Czym wyróżnia się kredyt w Santander Bank? Zasady, warunki i koszty.

Kredyt gotówkowy w Santander Bank

Na wakacje, kształcenie, zakupy czy spłatę zobowiązań lub inne cele konsumpcyjne można bezpiecznie pożyczyć pieniądze w banku bez wychodzenia z domu. Sprawdzamy ofertę Santander Bank na kredyt gotówkowy. 

Santander Bank – kim jest kredytodawca? 

Działający w Polsce od 20 lat Santander Bank to instytucja utworzona w 2001 roku w rezultacie fuzji Banku Zachodniego S.A. i Wielkopolskiego Banku Kredytowego S.A. Do 2018 roku funkcjonował jako Bank Zachodni WBK S.A. Od 2011 roku należy do hiszpańskiej grupy Santander. Jest jednym z banków uniwersalnych i posiada w ofercie różnorodne produkty dla klientów indywidualnych i firmowych, w tym między innymi kredytowe.

Santander Bank posiada w Polsce liczne placówki, a dodatkowo placówki partnerskie. Strategia banku bycia najlepszym dla klientów przyniosła efekty wcielania w życie i w 2020 roku znalazł się on na 2. miejscu w rankingu Złoty Bankier.1

Santander Bank kredyt gotówkowy w dwóch wariantach – oferta kredytowa banku

W Santander Bank kredyt gotówkowy pojawia się w dwóch propozycjach.  Oferta standardowa pozwala pożyczyć więcej. Korzystający z niej mają szansę uzyskać finansowanie do 300 tys. zł. Okres kredytowania wynosi od 3 do 120 miesięcy. Przedmiot kredytu można zadysponować zgodnie z własnymi potrzebami na dowolny cel konsumpcyjny. Dodatkowo w ofercie pojawia się ubezpiecznie Spokojny Kredyt dla kredytobiorcy w jednym z pakietów do wyboru: Pakiet życie i praca lub Pakiet życie plus. Żeby skorzystać ochrony, trzeba zawrzeć umowę ubezpieczenia w momencie zawierania umowy kredytowej.

Równolegle oferowany jest kredyt gotówkowy online. Santander Bank w tym przypadku proponuje od 500 zł do 100 tys. zł z możliwością rozłożenia na raty na maksymalnie 120 miesięcy. Ta oferta dostępna jest w 100% online, w bankowości internetowej lub poprzez aplikację mobilną, co czyni ją atrakcyjną zwłaszcza w okresie pandemii. Kredytodawca umożliwia uzyskanie pieniędzy w zaledwie 1 minutę od złożenia wniosku. 

WNIOSEK O KREDYT W SANTANDER BANK

Ile kosztuje kredyt gotówkowy Santander Bank?

Koszty rozkładają się różnorako w zależności od oferty. Warto sprawdzić ranking kredytów gotówkowych i porównać wysokość RRSO. Dzięki temu łatwiej podjąć decyzję o tym, która oferta jest bardziej atrakcyjna. W Santander Bank kredyt online to RRSO 11,35%, a standardowy kredyt gotówkowy z możliwością pożyczenia większej kwoty to 11,18%. Na stronie banku dostępny jest kalkulator z opcją wyliczenia kosztów kredytu nieprzekraczającego 92 tys. zł. 

Przy wyborze oferty kredytowej online na 20 tys. zł z umową na 36 miesięcy koszta prezentują się następująco:

 Kredyt online z ubezpieczeniem zaciągnięty w wieku 35 lat (wiek ma wpływ na wysokość miesięcznej składki ubezpieczeniowej)Kredyt online bez ubezpieczenia
Wysokość kredytu20 tys. zł20 tys. zł
Liczba rat3636
RRSO21,18%14,55%
Oprocentowanie7,20%7,20%
Prowizja949,83 zł (3,99%)1975,61 zł (8,99%)
Całkowity koszt kredytu6 539,92 zł4 499,80 zł

Podstawowe informacje o kosztach w pigułce:

 • Prowizja za udzielenie kredytu online bez ubezpieczenia jest wyższa. To 8,99% z ubezpieczeniem Spokojny Kredyt – Życie Plus i 3,99% bez ubezpieczenia. Ta promocja w Santander nie sprawia jednak, że kredytobiorca ponosi mniejsze koszty. Finalnie musi zapłacić więcej, gdyż do każdej z rat doliczana jest opłata na ubezpieczenie.
 • Bank nie pobiera opłaty za wcześniejszą spłatę.
 • W przypadku umów do 24 miesięcy oprocentowanie kredytu jest stałe, powyżej tego okresu bank stosuje oprocentowanie zmienne, będące sumą stopy referencyjnej NBP i marży banku. 

