest to także:

 • Kontomatik — automatyczna metoda weryfikacji, która pozwala zweryfikować dane klienta na podstawie informacji pochodzących z rachunku bankowego. Za pomocą metody Kontomatik zweryfikować można swoje dane w maksymalnie szybki i wygodny sposób. Nie trzeba mieć żadnych środków na koncie, ponieważ nie ma potrzeby wykonywania przelewu weryfikacyjnego. Sprawdzenie tożsamości odbywa się w trybie natychmiastowym, a udostępnione dane są tylko do odczytu, więc są one bezpieczne i niemożliwe do przechwycenia przez osoby trzecie. Aby skorzystać z tej metody weryfikacji, należy zalogować się do swojego banku poprzez okienko logowania podczas składania wniosku, a reszta procesu odbędzie się automatycznie.Jest to niemal identyczna usługa, co popularny Instantor.
 • Czek GIRO — jest to możliwość wypłaty pożyczki w dowolnej placówce Poczty Polskiej lub Banku Pocztowego. W celu wybrania tej metody płatności, wystarczy zaznaczyć podczas składania wniosku bądź rejestracji: „Wypłata pożyczki za pomocą czeku GIRO”. Po pozytywnej decyzji odnośnie otrzymania pożyczki, potrzebne informacje do wypłacenia pożyczki zostaną wysłane na adres e-mail oraz SMS-em na nasz numer telefonu komórkowego. Można udać się do dowolnej placówki Poczty Polskiej lub Banku Pocztowego w celu zrealizowania czeku GIRO. Do zweryfikowania tożsamości będzie potrzebny dowód osobisty. Wówczas nie trzeba wykonywać przelewu weryfikacyjnego w wysokości 1 grosza.

Czym wyróżnia się Łatwy Kredyt?

Opisywana firma niewątpliwie wyróżnia się możliwością weryfikacji naszych danych na aż 3 różne sposoby, możliwością wypełnienia wniosku pożyczkowego w pełni online, a także zwięzłymi i treściwymi warunkami kosztów pożyczek.

Łatwy Kredyt – Dane firmy

Łatwy Kredyt

PolCredit sp. z o.o.

Rodzaj: Firma pożyczkowa
Numer REGON: 146251000
Numer NIP: 5213635239
Numer KRS: 0000429935
Kapitał zakładowy: 200 000 PLN
Adres Firmy: ul. Pokorna 2 lok. 1044
00-199 Warszawie
3.8/5 - (44 votes)
Komentarze (0)
Zostaw komentarz