Kredyt w Kasie Stefczyka – wymagania i koszty.

Kredyt gotówkowy w KASA STEFCZYKA

Jeśli nie w banku i nie w firmie pożyczkowej, to może w SKOK-u. Jedną ze spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych jest Kasa Stefczyka. Sprawdzamy ofertę kredytową w tej instytucji. 

Czym jest Kasa Stefczyka?

Kasa Stefczyka to właściwie Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa im. Franciszka Stefczyka istniejąca od 1993 roku. Jest obecnie największą kasą oszczędnościowo-kredytową w Polsce. Funkcjonuje na podstawie ustawy z dnia 5.11.2009 r. o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych i jest instytucją pod nadzorem państwowym sprawowanym przez Komisję Nadzoru Finansowego. Choć jako SKOK Kasa Stefczyka świadczy usługi podobne do bankowych, nie jest organem tożsamym z podmiotami bankowymi. 

Kasa Stefczyka kredyt – oferta 

W Kasie Stefczyka dostępna jest szeroka oferta produktów finansowych, w tym kredytowych. Propozycje pożyczki różnią się pod względem dostępnej kwoty, okresu spłaty, kosztów i są następujące:

WNIOSEK O FIT KREDYT W KASIE STEFCZYKA
 • Pożyczka Zaratka dostępna w kwotach 1000 zł, 2000 zł, 3000 zł lub 4000 zł na 48 miesięcy,
 • Pożyczka Fit umożliwiająca spłacenie posiadanych kredytów z możliwością odroczenia spłaty pierwszej raty nawet o 60 dni, dostępna nawet do 160 tys. zł na okres od 12 do 120 miesięcy;
 • Pożyczka na Nowe dostępna w łatwy sposób dla klientów mających rachunek płatniczy w Kasie na kwotę 7000 zł.
 • Elastyczna Pożyczka Gotówkowa Kasa Stefczyka z propozycją od 1000 zł do 200 tys. zł,
 • Pożyczka Hipoteczna nawet do 500 tys. zł z okresem spłaty do 25 lat, dostępna na dowolny cel z kwotą maksymalnie 50-70% wartości nieruchomości;
 • Szybka Pożyczka Odnawialna do 2000 zł – Kasa Stefczyka kredyt ten proponuje jako kredyt w rachunku płatniczym. 

Ile kosztuje pożyczka gotówkowa w Kasie Stefczyka?

Koszty po stronie osób korzystających z oferty pożyczkowej w Kasie Stefczyka rozkładają się różnie w zależności od oferty. Popularna pożyczka gotówkowa w Kasie Stefczyka do 200 tys. zł dostępna jest z RRSO 17,18%. Obowiązuje niska prowizja. Znacznie mniej kosztowna jest Pożyczka Zaratka z RRSO 7,23%, jednak trzeba pamiętać, że w ramach tej oferty dostępne są niskie kwoty. Konsolidacyjna tzw. Pożyczka Gotówkowa Fit udzielana jest bez prowizji z RRO 6,22%, co oznacza, że jest to najbardziej atrakcyjna pod względem kosztów i warunków propozycja.

Najlepiej porównać powyższe propozycje z innymi, jakie prezentuje ranking kredytów gotówkowych, sprawdzając RRSO, a następnie poznając całkowitą kwotę do spłaty.

Na jakich warunkach udzielana jest pożyczka gotówkowa FIT w Kasie Stefczyka

Zobowiązania zaciągnięte w różnych instytucjach finansowych mogą zostać połączone. Dostępny w SKOK Kasa Stefczka kredyt konsolidacyjny to występująca w ofercie Pożyczka Fit. Można pożyczyć od 1000 zł do 160 tys. zł, jednak maksymalna kwota pożyczki możliwia do uzyskania bez wychodzenia z domu to 100 tys. zł. Pożyczkobiorca ma możliwość przesunięcia płatności pierwszej raty o maksymalnie 60 dni.

Korzystając z tej opcji, może rozpocząć spłatę zobowiązania po 2 miesiącach od zawarcia umowy z Kasą Stefczyka. Kredyt pokryć może pożyczki ratalne, pożyczki, gotówkowe, kredyty samochodowe, karty kredytowe, debet lub kredyt w rachunku osobistym. 