Warunki i zasady uzyskiwania kredytu gotówkowego Santander Bank

Najważniejsze zasady ubiegania się o kredyt gotówkowy w banku Santander Bank Polska i korzystania z niego są następujące:

 • Chcąc pożyczyć powyżej 92 tys. zł, należy odwiedzić jeden z oddziałów lub zadzwonić na infolinię. 
 • Warunkiem uzyskania kredytu w 100% online jest posiadanie konta osobistego. W przeciwnym razie trzeba podać numer telefonu, a doradca banku skontaktuje się z zainteresowanym w celu zaprezentowania oferty. 
 • Klienci aktywnie korzystający z rachunku bankowego otrzymują indywidualnie skonstruowaną ofertę. Najszybciej uzyskają pieniądze na konto. 
 • Raty kredytu bank pobiera co miesiąc automatycznie zgodnie z wyznaczonym terminem, który kredytobiorca wskazuje w trakcie zawierania umowy. W trakcie okresu spłaty możliwe jest wprowadzenie zmian w zakresie daty pobierania raty.
 • Wypłata pożyczonych środków może zostać dokonana przelewem na rachunek kredytobiorcy bądź gotówką w placówce. 
 • Okres kredytowania do 120 miesięcy obowiązuje dla kwoty od 5000 zł. 

Kto może skorzystać z oferty kredytu gotówkowego Santander Bank?

Wniosek o kredyt gotówkowy przez internet mogą złożyć:

 • klienci banku,
 • posiadający dostęp do bankowości internetowej i mobilnej,
 • w odpowiedzi na przygotowaną ofertę w zakładce „Oferta banku”.

Zawnioskować mogą te osoby, które spełnią łącznie wszystkie warunki:

 • są pełnoletnie i posiadają pełną zdolność do czynności prawnych,
 • mieszkają w Polsce,
 • mają dochód o charakterze stałym, udokumentowany i akceptowany przez bank,
 • będą w stanie spłacać raty kredytu wraz z odsetkami w ustalonych  harmonogramem terminach.

Możliwe jest uzyskanie kredytu wraz z drugą osobą. W takim przypadku każda z nich musi spełnić wymienione warunki. Decyzja kredytowa oraz warunki są wynikiem indywidualnej oceny zdolności kredytowej i oceny ryzyka kredytowego.  

Jak wnioskować o kredyt w Santander Bank i co jest niezbędne do jego otrzymania?

Internetowy wniosek o kredyt gotówkowy w Santander Bank należy wypełnić poprzez Santander internet lub Santander mobile. Konieczne jest:

 • sprawdzenie indywidualnej propozycji kredytowej w zakładce „Oferta banku”,
 • wypełnienie wniosku i ustalenie wysokości raty,
 • poczekanie na sprawdzenie zdolności kredytowej i decyzję,
 • zaakceptowanie umowy po zapoznaniu się z jej warunkami.
WNIOSEK O KREDYT W SANTANDER BANK

To najłatwiejszy i najszybszy sposób na pożyczenie pieniędzy. Konsument niebędący klientem banku Santander musi skorzystać z alternatywnej drogi o kredyt, dzwoniąc na infolinię lub składając tradycyjny wniosek w oddziale stacjonarnym. W razie wątpliwości najlepiej nawiązać z Santander Bank kontakt w formie przystępnego czatu w serwisie internetowym. 

Zakres formalności jest różny w zależności od tego, czy kredyt ubiega się dotychczasowy klient czy osoba niebędąca w relacji z bankiem. Proponowany przez Santander Bank kredyt w standardowej opcji wiąże się z koniecznością wypełnienia wniosku, w którym kredytodawca pyta o:

 • dane z dowodu: numer PESEL, serię i numer dowodu, 
 • adres zamieszkania,
 • dane pracodawcy,
 • datę zawarcia umowy o pracę lub datę przyznania emerytury/renty,
 • średnią wysokość dochodów netto z ostatnich 3 miesięcy,
 • posiadane zobowiązania finansowe.

Obowiązkiem wnioskujących o kredyt ze współmałżonkiem jest dołączenie zgody drugiego kredytobiorcy na zaciągnięcie nowego zobowiązania. W określonych przypadkach, zwłaszcza przy kredytach wysoko kwotowych, bank może poprosić o dodatkowe zabezpieczenie spłaty.

Kredyt w Santander Bank opinie kredytobiorców

Jeśli chodzi o ofertę na kredyt gotówkowy Santander Bank wyróżnia się przystępną propozycją i jest ona popularna. Koszty są porównywalne jak w przypadku konkurencji. Co istotne, aż 98,6% klientów jest zadowolonych ze sposobu wnioskowania o kredyt gotówkowy online w Santander Bank (dane banku pozyskane na podstawie badania satysfakcji klientów, którzy od 7.11.2018 do 14.05.2019 złożyli wniosek poprzez bankowość internetową lub mobilną). Uproszczone formalności pozwalają na szybkie zaciągnięcie kredytu klientom banku posiadającym konto.

Santander Bank kontakt

Osoby chcące skorzystać z oferty Santander Bank kontakt mogą podjąć poprzez:

 • czat online z doradcą dostępny codziennie od 8:00 do 20:00,
 • infolinię, dzwoniąc na nr 19999 w Polsce i +48 61 885 17 74 z zagranicy,
 • wizytę w oddziale. 

Produkty kredytowe dostępne są online, więc można zaciągnąć wybrany w Santander Bank kredyt, nie wychodząc z domu. 

1 Badanie realizowane na zlecenie Bankier.pl oraz „Puls Biznesu”: https://www.bankier.pl/zlotybankier/laureaci/2020 

Brak ocen tego wpisu - bądź pierwszy!
Komentarze (0)
Zostaw komentarz