Kredyt przez Internet – co warto i trzeba o nim wiedzieć?

Kredyt przez Internet - co warto i trzeba o nim wiedzieć

W dzisiejszych czasach banki dają możliwość swoim klientom zaciągnięcia kredytu drogą Internetową. Aby otrzymać potrzebne pieniądze od instytucji, jaką jest bank, nie trzeba wychodzić z domu.

Bezpieczne finansowanie w internecie

Wiele osób jednak podchodzi do takiego rozwiązania w sposób sceptyczny. Zwłaszcza osoby starsze uważają, że takie operacje bankowe niosą ryzyko oszustwa kredytowego. Poniekąd mogą mieć rację, dlatego też już na etapie składania wniosku należy ze szczególna uwagą i skupieniem wpisywać potrzebne dane takie jak: numer rachunku (banki dzięki temu weryfikują adresy potencjalnego klienta, to czy dany rachunek należy do osoby wnioskującej, numer PESEL, serię i numer dowodu osobistego, nazwisko panieńskie matki, imiona rodziców oraz to czy wypływa, w jakiej wysokości i od jakiej firmy wynagrodzenie klienta), również ważną informacja dla banku jest numer telefonu, który również musi być własnością zainteresowanego.

Placówka bankowa czy strona www banku?

Z biegiem lat, konieczność wizyty w oddziale banku staje się niezwykle rzadka. Zlecanie przelewów lub też płatności stało się sporadyczną czynnością pracownika bankowego. Często bywa też tak, że banki za pomocą naliczonych wysokich prowizji same zniechęcają do siebie klientów, jednocześnie zmuszając ich do aktywnego korzystania z rachunku przez Internet. To dzięki niemu jest możliwość założenia np.: lokaty bankowej na lepszych warunkach, ustanowienia zlecenia bez dodatkowych opłat i prowizji, a nawet zaciągnięcia kredytu gotówkowego. Potrzebujesz lokaty sprawdź nasz ranking lokat

Jak uzyskać kredyt online?

Zaciągnięcie kredytu gotówkowego przez Internet jest niezwykle prostą czynnością. Wygląda to podobnie jak przy pomocy doradcy bankowego.

Osoba zainteresowana składa wniosek o kredyt gotówkowy na dowolny cel konsumpcyjny, a instytucja finansowa (bank), po dokonaniu oceny zdolności kredytowej przedstawia ofertę kredytu bankowego. Często bywa tak, że banki mimo, iż klient wskazał jaką kwotą jest zainteresowany, przedstawiają maksymalną sumę pieniężną, o którą klient może za wnioskować oraz wykaz dokumentów, które należy dołączyć do powstającego zobowiązania. Następnie po ustaleniu kwoty kredytu powstaje umowa między kredytobiorcą (klientem) a kredytodawcą (bankiem). W umowie zawarte są wszelkie informacje na temat produktu kredytowego – dane banku, kredytobiorcy, kwoty kredytu, okresu kredytowania, prowizji, opłat, ewentualnego ubezpieczenia, odsetek, harmonogram spłaty kredytu oraz informację o ewentualnym odstąpieniu od umowy.

Wystarczy prosty wniosek online

W przypadku zaciągania kredytu przez Internet wystarczy tylko wypełnić wniosek online. Banki tworzą wnioski internetowe tak, by same prowadziły klienta – są intuicyjne. Następnie po kilku minutach od wypełniania zgłoszenia bank wydaje decyzję kredytową oraz przedstawia warunki kredytu. Po zapoznaniu się z tymi informacjami klient zatwierdza ofertę np.: drogą mailową, przelewem weryfikacyjnym ze swojego konta lub z kurierem bankowym. Pieniądze są przekazywane przez bank na rachunek, z którego wykonywany był przelew weryfikacyjny lub w oddziale banku.

Kredyt bez wychodzenia z domu

Jest to bardzo wygodna metoda zaciągania kredytu. Dzięki niej można zaoszczędzić wiele czasu. Wszytko dzieje się online, a procedura i kwestie formalne oraz wygląd umowy kredytowej jest taki sam. Po co wychodzić z domu i stać w kolejkach, skoro można załatwić wszystko przez Internet, siedząc wygodnie fotelu i popijając przy tym ulubioną herbatkę.

Komentarze (0)
Zostaw komentarz