Żeby zawnioskować, trzeba wypełnić wniosek online z danymi:

 • kontaktowymi,
 • osobowymi i adresowymi,
 • parametrami pożyczki,
 • dotyczącymi dochodów,
 • o zobowiązaniach.
WNIOSEK O FIT KREDYT W KASIE STEFCZYKA

Pracownik Kasy Stefczyka kontaktuje się z wnioskodawcami, a następnie pożyczkobiorca otrzymuje umowę na e-mail. Alternatywnie Pożyczka Gotówkowa Fit dostępna jest w oddziale SKOK-u lub po kontakcie telefonicznymi.

Kto może skorzystać z kredytu w Kasie Stefczyka?

Dostępny dla członków SKOK-u Kasa Stefczyka kredyt może zostać udzielony tym, którzy są zostaną pozytywnie zweryfikowani pod kątem zdolności kredytowej. Z ustawy o SKOK-ach wynika, że celem ich działalności jest między innymi udzielanie pożyczek i kredytów wyłącznie swoim członkom. 

Na uzyskanie pożyczki w Kasie Stefczyka wpływ ma wiele czynników: wysokość i źródło dochodu, spłacane zobowiązania, dotychczasowa historia kredytowa i inne np. wiek. Wszystkie składają się na zdolność kredytową. Podstawowe kryteria stosowane względem członków Kasy Stefczyka ubiegających się o kredyt to:

 • posiadanie statusu członka SKOK Stefczyka,
 • pełnoletność,
 • zdolność do czynności prawnych,
 • obywatelstwo polskie,
 • zamieszkanie w Polsce,
 • odpowiednia zdolność kredytowa. 

W celu uzyskania członkostwa trzeba przyjść do placówki z dowodem, wypełnić deklarację członkowską i dokonać opłaty w kwocie 4 zł. Jeśli nastąpi rezygnacja z członkostwa w SKOK Stefczyka, opłata wpisowa nie zostanie zwrócona. Zwrotowi podlegają wkład członkowski i kwota udziałów. 

Poszczególne pożyczki oferowane są na odmiennych zasadach. Pożyczka Zaratka jest dostępna wyłącznie dla klientów nieposiadających kredytów i pożyczek od co najmniej 6 miesięcy.

Kredyt i pożyczka gotówkowa w Kasie Stefczyka opinie klientów

W ostatnim badaniu Forum Biznesu Kasa Stefczyka uzyskała dwa tytuły: Super Marka 2021 – Jakość, Zaufanie, Renoma i Polska Dobra Marka 2021.1 Ta instytucja ma ugruntowaną pozycję na rynku. Jej produkty kredytowe stanowią alternatywę dla bankowych kredytów. Minusem jest ich dostępność wyłącznie dla członków. Członkostwo wymaga wniesienia opłat, przystępując trzeba wpłacić wpisowe w wysokości 4 zł. Zamieszczane w internecie o SKOK-u Kasa Stefczyka opinie wskazują na zadowolenie klientów. Atutem finansowania dostępnego w tej instytucji są stosunkowo niskie koszty.

Kasa Stefczyka kontakt z pożyczkodawcą

Klienci lub przyszli klienci SKOK-u Kasa Stefczyka kontakt mogą nawiązać:

 • poprzez infolinię pod numerem 801 600 100 lub 58 782 93 00,
 • e-mail: kasa@kasastefczyka.pl,
 • formularz kontaktowy w serwisie kasastefczyka.pl,
 • odwiedzając placówkę stacjonarną.

W SKOK Kasa Stefczyka infolinia czynna jest w dni robocze w godzinach od 8:00 do 22:00 oraz w soboty w godzinach od 8:00 do 20:00. Szczegółowe dane o instytucji znajdują się w tabeli:

Adres głównej siedzibyul. Legionów 126-128 81-472 Gdynia
REGON190408529
NIP5861040096
KRS0000080915

https://www.kasastefczyka.pl/aktualnosci/kasa-stefczyka-z-wyroznieniem

4.7/5 - (4 votes)
Komentarze (0)
Zostaw komentarz