Kredyt hipoteczny ze stałą stopą procentową w Banku Millennium

Rynek kredytów hipotecznych w Polsce jest niezwykle dynamiczny. Co jakiś czas słyszymy o wprowadzanych nowych ofertach i rozwiązaniach. Bank Millennium zaproponował kredyt hipoteczny z okresowo stałą stopą procentową. O co chodzi? Co wyróżnia to rozwiązanie?

Kredyty hipoteczne w Polsce nieustannie zyskują na popularności. Naprzeciw różnym oczekiwaniom klientów często wychodzą banki, udoskonalając ofertę i poszukując nowych rozwiązań. Bank Millennium dodał do wachlarza kredytów – kredyt hipoteczny z okresowo stałą stopą procentową.

Kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem w Banku Millennium

Zgodnie z tzw. Rekomendacją S Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), wszystkie banki komercyjne oraz spółdzielcze muszą zaoferować swoim klientom kredyty hipoteczne ze stałym oprocentowaniem. Pierwsze z nich mają na to niewiele czasu, bo do 30.06.2021 r. Wśród banków, które zastosowały się już do nowych zmian, jest Bank Millennium.

Oferuje on oprocentowanie kredytu z okresowo stałą stopą procentową przez 5 lat. Co to oznacza dla klienta? Oprocentowanie kredytu pozostanie bez zmian przez okres 5 lat. A same zmiany stóp procentowych na rynku, które obowiązują przy oprocentowaniu zmiennym, nie będą miały wpływu na spłatę zobowiązania. Rozwiązanie jawi się jako szansa na zapewnienie klientom stałego poziomu comiesięcznych rat kredytu. Oferta dostępna jest w każdym oddziale Banku Millennium i u jego pośredników.

Wnioskuj o kredyt mieszkaniowy w Banku Millennium

Co ze stałym oprocentowaniem po 5 latach?

Po zakończeniu 5-letniego okresu spłaty, oprocentowanie kredytu zostanie przekształcone na oprocentowanie zmienne oparte o stawkę WIBOR® i marżę ustaloną w umowie kredytowej. Jeśli klient będzie chciał skorzystać dalej z oferty stałego oprocentowania, wystarczy, że poinformuje o tym Millennium odpowiednio wcześniej. Zostanie mu wtedy zaproponowana nowa stała stawka oprocentowania na kolejny, 5-letni okres.
Dla wnioskujących istotne jest to, że wszystkie rozwiązania można sprawdzić w kalkulatorze kredytu hipotecznego.

Kredyt hipoteczny w Millennium a zdolność kredytowa

Wnioskując o kredyt mieszkaniowy ze stałą stopą procentową, każdy bank będzie wymagał od klientów większej zdolności kredytowej. Dlaczego?

Takie finansowanie jest droższe. Zaglądając do kalkulatora na stronie Millennium,

 1. przy wartości nieruchomości na 300 tys. zł,
 2. kwocie kredytu równej 200 tys. zł
 3. okresie spłaty 35 lat :
 • oprocentowanie zmienne wynosi 2,21 proc. a RRSO 2,74 proc.
 • dla stałego oprocentowania jest to kolejno 3,60 proc. i RRSO 4,15 proc.

W obu wariantach prowizja banku równa się 0 zł. Jest to zatem różnica między miesięczną ratą w wysokości 684 zł przy oprocentowaniu zmiennym a 838 zł – przy oprocentowaniu stałym.

Oferta ze stałym oprocentowaniem Banku Millennium

 • 0 zł za udzielenie kredytu i jego wcześniejszą spłatę,
 • RRSO 3,43 proc.,
 • Finansowanie do 90 proc. wartości nieruchomości,
 • Niższa marża o 0,5 proc. dla stałych klientów Millennium,
 • Wakacje kredytowe raz do roku,
 • Kredyt na różne cele hipoteczne: zakup mieszkania/domu na rynku pierwotnym/wtórnym, remont albo modernizacja nieruchomości, budowa/rozbudowa domu bądź refinansowanie kredytu mieszkaniowego.

Warto również zapoznać się z najnowszym rankingiem kredytów hipotecznych, w którym również jest zawarta oferta Banku Millenium. Przed podjęciem decyzji, warto porównać dostępne oferty i wybrać najlepszą!

5/5 - (1 vote)
Komentarze (0)
Zostaw komentarz